Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Call recorder v13 više ne radi nakon apdejta, ne pojavljuje se u dialeru, na njegovom mestu je sada calendar (🤨)
 
Alter Ego@, da li ti na Novi lančeru rade notification badges?

Samsung punjač od 25w i Samsung usb kabl su HM6L od 5% do 100% napunili za 2h i 15'.

Sledeće punjenje će da bude sa Samsung 45w punjačem.
 
Moj test:
Punjenje Honor originalnim punjacem od 66w od 1% do 100% za 58min
 
Gde si ga kupio i koliko si ga platio?
Za koliko vremena od 0 ili od koliko već % do 100% napuni bateriju?
Preko drugara direktno od dobavljaca. Dolazi u kutiji sa kablom od 6A umotan u celofane sa uputstvom itd. ( nesto slicno kao fon) Cena je bila dobavljacka ali takav isti je u telekomu 4800 din bez kabla i org pakovanja. Dobavljac inace ne radi sa fizickim licima. Ovako je izgledalo pakovanje ( sada sam slikao pa ne mozes da vidis zapravo sve kao sto sam opisao) Napuni od 10-90% za nekih sat vremena, manje, vise.. Nisam orecizno bas merio ali dosta brzo to odradi.
Mene je kostao 3100 dinara ali jedino ako znas nekoga ko se bavi sa time i voljan je da ti uzme direktno od dobavljaca bez da ista zaradi.
 

Prilozi

  • IMG_20240324_005540.jpg
    IMG_20240324_005540.jpg
    119.6 KB · Pregleda: 62
  • IMG_20240324_005415.jpg
    IMG_20240324_005415.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20240324_005409.jpg
    IMG_20240324_005409.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 45
  • IMG_20240324_005559.jpg
    IMG_20240324_005559.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 68
Alter Ego@, da li ti na Novi lančeru rade notification badges?

Samsung punjač od 25w i Samsung usb kabl su HM6L od 5% do 100% napunili za 2h i 15'.

Sledeće punjenje će da bude sa Samsung 45w punjačem.
Ne rade.. Samo notiff bar i onaj oblacic za sms. Viber samo bar notiff. Sporo ti puni taj Samsung punjac. Kao da nije ukljucio super punjenje. Manje, vise to odradi za oko sat vremena. Mozda malo manje, mozda malo vise. Nisam bas precizno merio. Izmericu bas sutra tacno pa cu napisati koliko mu treba.
 
Alter Ego@, da li ti na Novi lančeru rade notification badges?

Samsung punjač od 25w i Samsung usb kabl su HM6L od 5% do 100% napunili za 2h i 15'.

Sledeće punjenje će da bude sa Samsung 45w punjačem.
Džaba isprobavaš fast charging na Samsung punjačima, neće ti raditi, nije isti standard kao honor/huawei.
 
Xiaomi gan 65w puni 5 pro sa max charge 55w, nema neke razlike u odnosu na originalni od 66w.
 
Ne rade.. Samo notiff bar i onaj oblacic za sms. Viber samo bar notiff. Sporo ti puni taj Samsung punjac. Kao da nije ukljucio super punjenje. Manje, vise to odradi za oko sat vremena. Mozda malo manje, mozda malo vise. Nisam bas precizno merio. Izmericu bas sutra tacno pa cu napisati koliko mu treba.
Hvala za info o Honor punjaču!
Ne poznajem nikog od dobavljača. Nema veze, puniću ga noću Samsung punjačem, pa kad napuni, napuni...

Meni rade notification badges na Novi v7.0.58.
Koji verziju koristiš?
Jesi li siguran da si dobro kofigurisao notifikacije u njoj?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240324_113218.jpg
    Screenshot_20240324_113218.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_20240324_114038.jpg
    Screenshot_20240324_114038.jpg
    156.7 KB · Pregleda: 54
Istu veriziju, sada sam proverio (verziju) ali kod mene ne rade notifikacije. Mozda zato sto moja nije prime. Probao sam sve moguce postavke i nisam uspeo da namestim. Vise iz znatizelje nego sto mi treba. Meni je dovoljan notiff bar,a i on je sto se tice ostalih stvari namesten na clear look (opcija). Svakako je to koristan info, samo jos da ustanovimo zasto kod nekoga radi, a kod nekoga ne 😁. Verovatno prime i not prime..
 
Istu veriziju, sada sam proverio (verziju) ali kod mene ne rade notifikacije. Mozda zato sto moja nije prime. Probao sam sve moguce postavke i nisam uspeo da namestim. Vise iz znatizelje nego sto mi treba. Meni je dovoljan notiff bar,a i on je sto se tice ostalih stvari namesten na clear look (opcija). Svakako je to koristan info, samo jos da ustanovimo zasto kod nekoga radi, a kod nekoga ne 😁. Verovatno prime i not prime..
Koja je verzija Androida na tvom HM6L?
Na mom je 13.
 
Evo mene opet, razmisljao sam da li vredi dodati bilo sta jer ste sve rekli kako je :D

Ipak smatram da nesto nije dovoljno pomenuto a i cisto da iskomentarisem stvari iz neke svoje perspektive i na osnovu onoga sto je meni donekle bitno

Koga mrzi da cita evo ukratko poredjenje sa S23 Ultra:
  • Honor definitivno pravi kvalitetnije slike u uslovima gde je svetlost neizvesna (ne previse osvetljeno, ne previse mracno), ima bolji ekran i prijatniji za oci u ostalim slucajevima ili su "slicne slike" ili je stvar ukusa oko kompozicije boja itd. Prednja kamera je takodje blizu ali rekao bih da je bolja na Honoru.
  • Honor se raspada u zoom preko 20x
  • Baterija nema neke vidljive razlike
  • AI funkcije daleko iza konkurencije, dok ce S23 Ultra u narednom apdejtu dobiti skoro sve sto ima S24 Ultra.

Ukratko pohvale i kritike:

Svidjaju mi se animacije i generalna fluidnost pa cak i sam izgled. Svidja mi se ono povecavanje foldera itd. Smatram da sam launcher ima dovoljno opcija za pristojno koriscenje.
Uocio sam par bagova od kojih je samo 1 ispravljen u .127 apdejtu.

  • Refresh rate se u pojedinim aplikacijama zakljucava na 60 fps sa Dynamic podesavanjem. Kada se stavi na High onda radi kako treba. Takodje mi nije bas ni najjasnija razlika izmedju "Dynamic" i "High" rezima jer oba idu do 120hz. Moguce da "Dynamic" na osnovu necega preferira 60hz kako bi sacuvao vise baterije ali svakako vise konfuzno nego korisno.
  • U pojedinim aplikacijama nemoguce je otvoriti linkove koje vode do nekog websajta, npr Instagram, linkovi u opisu profile ili porukama se nisu otvarali. Ovo je isravljeno u .127 verziji
  • Ukoliko koristite i fingerprint i face id - u slucaju kada drzite telefon tako da vas face id senzor vidi a otkljucate ga otiskom prsta, pojavi se notifikacija na sred ekrana "Unlocked with Face Recognition", ovo se jako retko desava ali mi se desi bar jednom dnevno. Ocigledno je da ova notifikacija ne bi trebala da bude prisutna ni u jednom slucaju i dosta je iritantna jer potraje sigurno 2-3 sekunde.
  • Razlicite funkcionalnosti u pojedinim aplikcijama, ovo nemam pojma od cega zavisi ali npr Tiktok - na Honoru uopste nemam opciju da ubrzavam ili premotavam videje. Da znam da to zavisi i od videa ali je ovo bukvalno slucaj za svaki. S obzirom da na drugim uredjajima ovo radi kako treba, nesto tu ne stima izmedju Honora i aplikacija.
  • Razlicit nivo zvuka u pojedinim aplikacijama. Ponovo cu iskoristiti Tiktok kao primer - zvuk uopste nije izjednacen od videa do videa, npr neki ce doci toliko tiho da moram da pojacam a neki ce doci preglasan. Ovo nikako nije slucaj na drugim uredjajima i svi videji koliko - toliko imaju isti raspon zvuka.
  • Widgeti nemaju animacije zatvaranja - otvorite widget, zatvorite i videcete kako nema animacije vec je samo neki fade out celog prozora umesto da npr bude kao kada se otvara aplikacija. Takodje s vremena na vreme se isto desi i aplikacijama pri zatvaranju a sigurno ce se desiti ukoliko ste usli u aplikaciju putem push notifikacije.
  • AI suggestion widget koji bi trebalo da vam predlaze najcesce koriscene aplikacije je odlican DOK RADI - s vremena na vreme se widget samo resetuje u defaultno stanje i moje najcesce koriscene aplikacije su zamenjene onim koje se pojave pri prvom koriscenju.

Da se osvrnemo na temu AI funkcionalnosti koje se dobijaju u verziji .127.
"Relativno" korisne funkcije, dosadne i neuporedljive sa konkurencijom.

  • Magic Portal, fensi verzija "share" dugmeta. Jedino "AI" ovde je to sto telefon prepozna na koju vrstu sadrzaja ste zadrzali prst pa shodno tome predlozi aplikacije (ovaj deo predlaganja aplikacija za share nije nikakav AI svaka aplikacija ima unapred definisan tip sadrzaja koji je deljiv njome).
  • Magic Text - ekstraktuje tekst iz slike? Ovo nije postojalo do sada? Korisno ali vec vidjeno odavno
  • AI suggestions - widget koji sam opisao gore, imam utisak da sam video negde nesto slicno ali svakako ovo mi je okej samo da funkcionise kako treba.
  • Air Gestures - uopste nije lako za koriscenje, odustao sam na samom tutorialu koji nisam ni uspeo da zavrsim.

Sve u svemu AI je za ove funkcionalnosti dodato cisto iz marketinske svrhe.

Slicnu primedbu imam i na 100x zoom. Realno neupotrebljivo je sve iznad nekih 20-30x ako vec nisu mogli da naprave da valja, nisu trebali ni da ostave 100x kao opciju jer ce se naci neko kao ja da to navede kao "bolnu tacku". Isto vazi i za AI, ako ne mogu da stave u najmanju ruku isto sto imaju Google i Samsung onda nemojte stavljati ovako nesto jednostavno i hajpovati narod da je "AI" jer ce se ljudi samo razocarati.

Celo kopiranje iOS po dizajnu koliko mi se svidja, toliko i ne. Smatram da bi savrsen sistem donekle izgledao kao iOS u smislu estetike i animacije a opet bio prilagodljiv kao Android. Ovde je to slucaj ali je previse ocigledna kopija svega da ostavlja utisak kako Honor zapravo nema svoj dizajn sistem i neki svoj "signature look".

Ono sto sa 100% sigurnoscu mogu da kazem da mi se svidja na telefonu je:
- Dizajn
  • Fluidnost sistema
  • Ekran
  • Baterija (nisam mogao da uporedim direktno sa S23 Ultra jer je nemoguce da u istoj kolicini i na isti nacin koristim oba telefona ali svakako cu reci da su u najmanju ruku na istom nivou sto jeste malo cudno s obzirom da je na Honoru baterija veca ali sve dok nije slabija ja sam zadovoljan, mada opet kazem vrlo je moguce da Honor moze da izvuce nesto preko ultre)
  • Face recognition (voleo bih da vise Androida ima ovo, ne smeta mi uopste izrez na ekranu)

E sad kamere moram detaljnije da objasnim. Da li je ovo najbolja kamera na telefonu kao sto DXOMark tvrdi? Definitivno nije.
Da li je celokupni sistem kamera najbolji? Moguce?
Ako uzmemo za primer Pixel 8 Pro koji je poznat po jakoj kameri, njemu su prednja kamera kao i video snimanje u najbolju ruku prosecni.

Nakon direktnog poredjenja kamera sa S23 Ultra utisci su sledeci:

  • 1x glavni senzor sve po defaultu u normalnim uslovima i na otvorenom mozda bih cak preferirao i S23 Ultra ali recicu da su rezultati maltene isti.
  • 1x glavni senzor u slabije osvetljenim "sobnim" uslovima ovde definitivno dobija Honor, iz nekog razloga S23 Ultra daje previse razlicite rezultate gde sam kvalitet slike ide od loseg fokusa, lose ostrine do skroz okej slike ali je poprilicno neizvesno.
  • Ostali senzori, Samsungov 3x i 10x u osvetljenim uslovima daje odlicne rezultate - Honor sa 2.5x moze da se uporedi sa 3x i oba rezultata su dobra. Cak i na 10x Honor ne zaostaje toliko iako uzmemo u obzir da Samsung ima 10x senzor a Honor i dalje koristi svoj 2.5x.
  • Night mode, Honor ne osvetljava dovoljno, Samsung ume da osvetli previse. Neko je rekao da je prirodnija pojava Honora da ne osvetli sliku u night modu previse ali se definitivno ne bih slozio s ovim i rekao bih da od night mode-a ocekujem jasno prosvetljenu fotografiju. Najbolje za Honor je da doda manuelno podesavanje trajanja night mode procesa kao sto to ima Samsung pa ce ovako zadovoljiti vise korisnika jer ako neko ne zeli previse obradjenu sliku moze jednostavno odabrati da se slika manje vremena. Tako da u ovom slucaju cu ipak dati prednost S23 Ultra - night mode vise lici na night mode a takodje ima gore pomenutu opciju.

Sve u svemu obe kamere imaju svoje mane, Honor je sam sebi pucao u nogu i dodao 100x zoom koji nema sanse da opravda a ni popravi kroz apdejte. Samsung se raspada u nasumicnim uslovima ali uglavnom kada je situacija svetlosti "ne previse svetla a opet ne premalo". Za 3x i 10x senzore sam naveo da su izuzetno losi u ovim uslovima ali opet zasto bi ih neko koristio u sobi i slicnom okruzenju, smatram da su oni bas namenjeni za neke otvorenije prostore i tu svoj posao rade jako dobro.
Znam da sam mozda ovde pomenuo brdo stvari koje nekog uopste ne zanimaju ali ovo je nesto na sta ja obracam paznju i ono sto ja cesto koristim pa mi je bilo bitno da uporedim.

Namerno sam cekao i azuriranje za Honor ali je bukvalno na kameru uticalo 0% bar po onome sto sam ja primetio. Tako da sam tu malo razocaran, tako da smatram da su fokus ovog apdejta bile AI funkcije. Za Samsungov OneUI 6.1 koji bi trebao da izadje do kraja meseca koliko sam cuo nece biti poboljsanja kamere vec takodje samo AI alati a ocekuje se da dodatno poboljsaju kameru ili bar pokusaju u narednih par meseci.

Oduzmi, saberi. Da li je vredno preci sa S23 Ultra na ovaj telefon - definitivno nije. Cak sta vise ne bih rekao da je vredno preci sa bilo kog telefona u istom cenovnom rangu od ove / prosle pa mozda cak i preprosle godine. Honor definitivno ne donosi nista novo i previse znacajno - naravno toga sam bio svestan mada sam opet nekako ocekivao da me bar u nekom slucaju odusevi.


Glavni senzor 1x
20240324_172023.jpgIMG_20240324_171952.jpg




Zoom oko 40x


20240319_112136.jpgIMG_20240319_112148.jpg

1x
20240319_111829.jpgIMG_20240319_111820.jpg

30x
20240321_122706.jpgIMG_20240321_122605.jpg20240318_190853.jpgIMG_20240318_190728.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo mene opet, razmisljao sam da li vredi dodati bilo sta jer ste sve rekli kako je :D

Ipak smatram da nesto nije dovoljno pomenuto a i cisto da iskomentarisem stvari iz neke svoje perspektive i na osnovu onoga sto je meni donekle bitno

Koga mrzi da cita evo ukratko poredjenje sa S23 Ultra:
  • Honor definitivno pravi kvalitetnije slike u uslovima gde je svetlost neizvesna (ne previse osvetljeno, ne previse mracno), ima bolji ekran i prijatniji za oci u ostalim slucajevima ili su "slicne slike" ili je stvar ukusa oko kompozicije boja itd. Prednja kamera je takodje blizu ali rekao bih da je bolja na Honoru.
  • Honor se raspada u zoom preko 20x
  • Baterija nema neke vidljive razlike
  • AI funkcije daleko iza konkurencije, dok ce S23 Ultra u narednom apdejtu dobiti skoro sve sto ima S24 Ultra.

Ukratko pohvale i kritike:

Svidjaju mi se animacije i generalna fluidnost pa cak i sam izgled. Svidja mi se ono povecavanje foldera itd. Smatram da sam launcher ima dovoljno opcija za pristojno koriscenje.
Uocio sam par bagova od kojih je samo 1 ispravljen u .127 apdejtu.

  • Refresh rate se u pojedinim aplikacijama zakljucava na 60 fps sa Dynamic podesavanjem. Kada se stavi na High onda radi kako treba. Takodje mi nije bas ni najjasnija razlika izmedju "Dynamic" i "High" rezima jer oba idu do 120hz. Moguce da "Dynamic" na osnovu necega preferira 60hz kako bi sacuvao vise baterije ali svakako vise konfuzno nego korisno.
  • U pojedinim aplikacijama nemoguce je otvoriti linkove koje vode do nekog websajta, npr Instagram, linkovi u opisu profile ili porukama se nisu otvarali. Ovo je isravljeno u .127 verziji
  • Ukoliko koristite i fingerprint i face id - u slucaju kada drzite telefon tako da vas face id senzor vidi a otkljucate ga otiskom prsta, pojavi se notifikacija na sred ekrana "Unlocked with Face Recognition", ovo se jako retko desava ali mi se desi bar jednom dnevno. Ocigledno je da ova notifikacija ne bi trebala da bude prisutna ni u jednom slucaju i dosta je iritantna jer potraje sigurno 2-3 sekunde.
  • Razlicite funkcionalnosti u pojedinim aplikcijama, ovo nemam pojma od cega zavisi ali npr Tiktok - na Honoru uopste nemam opciju da ubrzavam ili premotavam videje. Da znam da to zavisi i od videa ali je ovo bukvalno slucaj za svaki. S obzirom da na drugim uredjajima ovo radi kako treba, nesto tu ne stima izmedju Honora i aplikacija.
  • Razlicit nivo zvuka u pojedinim aplikacijama. Ponovo cu iskoristiti Tiktok kao primer - zvuk uopste nije izjednacen od videa do videa, npr neki ce doci toliko tiho da moram da pojacam a neki ce doci preglasan. Ovo nikako nije slucaj na drugim uredjajima i svi videji koliko - toliko imaju isti raspon zvuka.
  • Widgeti nemaju animacije zatvaranja - otvorite widget, zatvorite i videcete kako nema animacije vec je samo neki fade out celog prozora umesto da npr bude kao kada se otvara aplikacija. Takodje s vremena na vreme se isto desi i aplikacijama pri zatvaranju a sigurno ce se desiti ukoliko ste usli u aplikaciju putem push notifikacije.
  • AI suggestion widget koji bi trebalo da vam predlaze najcesce koriscene aplikacije je odlican DOK RADI - s vremena na vreme se widget samo resetuje u defaultno stanje i moje najcesce koriscene aplikacije su zamenjene onim koje se pojave pri prvom koriscenju.

Da se osvrnemo na temu AI funkcionalnosti koje se dobijaju u verziji .127.
"Relativno" korisne funkcije, dosadne i neuporedljive sa konkurencijom.

  • Magic Portal, fensi verzija "share" dugmeta. Jedino "AI" ovde je to sto telefon prepozna na koju vrstu sadrzaja ste zadrzali prst pa shodno tome predlozi aplikacije (ovaj deo predlaganja aplikacija za share nije nikakav AI svaka aplikacija ima unapred definisan tip sadrzaja koji je deljiv njome).
  • Magic Text - ekstraktuje tekst iz slike? Ovo nije postojalo do sada? Korisno ali vec vidjeno odavno
  • AI suggestions - widget koji sam opisao gore, imam utisak da sam video negde nesto slicno ali svakako ovo mi je okej samo da funkcionise kako treba.
  • Air Gestures - uopste nije lako za koriscenje, odustao sam na samom tutorialu koji nisam ni uspeo da zavrsim.

Sve u svemu AI je za ove funkcionalnosti dodato cisto iz marketinske svrhe.

Slicnu primedbu imam i na 100x zoom. Realno neupotrebljivo je sve iznad nekih 20-30x ako vec nisu mogli da naprave da valja, nisu trebali ni da ostave 100x kao opciju jer ce se naci neko kao ja da to navede kao "bolnu tacku". Isto vazi i za AI, ako ne mogu da stave u najmanju ruku isto sto imaju Google i Samsung onda nemojte stavljati ovako nesto jednostavno i hajpovati narod da je "AI" jer ce se ljudi samo razocarati.

Celo kopiranje iOS po dizajnu koliko mi se svidja, toliko i ne. Smatram da bi savrsen sistem donekle izgledao kao iOS u smislu estetike i animacije a opet bio prilagodljiv kao Android. Ovde je to slucaj ali je previse ocigledna kopija svega da ostavlja utisak kako Honor zapravo nema svoj dizajn sistem i neki svoj "signature look".

Ono sto sa 100% sigurnoscu mogu da kazem da mi se svidja na telefonu je:
- Dizajn
  • Fluidnost sistema
  • Ekran
  • Baterija (nisam mogao da uporedim direktno sa S23 Ultra jer je nemoguce da u istoj kolicini i na isti nacin koristim oba telefona ali svakako cu reci da su u najmanju ruku na istom nivou sto jeste malo cudno s obzirom da je na Honoru baterija veca ali sve dok nije slabija ja sam zadovoljan, mada opet kazem vrlo je moguce da Honor moze da izvuce nesto preko ultre)
  • Face recognition (voleo bih da vise Androida ima ovo, ne smeta mi uopste izrez na ekranu)

E sad kamere moram detaljnije da objasnim. Da li je ovo najbolja kamera na telefonu kao sto DXOMark tvrdi? Definitivno nije.
Da li je celokupni sistem kamera najbolji? Moguce?
Ako uzmemo za primer Pixel 8 Pro koji je poznat po jakoj kameri, njemu su prednja kamera kao i video snimanje u najbolju ruku prosecni.

Nakon direktnog poredjenja kamera sa S23 Ultra utisci su sledeci:

  • 1x glavni senzor sve po defaultu u normalnim uslovima i na otvorenom mozda bih cak preferirao i S23 Ultra ali recicu da su rezultati maltene isti.
  • 1x glavni senzor u slabije osvetljenim "sobnim" uslovima ovde definitivno dobija Honor, iz nekog razloga S23 Ultra daje previse razlicite rezultate gde sam kvalitet slike ide od loseg fokusa, lose ostrine do skroz okej slike ali je poprilicno neizvesno.
  • Ostali senzori, Samsungov 3x i 10x u osvetljenim uslovima daje odlicne rezultate - Honor sa 2.5x moze da se uporedi sa 3x i oba rezultata su dobra. Cak i na 10x Honor ne zaostaje toliko iako uzmemo u obzir da Samsung ima 10x senzor a Honor i dalje koristi svoj 2.5x.
  • Night mode, Honor ne osvetljava dovoljno, Samsung ume da osvetli previse. Neko je rekao da je prirodnija pojava Honora da ne osvetli sliku u night modu previse ali se definitivno ne bih slozio s ovim i rekao bih da od night mode-a ocekujem jasno prosvetljenu fotografiju. Najbolje za Honor je da doda manuelno podesavanje trajanja night mode procesa kao sto to ima Samsung pa ce ovako zadovoljiti vise korisnika jer ako neko ne zeli previse obradjenu sliku moze jednostavno odabrati da se slika manje vremena. Tako da u ovom slucaju cu ipak dati prednost S23 Ultra - night mode vise lici na night mode a takodje ima gore pomenutu opciju.

Sve u svemu obe kamere imaju svoje mane, Honor je sam sebi pucao u nogu i dodao 100x zoom koji nema sanse da opravda a ni popravi kroz apdejte. Samsung se raspada u nasumicnim uslovima ali uglavnom kada je situacija svetlosti "ne previse svetla a opet ne premalo". Za 3x i 10x senzore sam naveo da su izuzetno losi u ovim uslovima ali opet zasto bi ih neko koristio u sobi i slicnom okruzenju, smatram da su oni bas namenjeni za neke otvorenije prostore i tu svoj posao rade jako dobro.
Znam da sam mozda ovde pomenuo brdo stvari koje nekog uopste ne zanimaju ali ovo je nesto na sta ja obracam paznju i ono sto ja cesto koristim pa mi je bilo bitno da uporedim.

Namerno sam cekao i azuriranje za Honor ali je bukvalno na kameru uticalo 0% bar po onome sto sam ja primetio. Tako da sam tu malo razocaran, tako da smatram da su fokus ovog apdejta bile AI funkcije. Za Samsungov OneUI 6.1 koji bi trebao da izadje do kraja meseca koliko sam cuo nece biti poboljsanja kamere vec takodje samo AI alati a ocekuje se da dodatno poboljsaju kameru ili bar pokusaju u narednih par meseci.

Oduzmi, saberi. Da li je vredno preci sa S23 Ultra na ovaj telefon - definitivno nije. Cak sta vise ne bih rekao da je vredno preci sa bilo kog telefona u istom cenovnom rangu od ove / prosle pa mozda cak i preprosle godine. Honor definitivno ne donosi nista novo i previse znacajno - naravno toga sam bio svestan mada sam opet nekako ocekivao da me bar u nekom slucaju odusevi.


Glavni senzor 1x
Pogledajte prilog 435028Pogledajte prilog 435029




Zoom oko 40x


Pogledajte prilog 435006Pogledajte prilog 435011

1x
Pogledajte prilog 435026Pogledajte prilog 435027

30x
Pogledajte prilog 435009Pogledajte prilog 435014Pogledajte prilog 435021Pogledajte prilog 435020
Meni deluje u svin testovima da je kamera korak nazad naspram magic 5 pro, i ovo gore mislavovo poredjenje pokazuje da s24 ima bolje kamere. Uhvatili su se za nocne fotke kao da se nocu primarno slika. Prednost 6ice je ekran i cvrstina, telefon je tenk.
 
Па ноћне фотографије јесу боље на Онору, и то осетно. Али, дневне са оним Хувеј/Онор нереалним бојама су далеко лошије(бар мени). Сви се већ годинама врте у круг и не мењају алгоритме, где су били јаки и даље су, где су им бољке и даље су итекако видљиве.
 
krastavac ili onda gledamo drugačije na slike ili... Meni je ovde 90% slika vidno bolje na HM6P. Mislim na Mislavovo poređenje.

Ove gluposti sa 30x, 40x digitalnim zumom, o tome ne bih ni u kontekstu sprdnje diskutovao.

Nijedan telefon ne pravi najbolje fotografije u svim uslovima. Ovaj telefon pravi fenomenalne fotografije u velikom broju slučajeva. Isto to radi i dobar deo konkurencije.
 
Jednu stvar koju je Honor sigurno uspeo sa MP5 i sad sa MP6 je da stvori je fanbojeve kao što imaju i glavni konkurenti koji životom brane ovaj model (jedan član sa više nickova je čini mi se banovan zbog toga), bez da sagledaju i mane telefona. Onog trenutka kada je "flagship killer" prestao da postoji i kada ovakvi modeli koštaju debelo preko 1k evra kod svih proizvođača bi trebali svi da budemo kritički vrlo nastrojeni prema proizvođačima. Razumem hajp i sve, ali treba biti i realan.
 
A video? Mene to najviše zanima pa ako bi neko bio ljubazan da uporedi video sa npr. s23u ili s24u. Ovde, kada se govori o kameri, uglavnom se govori o fotografijama ali nisam naišao na komrntare za video. Mislim da je to jako bitno jer je, bar po recenzijama, hm5 pro u tom segmentu bio iza konkurencije
 
Video, onako. Mislim ponavljam se, svi ti uređaji prave odlične foto/video snimke... Nisam čak ni izbliza prišao S24U tako da ne mogu da pričam napamet no S23U mogu skoro na dnevnoj bazi da poredim, kako sam subjektivno blagu prednost dao HM6P po pitanju slika isto tako mislim da je S23U, verovatno onda i S24U po pitanju videa i dalje bolji.

Možda neko ko poseduje oba non-stop može bolje da proceni.
 
Ma ok, meni je bitno da nije prevelika razlika. Od hm5 sam odustao između ostalog jer su ga po recenzijama baš napljuvali što se videa tiče. Ne samo kvalitez već i fluidnost rada pri snimanju.
Meni kamera (foto) nije previše bitna, samo da nije baš neki krš ali mi je video poprilično važan. Nisu bitne nijanse, samo da nije npr. za klasu gori od ostalih flagship modela, kao što su pričali za hm5
 
Džaba isprobavaš fast charging na Samsung punjačima, neće ti raditi, nije isti standard kao honor/huawei.
Nije baš tako.
Malo pre sam ga skinuo sa Samsung punjača od 45w. I od 5% do 100% mu je trebalo 1h i 20'.
I čim sam ga priključio na punjač je pisalo super punjenje, dok na Samsung punjaču od 25w(koji ga je puno 2h i 15') čini mi se da to nije pisalo(proveriću).
 
Ne znam za fiziku ali to je vrijeme. Upravo testirao prije pola sata. I ja sam mislio da će biti 90 minuta ali nije. Sad sam u dilemi isplati li mi se dati za honorov brzi punjač 40 eura da bi uštedio nekih 15 da 20 minuta
 
 
U praksi nema realne potrebe za nekim brzim punjačem, svaki koji može da baci 22.5-33W odradiće posao. Punjenje se ionako ne obavlja konstantno najvećom brzinom.

@Immortal0907
Vrlo detaljan review, svaka čast na cimaju.

Sa većinom stvari se slažem. Ono što mi malo bode oči je night mode, imao sam priliku da uporedim sa S23U i rekao bih da je Honor tu bez dileme bolji. Što ne znači da je na ovom drugom loš, samo se ovaj ističe. Sve ostalo je na mestu, pogotovo prehajpovani zum, ali nije mi to ni bio prioritet pri kupovini pa mi nije predstavljalo problem, samo je smešno koliko je reklamiran kao dobar.

MagicOS je ful fluidan, ali ima prostora za unapređenje u smislu prečica. Ne koristim dosta sitnica koje se ističu u odnosu na ostale verzije Androida drugih proizvođača, jednostavno ih u ovom momentu ne smatram korisnim, ali videćemo vremenom. I za AI se slažem, u ovom obliku je više kao reklama, u biti nema neku realnu primenu još uvek, a verujem da će uskoro biti kako budu bacali fokus na to. Ako konkurencija postavi AI kao prioritet, a po svemu sudeći hoće, sigurno neće smeti ni Honor da kaska.

EDIT : Kao najveću zamerku oko softvera/OS-a definitivno ističem volume control.
Pre svega, nemoguće je smanjiti zvuk ako telefon nije otključan. Vrlo iritantna stvar. Imam naviku da smanjim sav zvuk u džepu bez vađenja telefona.

Dalje, uopšte Užasno iritantan način kontrole zvuka i baš mi nedostaje rešenje koje je implementirano na MIUI/HyperOS. Npr, ne mogu da verujem da u silent modu ne mogu da smanjim sve na minimum, a da mi pritom ne predstavi jačinu odabranog zvuka. Ponavljam, silent mode, smanjujem media volume, ring volume i notification volume i uporno se vrši reprodukcija nakon smanjenja jačine da mi predstavi kako to zvuči. Suština je da ne sme da prikaže jer je silent režim aktivan.

EDIT 2 : Korisna opcija je dople tap volume down to activate camera/flashlight kada je fon zaključan. Međutim, korisne su mi obe opcije. Ako jednu postavim na vol down dugme, druga je nedostupna. Ne mogu da verujem da ne postoji isto i za taster volume up, nikakvog smisla nema.

Video još uvek nisam testirao kako valja, ne snimam mnogo pa sam skroz zapostavio tu funkciju. Ono što sam do sada probao zadovoljava moje lične potrebe. Kada budem imao vremena testiraću detaljno pa ide na tjub.

Inače, @Darko1290 je lepo rekao gore i to potpisujem i ja, svaki od trenutnih flegship modela pravi fantastičnu fotografiju. Da li je ovaj najbolji? Ne znam, ali nije ni bitno, činjenica je da u ovom trenutku u rangu samog vrha. Razliku gotovo zasigurno primećuje samo onaj koji odradi uporedni test.
 
Poslednja izmena:
Složio bih se za video kvalitet. Gledao sam neke snimke kod kolege na 5 Pro, po danu, snimao nešto decu, ne može da se poredi sa nekim mojim na ajfonu 15, običnom. Osim ako na 6 pro nije nešto drastično poboljšana teško da može da nosi titulu "najbolje kamerena nekom telefonu" jer kamera i slika i snima. Po mom mišljenju, ako je video osrednji, taj veliki zum koji je bio glavni deo kampanje je dobar samo do nekih 20-30x, ajde sad noćni mod je nekome sviđa nekome ne....možda će da poprave nešto kroz buduće apdejte.
 
Nazad
Vrh Dno