Šta je novo?

HTC One X

illidan

Znamenit
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
20,016
Poena
1,455
Moja oprema  
CPU & Cooler
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Matična ploča
asus proart b550
RAM
g.skill trident z neo 32gb
GPU
nvidia rtx 4070super founders edition
Storage
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Zvuk
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
PSU
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Kućište
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
Monitor
asus vg27aql1a
Miš & tastatura
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white, cream soda switches, gmk serika 2 keycaps
Pristup internetu
  1. Optički internet
htconex.jpg


HTC is looking to make a big splash at this year’s Mobile World Congress. Today’s tidbit is leak of their new flagship device now being dubbed the HTC One X.

Featuring a 4.7 inch, 720p display this monster of a phone seems to be following an underlying theme at this year’s event of bigger, faster, more powerful smartphones. It will be running Android 4.0 ICS and will apparently be of their first devices to utilize their HTC Sense 4.0.
 
Izgleda pristojno, mada me taj zaobljeni gornji deo stvarno smara. Ako telefon bude ok, i ako bude hardverski ok mogao bi da razmislim ipak i o htc-u ponovo. Samo da nema zakljucan bootloader, i da moze da se skine "sense os" sa njega. Telefoni su me generalno smorili tako da bi zrtvovao muziku i neke druge stvari za kvalitetan telefon, osim ako samsung ne napravi pomak u materijalima koje koristi za svoje telefone.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo mnogo lici na Desire i generalno sve HTC telefone.
 
To sam i ja pomislio. Sve je mnogo slicno kod njih. Motorola, LG i Sony Ericsson, po mom skromnom misljenju, imaju lepsi dizajn, i nekako su raznoliki, dok HTC ima "kalup" u koji nekako upadnu svi njihovi modeli...
 
Idemo, 4.7" ekran, izgleda da cemo sve redje vidjati 4.3" (o 4" i nize da ne govorimo) u flagship modelima...
 
jesu li ovo kapacitivni ili softverski "dugmici"?
 
Meni deluju kao da nisu softverski.
 
E stvarno dokle više sa tim ekranima...šta je sledeće top model sa 5" ekranom..izgleda da će se ubuduće juriti low end modeli sa 4",4.3" ekranima :confused:
 
Sviđa mi se novi homescreen za sense. Bolje izgleda nego pre.
Ali onaj gril za zvučnik....aaaa
Telefon je 4,7" i oni su stavili kapacitativne tastere, kakvi retardi.
Nego, sada razmišljam, pošto ovaj telefon nema menu taster, a ima kap tastere (neće biti one trake sa tasterima), gde će se pojaviti meni taster za legacy aplikacije. Nadam se da neće izgledati toliko loše koliko mi je sada u glavi.
 
Telefon je 4,7" i oni su stavili kapacitativne tastere, kakvi retardi.

upravo...ne kontam zasto, 720p ekran, svi uslovi za sledeci korak u evoluciji....ovako je fon dobio 1cm dodatno na duzini. izgleda da postaje trend "ciji je veci".

ja jedva cekam da vidim neki telefon <5mm debljine, mozda se to desi i ove god, ako vec povecavaju ekran neka ga barem stanje....
 
Specs include a 1.5GHz quad-core Tegra 3 processor, 1 GB of RAM, a 4.7-inch 720p display and 32 GB of internal storage. For the rest of the details, check out the specs sheet and the rest of the images below. And let’s sit tight for more details come HTC’s MWC announcement!

htconexspecswater.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni lično zbog veličine i ostalih funkcionalnosti, najviše paše HTC Desire S, sa svojim 3.7" 800x480 ekranom... Probao sam i veće (Sensation), ali je bio ipak malo preveliki za džep, a manji telefončići (Wildfire S i sl.) obično nemaju 800x480 već lošiju rezoluciju, pa se dosta izgubi na preglednosti naročito za surf.

Ovaj sa 4.7" ekranom može samo u džep od jakne da stane, a sa 7cm širinom verovatne dobro leži u ruci samo "šakatim" ljudima. Ostale tehničke detalje ne bih komentarisao, jer su naravno vrh vrhova, ali to se od "flagship" proizvoda i očekuje.
 
Poslednja izmena:
impresivne specifikacije, valjda ce napokon imati kameru koja ce praviti "above average" fotografije.
mada, vise me interesuje ako je htc flagship ovakav, kakav li je tek gs3 :)
 
Posto je i oficijalno predstavljen i prikazan, mogu da se izjasnim :)
Telefon izgleda jako lepo, a svidja mi se i izbor materijala. Takodje stvari koje su uradili sa kamerom su super. Velicina ekrana mi je skroz ok, ali videcemo kakav je po kvalitetu u odnosu na Gnex. Baterija nije bas sjajna, ali mozda Tegra ima neke trikove da to popravi. Sense mi je jednom recju odvratan, ali to nema veze :)
I dalje mislim da ce sgs3 biti mnogo bolji od ovoga, ali videcemo. I nadam se da ona glasina o keramickoj zadnjoj strani nije istina.
 
htc je davno zaratio sa dizajnom... specifikacije su ok, mada stvarno nema nista sto bi me nateralo da predjem sa g2, sem ako kamera ne bude znacajno bolja...

nadam se da je cpu dosta stedljiviji od prethodnih jer mi 1800 baterija ne uliva poverenje...

btw, kome treba da slika dok snima vidoe :d
 
Meni se npr svidja dizajn HTC telefona, od Desire-a pa do danas. I ovaj mi je isto dizajnerski odradjen ok.
Iznad je neko pomenuo, da lici na sve HTC telefone do sad, sto je odlican primer da su ispratili tu liniju i na neki nacin postali prepoznatljivi po tome. A da li se nekom svidja ili ne .... de gustibus non est disputandum. Postoje durgi telefoni koji nikako da nadju svoj dizajnerski pravac pa se mnogima svidjaju samo zato sto su .... ili .... :p i neki kazu da lice :)

Sense mi je uvek bio i bice odvratan, tako da na to ni ne obracam paznju :p Ono sto sam procitao je da ce ovaj telefon imati whdmi, koji ce uz pomoc dongle-a koji bi se ukljucio u prazan hdmi slot na tv-u, moci da radi mirroring desktopa telefona kao i svih aplikacija. (ako sam ja dobro skapirao sto sam procitao) :) Ta integracija tv/telefon je veoma veoma zanimljiva. Nazalost, posto sam imao par htc telefona, pitam se da li ce baterija izdrzati neki 720p mkv od 1h30m :) Nije mi jasna ta politika da kada svi povecavaju kapacitet baterija, HTC tapka u mestu i nije povecao kapacitet jedno 4 godine.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje smatram da je veeeelika greška što svoj najbolji telefon HTC pravi u 4,7 inča. Inače, X je mnogo lepši nego na onim slikama od pre par dana.
Čoveče, S je HTC najbolji telefon iz prošle godine i sada se prodaje kao srednja klasa. Sjajno!
Ipak, V mi je najlepši. :D
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da jeste greška..ja jesam za udobnost u korišćenju i sl. ali 4.7" je preveliko..meni je i ovih 4.3 na granici..ne znam zašto toliko forsiraju te veličine..bolje da su napravili nešto poput Note-a pa mu opalili 5 i više inča
 
Ne znam, meni 4.7 odgovara, valjda zato što imam velike šake. Čisto sumnjam da bih sada mogao da se priviknem na manji ekran.
 
Da se razumemo, telefon nije loš ako je i 5 inča, ali za jedan flagship, koji treba da kupuju svi redom, jeste
Ali, veliki + za HTC što X pravi od polikarbonata.
 
Poslednja izmena:
Baš tako...ne žele svi netbook u rukama...trebalo je malo da razmisle i o tome..dosta ljudi će da odvrati od kupovine ta veličina..
 
I dalje se ne slažem :)
Moguće je i da ne mogu da naprave tako mali ekran sa 720p rezolucijom.
 
Pa ne znam...možda, a možda i ne mogu :p
 
Ne verujem da će puno ljudi odustati zbog toga jer će svi flagship telefoni biti sa tako velikim ekranom, tako da će ljudi morati da se prilagode jer im je alternativa samo slabiji motel, tipa One S.
 
Poslednja izmena:
Pa ljudi koji jure sam vrh traže što jače karakteristike. Ovaj 4,7" je samo malo veći od sgs2 4,3" (nije isti format ekrana). Po velićini odgovara telefonu dok nezgrapni note nikako pa se i dalje prodaje kao besan.
 
Po onome što sam čitao telefonu ne mogu da nađem manu sem očajne baterije. Imam Desire već dve godine i dosta puta me baterija izdala (dok nisam kupio još jedan punjač za kancelariju i punjač za auto)
 
Nazad
Vrh Dno