Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

faxcool

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2004
Poruke
1,292
Poena
395
Mislim da je vreme za posebnu temu, s obzirom da je zvanična najava 10. jaunara, a već se znaju neki detalji.

Pre svega - render :

render.png

Honor-teases-the-Magic-6-Pro-with-a-camera-bump-shaped-like-a-luxury-watch.jpg

Potvrđeno je 5 kolor šema i to :
Black, White, Green, Cyan, Purple

Skladišni prostor u 3 varijante :
256GB, 512GB, 1TB.

Za ostale specifikacije se navode Snapdragon 8 Gen 3, MagicOS 8.0 baziran na Androidu 14, 160mp periscope zoom kamera, Omnivision OV50K senzor, 3.5x or 5x optički zum, 12GB RAM memorije, zakrivljeni OLED ekran, 66W punjač, 5600mAh baterija itd.
 
Dobro su se setili da stave pilulu u centar a ne u ćošak kao kod Magic 5 pro, koji je po meni bio najružniji telefon 2023 godine.

Deluje kao pravi konkurent s24 seriji ako ne računamo s24 ultra model.
 
lično se ne cimam mnogo oko samog dizajna, svakako će tu da legne neki shockproof case :)
fokus bacam prvenstveno na performanse i kameru, a prioritet dajem SD 8 III modelima i mislim da je M6 Pro tu u samom vrhu
kao dugogišinji Xiaomi korisnik rešio sam definitivno da dignem ruke od ovog brenda, bar što se telefona tiče, zbog njihove krajnje idiotske politike sa bootloaderom koju su nedavno počeli da praktikuju i videćemo kako će da se obavi ta tranzicija na Honor, pošto definitivno uzimam M6 Pro čim bude bilo prilike
 
Jesu izbacili cene?
Lep je, ne bih da menjam. Skoro sam kupio peticu.
Planiram da na ovom budem bar 4 godine
 
Još uvek ne, ovde bi trebalo da budu izbačene cene nakon zvaničnog predstavljanja. Spekuliše se da će biti oko ~1000
 
Pa zasto bre pilulu stavise na sredinu. Mislim da je zgodnije biti u levom uglu, manje smeta.
Inace nekako mi je lepsi ovaj moj M5 pro.
 
Verujem da će kod nas cena biti cca 140k za ulazni model
 
Zanimljive boje :) ovaj sto nije pro je još lepši od Pro. Treba sačekati još cene.
 
Ja sam se zagrejao za pro verziju, ali treba sačekati cene, ali i eventualne poklone ako budu nešto delili u preorderu. Koliko videh, možda bude i 10x optika na pro modelu, a to mi znači.
Problem je u tome što stari telefon i dalje odlično radi...
 
i meni "stari" fon lepo radi (3900+ sati up time), ali mi očajnički treba nešto sa krštenom kamerom, zato čekam ovo k'o ozeblo sunce
 
2024 će izgleda biti lepog izbora, bar što se kamera tiče. Vivo X100 pro, ovaj Honor, pa nam dolazi Oppo (recimo X7 ultra će izgleda biti sa odličnim kamerama), možda i Realme 12 pro+... sve će to biti manje ili više jeftiniji telefoni od Apple i Samsung. I ne samo to, već sad telefoni dolaze sa osetno boljim hardverom nego pre dve godine, jer 12/256 GB skoro pa postade standard, kao i SD serije 8 ili MTK serije 9000
 

Tехнологија интегрише алгоритам снимања на нивоу милисекунди. Делује као право орлово око и увек закључава свој фокус на главни субјект. Осим тога, брзо извлачи деликатне тренутке без обзира на брзину и раздаљину. Овај додатак делује као сензор за аутоматско кретање који даје целу контролу фотографије. Омогућава одабир отвора бленде, брзину затварача, брзину филма и друга подешавања камере у циљу побољшања квалитета слике. Добијају се стабилне, прецизне, детаљне и оштре слике чак и када сте далеко од субјекта.
 
Moramo da vidimo kako to u praksi izgleda. Na papiru donosi mnogo unapređenja, pa je čak i baterija na pro modelu nasvirana na 5600 mAh. Odgledah prve utiske nekog recezenta iz HK za Oppo find x7 ultra koji je takođe sasvim solidan.
Sad čekam cenu za 6 pro, pa da vidim šta da radim.
 
ozbiljna konkurencija u flagship rangu sa Snapdragon 8 Gen 3 procesorima, tu su dakle HM6 Pro, Samsung S24 Ultra, ZTE Nubia Z60 Ultra, Oppo Find X7 Ultra, OnePlus 12, ASUS ROG 8 Ultimate itd itd itd, biće zanimljiv uporedni prikaz kad svi budu bili dostupni
 
X7 ultra izgleda ostaje China only, mada može da se poruči, no to svakako ne bih radio zbog podrške.
 
X7 ultra izgleda ostaje China only, mada može da se poruči, no to svakako ne bih radio zbog podrške.
Pa isto će biti i sa OnePlus-om. Još ako Xiaomi pošalje samo 14 u Evropu, a ne i Pro verziju, biće jako tanak izbor SD8Gen 3 telefona, Ultra, Honor, Xiaomi, Motorola i Asus.
 
Osvanule su specifikacije na GSM areni...
 
Šta je to za nas :D Kod nas startna cena ima i preorderu da bude 140k
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kamere deluju brutalno na papiru, a u kombinaciji sa SD8.3 u celini ceo uređaj postaje mala aždaja. Za sada u toj flagship klisi jedino možda Nubia Z60 Ultra ima neku pristupačniju cenu, ali ne znam koliko su njene kamere konkurentne. Sve je to dosta sveže, ali definitivno opasni telefoni stižu ove godine.

Sad se čeka neki kršten review pa da vidimo.
 
Vidim pojavio se u prodaji u zvaničnim prodsvnicama magic 6 lite. Ne vidim nikakva poboljšanja u odnosu na magic 5 lite osim duplo veće cene. Opet nema wifi6, telefon koji je izašao u 2024. godini i koji košta 400 evra nema wifi6!
 
poboljšanja su A13, bolji CPU, boljI GPU, bolja kamera, 4K video, nešto jača baterija i još po koja sitnica
 
A13 će dobiti i petica, a za ostala poboljšanja ćemo sačekati neke recenzije, mada mi ne deluju kao nešto značajno bolje.
Meni je više ova cena čudna. Startuje sa mnogo višom cenom nego prethodnik, što nije običaj nijedne kompanije
 
Nazad
Vrh Dno