Šta je novo?

iOS 17

Imam jedno pitanje novi sam korisnik iPhone uredjaja. Zanima me kad pregledavam drustvene mreze zasto neki snimci budu nesto pojacanog osvetljenja? Jel to mozda hdr plus neki efekat ili sta?
 
HDR video, primetićeš isti efekat i kad budeš sam snimao video.
 
@iOS moze li mala pomoc? Hocu da uradim dfu restore. Da li je pametnije ici na set up as new, ili da backup vratim na svez ios. Ne znam da li taj backup moze sadrzati bilo sta sto ce okinuti opet na iste bagove koji mi se javljaju na 17ici. Svestan sam da ni svez up mozda ne promeni nista al nije mi tesko da probam...

Ako te maltretiraju bagovi, najbolje je ići na setup as new i videti da li se opet provlače u svežem sistemu. To je praktično jedini način da utvrdiš do čega je 😃

Napravi backup i lako ćeš ga vratiti ako su i dalje prisutni 😃

Uvek je moguće da se u backup fajlu zadrže bagovi i zato je setup as new jedini pouzdan način za proveru 😃
 
HDR video, primetićeš isti efekat i kad budeš sam snimao video.
Nesto nisam primetio na 11 pro max da mogu takve vide snimat evo bas isprobavam 4k 60fps ne vidim da se pojaca svetlo na detaljima snimka. A ekran jes HDR plus sigurno znaci a na predhodnom huawei to nisam imao.
 
Imam jedno pitanje novi sam korisnik iPhone uredjaja. Zanima me kad pregledavam drustvene mreze zasto neki snimci budu nesto pojacanog osvetljenja? Jel to mozda hdr plus neki efekat ili sta?
Verovatno misliš na Instagram. Ne znam zašto je to i ne znam jel to samo na iPhone ili na svim telefonima al bi bilo dobro da to može da se isključi. Meni su osetljive oči na jako svetlo i uopšte nije prijatno da mi je telefon podešen na 10% osvetljenje ekrana a na instagramu mi neki videi izbiju oči.
 
Ako te maltretiraju bagovi, najbolje je ići na setup as new i videti da li se opet provlače u svežem sistemu. To je praktično jedini način da utvrdiš do čega je 😃

Napravi backup i lako ćeš ga vratiti ako su i dalje prisutni 😃

Uvek je moguće da se u backup fajlu zadrže bagovi i zato je setup as new jedini pouzdan način za proveru 😃
Hvala na odgovoru :)
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Verovatno misliš na Instagram. Ne znam zašto je to i ne znam jel to samo na iPhone ili na svim telefonima al bi bilo dobro da to može da se isključi. Meni su osetljive oči na jako svetlo i uopšte nije prijatno da mi je telefon podešen na 10% osvetljenje ekrana a na instagramu mi neki videi izbiju oči.
Instagram, tiktok, fb reels snimci. Bas bude iznenada upravu ste bode u oci kad se iznenada pojaca svetlo na nekim snimcima.
 
Zasto ne mogu drugarici na iphone 15 da promenim jezik telefona na Srpski? Isao sam u language i sett i postavio prvi da bude srpski ali sve je i dalje na engleskom...? Moze li to na ios uopste?
 
Ne postoji srpski, samo hrvatski. Srpski može da prikazuje u aplikacijama koje podržavaju srpski jezik.
 
Najbliže je kombinacija srpski ispred hrvatskog tada su imena meseca na srpskom na zaključanom ekranu i još nekim delovima sistema.
 
Zasto ne mogu drugarici na iphone 15 da promenim jezik telefona na Srpski? Isao sam u language i sett i postavio prvi da bude srpski ali sve je i dalje na engleskom...? Moze li to na ios uopste?
Ti beše koristiš ili si koristio do skoro iPhone?
 
Koristio sam ja, ali ja koristim sve telefone na engleskom...
 
Znam, zato i pitam, tako joj reci samo engleski taman će ga naučiti :)
 
Neshvatljivo mi je da još uvek ne mogu da dizajniraju neki normalan widget za vreme. A onoliki kvadrat . Užasno deluje.
 
^ imaš app widgy pa možeš kako hoćeš da odradiš widgete.
 
imam jedan problemcic. Kad god hoću da instaliram aplikaciju, moram da kuća pass od apple naloga. Kako da rešim da sve ide preko faceid-a? Ukljucena mi je opcija u podešavanjima.
 
Pitanjce:
- Mogu li fotku iz Photosa da pošaljem Viberom na npr 10 kontakata odjednom ili moram istu da šaljem svakom kontaktu pojedinačno?

Hvala unapred.
 
imam jedan problemcic. Kad god hoću da instaliram aplikaciju, moram da kuća pass od apple naloga. Kako da rešim da sve ide preko faceid-a? Ukljucena mi je opcija u podešavanjima.
Ako ti je uključeno ovako, isključi opciju pa uključi opet. Meni se tako jednom zaglupelo i samo sam tako uradio i od tad radi normalno.

@Dreamcast možeš na više odjednom, imaš tu opciju
 

Prilozi

  • IMG_0203.jpeg
    IMG_0203.jpeg
    89.7 KB · Pregleda: 29
@Аmortizzer
Možda i ima ali ja je ne vidim nigde i ubih se od jutros šaljući Božićne čestitke :(
Kako?
 
Jel Vam na 17.2 tap to wake radi kako treba? Meni od 17.1.1 svaki 10ti odprilike tap ili ne odreaguje ili jako sporo pali ekran tj osvetljenje. Ako iko to i koristi...
iPadOS 17.1.2, radi dobro, oduvek radio sa svim verzijama od sad.

Koristim svakodnevno kad stoji uspravljen na stolu.
 
Možda i ima ali ja je ne vidim nigde i ubih se od jutros šaljući Božićne čestitke :(

Sprečavaju spam 😁

Znaš onda onda kako je to izgledalo kad su se slale prave čestitke i ručno pisale želje ljudima 😃

Šalu na stranu, ne vidim du opciju osim direktno iz aplikacije sa formiranjem grupe, ali ne mogu da kažem da sam i istraživao pošto izbegavam tu aplikaciju kad god mogu, a to je u ovoj zemlji solidno teško da se uradi 😁

Ma probao sve i opet ništa. I dalje mi traži pass

Restart telefona, isključi opciju i passcode sa Face ID, ponovo uključi, moralo bi da tako proradi.

 
Sprečavaju spam 😁

Znaš onda onda kako je to izgledalo kad su se slale prave čestitke i ručno pisale želje ljudima 😃

Šalu na stranu, ne vidim du opciju osim direktno iz aplikacije sa formiranjem grupe, ali ne mogu da kažem da sam i istraživao pošto izbegavam tu aplikaciju kad god mogu, a to je u ovoj zemlji solidno teško da se uradi 😁
Viber najcesce koristim, jer pogon u firmi gde radim ima grupe preko kojih salje obavestenja i zadatke pa, tako, iz navike ga koristim i za gomilu drugih stvari (inercija je cudo).
Tako sam i ja uradio juce. Izabrao pacijente, napravio grupu i poslao 2 slicke kao cestitiku da vide ali fora je u tome sto se vecina tih pacijenata ne zna i prvi cim okaci nesto u grupi videce i drugi koje to ne interesuje i . . . :(
 
Mogu da zamislim koliko je to zabavno, ali najiskrenije ne znam da je u toj aplikaciji omogućeno slanje na više naloga bez formiranja grupe :)
 
Jb*, tako je kako je a ja samo gledam da olaksam sebi.
Videcu da odradim neki Shortcut za to. Trebalo bi da proradi.
Hvala svakako :)
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Ja sam skoro slao neki flajer iz Google photos aplikacije, ali sam u Viberu već imao otvorene četove sa tih par ljudi i kad idem na fotografiju pa na share, pa na share to izađu mi svi ti kontakti i samo sam ih označio. Doduše, to je bilo pre par meseci, Viber se ažurirao nekoliko puta, i ne znam da li se nešto promenilo jer osim tada, ne koristim to masovno slanje nikada. Ionako mi je žao što moram da koristim Viber jer mi najviše kontakata u imeniku ima samo njega a najveći je krš
 
Možeš do 10 fajlova da pošalješ. Npr slike izabereš u Photos, ideš na Share, izabereš Viber i onda izabereš postojeće prepiske ili u Search polju tražiš kontakte koji ti trebaju. Ne pravi se grupa, pošalje svakom ponaosob.
 
Jok. Kod mene je ovako.
Izaberem slicku u Photos idem na Share pa na ikonu Vibera koja mi otvori listu kontakata gde mogu da izaberem samo 1 jedini kontakt i tom kontaktu bice poslata fotka. Nakon slanja iste vraca me na Photos. . . Pa opet isto sto je totalna ludost.
Nijednog trenutka mi ne nudi opciju odabira vise kontakata pa da im se fotka posalje, sto WA moze.
 
Nazad
Vrh Dno