Šta je novo?

HTC One X

E ovako, u Vipu je akcija do kraja aprila sa onim internet dodatkom od 500 i 1000 din kada su telefoni jeftiniji 7000 dinara. Drugo, pogledao sam oba One X modela koji su izlozeni u Telenoru i Vip-u i oba imaju zute fleke na ekranu ( kada se pali i gasi telefon se najbolje vidi na beloj pozadini) u dnu i sa strane ( u Telenoru je model bas pun defekata ). Da li je prva serija ili sam ja bas ubo oba primerka... Trece, kazu tete da je u Vipu zakljucan, dali su mi da stavim svoju karticu koja je microsim sa adapterom ali mi je nesto zapinjalo pa sam odustao ( hteo sam da probam na One V ).
 
Imaju one v u vipu? Hoće li ga biti u telenoru?
Te žute fleke su možda lepak, to je imao i iphone i to nestane ubrzo. Mada možda je stvarno đubre :)
 
Citajuci sve ovo ispade da je neki krs telefon sa losom zavrsnicom
 
Drzao sam telefon danas u rukama i mogu reci da je super izrade, nikakve zute fleke nisam primetio, zakljucan je na Vip mrezu!
 
A sto se tice MANA, postoji samo jedna - naime Light senzor na stock romu radi previse brzo, hvata gotovo sve promene u okruzenju - i ako imate automatski brightness, desice se ono sto mnogi smatraju ugibanjem!
dakle Brightnes podesite na onako kako vama odgovara i nema problema.

hehe :) a bas sam skontao to - citam na bijeloj pozadini i samo pocne da se potamnjuje pa posvjetljuje ekran :) Ne bih ni pomislio da automatski radi podesavanje osvjetljenja.

Prednja kamera je po mom misljenju - OK, ali samo toliko - OK!
Slazem se sa ovim, upotrebljiva ali na minimumu.
 
EVo malo slicica. Namjerno sam ostavio ruku (slikao u ruci) da vidite koliko je 'velik'. Recimo ja kad ga 'uhvatim fino' ne mogu sa palcem dodirnuti citav ekran, ostane mi donji dio sigurno 30% i gore 10% nedostiznih. Ili drugom rukom ili da ga 'opustim u ruci ali onda rizikujem da mi ispadne :)
 

Prilozi

  • IMG_5117.JPG
    IMG_5117.JPG
    42.2 KB · Pregleda: 187
  • IMG_5118.JPG
    IMG_5118.JPG
    66.8 KB · Pregleda: 179
  • IMG_5119.JPG
    IMG_5119.JPG
    65.7 KB · Pregleda: 186
  • IMG_5120.JPG
    IMG_5120.JPG
    84 KB · Pregleda: 183
  • IMG_5121.JPG
    IMG_5121.JPG
    92.8 KB · Pregleda: 203
Jos ..
 

Prilozi

  • IMG_5122.JPG
    IMG_5122.JPG
    109.5 KB · Pregleda: 187
  • IMG_5123.JPG
    IMG_5123.JPG
    73.2 KB · Pregleda: 174
  • IMG_5125.JPG
    IMG_5125.JPG
    71.5 KB · Pregleda: 166
  • IMG_5126.JPG
    IMG_5126.JPG
    89.5 KB · Pregleda: 190
Malopre sam se igrao sa X-om, opako izgleda, džaba slike dok ga ne uzmeš u ruku...
 
Ove Zute tacke nisam primetio, a realno jesam picajzla po svim kriterijumima!
Drugo, trenutno nema S-OFF za One X, kada ga bude bilo, lako ce se sredi da bude za sve mreze.
Iskreno, uzeo sam u VIPu ceo paket i dobio sam microSIM, a samo njega koristim - tako da mi to nije glavno merilo.
 
EDIT: CW recovery ima problema i sa Nandroid Backup-om! MOJA preporuka je da sacekate jos malo.
Mnogo lako se rutuje, ali za sada nema S-OFF, tako da pri flashovanju drugih romova mora da se fleshuje i poseban boot.img

Takodje, u ARHD je to sredjeno, ali kako rom(ovi) izlazi na svakih 15minuta, sacekacu jos malo da se sve stabilizuje.

Evo par slicica da imate uvid (Iako verujem da nije bas ovako, ali 5 min slave je 5 min slav:de)
zar nemaju svi HTC telefoni S-OFF fabricki?
 
A gde je private folder sa lepim slicicama? )))
Znaci defektan

To nisam dobio... lopovi me zakinuli kao i za slusalice.... sutra na reklamacije!! :D


Ali froyo task killer na ICS-u :D

Bas sam pregledao ikonice da nece biti neka za 'koju ce se neko zakaciti' i nisam vidio :))
Kad sam radio migraciju sa Desire, iskopirao sam sve app, kasnije nisam nista brisao vec sam dodavao :)
 
Samo vip ima exluzivni paket sa slusalicama ostali obicno.Ja uzimam sutra u vipu smart 120+3gb internet i 325e sto za ovaj tel i sluske koje vrede 100e nije skupo.Telenor je po ovom pitanju jako lose odmerio pakete.
To nisam dobio... lopovi me zakinuli kao i za slusalice.... sutra na reklamacije!! :D
 
To nisam dobio... lopovi me zakinuli kao i za slusalice.... sutra na reklamacije!! :D




Bas sam pregledao ikonice da nece biti neka za 'koju ce se neko zakaciti' i nisam vidio :))
Kad sam radio migraciju sa Desire, iskopirao sam sve app, kasnije nisam nista brisao vec sam dodavao :)

Migracija sa Desire na One X je takodje moj plan :)


via ttalk
 
do sada su htc telefoni briljirali sa romovima zato sto su bili bazirani na qualcomm chipovima(gde su im oni rado izlazili u susret), kakvo ce sada biti stanje stvari posto se bas i ne secam da su se tegra2 modeli nesto proslavili?
 
Prvi naleteh ;)

[YOUTUBE]9xrpUiASXpM&feature[/YOUTUBE]
 
Telenorove cene i paketi su totalni rip-off korisnika. Pogotovo do kraja aprila dok traje akcija u VIPu.
 
Ali je do yaya to što je "About" u meniju prevedeno kao "O" :p
 
Baterija se poprilicno pristojno drzi ako koristite sms, web, wifi, phone... stvarno nemam zamjeri. Ali zato igrice..... pojedoshe :) imam osjecaj 1min = 1% baterije.
 
Baterija se poprilicno pristojno drzi ako koristite sms, web, wifi, phone... stvarno nemam zamjeri. Ali zato igrice..... pojedoshe :) imam osjecaj 1min = 1% baterije.

Pa ako je tako, onda teorijski sat i po igranja u cugu i nije tako malo s obzirom na teefon.

Koristi umjereno internet (tipa update vremenske prognoze, maila, twittera i sl na svakih 2 sata recimo) plus standardno sms i pozivi i ako izgura od jutra do ponoci, to je i vise nego dovoljno.
 
Kakav je osecaj preci sa Desire na One ? :)

Brzina odziva, pokretanej programa / igrica, instalacije i slicno su drasticno primjetne. Laksi je, brze reaguje, mada sam ja bio zadovoljan i sa Desire. Naravno problem je velicina, nisam se jos navikao kako da ga drzim i upravljam sa njim - ne mogu kao sto sam mogao jednom rukom sa Desire-om.

Pa ako je tako, onda teorijski sat i po igranja u cugu i nije tako malo s obzirom na teefon.
Nisam se nikad toliko igrao, mozda maximalno pola sata da sam ispaljivao angry birdse ali nisam imao osjecaj da Desire toliko trosi bateriju

Koristi umjereno internet (tipa update vremenske prognoze, maila, twittera i sl na svakih 2 sata recimo) plus standardno sms i pozivi i ako izgura od jutra do ponoci, to je i vise nego dovoljno.
Izgura sa 50% bez problema, ne moram ga navece ni puniti.
 
Mojoj dragoj u septembru ističe ugovorna obaveza. Mislio sam da joj promenim paket i da sebi uzmem nov telefon, a njoj dam stari - tako da mi je One X ozbiljno zapao za oko. Međutim, razočaralo me je to što su prestali da isporučuju Beats sluške uz telefone. Sad, znam da za možda manje pare mogu da se nađu bolje slušalice, ali meni su preko potrebne dobre slušalice sa dobrim mikrofonom, a to još nisam našao kod nas u slobodnoj prodaji. Problem je u tome što mi se ne prelazi na VIP. Ali ako se već bude moralo, šta je tu je. Da li neko može da mi preporuči VIPov paket koji bi bio ekvivalent Telenorovog "Prenesi i surfuj 500"?
 
Nazad
Vrh Dno