Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Hvala vam, lepo objasnjeno 🫡 sad me jos samo zanima kakav li je na mobilnim podacima kada se roka, tu su vecina slabi.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje, uzeo sam magic 6 pro i kroz par dana osetio sam neku vibraciju i lupkanje u predelu kamera tj gornjeg dela teelfona, kada sam otisao u yettel da reklamiram jer do sada nisam imao nikada problem sa nekim lupanjem u teelfonu oni su mi reli da je to normalno zato sto uredjem ima taj senzor ili kameru kako god i zbog toga se cuje lupkanje i vibracija pri mrdanju telefona tj tresenju pa me zanima da li je to istina ili ipak da posaljem na reklamaciju uredjaj. Hvala puno na svakom odgovoru i pomoci.
 
Pošto ne dođe fabrička maskica, naručena preko amazona nillkin. Upravo došla.Pogledajte prilog 435386Pogledajte prilog 435388

Drugar uzeo nilkin za Samsunga i savetovao da uzmem i ja za M6, ali nema šanse. Stvar ukusa svakako, ali meni je ovo užas, pre svega totalno pokvari sam izgled telefona, drugo - ovaj poklopac je haos. Treće - nema side grip pa ne deluje da je nešto posebno udobna za držanje u ruci. Jedino što stvarno štiti fon.

Uzeo sam klasičnu silikonku :

https://a.aliexpress.com/_EwzZg4H

A imam još par kandidata u korpi :

https://a.aliexpress.com/_EwdeGT7

Ova je elegancija + ima side grip :

https://a.aliexpress.com/_EJtzpBJ

https://a.aliexpress.com/_EIHZxo1

Ima tu još par kandidata, ali i dalje tražim. Ubedljivo najjača varijanta mi je uvek bila Ringke Fusion-X, šteta što nema za Honor. Kad bi neka slična varijanta iskočila odmah bi uzeo.
 
Ja nosim ovu i tako će da ostane... Nakon par meseci iskustva sa 13T koji je u mint stanju bez maske, ista više ne ide ni na jedan moj telefon. Ok, naravno nisam kao neki da to nose na gradilište, da drže sa ključevima u džepu itd...

P. S. Slika sa interneta.
 

Prilozi

  • z7gT8ZWrEvw4ASUCGPZon.jpg
    z7gT8ZWrEvw4ASUCGPZon.jpg
    362.6 KB · Pregleda: 124
Znam ja da su ukusi različiti. Nekome se ne sviđa ni sam telefon. Nakon s22 ultre nisam mogao uzeti s23 ili s24 ultru jer je to po meni identičan telefon. Tražio sam nešta drugačije. Iskreno providne maske sam odmah odbacio jer iz iskustva znam da se zavuče svako zrnce prašine iz džepa i to se baš vidi, a i posive i ofucaju veoma brzo. Na samsungu 22 ultra sam imao svašta, i jedino originalna armor i nillkinova su mi extra legle. Tako da nisam razmišljao o masci za honora. A i ne gledam mobitel odozada. Bitno da je maska funkcionalna i čvrsta. I ne klizi iz ruke. A o dizajnu, cijenim tuđa mišljenja ali boli me dupe što se nekom ne sviđa. Ja sam uzeo telefon i masku za sebe, ne za tog nekoga. Nemojte se naći uvrijeđeni jer mislim da svako ko je kupio honora je kupio svojim srcem a ne razumom. Obišao 10 radnji u stuttgartu i heilbronnu...od 3 zida u radnjama 2 rezervirana za iphone, 1 samsung, drugo ne postoji. I onda sam po toj logici trebao kupiti iphone ili samsung
 
Svakako bi trebala da sacuva uredjaj od bilo kakvih ostecenja, a to ce potencijalno znaciti u postprodaji. Nije isto ako je flag mint ili ne, a sto ne ici potencijalno na HM7 kada se pojavi uz min doplatu itd.. Da je lepa, nije ( moj ukus naravno) da ce sacuvati uredjaj, itekako.. Tenk od zastite.
 
Jel probao neko xiaomi 66w punjac kako puni? Neverovatno mi je da 25w samsung napuni za manje od 1h , a da jaci xiaomi sat duze.
 
Misliš na ovaj od 67w koji daju uz brdo telefona? Taj puni sporo katastrofa. GaN punjač od 65w, on puni baš brzo i stoji na ekranu super charging 65w.
 
oko ~1h sa Xiaomi 67W koji je došao uz Redmi Note 12 Pro Speed
 
^ Ispravka, pomešao sam. Sat vremena treba sa 33W Samsung punjačem.

Za 1h od 15% do 60% sa Xiaomi 67W. Dakle, da, sporo.
 
Bože koliko forum ubije kvalitet...

Puni sa 80 ili sa 88w?

Eno na Ananasu HM5P za 89k plus bicikl na poklon 😁
Nikada nisam kupovao preko ananasa, kakvi sa eventualnim reklamacijama, ako neko ima iskustva? Ovo mi se cini kao dobar deal, sta vi mislite? Ionako trazim neki telefon do 800e da zameni moj 3 i po godine star p40 pro 😁
 
Kakav vam je signal generalno na telefonu? Ako moze to da se uporedi nekako. Vrv cu da ga kupim u skorije vreme. Hvala
 
Najs, nisam ispratio to. Ovo za 5G nije mnogo ni bitno (još uvek) jer na tom polju nema nekog pomaka u državi.
 
Najs, nisam ispratio to. Ovo za 5G nije mnogo ni bitno (još uvek) jer na tom polju nema nekog pomaka u državi.
Ovo za 5 g zanemari.
Vidis sta kaze, do duse za HM5
Sad ne znam, mozda je reklama samo, zato pitam ako moze neko da uporedi sa necim, mada je to jako diskutabilno
1000002594.jpg
 
Nikada nisam kupovao preko ananasa, kakvi sa eventualnim reklamacijama, ako neko ima iskustva? Ovo mi se cini kao dobar deal, sta vi mislite? Ionako trazim neki telefon do 800e da zameni moj 3 i po godine star p40 pro 😁
Na papiru je super deal, saaaaamo - da li je neko čuo da je bilo ko i kupio po toj akciji...
 
Sobno svetlo, vece, svetlost od sijalice i monitora.. Glavna kamera HM6L. Samo sam podigao telefon i opalio fotku vez ikakvih namestanja. Native kamera vs GCam... Da ne pricamo sto GCam u samom softveru ima jos xy opcija za brzi edit nakon slikanja u samo par desetina sekundi
 

Prilozi

  • IMG_20240327_191443.jpg
    IMG_20240327_191443.jpg
    177.7 KB · Pregleda: 101
  • PXL_20240327_181537161.jpg
    PXL_20240327_181537161.jpg
    133.5 KB · Pregleda: 109
Pazi ovo je bez nekog vatanja fokusa itd.. Samo klik u roku od sekund.. Pa samo boje da se doteraju sa native kamere da bi bile kao na desnoj ti moras u LR.. Recimo pogledaj na 8x zoom koji je realno neupotrebljiv na lite modelu ali cisto radi reference.. Isto samo klik za sekund.
Meni je GCam na HM6L modelu zapravo zaokruzila telefon u ono sto meni treba. Ne mogu da kazem koliko je poboljsala kameru ali je ocigledna razlika.
 

Prilozi

  • IMG_20240327_181438.jpg
    IMG_20240327_181438.jpg
    129.5 KB · Pregleda: 118
  • PXL_20240327_171547241.jpg
    PXL_20240327_171547241.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 75
Instalirao. Nema macro mod na ovoj najnovijoj verziji, šteta.

Probaću kasnije na dnevnom svetlu detaljno kako se ponaša.

Evo mali test, portret, unutrašnje svetlo u kancelariji :

Portret, Gcam 1.5x

PXL_20240329_084156315.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

1000001795.jpg

Portret, stock 1x

IMG_20240329_084208.jpg

1000001794.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno