Šta je novo?

iOS 17

Ništa nemam od tih bagova koje ste prijavili, notifikaciona traka se normalno otvara, kp ne koristim nešto često, ali radi koliko sam u ovih mesec dva koristio. Ako vam je tiha notifikacija skinite neku pa pojacajte, ili očistite zvučnike, meni su dovoljno glasne, mada držim na off sve, jer imam sat. Tap to wake mi isto normalno radi. Kamera se otvara kao i pre.
 
Evo recimo jos jedna nejasnoca, tel sam potpuno restore-ovao, nudio je i ono parcijalno setovanje da ocistim, i to sam. Dodjem sad u kanc gde nam je wifi zakljucan samo za zapospene i tel se automatski povezao na mrezu koja nije free. Kako kad je sve obrisano nije mi jasno :)
 
Evo recimo jos jedna nejasnoca, tel sam potpuno restore-ovao, nudio je i ono parcijalno setovanje da ocistim, i to sam. Dodjem sad u kanc gde nam je wifi zakljucan samo za zapospene i tel se automatski povezao na mrezu koja nije free. Kako kad je sve obrisano nije mi jasno :)
Na icloud-u su ti šifre.
 
pa ne mozess da otvoris nesto sto ne radi, nije ni do tel ni do browsera vec do sajta

Pogledajte prilog 422442
app radi ok

sto se tice iphone i xiaomi. ako jedan radi lose, a drugi odlicno, izbor je lak. koristite onaj sto radi odlicno, a smece prodajte. ne kontam zasto bi se neko mucio i namerno koristio losije? jos stavljas stalno najnoviji update, a ono sve gore nego pre, znaci sigurno nece ici na bolje vec samo na gore.
Skini Bitwarden i probaj da l ti u njemu radi. Meni se to dešavalo (najčešće u Safari), ali Bitwarden otvara svaki put. Koristim Private Relay i Mullvlad DNS
 
Samo jedna konstatacija:
- Od kada sam apdejtovao fon sa iOS 17.1.1 na iOS 17.2.1, fon ima battery leackage u Standby-u i ista se primetno brze trosi (sama od sebe sto bi rekle babe) nego li ranije!!!

Kakvo je stanje sa potrosnjom na Vasim iPhone-ima (vrv vec pise negde ali da ne citam svih 42 strana)
THX na razumevanju :)
 
Samo jedna konstatacija:
- Od kada sam apdejtovao fon sa iOS 17.1.1 na iOS 17.2.1, fon ima battery leackage u Standby-u i ista se primetno brze trosi (sama od sebe sto bi rekle babe) nego li ranije!!!

Kakvo je stanje sa potrosnjom na Vasim iPhone-ima (vrv vec pise negde ali da ne citam svih 42 strana)
THX na razumevanju :)
2% u toku noci od kad sam ga resetovao, pre toga 3%. Ali generalno drzi mnogo bolje sad od 17.1.1 na 14 pro.
 
Hmm. To je, po meni, sasvim ok.
Ja sam noćas na poslu punio telefon do 80% i posle toga 30tak sekundi pogledao Face i baterija roknuka 3% do izlaska sa posla u 6i30 (night shift)... Moram da kažem da mi je na LTE-u koji je u pogonima loš te ga, možda, i to kolje mags mi kući nije mnogo bolji gde mi je LTE na max ali tu koristim WiFi. . .
 
Hmm. To je, po meni, sasvim ok.
Ja sam noćas na poslu punio telefon do 80% i posle toga 30tak sekundi pogledao Face i baterija roknuka 3% do izlaska sa posla u 6i30 (night shift)... Moram da kažem da mi je na LTE-u koji je u pogonima loš te ga, možda, i to kolje mags mi kući nije mnogo bolji gde mi je LTE na max ali tu koristim WiFi. . .
Ja drzim na 3g, 4g mi previse oscilira i na dosta mesta ima samo 2 crte, punjenje do 80% takodje brze obara procente. Ostavi ga do 100% pa ces videti koliko bolje drzi. Najbolje preko noci. Svakako update sto se batt tice je odlican.
 
Posle toliko vremena rešio da uradim čistu instalaciju IOS17 ( kada je izašao samo sam uradio update od 16 na 17 ). Ne mogu vam opisati koliko sad moj IP14 pro bolje radi. Kvalitet zvuka u slušalici prilikom razgovora mi se vratio kao što je i ranije bio, baterija takođe. Prilikom instalacije čistog IOS-a smanjilo mi se zauzeće sistema za oko 3,5 gb. Sve odrađeno preko iTunesa kroz recovery mode - bez vraćanja starog backupa!!! Topla preporuka…
 
ugasio icloud backap, ostavio samo sms poruke … Kontakte i ovako uvek vučem sa gmaila
 
Da moram to da radim uzela bih nešto jeftinije od iPhone na androidu. Glavna stvar mi je bila da ne moram nikad ali nikad više da brišem pa da vraćam podatke. Posebno banku da aktiviram ispočetka.
 
Tako sam i ja rezonovao kad sam kupio svoj prvi iphone 12, očigledno da IOS nije više što je nekad bio…
Ovo sam sad uradio pa ko zna kad. Ne gubite ništa od podataka jer je već setovano da vam se poruke, slike i sl. povlače sa iClouda. Jedini je bitno da ne radite restore celog sistema jer onda povlači gomilu sistemskih fajlova od ranije
 
Poslednja izmena:
Tako sam i ja rezonovao kad sam kupio svoj prvi iphone 12, očigledno da IOS nije više što je nekad bio…
Ovo sam sad uradio pa ko zna kad. Ne gubite ništa od podataka jer je već setovano da vam se poruke, slike i sl. povlače sa iClouda. Jedini je bitno da ne radite restore celog sistema jer onda povlači gomilu sistemskih fajlova od ranije
Povlačim reč, loš kvalitet zvuka u slušalici tokom razgovora i dalje stoji.
 
Ne znam od koje verzije je promenjeno ali opet mesece na zakljucanom ekranu prikazuje na srpskom.
 
Tako je od početka, ali samo ako nemaš neki mini widget pored datuma, onda je na eng/hrv.
 
Apple has announced that the iOS 17.3 and watchOS 10.3 updates will be available in the week beginning January 22, 2024.
 
Čemu hejt kada su to samo pozadine koje ne moraš da koristiš niti gledaš lol. Inače meni su ove black unity pozadine super taman tamne, odlično stoje na oled ekranu, a i uzeo sam sa alija narukvicu za aw pa da bude match.
 
Daj bože da srede kvalitet zvuka prilikom razgovora, ovo trenutno je očaj…
 
Nazad
Vrh Dno