Šta je novo?

Ima li pravnika na forumu :)

Sav novac im prebaci prema uslovima iz ugovora na njihov račun i tako ćeš imati dokaz da su isplaćeni u celosti. U ugovor ubaci da ako ti samo jedan od njih ne da clausulu intabulanti da su obavezni da ti vrate primljeni iznos plus kamata plus ugovorna kazna u visini od 50 % isplaćenog iznosa.Na taj način će jedni druge pritisnuti da daju clausulu jer će u protivnom svi imati štetu .

Odlican predlog!

A da li ovo kvari intabulandi klauzulu jer je uslovljavamo?
@miljenko ako sam dobro razumeo, kupuješ na kredit stan koji ima 8 vlasnika?

Da, 8 naslednika, svi papiri cisti nego su rastrkani po srbiji
 
Odlican predlog!

A da li ovo kvari intabulandi klauzulu jer je uslovljavamo?


Da, 8 naslednika, svi papiri cisti nego su rastrkani po srbiji
Ti svoju obavezu kao savestan kupac ispunjavaš uplatom iznosa na njihov račun . Oni kao savesni prodavci moraju da ti daju clausulu intabulanti tj. overenu izjavu da su isplaćeni u celosti te da ne postoje smetnje da se uknjižiš kao vlasnik. Ako jedan ne da izjavu ti se ne možeš uknjižiti na njegov deo već moraš pokrenuti parnicu radi dokazivanja da si savesno kupio ili tražiti raskid ugovora i povraćaj novca . Na ovaj način ih pritiskaš da svi poštuju ugovor što ti je i cilj .
 
Ovo je jedino pametno, sve ostalo je ogroman rizik.
 
Imam jedan problem sa udruženjem iz 2012 nastalo u 2006 godini da li ima nekih pravnika za savet ?
 
Pozdrav svima. Nisam siguran da li je ovo pitanje za pravnika ali možda i jeste, pa ako neko može da pomogne bio bih zahvalan.

U pitanju je legalizacija kuće na selu građena oko 80-tih godina.
Prvi problem je što je zahtev predat još novembru 2018. i nema nikakvog odgovora do sada, a drugi što je po crtanju geometra jedno ćoše kuće od nekih 5m2 izašlo van placa na ulici.
E sad, plac je po sadašnjim planovima katastra u 5 tačaka i ta peta srednja tačka pravi problem da je ovo na ulici inače kada ta tačka ne bi postojala jer je inače tu i najšira ulica sve bi bilo ok što i ima negde davno i nekim crtežima ali to se ne priznaje i slabo se vidi.

Jednom prilikom mi iz ministarstva građevinarstva rekli da to može da se otkupi ili iznajmi na 99 godina i tako da ide u legalizaciju ali to mišljenje treba da traži opština po službenoj dužnosti a u opštini ne znaju ili se prave blesavi i to tako stoji.
Geometar koji je crtao čudi se kako niko nije odgovorio i da to i može i ne može, pa zavisi šta će oni da kažu.....
U pitanju je selo, ulica koja je ćor sokak dugačka oko 150m ukupno, još jedan komšija je do mene pa pruga gde nema pružni prelaz.
Stara kuća blatnjara je ima ucrtana u kataster a sada je po satelistkom snimku ima i ova da kažemo nova.
Plac je odavano prebačen na građevinsko zemljište jer je to nekad bila njiva.

Da li su putevi na selu u vlasništvu puteva Srbije pa se njima treba obratiti oko kupovine ili iznajmljivanje tih 5m2 ili šta dalje raditi kako bi se to nekako završilo?

Prvenstveno bih to završio kako bih mogao da konkurišem za neki od programa enegetske efikasnosti (stolarija, solarini kolektori,...).

Hvala unapred svima na dobroj volji i dobronamernim komentarima.
 
Hajde da odgovorim pošto mi je to osnovni posao.
1. Putevi u selima su opštinski putevi, jedino ako kroz selo ne prolazi neki magistralni put, takvi putevi su u nekom čudnom imovinskom režimu prava korišćenja Puteva Srbije i javne svojine opštine /grada.
2.Moras da pogledaš parcelu puta i vidiš šta je upisano, da li je put uopšte upisan kao objekat , da li je javna svojina opštine odn uopšteno ko je vlasnik tog puta( viđao sam da su negde upisane i Železnice Srbije npr.)
3. Da li je parcela na kojoj je put javno gradjevinsko zemljiste ili ostalo gradjevinsko zemljiste?
Kad to saznaš, javi se ovde sa tim informacijama.
Ili mi na pp pošalji broj parcele i katastarsku opštinu pa ću ti proveriti.
 
Zdravo, imam jedno pitanje jer mi se cini da se vrtim u krug a resenja nema. Imam stan koji je dobijen u nasledstvo, svu papirologiju i posto sam planirala da ga uknjizim saznam da mi na prvom ugovoru fali pecat da je stan isplacen u potpunosti i da treba potvrda. Stan je prvi vlasnik otkupio od grada beograda i placao preko beobanke i tu dolazimo do problema. Taj covek nije ziv tako da trazim od njega otpada, beobanka je u stecaju ali imaju odeljenje koje radi kada sam bila do njih oni tvde da je sva dokumentacija poslata gradu, i da oni nece da izdaju potvrdu, a sekretarijat mi kaze da oni nista nisu dobili,i samo me vrte. Ako je neko imao slicno iskustvo, znacilo bi mi jer igrom slucaja imam i kupca ali me ovo koci… hvala unapred
 
Sekretarijat treba da ti izda potvrdu, od njih je otkupljen stan i oni bi morali da imaju evidenciju.
Beobanka te podatke verovatno i nema.
Inače, postoje dve Beobanke, to sam saznao kad sam tražio neku brisovnu dozvolu.
Sekretarijat stiskaj.
 
Sekretarijat treba da ti izda potvrdu, od njih je otkupljen stan i oni bi morali da imaju evidenciju.
Beobanka te podatke verovatno i nema.
Inače, postoje dve Beobanke, to sam saznao kad sam tražio neku brisovnu dozvolu.
Sekretarijat stiskaj.
I meni je logicno, ali evo vec 2 meseca visim tamo 2 puta nedeljno i uvek ista prica, da ih tuzim znam da nema poente jer to se oduzi, prosto mi je neverovatno da je toliko tesko doci do te potvrde ako imam svu ostalu dokumentaciju urednu.
 
Znači, imaš ugovor o otkupu stana gde nema pečata a u ugovoru piše da je stan isplaćen u celosti?
Ili neki drugi papir o isplati gde nema pečata?
 
Znači, imaš ugovor o otkupu stana gde nema pečata a u ugovoru piše da je stan isplaćen u celosti?
Ili neki drugi papir o isplati gde nema pečata?
Na prvom ugovoru koji je sastavljen nije lupljen pecat na poslednjoj strani i u ugovoru ne pise da je otplacen, vec samo da po clanu br 3 treba da se otplati u roku od 8 dana. Stan je otkupljen 1993, nakon toga opet regularno prodat, svu papirlogiju imam, ostavnisko odradjeno… nije mi jasno da je mogla da se proda tada bez tog pecata i da se odradi ostavinsko…
 

Prilozi

  • 7E405CAC-632C-4442-AECC-69D745755D89.jpeg
    7E405CAC-632C-4442-AECC-69D745755D89.jpeg
    163.8 KB · Pregleda: 32
  • 6A06F1B8-433F-400F-9A73-E3A5377C93F6.jpeg
    6A06F1B8-433F-400F-9A73-E3A5377C93F6.jpeg
    94.3 KB · Pregleda: 31
Na koga se vodi stan trenutno? Grad Beograd ili na fizičko lice?
Koliko vidim imaš pečate na poslednjoj strani, ima i pečat overe od suda.
 
Na koga se vodi stan trenutno? Grad Beograd ili na fizičko lice?
Koliko vidim imaš pečate na poslednjoj strani, ima i pečat overe od suda.
Stan se vodi na mene, a traze mi na ovoj poslednjoj strani taj pecat o isplati ili tu potvrdu koju ne mogu da dobijem..
 
Šta će ti uopšte ta potvrda ako se stan vodi na tebe u katastru ? Ima neka zabeležba? Ko ti traži tu potvrdu?
 
Stan se vodi na mene, a traze mi na ovoj poslednjoj strani taj pecat o isplati ili tu potvrdu koju ne mogu da dobijem..
I da , izvukla sam iz prvog osnovnog suda potvrdu da su oni tamo potpisali ugovor. Tacno se vidi potpis, datum sve, ali opet sve to ispade za dzabe jer nemam taj pecat i potvrdu o isplati
Šta će ti uopšte ta potvrda ako se stan vodi na tebe u katastru ? Ima neka zabeležba? Ko ti traži tu potvrdu?
Trazi mi katastar kako bi se stan uknjizio, jer zena koja zivi tu hoce da ga kupi pa smo hteli sve da sredimo pre prodaje i onda nastao problem
 
Znači, kroz papire je stan tvoj a u katastru je još upisan Grad ako sam dobro razumeo. Ako je tako katastar je u pravu a ti moraš stiskati sekretarijat jer samo oni mogu izdati potvrdu kao prodavac. Ako nece, mora sud i nadam se da nije Treći osnovni.
 
Znači, kroz papire je stan tvoj a u katastru je još upisan Grad ako sam dobro razumeo. Ako je tako katastar je u pravu a ti moraš stiskati sekretarijat jer samo oni mogu izdati potvrdu kao prodavac. Ako nece, mora sud i nadam se da nije Treći osnovni.
Znaci moram njih da jurim, videcemo sta ce biti na kraju… hvala na izdvojenom vremenu ☘️
 
Ako neće pošalji im opomenu pred tužbu ali da potpiše advokat , ponekad upali opomena . Uz opomenu navedi sve ovo što si napisala da im bude jasno da ćeš dobiti spor .
 
Ma briga njih za opomenu ukoliko u spisima predmeta nema dokaz o isplati kupoprodajne cene u celosti, tu potvrdu niko od ovlascenih lica Grada nece potpisati, sto je i razumljivo.
 
Ma briga njih za opomenu ukoliko u spisima predmeta nema dokaz o isplati kupoprodajne cene u celosti, tu potvrdu niko od ovlascenih lica Grada nece potpisati, sto je i razumljivo.
Gospodine nije razumljivo gospođa je navela da ima svu dokumentaciju .
Nije ni ljudski ni pravno da neko primenjuje zakon zbog nečijeg propusta !
 
Propust je prvenstveno od prvobitnog kupca stana, morao je dobiti potvrdu o isplati i sprovesti ugovor.
Ali i uprava bi morala imati predmet koji se trajno čuva te iz njega izvući podatke o isplati i izdati potvrdu.
 
Jasno je navedeno ''u spisima predmeta''. Ako vlasnik ima celokupnu dokumentaciju onda nije problem. Postoji upravna inspekcija, kao i zastitnik prava gradjana, i jedni i drugi kontrolisu rad organa uprave, potrebno je podneti zahtev i pokrenuti postupak, a ne usmena obrazlozenja.
 
Propust je prvenstveno od prvobitnog kupca stana, morao je dobiti potvrdu o isplati i sprovesti ugovor.
Ali i uprava bi morala imati predmet koji se trajno čuva te iz njega izvući podatke o isplati i izdati potvrdu.
Da ali ona nije garant diplomirani pravnik ovde se ne poštuje i ne uvažava pravo na ljude koji nisu dužni da poznaju prava ni da sagledaju svu dokumentaciju .
Onaj ko je trebao je napravio grešku e tog treba kazniti .
 
Nepoznavanje prava škodi.
Izlazim iz rasprave.
 
Pa neznanje prava skodi, zato postoje advokati. Kada obolite ne lecite se sami, ne radite sami projekat za kucu i sl. tako i ovde, angazujete onoga kome je to struka.
 
Pa neznanje prava skodi, zato postoje advokati. Kada obolite ne lecite se sami, ne radite sami projekat za kucu i sl. tako i ovde, angazujete onoga kome je to struka.
Da ali ako lice nema para za angažovanje advokata onda kako da ostvari svoje legetimno pravo .
Gospođa ( koliko sam ja ovako polu pismen ) , uspeo da odgonetnem traži svoje pravo na imovinu a ne na tuđu .
 
Gospodine, u datom slucaju zahtev treba da sadrzi bukvalno jednu recenicu, kojom ce traziti izdavanje potvrde za isplatu kupoprodajne cene za stan iz ugovora ciju kopiju prilaze. Za toliko nije potrebno angazovanje advokata. Ali drugacije je kada zaposleni u upravi vidi potpis advokata.
 
Gospodine, u datom slucaju zahtev treba da sadrzi bukvalno jednu recenicu, kojom ce traziti izdavanje potvrde za isplatu kupoprodajne cene za stan iz ugovora ciju kopiju prilaze.
Pa dobro eto Vi poznajete pravo ako čita forum pročita će i garant pokušati to da reši .
 
  • Like
Reagovanja: Ira
Planiram da kupim polovan telefon na KP, ali iskljucivo koji je kupljen kod mobilnog operatera. Pa me zanima u slucaju da dodje do nekog kvara, kako mogu da ostvarim svoja prava na garanciju? Da li moram da cimam pravog vlasnika ili postoji mogucnost da napravimo neki ugovor gde mi prenosi svoja prava ili nesto slicno tome?
 
Planiram da kupim polovan telefon na KP, ali iskljucivo koji je kupljen kod mobilnog operatera. Pa me zanima u slucaju da dodje do nekog kvara, kako mogu da ostvarim svoja prava na garanciju? Da li moram da cimam pravog vlasnika ili postoji mogucnost da napravimo neki ugovor gde mi prenosi svoja prava ili nesto slicno tome?
Obavezno pitaj da li ima garanciju i račun ali obavezno .
Ujedno provajder A1 je ove godine mnogima ponudio i osiguranje uređaja možda je to lice od kog kupuješ uzelo i osiguranje koje isto dosta znači .
Sve u svemu usmeri se na garantni list ili ako nema taj dokument ugovora gde je naveden naziv uređaja i njegov SN broj
 
Nazad
Vrh Dno