Šta je novo?

iOS 17

Znaci postavio sam sebi, menjao drndao itd.
Zovem je i njoj izlazi samo sivo preko celog ekrana, i obrnuto ona mene kad zove.
Isto ona postavila, i kada udjem u kontakte i nadjem nju stoji to sto je ona postavila (dole stavio da opcijama "Constact photo & poster, shared by ...", ali kada me nazove samo je siv ekran dok zvoni telefon i pise njeno ime klasika.
Jesam ja dobro shvatio, kada postavim ovo i zovem nekoga ko me ima u kontaktima treba da mu izadje taj contact photo i poster kakav sam ja namestio kod sebe?
 
Sad sam tek stigao da isprobam, ni kod mene ne radi a uključena mi je ova opcija

Show-my-Caller-ID-on-iPhone.jpg
 
Sad sam tek stigao da isprobam, ni kod mene ne radi a uključena mi je ova opcija

Show-my-Caller-ID-on-iPhone.jpg
Isto.

A i kod mene i kod devojke ukljucena opcija, ne radi ni u jednom smeru, ja nju kad zovem ni ona mene. Samo siv ekran i ime i tjt.
 
Restart telefona kod oboje?
 
Prvo sto sam uradio svakako nakon apdejta je restart telefona. Probao naravno opet jer dosta stvari resava, nece.
 
Ja nisam probao jos sa nekim drugim. Oni posteri koje sam ja dodelio kontaktima rade.
 
Tražio sam temu, ali nigde nisam uspeo da nađem. Da li samo meni Apple Mape izgledaju neupotrebljivo u poređenju sa Google mapama? Navigacija je užasna, kod Google mapa kad pokrenem naviguaciju pogled se onako spusti do "moje strelice" i onda kad skrecem ulicom nastavlja da me prati i pokazuje moj ugao gledanja dok u Apple mapama pogled ostaje odozglo i totalno je neintuitivan, kao na slici dole.
 

Prilozi

  • IMG_9504.jpg
    IMG_9504.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 89
Apple mape jesu neupotrebljive u poredjenju sa Google mapama, barem u Srbiji. U Americi i zapadnoj Evropi kazu da su se dosta priblizile Google-u
 
Navigacija nije dostupna u Srbiji na Apple mapama, zato i tako loš prikaz. Ali tamo gde je dostupna mi se pokazala bolje nego Google. Npr Hrv, Češka
 
Meni je standardno loša baterija. Biće valjda bolja na 17.1 pa posle da čekam 17.5. Kod mene je na svakoj ios verziji tako.
 
Probao prvo to, nema razlike. Još jedan korisnik za koga znam ima isti problem.
Udji u Phone App, pa my card, contact photo & poster, edit i onda obrisi defaulti poster koji ima i ostavi samo onaj koji si napravio, i onda proradi..
 
@mrmilos
Sad možeš postaviti Contact Poster, svoju sliku i ime koje bi trebalo da izlazi ljudima kada ih zoveš. To naravno radi samo između Apple uređaja...
Upravo ovo što je @The PunisheR pitao.
Da li i suprotna strana mora da bude na iOS 17 ? Testtirali juce kum i ja, on je na 16.6.1 ostao ja 17, nije mu prikazivalo moju sliku tj taj poster, call screen ili kako se vec zove..
 
@Slypire
Probao, obrisao i default i ovaj poster koji sam napravio, napravio novi od nule, ne prikazuje se na drugom telefonu.
 
Meni je standardno loša baterija. Biće valjda bolja na 17.1 pa posle da čekam 17.5. Kod mene je na svakoj ios verziji tako.
znaci da nije do ios. ili su ocekivanja velika ili je baterija problematicna.

meni je baterija takodje ista na svakoj verziji iosa koji je telefon imao
 
Meni je standardno loša baterija. Biće valjda bolja na 17.1 pa posle da čekam 17.5. Kod mene je na svakoj ios verziji tako.
Ako ne koristiš Apple kabl/punjač i/ili bateriju, isključi optimizovano punjenje.
 
Meni sad za IG neki drugaciji zvuk, ne znam da li tako treba ili je normalno? :D
 
I vibracija je promenjena. A pored toga primetio sam drugačiji call screen, senke na slovima naziva aplikacija, jednu novu pozadinu, pravljenje stikera od slika i to je sve . Eto šta si godinu dana radili njihovi programeri 😂😂😂
 
@Slypire
Probao, obrisao i default i ovaj poster koji sam napravio, napravio novi od nule, ne prikazuje se na drugom telefonu.
Mozda samo nisi trebao obrisati taj koji si napravio, kapiram da si sad na istom kao na pocetku, on sam napravi taj neki defaultni poster...
Ja sam sa devojkom testirao jutros i ovako je proradilo i kod mene na 13PM i kod nje na 14PM
 
A znate i da morate da podelite te postere bilo preko namedrop-a ili kroz imessage pa opcija za update kontakta na vrhu konverzacije.
 
Kakva je kamera je li ostala ista ili je kao sto pricaju da slike izgledaju malo mutno da su izgubile ostrinu?
 
Aj isprati ovo , udji u svoj profil,u kontaktima i cekiraj ovo na slici.
Uključeno od početka, kao i u Settings > Phone > Show My Caller ID
Mozda samo nisi trebao obrisati taj koji si napravio, kapiram da si sad na istom kao na pocetku, on sam napravi taj neki defaultni poster...
Ja sam sa devojkom testirao jutros i ovako je proradilo i kod mene na 13PM i kod nje na 14PM
Pojavilo se kod drugara sa kojim sam se pokušavao da namestim ali baguje za sve pare.
Kod njega se moja manja sličica (Contact Photo) pojavljuje preko celog ekrana i prilično je low res i zumirana, a kod mene se pojavljuje samo njegova manja sličica u kružiću (Contact Photo).

Sad pokušavam i između svog službenog broja i privatnog da uspostavim ovo deljenje profilnih fotki ali ne radi kako treba.
 
Pa dobili smo nove ringtonove i message tonove, kao i nove haptics opcije. Ima na onom videu od 2 sata. :cool:
 
Ako ne koristiš Apple kabl/punjač i/ili bateriju, isključi optimizovano punjenje.
Koristim originalan kabl i punjač. Meni se svejedno brzo napuni fon do 80-90%. Koliko ima radnih dana od kad je upaljen, skoro duplo manje ima ciklusa punjenja što mislim da je ok. Veći je tu problem što on meni, dok se koristi, više svlači bateriju sa ovim početnim ažuriranjama. Mislim da nisam istripovala 😁 možda se i nije sve posložilo na svoje mesto posle finalne bete.
 
Nazad
Vrh Dno