Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

MALI OGLASI
1. u čemu je razlika izmedju odgovora na oglas, da je nešto prodato recimo, i bumpovanja oglasa?
jer kad ti odgovoriš sam sebi, oglas se bumpuje, tj podigne na vrh?
ili se pod bumpovanjem smatra prečesto menjanje cene, recimo?

2. stavio sam nešto na HW, i sledeći oglas je za 10 dana, u redu
da li u tih 10 dana mogu staviti nešto na Hi-Fi audio oglase?
kako se to sad meri? i jeste a i nije prekršeno pravilo od 10 dana?
ne žuri mi se, nije mi hitno, al ako ne moram, stavio bih i tamo.
 
pod 2) je već odgovoreno. videti prethodne teme o oglasima

pod 1), bump nije dozvoljen i stoga uglavnom nema primera u praksi. promena cene nije samo po sebi bump. prečesto menjanje cena (još ako su mizerne razlike, tipa 1 dinar) se može smatrati spamovanjem, što takođe nije dozvoljeno.
 
Ja koliko vidim nema klasičnog bumpa oglasa, jer bez obzira što je postavljena nova poruka u oglasu, pozicija oglasa ostaje ista, odnosno ne pomjera se na “vrh strane”.
 
pod 2) je već odgovoreno. videti prethodne teme o oglasima

pod 1), bump nije dozvoljen i stoga uglavnom nema primera u praksi. promena cene nije samo po sebi bump. prečesto menjanje cena (još ako su mizerne razlike, tipa 1 dinar) se može smatrati spamovanjem, što takođe nije dozvoljeno.


1. još kad bi našao...bilo bi dobro...
nema veze oglašavaću na 10 dana...nebitno...ionako mi se nigde ne žuri
al msm da je bolje da uzme neko sa BM jer je i povoljno i skoro novo, al nebitno
ako je već odgovoreno, onda je to to....

2. pa šta je onda bump?? kako da znam da li bumpujem? ja ovo ozbiljno pitam zaista.
kako izgleda bump na primeru? kada napišem "bump"*?

Ja koliko vidim nema klasičnog bumpa oglasa, jer bez obzira što je postavljena nova poruka u oglasu, pozicija oglasa ostaje ista, odnosno ne pomjera se na “vrh strane”.

pa ja to uopšte ne razumem šta znači, nekada davno je bila ona fora sa BUMP da napišeš za neku temu, al to je bilo pre 100 godina
i što bi to neko radio? jedino ako mu se ne proda po najnižoj mogućoj ceni tipa 6 meseci, pa onda kao da bumpne temu al to je glupo, po meni,
 
Ranije je bilo isto kao i za svaku drugu temu - postavljanje odgovora u temu diže tu temu na vrh. Koliko vidim, to se na oglasima ne dešava, tako da nema klasičnog bumpa.
Po meni je sada bump kada svaka dva dana spustiš cijenu za 50 dinara, napišeš danas rezervisano, pa otkazano za dva dana, pa opet za dva dana rezervisano, pa za dva opet otkazano, i tako nešto slično tome u krug.
Mislim da je svima jasno da ako ne ode po navedenoj cijeni za par dana, “treba” da se spusti ili da se čeka. Aktuelno da se napiše za tipa 15-20-30 dana ako ćeš da zadržiš cijenu, a bez novog oglasa.
Vrijeme bumpa je prošlo, sad smo se vratili na spamovanje porukama koje se tretiraju kao bump.
JM2C.
 
@castor
Moguće da je to to, to što ti kažeš....e još samo kad bi znao odgovor i na moje drugo pitanje!
Teme o oglasima uopšte nisam pratio, jer me nisu zanimale, to sad da nadjem je nemoguće...
kako god hvala ti!
 
"Bump" i alternativa spamovanjem da se digne na vrh su odavno ukinuti ili se smatra lošim ponašanjem u većini foruma. Mogu donekle da razumem u nekoj temi gde se traži savet za nešto urgentno ali u ogasima nije ni malo fer. Kome treba nešto sa oglasa, pretražiće bar par stranica unazad a to mu dođe preko nedelju dana il čak mesec dana. Za to vreme ako nešto nije prodato ili kupljeno, u ovakvim oglasima nikada neće ni biti.
Na komercijalnim oglasnim tablama se čak i naplaćuje-
 
Pod 2, prema pravilniku, a onako kako ja to razumijem - jedan oglas u 10 dana i tako možeš da ih imaš 50. Jedan oglas za sve kategorije u 10 dana.
 
Ne vidim sta nije jasno u pravilima:

Učestalost postavljanja oglasa i tagovanje sadržaja
Oglasi se mogu postaviti jednom u 10 dana. Odgovaranje na sopstveni oglas je moguće jednom dnevno.

Prilikom postavljanja oglasa obavezno je korišćenje prefiksa poput “Prodajem ili menjam”, ili “Kupujem”.

Ukoliko ste prodali sve što ste imali iz oglasa u obavezi ste da ažurirate prefiks u “Nije aktuelan”. Članovi koji ovo ne budu radili će permanentno izgubiti pristup oglasima. U slučaju da je vreme za izmenu oglasa isteklo, prijavite post moderatorima kako bi ga označili sa ispravnim statusom.

Dodavanje novih stavki u postojeći oglas, kao i bump-ovanje oglasa će rezultovati brisanjem oglasa, dodelom opomene ili gubljenjem prava pristupa oglasima.
 
....Dodavanje novih stavki u postojeći oglas, kao i bump-ovanje oglasa će rezultovati brisanjem oglasa, dodelom opomene ili gubljenjem prava pristupa oglasima.
a dodavanje novih slika za već postojeći predmet u oglasima? nije rečeno ni da je dozvoljeno a ni da nije?
odgovor na svoj oglas ljudi uglavnom koriste za ispravku cene ili da oglase da neka stavka nije više na prodaju, tj da je prodata.
 
Zasto bi dodavao sliku?
Cemu zurba pa da se nema vremena za postavljanje normalnog oglasa... nemojmo preterivati.
 
Nešto gledam, nisam dobio poene za 200 pozitivnih reakcija. Bug?
Nije nešto mnogo bitno, ali da upitam...
 
Zasto bi dodavao sliku?
Cemu zurba pa da se nema vremena za postavljanje normalnog oglasa... nemojmo preterivati.

zato što sam okačio samo jednu sliku, da ne tovarim bezveze slike.
i ta jedna je kućište BEZ ventova, jer sam ih poskidao i čistio
a prodaje se SA ventovima, jer sam tako i kupio,i sada kada ljudi vide,
misle da naziv stavke za prodaju "kućište + 6 x 140mm"
zapravo označava da kućište može da primi 6 x 140mm ali da ih nema zapravo
zbog toga sam mislio da okačim i sliku sa ventovima, da ne pravi zabunu.
inače slažem se, uobičajeno nema potrebe za dodavanjem slika, jer proizvod je proizvod
i ne menja se, al ovaj moj je "dvodelan", kupljeno je sa ventovima, pa ga tako i prodajem
što je inače retkost, ljudi uglavnom očerupaju sve i posle prodaju goli lim.
svakako, hvala na brzom odgovoru!
PS - nije mi palo na pamet da će ljudi sliku bez ventova protumačiti tako da kao da ih i nema
al nema veze....nebitno....prodaće se....kad tad....
 
✌️ zbog cega mi je dodeljeno 5 poena na 3 godine na oglas a trebalo bi da je 3 meseca? hvala

"Oglas na temi 28.12.2023 5 28.12.2026"
 
Gde pise da mora biti 3 meseca?
 
I to zato sto nije bilo autenticne slike/ili je nije bilo uopste, broja telefona ili lokacije i sl...? pozz
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    22.6 KB · Pregleda: 105
Htio sam da promijenim status oglasa koji sam postavio u četvrtak (Logitech tastatura mx235) , ali ne mogu nigdje da ga nađem 🤔
Jesam li prekršio neko pravilo pa mu je obrisan? Čisto da znam za ubuduće, mada nije mi prvi put da postavljam oglas.
 
Htio sam da promijenim status oglasa koji sam postavio u četvrtak (Logitech tastatura mx235) , ali ne mogu nigdje da ga nađem 🤔
Jesam li prekršio neko pravilo pa mu je obrisan? Čisto da znam za ubuduće, mada nije mi prvi put da postavljam oglas.
Ja sam ti obrisao oglas jer si prekršio pravila koja očigledno nisi pročitao pre kačenja oglasa.
 
I to zato sto nije bilo autenticne slike/ili je nije bilo uopste, broja telefona ili lokacije i sl...? pozz
Te poene si dobio za postavljanje oglasa u temi "Patike..." gde si nudio neku svoju robu a ne zbog nekog oglasa u Malim oglasima.
Jos si i dobro prosao....
 
Da, stavio sam te patike to iz zezanja onako... ok 👍
 
Pa eto, i kolega stavio 3 godine na poene iz zezanja onako...
 
ja spomenuo tigra i dobio poene al nema veze , vazno da nema oglasa na youtube :)
 
ja spomenuo tigra i dobio poene al nema veze , vazno da nema oglasa na youtube :)
Ti si poene dobio zbog politike. Politika je strogo zabranjena na ovom forumu. Uopšte neću da ulazim u raspravu šta je politika a šta ne. Pogotovo ne sa članovima koji politiku pokušavaju suptilno da zamaskiraju i uguraju kroz razne "zanimljive i smešne slike" i kriptične postove.
 
Ti si poene dobio zbog politike. Politika je strogo zabranjena na ovom forumu. Uopšte neću da ulazim u raspravu šta je politika a šta ne. Pogotovo ne sa članovima koji politiku pokušavaju suptilno da zamaskiraju i uguraju kroz razne "zanimljive i smešne slike" i kriptične postove.
ma znam opusteno, ne ljutim se ja zaista ... rekoh sta sam rekao strane kompanije kada odredjuju cene usluga se vode nekom statistikom koja je predstavljena na zvanicnim kanalima, rast, napredak, .... drustva i rekoh gde je greska svih nas . na veliku zalost politika je provucena kroz sve segmente od pozorisne predstave, filma kulture zabave da ne nabrajam sve . inace meni je ovaj forum relaksacija uz jutarnju kafu i razbribriga kada zavrsim radni dan bas iz razloga sto nemam vise snage da citam vesti politiku rialitije i ostalo smece koje se servira radi visih ciljeva. a moj biznis jeste finansije transferi novca placanja . imao bih ja bas dosta na tu temu ali bih dobio dozivotni ban odmah a mozda i krivicnu stoga jezik unutra i plivam dalje .
idemo dalje poeni ko poeni nepromisljeno sam napisao i zasluzio ih fer play zaista
 
U temi - Zanimljive i smešne slike 2024 - AI stop brisana mi je poruka sa naslovom -

"Sadržaj koji nema veze sa temom"​

i obrazlozenjem -

nenadan,

Your message (Zanimljive i smešne slike 2024 - AI stop) contains inappropriate content:
Pa dpbro, skoro pedeset ljudi je lajkovalo. Moze li neko da napise sta je ovde zanimljivo, smesno? Obican jorgan u navlaci, carsavu.

u PP sam pitao ali mi nije odgovoreno, pa cu stoga isto pitanje ovde da postavim -

Ne razumem.. "Your message (Zanimljive i smešne slike 2024 - AI stop) contains inappropriate content:"

Zato sto sam pitao da neko pojasni sliku?

Pravilo iz prvog posta -
  • Komentarisanje je naravno dozvoljeno ali znajte da će često biti brisani komentari kad se vidi da kreće veća diskusija/rasprava oko nečega."
Nista nisam prekrsio, zasto brisanje?


Zaista mi nije jasno. Mozda se nesto promenilo, pa ukoliko je zabranjeno komentarisanje, pitanje..molio bih da se ispravi u pravilima.
 
Da li se ovde piše administratorima? Ako jeste, evo pitanja:
Zašto je blokirana tema o mobi banci?
A ako nije ovde, recite gde je?
 
Pitanjce za oglase.
Na starom forumu je vazilo da se novi oglas ne sme postaviti X dana od poslednjeg pisanja u celoj sekciji. Da li je i dalje tako ili 10 dana vazi od otvaranja do otvaranja?
Imam oglas u januaru, ali sam ga tek ove nedelje zatvorio.
 
sta treba da uradim da mi pretrazivac da opciju da "instaliram" bench app?

menjao telefon juce, uopste mi ne iskace opcija. probao brisanje kesa, izlogovao, ulogovao, nece.
 
Nazad
Vrh Dno