Šta je novo?

iPad - opšta diskusija

Koristim ESR Paper Feel Screen Protector. Koristim i njihov case. 38e je na aliju bio case i 2 zaštite za ekran. Nisam imala problema da mi se istroši pencil tip a koristim olovku za sve. Videla sam na yt da se kao potroši tip od paper like.
 
Koristim ipad 7th generacije sa A10 cipom i 3gb rama vec 3 god.
Za citanje vijesti, surfanje, youtube itd..

Ima li smisla prelaziti na noviji i veci?
 
Da li koristite neke paper like folije ili direkt na staklu?
Kolega je naručio iz Amerike (ne može drugačije) Photodon foliju za iPad pro, i mogu reći da je osjećaj fantastičan - uzeo je mat 25%, tako da je zrnasta struktura skoro neprimjetna, a osjećaj poteza olovkom kao papir. Naravno, to zadovoljstvo je oko $50 plus maltene još toliko poštarina.

Ja radim na staklu, star je iPad, ne vrijedi ulagati u foliju za njega.
 
Koristim ESR Paper Feel Screen Protector. Koristim i njihov case. 38e je na aliju bio case i 2 zaštite za ekran. Nisam imala problema da mi se istroši pencil tip a koristim olovku za sve. Videla sam na yt da se kao potroši tip od paper like.
Imaš na AliE budzašto tih vrhova. Ne opterećuj se.
Koristim ipad 7th generacije sa A10 cipom i 3gb rama vec 3 god.
Za citanje vijesti, surfanje, youtube itd..

Ima li smisla prelaziti na noviji i veci?

Za to verovatno ne. Ja sam imao 8 i 9. 7 valjda ima isti ekran i oblik, što je sasvim ok.

Na 9 sam montirao video klipove u lumafusion, mnogo moćna sprava za smešne novce.
 
Postajem malo dosada, obaćavam ovo je zadnje pitanje.
Na iPad mogu da se instaliraju Opera, Firefox, extenzije za blokiranje reklama?
YT može da se gleda preko nekog od pomenutih brovzera bez reklama?
To je to.
(y)
 
Uzeh iPad pro danas i po prvi put se susrecem sa ios sistemom. Za sada se snalazim kako tako.

Pitanje je sledece, imam nvme (kingfast) u eksternom kucistu i kako da ga povezem sa ipadom. Probao sam sa kablom od punjaca, lampica na eksternom kucistu svetli ali se nista ne desava.
 
Poslednja izmena:
Ma da, tek sad videh poruke. Radi na USB C eksterna memorija kao dobar dan, posebno neka brza kao ta tvoja. Uz cloud prestaje bilo kakva potreba sa velikom količinom memorije na samom uređaju, ali je dobar komfor za rad.
 
Ja sam na moj ipad stavio obično zaštitno staklo. Radi olovka najnormalnije. E sad verujem da je bolji osećaj sa onom paperlike folijom. Ali nisam nju probao da mogu da uporedim.
 
Moje je od ivice do ivice. Sam sam ga lepio. Ima jednu tačkicu ali nije strasno. Na prethodnom iPad-u sam ga perfektno zalepio i držalo je 4 god bez ikakvih problema.
 
Moze li mi neko objasniti vezano ako bih kupio ovaj iPad:
Tablet Apple iPad Pro 12.9 2017 2nd Gen A1670 512GB (500 KM)
Poznanik koji se razume mi rece da vlasnik moze ga uvek remote zakljucati i onda je neupotrebljiv.
Jel to tacno?
Ne razumem ako ga do sad nije zakljucao sto bi ga zakljicao kad/posle ga kupim?
Zar je nemoguce obrisat account?
 
Moze li mi neko objasniti vezano ako bih kupio ovaj iPad:
Tablet Apple iPad Pro 12.9 2017 2nd Gen A1670 512GB (500 KM)
Poznanik koji se razume mi rece da vlasnik moze ga uvek remote zakljucati i onda je neupotrebljiv.
Jel to tacno?
Ne razumem ako ga do sad nije zakljucao sto bi ga zakljicao kad/posle ga kupim?
Zar je nemoguce obrisat account?

Inače iPad ne može remote da se zaključa ako je na njemu isključen “Find My iPad”.
Kao što reče @cekipa, po opisu iz oglasa ovaj je verovatno marnut, jer ne zna šifru za apple ID i zato ne može da ga izloguje.

Ako odlučiš da kupiš neki polovan iPad, prvo mu na licu mesta uradi “Restore to factory settings” i setapuj “as New”, pa ga plati. Tada si najsigurniji, jer je sa njega sve obrisano i ponaša se kao nov i čeka na setovanje, pa ćeš moći da ubaciš svoj Apple ID i password, a kad to uradiš, jedino ti možeš da ga kontrolišeš.🙂

BTW, ako je isključen “Find My iPad”, nema remote zaključavanja.😉
 
Poslednja izmena:
Ako se bilo gde pominju pojmovi kao što je "MDM", "otključan za novi iCloud nalog", "može da se resetuje", "samo ne može da se resetuje"
isl, to izbegavaj, to su kradeni uređaji.
 
Kao što reče @cekipa, po opisu iz oglasa oba je verovatno marnut, jer ne zna šifru za apple ID i zato ne može da ga izloguje.

Ako odlučiš da kupiš neki polovan iPad, prvo mu na licu mesta uradi “Restore to factory settings” i setapuj “as New”, pa ga plati.
Tada je sa njega sve obrisano i ponaša se kao nov i čeka na setovanje, pa ćeš moći da ubaciš svoj Apple ID i password, a kad to uradiš, jedino ti možeš da ga kontrolišeš.😉
Pa valjda bi to prodavac uradio da moze.
Mogu ga pitati da to uradi umjesto mene.
 
Logično. Čim to nije uradio, ne može. Ne zna šifru za Apple ID, jer je ona potrebna da bi se izlogovao i tu je kraj priče.
Uostalom, pitaj ga, ako si dokon. Ništa te ne košta.😉
Kao što rekoh, plaćaš tek kad u ruke uzmeš iPad setapovan “As New”.
Svako ko prodaje polovnu stvar, a nije neka muljavina, valjda to prvo uradi i zbog sebe i svojih podataka, kao i zbog kupca.🙂
 
Pitao sam ga i evo odg:
" Ne moze se resetovat bez brisanja tog naloga to kosta 50 eur".
Sad ko koga tu....
 
Drugo pitanje, koje zastitno staklo i da li njegovim stavljanjem ima razlike pri koriscenju apple pencil?
Ne, radi dobro, ali baš upropasti prikaz na ekranu zbog refleksija. Na iPad 9 nije drama, ali na pro je katastrofa jer ekran očigledno ima neke premaze. Ja sam juče skinuo staklo, pa zalepio napola da budem siguran da ne tripujem.

Preko dana je stvar daleko gora, a napolju skandal.

1699733552756.png
 
Cekajte ja sad nes ne razumem.
Jel se moze tablet koristiti normalno a da se ne konektuje na net ?
Da ga je neko htio zakljicat valjds bi do sad zakljucao ga.
De mi objasnite evo ja ako odem da vidim tablet sta treba da probam i vidim.
Jer ja nista ne razumem, cim se povezem na net on ce se zakljucat jel to to?
 
Skraćno i bez da takve gledaš, zaobiđi ga pošto je najverovatnije, čitaj sigurno, ukraden.

Svako ko prodaje lični iPad bi uklonio njegov Apple ID, podrazumevano isključio Find My i uradio restore da bi obrisao sve podatke. Kakvo naplaćivanje 50 evra ili bilo šta slično. Sve su ti već drugi članovi napisali.
 
Nazad
Vrh Dno