Šta je novo?

iPad - opšta diskusija

Chrome i da stranicu prikazes u desktop modu?
Ima i safari tu opciju
 
Radi 👍
Super je ovo stvar, uzecu mu jos tastaturu i moze da posluzi dok se ne skupi neki novac za mac
 
Ne mogu da editujem post nakon 20min, moze i neka preporuka za keyboard ako imate iskustva.
Ovaj apple magic mi je preskupa, vidim ima i drugih proizvodjaca, logitech je recimo tu negde izmedju sa ovom slim
 

Prilozi

  • 8FEBBBC9-079D-405B-B4CD-82B40C92FE6D.png
    8FEBBBC9-079D-405B-B4CD-82B40C92FE6D.png
    456.6 KB · Pregleda: 34
Koristim Spigen godinama unazad za sve uredjaje ali ovaj sto sam uzeo za ipad (ultra hybrid pro) nikako ne preporucujem, ovih dana planiram da ga vratim.
Uzasan naslon, tablet bukvalno ne smes pipnuti kad je pozicioniran jer odmah pada na ledja.
Onda magneti suvise jaki, moram svaki put sa dve ruke da se iscimam kad otvaram tablet, dugmad za pojacavanje zvuka previse kruta, opet moram s jednom rukom drzati ako zelim da pojacam/stisam.

Sad sam jedino u nedoumici sta raditi, da li uzeti onaj Logitech slim folio futrolu sa integrisanom tastaturom ili uzeti bezicnu tastaturu i misa.
Ne svidja mi se sto se Logitech tastatura puni ali s druge strane dobre su ocene i to moze biti dosta zahvalno ako negde putujem 🧐
Inace , kao sto sam vec pisao, imam tu neku ideju da mi ipad barem u pocetku zameni laptop dok se ne skupe pare za lap dok ucim kodiranje, zato bih i jurio misa/tastaturu
 
Ja sam se dvoumio izmedju iPad 10gen i 9gen i na kraju sam se odlucio za 9. Mislim da je i dalje odlicna kupovina jer je cena bas pristojna za ovaj uredjaj. Ne znam da li ima ista bolje za ove novce. Ono sto je kod mene presudilo su otisak prsta na prednjoj strani sto smatram bas korisno, isti ulaz kao i na iPhone-u tako da nema previse nepotrebnih kablova, postojanje 3.5mm. 😁 Mozda pomognem nekom u odluci.
Zanima me koju olovku preporucujete za crtanje a da nije apple?
 
Posto je ovo opsta tema, imam pitanje. IPAD 1 prva generacija 256mb ram. Da li i dalje postoji neka primena za ovaj uredjaj. Da li postoji neka aplikacija mejl klijent da i dalje radi da moze da se poveze gmail, da li je moguce koristiti za pustanje muzike, da li postoji nesto sto bi moglo da ovaj uredjaj ostavi upotrebljivim koliko toliko :)
 
@darkor treba originalna Apple, probaj da nađeš korišćenu, generacija 1. Prosto neuporedivo bolje radi, toliko da sam zamensku poklonio.
 
Koristim Spigen godinama unazad za sve uredjaje ali ovaj sto sam uzeo za ipad (ultra hybrid pro) nikako ne preporucujem, ovih dana planiram da ga vratim.
Uzasan naslon, tablet bukvalno ne smes pipnuti kad je pozicioniran jer odmah pada na ledja.
Onda magneti suvise jaki, moram svaki put sa dve ruke da se iscimam kad otvaram tablet, dugmad za pojacavanje zvuka previse kruta, opet moram s jednom rukom drzati ako zelim da pojacam/stisam.

Sad sam jedino u nedoumici sta raditi, da li uzeti onaj Logitech slim folio futrolu sa integrisanom tastaturom ili uzeti bezicnu tastaturu i misa.
Ne svidja mi se sto se Logitech tastatura puni ali s druge strane dobre su ocene i to moze biti dosta zahvalno ako negde putujem 🧐
Inace , kao sto sam vec pisao, imam tu neku ideju da mi ipad barem u pocetku zameni laptop dok se ne skupe pare za lap dok ucim kodiranje, zato bih i jurio misa/tastaturu
Ja sam gledala logitech combo touch. Odgovara mi jer je case magnetom povezan sa tastaturom i lako se skida a pri tom sama maska moze da se postavi u položaj za crtanje što sa original apple tastaturom ne može. Samo mi je skupo to ovde kod nas. Ima na ebay za 100-150$. Ovde košta ko pola macbooka.
 
Uzeo ipad air 2 u mint stanju prvenstveno zbog baby monitora. Nisam imao puno dodira sa tabletima. Ali da je ovako nesto napravljeno 2014. i da fercera kao sat mi je bas fascinantno. Ovi pixi, lenovo, samsung tabletu su smijesni. Jedino mi je krivo sto nema vise podrsku za ipad os 16.
 
Uzeo ipad air m1 pre par meseci, bukvalno savrsenstvo sa olovkom. Povezivanjem na monitor se dobija racunar sa dva ekrana, odusevljen sam. Jedina greska sto nisam uzeo sim opciju ali planiram jer me smara da delim hotspot sa telefona
 
Lako se povezuje sa telefonom, vrv može i automatski da se poveže. Meni bas ne fali sim opcija. I dolazni pozivi se pojavljuju na tabletu kao da je sim verzija.
 
Ja ne znam sta je sa skenerom otiska prsta, registrovao sam 2x isti kaziprst iz 100 razlicitih uglova i opet mi hvata 50/50, kad ne uhvati iz prve, nema sanse da ga uhvati ni iz ostalih pokusaja pa stalno moram pass da ukucavam.
 
Odradi to za jos neki prst i vidi kako se ponasa.
 
Meni je nekako najzgodniji palac, tj. oba palca sam mu ubacio, a kažiprst više reda radi.
 
Pre neki dan prodam ovde kolegi sa foruma air m1 i uzmem pro 11 m2 , probao 12.9 ali prosto je preveliki i prakticnije mi da koristim mek umesto njega.
Elem, razlike izmedju air i pro postoje ali na 11 nisu bas toliko primetne, faceid je dosta prakticniji od otiska prsta, 120hz ekran je daleko fluidniji i nekako se bas lako primeti razlika, hover sa olovkom je okej, base model ima 128gb umesto 64 i to je manje vise to sto se tice razlika. Dva identicna uredjaja i kome ne smeta 60hz i dovoljno mu je 64 gb memorije, definitivno nema potrebu da ide na 11 pro model jer su po realnim performansama dva ista uredjaja.
 
Koji iPad do 150e max.
I kako izbeći/prepoznati one što icloud zaključani pa otključani pa nema apdejta ili factory reseta isl.

Thanks
 
Mozda Ipad 6 9.7” 2018.
Moze da se nadje do oko 200e.

Ja kad bi kupovao, samo bi gledao da ima svu potrebu opremu (kutiju, punjac, kabel) tako bi znao da kupujem od prodavca, a ne od preprodavca i kradene uredjaje.

Samo da nije bypass-ovan tad je 99% kraden i otkljucan da moze da radi, ali bez nadogradnje, posto bi se posle toga ponovo zakljucao.
 
Juče sam jedno sat vremena razgledao oglase, ni jedan nij imao kutiju, i možda 2-3 su bila sa punjačem i kablom i stotine bez svega toga.
Ubeđen sam da su 99% iPad-ova u oglasima kradeni tamo negde u belom svetu gde nije frka dati 600-800€ za tablet.
 
A tesko da ce neko cuvati kutiju uredjaja kupljenog pre pet godina
 
Prilično tačno ali povremeno se nađe neko, češće ovako na forumu nego na KP. Ja recimo i dalje čuvam kutiju od telefona koji sam kupio pre 6 godina.
To može biti pokazatelj kako je uređaji čuvan isl. ali da, retko se to sreće posebno kod iPadova jer, kao što rekoh, velika većina nije ni kupljena kod nas ili sa kutijom generalno.
 
A tesko da ce neko cuvati kutiju uredjaja kupljenog pre pet godina
Volim da cuvam stvari, pogotovo od tehnike.
Posedujem sve kutije od uredjaja (iphona, ipad-a, watch-a)
Ne zauzimaju puno mesta, a kao sto kaze kolega, to je samo znak ko kako cuva stvari.

Mislim da nisam jedini osoba koji tako razmislja o stvarima koje poseduje.
 
Cuvam kutije od sitnih uredjaja/telefoni ,tableti,laptopovi/zbog kasnije prodaje.I svi uredjaji su ocuvani.
 
Jedan od glavnih indikatora da je nesto, ako barem ne kradeno, onda bar ocuvano lepo, je upravo posedovanje kutije.

Od svih uredjaja cuvam kutije tj pakovanje, osim npr aliexpress slusalica i kablova, i to od onih ispod 10e. Imam cak i Baseus kablove neke stare..sad ce 4 god skoro, s odlicnim, cvrstim, kvalitetnim kutijama, i uputstvima, sve cuvam, i ako generalno po prirodi nisam neko ko toliko cuva.
 
Od svih uredjaja cuvam kutije tj pakovanje, osim npr aliexpress slusalica i kablova, i to od onih ispod 10e. Imam cak i Baseus kablove neke stare..sad ce 4 god skoro, s odlicnim, cvrstim, kvalitetnim kutijama, i uputstvima, sve cuvam, i ako generalno po prirodi nisam neko ko toliko cuva.
Kakve veze ima ocuvanost uredjaja sa cuvanjem kutije? Razumem kutija od sata ili telefona ali da cuvam kutiju od laptopa, ipada, 2 telefona, komponenti za racunar, pametnog sata,da ne ulazim u gabaritnije stvari, pomalo suludo i odlicno za skupljanje prasine, pogotovo ako je nesto starije od dve godine. Sve iako ostavim kutiju ostavim je ukoliko se nesto pokvari u garantnom roku pa da lakse posaljem stvar na servis inace posle dve godine sve leti. Ono kupujes polovnu stvar, pogledaj, proveri serial, odradi factory reset pre kupovine i to je to.
Ukoliko je nesto ocuvano na oko apsolutno mi nije bitna kutija, mislim da je to samo izgovor za obaranje cena i nista vise
 
Sa kutijom je se proizvod lakse proda.Mozda ima veze sto nijedna od tih igracki nije duze od dve godine kod mene.
 
Evo i mojih par iskustava sa ipadom M1 Pro 12.9 nakon godinu dana uzivanja u njemu - jedna od najboljih kupovina svakako, iako potpuno nepotreban kao device koji radi neku specificnu stvar, versatilnost i kvalitet izrade ga cini vrhunskim luksuzom a sta je zivot ako se svede samo na bazicne potrebe i funkcionalnosti.

Uredjaj je svakako glomazan, ali kvalitet ekrana je mix najboljih mogucnosti LED i OLED-a, mogucnost da citas recimo PDF magazine u portret modu bez pinch zooma, ekranski prostor koji omogucava ozbiljniju multimediju i rad na ipadu uz pomoc tastature, uz brzinu M1 procesora, i bateriju, cini ovo sjajnom kupovinom i ne prodje jedan dan da ne pomislim koliko je dobro koristiti ga.

Imam magic pen ili kako se vec zove, ali me taj dizajnerski trip sa Procreate-om nije mnogo dugo drzao - jako je kul punjenje i magnet, mislio sam da cu ponovo da otkrijem svoju kreativnu stranu, ali suvise je vremena proslo od kada me je crtanje inspirisalo i jednostavno sam suvise lenj da se ponovo upustim u sve to. Za neko hvatanje beleski na ekranu i pisanje, nisam nisam bas nasao primenu - bolje je zapisivati u svesku ako ti bas treba rukopis.

Za citanje je perfekcija, bilo da je neki sadrzaj na netu, PDF ili e-book koji moze da se cita u landscape modu kao prava knjiga - dovoljno je prostran ekran da to izgleda odlicno.

Problem su cene periferija. 100e za ipad folio, 100e za magic pen... i najhladniji tus od svih, 450e za magic keyboard. Nisu me interesovala 3rd party resenja jer mislim da svima nedostaje (uz mozda poneku i prednost) poneki feature koji magic keyboard cini najudobnijim i najplugangplay resenjem. Jurio sam 100 godina neku nizu cenu, mozda i polovnu, ali niko te stvari ne prodaje, tako da sam pre neki dan slucajno pronasao za 25k novu novcatu preko KP dok je 56k u iStyle prodavnici. Cena je za jedno parce gume i nesto malo elektronike, sokantna i neoprostiva i nikako nisam sebi mogao da opravdam taj trosak, iako ga sustinski uopste ne osetim, izuzetno me nervira cenovna politika Apple-a i 25k je gornja granica koliko sam bio spreman da se ispruzim i srecom naletela je po toj ceni. Malo sam se dvoumio oko boje, ali sam uzeo crnu na kraju jer je i sam ipad crni - odlicno se uklapa i izgleda elegantnije. U sklopu sa tastaturom teziste koje je na ekranu, a ne na tastaturi kao sto smo navikli na laptopovima, pa cak i onim ultra light, tako da morate voditi racuna kod transporta, sve je inverzno - otvara se lakse odozdo, nestabilan je na krilu ali je "zalepljen" za povrsinu stola i u tom stacionarnom modu je relativno udoban za koriscenje. Nikako mi ne lezi Magic Mouse, tako da sam uzeo neki jeftini Logitech Pebble za 2k RSD, koji ima niski profil i nije bas neko ni estetsko ni funkcionalno resenje ali je blize klasicnom desktop iskustvu. Magic mouse ima mogucnost koriscenja gestova kao i na touchpadu, ali mi je ta funkcionalnost delovala redundantno osim sto prebacuje teziste na desnu stranu jer je strain za zglob da konstantno radis na touchpadu. I u nekim stvarima je bolji, ima klasican skrol i beskonacno trajanje AA baterije dok Magic Mouse ima onaj fail od punjenja odozdo.

Imao sam optimisticnu ideju da ga koristim za posao, ali je nekako neudoban cak i za rudimentarne stvari kao sto je Teams ili Outlook - specijalizovane aplikacije kao npr SAP naravno nisu moguce a problem je i u security sertifikatom koji postoji samo za windows pa moras da kreiras intranet hotspot sto je dodatni hassle. Generalno, produktivnost drasticno raste sa tastaturom jer je kucanje na ipadu nocna mora bez tastature, ali je i dalje daleko iza laptopa u tom pogledu, da ne pricam o ogranicenom i zatvorenom operativnom sistemu, gde si prakticno osudjen na cloud i web aplikacije.

Kao zakljucak ne znam koliko je uopste potrebno napominjati, ne poseduje ga bas svako kao iphone, nije bas u toj sferi mainstream kica, moguca je neka polu-ozbiljna produktivnost ali iako je zaista "svemoguc", ni za jednu upotrebu nije bas idealno resenje, ni za crtanje gde dosta ozbiljnih dizajnera prelazi posle kratkog vremena na graficke table jer im trebaju recimo full PC ili MacOS aplikacije, citanje nije bas kao na papiru, video nije bas kao na TV-u, kucanje nije kao na laptopu... ali je svejedno apsolutno fantastican uredjaj koji ce vam ulepsati svaki dan od trenutka kada ga kupite.
 
E reci mi kako radi logitech pabble miš? Ima li kašnjenja u odzivu.. Više mi treba za macbook nego za ipad. Imam neki...nemam pojma kineski...i užasan je kad se poveže preko bt. Razmišljala sam taj logitech da uzmem..
 
Nazad
Vrh Dno