Šta je novo?

HTC One X

Izgleda stvarno elegantno, cvrsto, solidno, nikakvo skripanje i ugibanje. Samo meni je ipak prevelik, moram ga drzati sa 2 ruke, tj jako tesko s jednom jer me je strah da ce mi ispasti.

Baterija traje.. 1-2 dana u zavisnosti od upotrebe wifi, browsera.
 
Subjektivni osecaj je malo cudan, za prvo vreme potrebno je malo navike. Koliko vidim vec postoji "quic fix" da trece dugme (most recent) vratis u menu! Moracu malo da procitam pa da krenenem u fleshovanje!



Za sada prvi utisak je kao posle prvog sex-a. Ostao sam bez teksta. Tanak, fin, lagan, odlican display + gorilla glass. Fluidan, glasan, a opet nekako stane u ruku i nije prevelik kao sto mnogi tvrde.
Nema ugibanja display-a, a sto se tice baterije, cekam da se napuni pa krecem u full test.

Javim kasnije jos svojih utisaka.
daj neke slike kako stoji u ruci, ako si voljan :)
 
Izgleda stvarno elegantno, cvrsto, solidno, nikakvo skripanje i ugibanje. Samo meni je ipak prevelik, moram ga drzati sa 2 ruke, tj jako tesko s jednom jer me je strah da ce mi ispasti.

Baterija traje.. 1-2 dana u zavisnosti od upotrebe wifi, browsera.

1-2 dana, pa to je ok, zavisi od upotrebe (koliko neta, display u h?)
 
sadasnje stanje:
16:33h bez punjenja
Nivo baterije: 67%
potrosnja
Screen : 46%
Cell standby: 17%
Phone idle: 15%
Wifi: 11%

Sinoc i jutros od kad sam ga napunio sam ga koristio za net (citao vijesti) oko 1h, zvonio par puta i igrao sam mozda 15min angry birds + jos poneka instalacija.
 
sadasnje stanje:
16:33h bez punjenja
Nivo baterije: 67%
potrosnja
Screen : 46%
Cell standby: 17%
Phone idle: 15%
Wifi: 11%

Sinoc i jutros od kad sam ga napunio sam ga koristio za net (citao vijesti) oko 1h, zvonio par puta i igrao sam mozda 15min angry birds + jos poneka instalacija.

Greh je igrati angry birds na tegri 3 :D
 
Ili Modern Combat ili 9mm :)
 
Nema ga i dalje u telenoru, bas kasne.
 
Kakav je kvalitet videa sa prednje kamere pri recimo skype pozivu?
 
Pre nego sto vas razocaram, moram samo da dodam da sam jako pametan ***** !
Naime, trenutni CW Recovery ne podrzava mountovanje SD kartice, posto kao sto znate ONE X nema SD karticu!
Dakle ja kao pravi baja, po navici, udjem u recovery obrisem system i data :) i tek onda skontam da ne mogu da prebacim zip iz recoverij-a :)

Uglavnom, vratio sam RUU, cekao pola noci da lik okaci najnoviji 1.26....

Za sada, baterija je neverovatna (na stock romu)
A sto se tice MANA, postoji samo jedna - naime Light senzor na stock romu radi previse brzo, hvata gotovo sve promene u okruzenju - i ako imate automatski brightness, desice se ono sto mnogi smatraju ugibanjem!
dakle Brightnes podesite na onako kako vama odgovara i nema problema.

Prednja kamera je po mom misljenju - OK, ali samo toliko - OK!
EDIT: CW recovery ima problema i sa Nandroid Backup-om! MOJA preporuka je da sacekate jos malo.
Mnogo lako se rutuje, ali za sada nema S-OFF, tako da pri flashovanju drugih romova mora da se fleshuje i poseban boot.img

Takodje, u ARHD je to sredjeno, ali kako rom(ovi) izlazi na svakih 15minuta, sacekacu jos malo da se sve stabilizuje.

Evo par slicica da imate uvid (Iako verujem da nije bas ovako, ali 5 min slave je 5 min slav:de)
 

Prilozi

  • 20120417120519.png
    20120417120519.png
    212.3 KB · Pregleda: 191
  • 20120417120757.png
    20120417120757.png
    173.9 KB · Pregleda: 205
Poslednja izmena:
U Telenoru je potpuno ista cena uz svaki paket kao i Note.
 
Још нема на сајту... Јел су добили још неки модел?
 
za sad samo OneX wht
 
Za sada, baterija je neverovatna (na stock romu)
A sto se tice MANA, postoji samo jedna - naime Light senzor na stock romu radi previse brzo, hvata gotovo sve promene u okruzenju - i ako imate automatski brightness, desice se ono sto mnogi smatraju ugibanjem!
dakle Brightnes podesite na onako kako vama odgovara i nema problema.
Hoces da kazes da ovo ima veze sa automatskim brightnessom..?
Ili ovo ?
 
Poslednja izmena:
Kakve su ove specijalne slusalice koje idu uz njega
 
A sto kazes da je baterija neverovatna na stock romu? jel u pozitivnom ili negativnom smislu?
 
A sto kazes da je baterija neverovatna na stock romu? jel u pozitivnom ili negativnom smislu?

Igrao sam SoulCraft jedno 20ak minuta,
Internet, Download, Youtube, 10ak minuta razgovora, Gtalk, Skype
i baterija je otisla sa 99% na 94%


Hoces da kazes da ovo ima veze sa automatskim brightnessom..?
Ili ovo ?

Nijedan od ova 2 problema ja nemam (da kucnem u drvo)
Prvi koji si naveo je bug zbog kojeg je kasnio One X,
Drugi je verovatno bio do Drajvera za GPU.

Ovaj "problem" koji sam ja naveo se primeti na beloj pozadini, ili nekoj koja ima veliki kontrast. Kao kad na PCu pobrljavi Refresh Rate ... Auto Brajtens sam podesva sve redom.
 
Poslednja izmena:
Treba ipak obratiti paznju na te procente, jos testirati, jer mnogo telefoni sporo spustaju sa 100% na 50% a onda baterija nestane za pola h surfa :)
 
Ja kad napunim GS2 i drzim ga jos 10-20 minuta na punjacu koristim ga 15-ak minuta skine mi 1%, mozda 2%. tako da uzmi i koristi ga negde posle punjenja na oko 60-70%.
 
Nisi ti dobro video... cena je skoro ista...
 
Jel ima usb host opciju.jel podrzava ntfc usb flash
 
uz niže pakete jeste razlika oko 15.000

edit: plus dobijaš dr.dre bubice u Vip-u
 
Poslednja izmena:
Nisi ti dobro video... cena je skoro ista...

Ja bi ga u vipu uzeo uz 325 i tamo košta 45000, a u lelenoru bi ga uzeo uz Prenesi i Surfuj 500 (užasan paket ali cenovno su tu negde, čisto primera radi sam ga uzeo) gde košta 57.960. Kako je to tebi isto nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Vidim ja da mi ne gine prelazak na vip :d A mts ce da dobije one x u martu sledece godine po ceni visoj za 5000 od telenora sada :d
 
Ja sam mislio na ovim jacim paketima...u pravu si. Mada ja mislim da treba da sacekas malo da se cene normalizuju za te pare ces moci da ga kupis bez ikakvog paketa. A uskoro dolazi i s3...
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ni nemam pojma koji bi paket uzeo kod lelenora meni ni jedan tamo ne odgovara, užasno su raspodeljeni megabajti i minuti.
 
Nazad
Vrh Dno