Šta je novo?

HTC One M8

Sigurno je mislio da opravdava zato sto je napravljen od metala, sto je po mom misljenju totalno pogresno razmisljanje.
Onda ovo moze da se kaze za skoro svaki metalni telefon?

Ja ne znam iskreno sta ovi iz HTC-a tamo rade, citajuci temu na xda. Ne znam da li bih se usudio da uzmem ovaj telefon u neotvorenoj kutiji, bez testiranja mnogo cega pre kupovine. Isto je bilo i za M7. Ko moze da zivi sa tim manama ovako skupog telefona svaka mu cast.
 
Mrtve i stuck pixele, lutriju sa ekranima, izgreban telefon OOTB, izgrebano staklo kamere OOTB, ulubljenje metala OOTB, staklo koje nije dobro naleglo, zvucnici koji nisu u istoj ravni, klimavo volume dugme, udubljeno power dugme...

Ja ne kazem da je svaki telefon sa nekim problemom, daleko od toga, ali treba dobro da se pogleda pre kupovine, da znate.
 
^ ozbiljan si? Nisam pratio temu. Čak sam se razmišljao da ga uzmem, ali mi je malo nezgodan za komotno korišćenje jednom rukom, predhodni One mi je praktičniji za držanje.
 
@Loznica, Emix

Vi kao da niste čitali test i u kom delu je to napisano... Ciljao sam na to da opravdava svaki evro kada je u pitanju izrada telefona, ne sveukupno...
 
Što se grejanja telefona tiče, komponente u Galaxy S5 se greju još više, samo se to ne oseća spolja, jer plastično kućište ne prenosi toliko toplotu (ali zato procesor obara takt kada se pregreje).
M8 odlično disipira toplotu, tako da nisam primetio da je bilo kada radio throttling u normalnim okolnostima (kada ne stoji direktno na suncu i slično).

Što se cene tiče, ovakvo metalno kućište zaista dosta povećava troškove izrade. Zato će i biti verzija sa specifikacijama praktično kao M8, ali u polikarbonatskom kućištu i dosta jeftinija (doduše ne znam da li će se uopšte prodavati kod nas).
Treba razmisliti zašto S5 košta toliko koliko košta, a nije od metala, kao i zašto Samsung nikako ne izbacuje flagship telefon sa metalnim kućištem (hint - ne bi imali toliku zaradu).
 
Mrtve i stuck pixele, lutriju sa ekranima, izgreban telefon OOTB, izgrebano staklo kamere OOTB, ulubljenje metala OOTB, staklo koje nije dobro naleglo, zvucnici koji nisu u istoj ravni, klimavo volume dugme, udubljeno power dugme...

Ja ne kazem da je svaki telefon sa nekim problemom, daleko od toga, ali treba dobro da se pogleda pre kupovine, da znate.

ajd sad daj taj isti spisak pokupljen sa vaskolikog interneta, al npr. za S5 :p Ili maltene bilo koji tel, ukljucujuci i ajfone, koji su isto dolazili izgrebani OOTB
 
Дај да видим и тај пластични м8. :) Надам се да ће имати 13мп уместо ових 4 :)
 
Kad se malo bolje razmisli ima smisla ovo oko kamere i toga da vecina ionako ne prebacuje na komp slike, nego rokaj odmah na instagrame i fejsbuke, gde nije bitno da li je 16, 13, 8 ili 4 megapisela, a ionako ce umanjiti kvalitet kada se okaci na drustvene mreze.
A za pregled preko fona je sasvim ok i ovakva kakva je.
 
Kome je najbitnija kamera u smartfonu sigurno nece uzeti M8.. mada i sto bi bila. Kupice Profi aparat za isti novac.
HTC se vise ceni zbog drugih stvari iako ni fotke nisu lose bas toliko...
 
Добар тест уз неодређен закључак који уноси сумњу онима који се слабије разумеју у материју. 4K Снимање није и даље употребљиво у већој мери, такође позиција дугмета треба имати у обзир да не користимо сви уређај у истој руци.
Хвала аутору што је испоштовао наше захтеве.
У сваком случају овај модел долази у незгодно време када ће конкуренти прећи на најсвежији чипсет. Дилеме нема да ће и од њих бити квалитетнији.
 
koji konkuretni, osim G3? S5 nece, Z3 tek najesen mozda...
 
LG nije konkurent :D A i Sony je sam sebi konkurent. Najavili su Z3, a Z2 još nije počeo da se prodaje, pa taman kad počne, za par meseci će doći Z3.
 
Nece doci. I on ce kasniti sa isporukom. :D
 
U S5 temi se kuka na plastiku i čeka se alu verzija, a ovde je alu super ali se čeka plastična verzija :)
 
Истина :) мада ће овај пластични HTC бити миљама испред с5 што се тиче изгледа и квалитета . још ако буде јефтинији за 150,200 долара,пуна капа
 
Čoveče koliko samo prituzbi na kontrolu kvaliteta, sta sve nisam procitao na XDA. Razmišljam se da otkažem rezervaciju kod Telenora, znajuci kakvi su naši po pitanju reklamacije. Ne znam sta kaže Dandy, kakvi su primerci koje je on imao prilike da proba.
 
Čoveče koliko samo prituzbi na kontrolu kvaliteta, sta sve nisam procitao na XDA. Razmišljam se da otkažem rezervaciju kod Telenora, znajuci kakvi su naši po pitanju reklamacije. Ne znam sta kaže Dandy, kakvi su primerci koje je on imao prilike da proba.
Ja jos nisam prelomio. Mnogo mi se svidja fon, ali forumasi su me pokolebali prvo sa linkom ka xda temi, a potom i stavovima oko prve serije telefona. Resio sam da cekam, da se pojavi, da ga dobro ispregledam u vezi svih zajebancija pa da odlucim. Mada sam trenutno blizi s5, ali nesto mi se neda da ga uzmem odmah, dok ne vidim m8.
 
Čoveče koliko samo prituzbi na kontrolu kvaliteta, sta sve nisam procitao na XDA. Razmišljam se da otkažem rezervaciju kod Telenora, znajuci kakvi su naši po pitanju reklamacije. Ne znam sta kaže Dandy, kakvi su primerci koje je on imao prilike da proba.
Pazi, meni su do sada stizali samo semplovi i demo telefoni, sa par retail komada koje sam video. Od njih, ni jedan do sada nije imao nikakvu falinku, ali to nažalost ništa ne znači, jer se semplovi i demo telefoni svakako probiraju.
Mora da prođe jedno mesec dana od kada telefon počne da stiže na neko tržište u većoj količini, da bi se stvorila prava slika.
 
Hmm.. Sad sam baš u dilemi da li da odustanem od rezervacije ili ne. U slučaju da dobijem model sa falinkom, ne znam kako bi ovi iz Telenora reagovali na to. Znam da mi je neko rekao da prvih 48 sati postoji opcija da se aparat automatski zameni ukoliko mu nešto "fali". Ne znam ipak kako se u praksi to pokazalo.
Svuda pljušte komentari da možda treba preskočiti prvu turu jer tako je valjda bio slučaj i sa M7.
 
Dobro uvek treba proveriti ima li felera, ali tema prituzbi na kvalitet postoji za svaki model telefona ili tableta na xda, kad bi se samo po tim temama gledalo, ne bi nikad uzeo nista.
One su samo idealan vodic sta bi trebalo proveriti kad se uzme nesto, a nikako da bude kriterijum da li nesto uzimati ili ne.
 
Uvek je pametnije preskočiti prvu turu.

Dobro uvek treba proveriti ima li felera, ali tema prituzbi na kvalitet postoji za svaki model telefona ili tableta na xda, kad bi se samo po tim temama gledalo, ne bi nikad uzeo nista.
One su samo idealan vodic sta bi trebalo proveriti kad se uzme nesto, a nikako da bude kriterijum da li nesto uzimati ili ne.

Upravo tako
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas kupio primjerak u T com,pregledao ga kompletnog bez falinke ikakve.
 
Nazad
Vrh Dno