Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Po meni, pre honor nego s23+. Po meni je samsung izvikan, i msm da se 1/5 cene placa samo ime, sto je za mene bezveze. Ako je ovako zaista kao sto pise na papiru i kao sto su ga predstavili u recenziji, ne vidim razlog da se ne uzme on uodnosu na s23+. Pazite duplo vise prostora, 12gb rama sa turbom i novije kamere. To sto se tice snimanja i nocnog snimanja, ako su kamere dobre, to se pegla updateom. Ja koristim P50 pro, ali da sad kupujem telefon, vrv bi bio upravo ovaj. Ako je zaista 3 god nadogradnje kao sto ste naveli gore, i 5 god zakrpe, to onda moze biti prihvatljivo. Plus dolazi sa punjacem gospodo. Ovo sa satom kao poklon jednostavno su spremili da za manje pare dobijes sve vrh. Do sad mi se Xiaomi 13pro cinio najboljem kupovinom ali ovim se menja moje misljenje.
Te BT sluske koliko vrede oko 200e? Prodas ih na oglase i odma racunas da si ga 200e jeftinije uzeo 😅
 
To je taj problem
Da li je zaista bolji od s23 plus,lepsi jeste ,meni
Plus 4 naprema 3 azuriranja ,definitivno bolja u svakom smislu podrska Samsunga ,brza azuriranja.Proveren brend Samsung naspram na neki nacin novog brenda Honor
Luda trka za najboljima,bice im veoma tesko u tom premium segmentu
Od s23 plus je bar duplo bolji u svemu. Ti ako neces Honor,imas S23 plus,tvoj izbor
 
U A1 sad u pretrodaji Honor Magic 5 pro za keš uz paket od 2600 dinara koji je standardan, telefon košta 100 K, plus sat od 30K na poklon. Kada se uzima odnos i rangiranje sa s23Ultra smešno je i porediti cene. Na stranu što dxomark stavlja Honor kao br 1-2 za kameru i display, slagao se neko sa tim ili ne, razlika od nekoliko nijansi izmedju te dve stvari pada u vodu kad se poredi koliko je jeftiniji od Samsunga.
EDIT: Tačno 40 hiljada dinara košta više S23 Ultra a nudi samo razliku u ličnim afinitetima i lošiju bateriju.
 
Ja sam se ozbiljno zagrejao da ga uzmem preko a1 jer zaista izadje povoljno. Radiji sam za ip14pro ali je razlika u ceni astronomska. Kacite malo fotke vi koji ga imate, pisite malo utiske.
 
Има ли "Magični" дуал ап можда?У исто време да се рецимо користе 2 Вибера?
 
E ima, da odgovorim to prvo. Imas to za dual ovih "official" aplikacija, tipa viber, wa, telegram, messenger, discord, facebook, instagram. A telefon, evo vec neko vreme ga koristim, pa mogu da prenesem nesto opsirnije.
Kamera je ludilo, znaci sve sto ste procitali je istina. Sve, osim zuma nekog preko x30, za njega mogu da kazem da je neupotrebljiv i nicemu ne sluzi. Uporedjivali smo sa S23U i bolja je zaista za malu razliku, tipa boje su na Honoru bukvalno 1/1 dok su na Samsungu malo izbeljene i tako te sitnice. Nisam probao fotografiju bez svetla i po mraku jer to me ne zanima i zaista mislim da to telefoni generalno ne mogu ozbiljno dobro da obrade. U smanjenim svetlosnim uslovima pod ulicnim sijalicama izgleda isto odlicno.
Ekran je odlican, ja nisam mogao da se naviknem na one plivajuce dugmice za navigaciju pa sam vratio navigation bar dole.
Baterija traje ceo dan lagano, al ga ne ispustam iz ruke, a i rezolucija je na maks i fps takodje, msm da bi umerenim koriscenjem izdrzao 2 dana minimum. Puni se bas brzo, tipa za 1h, a onaj prvi bitan deo napuni za 15 minuta ako zurite i slicno.
Sto se tice sistema, ja sam navikao na ove Emui sisteme vec dugo, i ne bih ih menjao ni za sta, ali primetno je da nema nekih stvarcica kojih samsung ima i to.
Performanse su odlicne al tu ne treba trositi mnogo reci, ima preozbiljne specifikacije tako da bi bilo glupo da ne kliza sve.
Zvucnici su stereo i glasni dosta i ako nije preterano cist zvuk kad se pojaca do kraja, ima funkciju za privacy call koja sprecava rasipanje zvuka na gornji zvuk kada koristite telefon za poziv.
Moj se NE greje i ako sam procitao negde neka nagadjanja da se greje. E sad, ja sam moj platio 94K u Yettelu plus racun od 3K. Dobio i sat uz njega, sto je na kraju ispala brutalna opcija, u odnosu na cenu njegovu. S23Ultra u odnosu na ponudu gluposti u sistemu koji su mozda bitni nekom, bi mozda bila za nijansu sveobuhvatno bolji telefon ali i jaaako skuplji, tako da sve je stvar finansija.
 
Trenutno s23 ultra ima za ~900e da se nadje, dok je honor ~1000e. Gledano prema ovim brojkama, da li je s23 bolja kupovina? Da li je SoT bolji na honoru kako cujem iz iskustva nekih korisnika?
 
Nekad je na samsung uredjajima bilo podrzano bas malo azuriranja, sad je tu dominantan huawei.
 
drago mi je da Honor Magic 5 pro ima TOF 3D (depth) kao na trenutnom Huawei P40 pro što koristim, odlicno radi face id otkljucavanje na koje sam navikao.
vjerujem da ce Magic 5 pro biti next deal kad me P40 pro izda :D

 
Drugari, sta mislite kako ce se kretati cena magic 5 pro modelu do nove godine? Trenutno je na KP 900e do 1000e
 
Drugari, sta mislite kako ce se kretati cena magic 5 pro modelu do nove godine? Trenutno je na KP 900e do 1000e
definitivno na dole, a koliko tacno, zavisi od broja ljudi koji ce preci na nesto bolje..po meni tek sledece godine ima smisla pazariti. sve je manje i manje skorijih huawei telefona u slobodnoj prodaji na kp (polovnih).
 
Jedno pitanje za one koji koriste Google Feed: da li vam stižu na Feed vesti na srpskom jeziku? Meni svaka sedma-osma vest na stpskom. Ostale na engleskom. Pidesio sam jezik na srpsk latinica i i region za pretragu na Srbija ali ne vredi. Nikad ranije nisam imao taj problem
 
Bili su neki momci koji su imali neku foru sa gelom...
 
Kako zaštititi zakrivljeni ekran na Magic 5 Lite?
Prijatelj je narucivao sa aliexpresa zakrivljena stakla, uz koje dobijas neku tekucinu koja bi trebala da dobro zalepi i izbaci sitnu prasinu, za starije modele samsunga, njemu je bilo odlicno.
Takodje sam vidjao da imaju sad zakrivljeno staklo, sa tekucinom i uv lampom za bolje lepljenje, mozda da pokusas to da pronadjes ili u nekoj bolje opremljenoj prodavnici da pronadjes ovo sa lampom.
 
Koja je poslednja verzija firmwarea za Magic5 Pro kupljen ovde, kod nas?
 
Da li neko mozda ovde ima link sa KP Ištvana možda?,Kažu da je pouzdan prodavac...
 
Pozz jel ima neko iskustva sa ovim telefonom? Da neko koristi malo duze pa da iznese probleme ako ih ima. Razmisljam da kupim ovo ali me interesuju "bagovi" tj , vidim da neki pisu o losijem signalu i ponekim problemima sa baterijom, notifikacijama itd... dali ima grejanja prilikom koriscenja kamere? ja sam korisnih Samsung-a i navikao sam na ispeglan sistem i Note/S telefon, zadnji Huawei koji sam imao je p9. Ne bih da uzmem nesto sto cu morati da hard resetujem posle nekog vremena zbog nekog problema ili sta vec, telefon planiram odmah da napunim video snimcima koje koristim za posao (400gb) i hard reset mi nikako nije opcija jer telefoni nemaju sd (desavalo mi se ranije da sam kineske telefone morao resetovati zbog raznih problema) dok recimo Note 10+ nisam resetovao nikada u 3 godine. Dakle treba mi nesto sto ce da melje video snimke za drustvene mreze jedno 3 godine (kao ovaj mucni Note) i to bez problema.
Recenzijama na YT ne verujem uopste jer su vecinom sponzorisane, tj retko ko to realno odradi, kineskom marketingu ne verujem nista jer jednostavno lazu, evo jednog primera, Note 10+ sa 25w punjacem se napuni za 1 sat dok ovaj sa 68W se napuni za 50 minuta.... i brdo slicnih slucajeva. Trenutno koristim furunu, tj Samsung s20 exynos i jedina mana koja meni smeta po ovom sad vremenu je da se telefon zagreje prilikom snimanja kao i ocajna baterija (sot 3-5h)
Zeleo bih ako neko ima ovaj telefon neko vreme, da mi napise svoja iskustva, dali ovo ili ipak na S23U
 
Nazad
Vrh Dno