Šta je novo?

HELLDIVERS 2

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,271
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cudno nema tema. Elem:



HELLDIVERS™ 2 is a 3rd person squad-based shooter that sees the elite forces of the Helldivers battling to win an intergalactic struggle to rid the galaxy of the rising alien threats. From a 3rd person perspective, players use a variety of weapons (pistols, machine guns, flamethrowers) and stratagems (turrets, airstrikes, etc.) to shoot and kill the alien threats. Players can also aim down the sights for a more accurate 1st person camera view. Combat is accompanied by frequent sprays of blood and dismemberment as players exterminate the alien forces or players and squad mates are hit by environmental explosions or friendly fire. Enemy encampments and battlefield environments depict bloodstains and dismembered corpses.


Izgleda jako zanimljivo ali treba skrenuti pažnji na pay to win aspket. Imaju curency sistem sa takozvanmim SUPER CREDITS. 2100SC je 20$. Full set kao armor je oko 250SC a mozda ima i skupljih. Ima jeftinijih ali ima dosta toga da se leveluje u igri od geara.

SC se moze zaraditi kroz gameplay ali se zaradjuje 10-30SC po satu.

Medjuti, stvari se leveluju kroz bundle "WARBOUND" koji kosta 1000SC. To je skoro 50h igranja za samo jedan bundle. Kada dodas levelovanje za warbounds, armor i oruzja, treba biti no lifer. Jer ne mozes levelovati jednu stvar koja dolazi u bundleo. Mora se grindati SC da se otvori kompletan warbound.

Poprilicno je teska koliko vidim za igrace koji samo kupe igru. Bez nekog geara. Grind je izgleda smor. I drugi je problem za PC igrace kernel-level anti-cheat sistem. Mislim da cu je iz tograzloga uzeti za PS5 ali sony nema refund sistem pa sam u limbo stanju.

Igra li neko kao free igrac.. pardon, neko ko je samo kupac osnovne igre? Meni se jako svidja po onom sto vidim ali im je ekonomija odron.
 
ne moze solo da se igra... da vijam troje ili igram sa randoms... neka hvala
 
Moze solo samo je poprilicno teska. Opet, mozda bude lakse kada se izleveluje oprema ..i ako je ovo lvl easy:

 
gledao sam streams, niko ne igra solo, i ne znam koliko bi uspeo da prezivis kada sve ono krene na tebe :D
 
Ovaj level mi je epic. Izgleda terminator af. Posebno sto nema Ubisoft wallhakova i crvenih trouglica na NPC-evima. Opet, koliko je moguce kao "farmer" imati ovu opremu, ne znam ali je gameplay top:

 
Igram ja sa sinom, igra kida. Ono što se dobija sa premijum Warbond nije ništa posebno,dodje više kao side step a ne upgrade. Ja konkretno koristim oružja dobijena iz običnog Warbonda. Oduševljen sam animacija a i nivom uništenja. Osećaj napucavanje je odličan. Ima 9 težina pa svako može da ide na onu koja mu odgovara. Ako imate pitanja pitajte.
 
Obzirom da i ja planiram solo, našao taj gore stream, 2:15:40.. ne znam, izgleda da je solo mazohizam teški:



Elem..

image.png
 
@Glenn Dobrodošao kolega dajveru. Dobro je videti još ljudi spremnih da svoj život polože za slobodu i demokratiju. Ako se predomisliš u vezi solo igranja reci, biće mi čast da izgineš na mom taktički postavljenom minskom polju ili vazdušnom napadu ili baražnoj paljbi ili...
 
Hvala za 6 feet under poziv, za sada sam on stand by..

image.png
 
Da serveri su im pukli rade maintenance, em pola stvari ne radi em ne dobijas nagradu na kraju misije. Inace taj SC moze da se farma prilicno brzo ukoliko samo to hoces da radis, najmanja tezina, mapa sa radarom (otkrijes sve resurse na mapi) gard dog dron koji sa puskom leti oko tebe i cisti sve zivo i ne moras niti da pucas, samo juris SC kada nadjes ides na leav map i onda opet tako. Dosadno ali efikasno farmanje, posto SC cim nadjes sta god da se desi ostaje ti na nalogu. Ide tako cetvoro ljudi pokriju celu mapu dok si reko piksla, nije bitno ko nadje SC svi dobijaju i kolicina SC ne zavisi od tezine. Ovaj premijuma Warbond u sebi sadrzi 300SC sto ti je 1/3 sledeceg. E sada ovo uzeti sa grain of salt jr je info sa redita nisam proverava: Ovaj sada premium warbond Steeled Veteran, spada u najvece Warbonde a cena zavisi od velicine (ovaj ima 3 stranice onaj besplatni ima 10). Planiraju da izbacuju jedan premijum WB svakog prvog utorka u mesecu iliti jednom mesecno. Ne znaci da ce svi biti 1000 moguce je da ce biti i jeftiniji. Doduse, ovo su rekli, ne iskljucuju opciju da stratgems ubace u premijum shop. Trenutno su svi stratgems zakljucani u okviru broda i mogce ih je otkljucati uz pomoc resursa koji se nalaze na mapi. Jedino armor ima statse i dve pasivne ability dok helmet i cape predstavljaju potpuno kozmeticku opciju.
U sustini ako ne radis imas dovoljno vremena da izgrindas SC za sledeci Warbond. Btw Warbond nikada ne istice, moze da se kupi i otkljuca kada god ko zeli. Ako radis i nemas vremena da grindas SC a igra ti se svidja pitanje je da li ti je mnogo da izdvojih par evra mesecno ili ne. Ovo ispadne kao neki opcioni sub koji mozes da dobijes i igranjem.
Sin igra ova PvP cuda kolofdjutije i te andrake i cak se njemu svidja koliko detaljno su odradili animacije, komadanje buba i robota osecaj tokom napucavanja itd.
 
Ne mogu edit da odradim. Elem sada sam pogledao, ovaj Armor koji je u Super Store ima statse i pasivne kao i Armor iz Warbonda, razlika je samo u izgledu (ne znaci da ce uvek biti tako).
 
Mislim da ce igra vremenom naprdovati. Ima dosta potencijala. Dosta se moze ubaciti misija i sadrzaja, base je dobar. Nece biti problem i ako DLC kosta ako bude zabavna.

35€ nije neka para kolko sam je ja platio u poredjenju za ono sto nudi. Flag is up.

image.png


Na prvu sve pozitivno. Napucavanje je bas cool. Jedino ne vidim customizaciju lika. Znaci customizacija s kim igram. "Ko je ispod maske". Kod mene je neka ženska.
 
155k igraca na steamu u jednom trenutku danas, definitivno nisu ocekivali takav uspeh.

Prodali su kombinovano pc i ps5 milion kopija za 3 dana (oko fifty fifty split)


U dve partije danas su mi upali randomi i mnogo je interesantnije od solo varijante.

Aspekat live oslobadjanja planeta i sistemi mi je isto onako poprilicno zabavan (masu bolji od DRG npr).
 
I sto mi sa foruma ne igramo zajedno da se medjusobno nerviramo?
M!?!??!

A pa da za razliku od staticnog DRG, u koji sam spucao oko 800h, ovde je sve dinamicno, jos ima da dodaju razne stvari i mozda cak i do tri nove frakcije, ima mesta na glaktickoj mapi za to. I jos mekovi kada stignu. Ih,
 
lol



Odigrao sinoc i malo danas, ukupno nekih 4-5h. Proleti par sati.

Kao solo je ipak teska. Za sad ide. Extraction je najgori. Ali sam i dalje na defaultnom oruzju. Main mi je defaultni gun. Liberty gun. Kako se vec zove. Uzeo sam shotgun. Nije losa ali automatsko oruzje bolje ide. Uzeo R-63 i totalno je djubre. Bacio "pare".

#2 mi je onaj LMG.

Kritike i dalje stoje. Mehanika je ok ali onaj lag kada prestanes pucati pa lik stoji skoro sekundu, nema smisla. Znam da su to uradili da uspore kretanje i da opasnost bude veca ali ispadne traljavo.

Call-in kombinacije su idiotske. Nemaju nikakvog smisla. Najlogicnije je imati Commo Rose ali opet. I ovo su uradili da uspore i otezaju igru. Sve te komande idu na tvoj licni brod. Kombinacija strelica je besmislena. Treba biti samo call-in po komandi i to je to.

Kada se spawnas nemas nikakvu kontroli kada hoces da sletis a opet, pod ide sa tvog broda. Malo ga mozes pozicionirati koji metar i to je to. Bilo sta sa zemlje kada radim, call in, moze se spustiti kako hocu, a pod je random. Opet, nelogicno.

Sto se ostalog tice, sve je super. Ne znam koliko ce drzati ali se odavno nisam ovako zabavio. Jos sam na Veneri. I sletio sam na neku ledenu planetu, ali opet su insekti.

Igra izgleda puno bolje nego na klipovima. Atmosfera je ala Star Wars u nekim momentima. Ovo je trebao biti Battlefront. Tacnije, izgleda mi da je ovo trebao biti Destiny. Samo ga nikada nisu zavrsili.

Jako mi se svidja sto je HUD clean, sto nemas ni mini mape. Kada ovtoris mapu, ruke su ti zauzete. Ne znam kada ce jednom igraci skontati da trouglici na NPCevima kvare imerziju. A da ne govorim o mapi i wallhacku. U helldiversu 2, kada je mrak, ne vidis apsolutno nista. Ni ko te napada ni na koga da pucas. Ne vidis u mraku ni svoga lika. Jedino se vidi od bljeska LMG-a. Ne znam da li ima da se uzme neki flashlight ali opet, takve sistuacije doprinose atmosfericnoj igri. U takvim misijama je igra horror žanr.

image.png

image.png


Mislije su slicne, ovo do sad sto sam igrao ali nisu za sad dosadile. Lansiranje rakete je jako cool. Pogotovo kada zvekne tamo u daljini.

Insekti, i ako izgledaju jako jednostavno, imaju više mozga nego ljudi u Cyberpunku. Ako ti pod sleti na vrh nekog kamena, oni ce da te opkole ali ce se laganio poceti penjati.

Kada te grupa napada, neki idu direktno pravo na tebe ali drugi te flenkaju po strani bez skakanja da ih ne vidis ako se ne okreces.

Sidjem u jednu rupu da pokupim kodove i imaju dole stepenice. Sa desne strane je zid i jedna grupa je tu pocela silaziti. Ja cekam da oni krenu sa te strane a da ja podjem bjezati niz stepenice. Ali nisu. Stojim ja dole stoje oni na pola zida. Tek kada je druga grupa dosla i pocela silaziti niz stepenice, tako je i ova grupa niz zid pocela napadati tako da sam bio opkoljen u samoj rupi.

Robote jos nisam vidio. Izgleda da su insekti mnogo zeznutiji. Ima vise vrsta. Jaaako je zanimljivo kada jednog od onih rakova podjes komadati pa on ostane na tri noge. I onako ocajknici puze do tebe. Opet, insekti u igri su kompleksniji nego NPC-evi u Starfieldu.

Nekih bugova i gliceva nisam imao. Osim te gore situacije na klipu kada sam skocio sa zida na tu konstrukciju pa se zakacio.

Sve u svemu preporuka. Ne znam kakva je CO-OP dok je jako tesko preporuciti kao solo. Ja cu mislim poceti farmati pa ici na jace oruzje i onda jace misije. Za sada sam na limitu. Ali gameplay loop drzi. To je najbitnije.
 
Uzmi šotku sa 4 strane, SG 225 Braker, nema ispred skoro nikakav a automatska je. Delete sve živo a brzo se stigne do nje.

I dodji u spacenam gde drveće priča binarno :D
 
Kolko sam gleadao reviews to oruzije koje se placa je jace i bolje. Kazu pay to win.
Inace sam igrao prvi deo.
 
Autocorrect napisao ispred umesto spread, sačmara nema nikakav spread možeš sa njom da snajpaš. @Wuk pusti ti njih, nemaju pojma šta pričaju. Nisam izgrindao poslednju sačmaru iz tog premijum Warbonda ali ona pre nje, sa vatrom i ona AR sa eksplozijom nisu ništa naspram ove besplatne šotke.
 
Ja sam kadet lvl 4 ili 5. Danima cu ja jos farmati za nju.

image.png


Ona je skroz na devetoj stranici.

Obzirom da igram solo, dobijam 2 medalje po misiji. Radim i side misije tako da mi uzme 20-30min vremena dok sve obavim. Imam ja dobrih koliko, 200h dok je otkljucam?

EDIT: Never mind, mislis na page 4 225. Ok probam je. Imam jos par medalaj uzeti.
 
Da, pa napisao sam page 4, najjaci primary u igri, za sada, ne znam kakva je ona energy puska na poslednjoj strani al za nju treba, brateeeeeee. Ovde mi se svidja sto povecanjem tezine ne povecavaju HP protivnika ili armor vrednosti, ne, samo krenu da ubacuju protivnike veceg tiera, koji su bili mini bossovi na tezini, na primer 3, na tezini 7 su uobicajena pojava kada zveknes patrolu a ona pozove pojacanje. Za bube je malo problematicno na vecim tezinama jer je malo verovatno da ce se roknuti ona buba koja poziva pojacanje, moze biti bilo koja iz gomile. A onda kada pojacanje stigne malo je verovatno da ce se roknuti tu buba koja ce pozvati sledece pojacanje i tako mozes da se zakljucas u beskonacni ciklus borbe protiv buba. Situacija sa robotima je bolja jer mozes da odreagujes i roknes robota koji ispali flare jer ipak stoji sekundu dve sa flare u ruci, pre nego li je ispali. One ljubicaste resurse dobijas tek od tezine 7, pa ako oces da unapredis sve na brodu moras da igras te vece tezine.

edit: Meni je nekako najveci skok u tezini bio sa 3 na 4.
 
Ne znam zasto ga YT ovako zgužva i ako se FPS vrti isto kao i drugi video. Elem. Igrao sam na LVL 4 ali je bilo uzalud.



Nije zabavno. Ne mogu disat. Nekad uradim jedan objektiv i to je to. Ako ne zavrsim sve objektive kao da nisi igrao. Od silnih onih brojeva na kraju i XP, nemam nista osim ako ne uzimam coinse. A coin se sam odobije kada se glavni objektivivi odrade, Ne znam kako je CO-OP ali meni po misiji nudi 3 coina na LVL4. Ovako kada izginem gameplay pada u vodu. 0 coinsa. Mislim da sam bacio 3h na lvl4 i kao da nisam igrao. Progres nula.

Sada sam se spustio na lvl2 i lagano uživam.



U singleplayer igrama me ne interesuje tezina, vec zabava. I po zavrsenoj misiji dobijem 2 coina. Opet se mora farmati ali meni ne smeta.

Takodjer, lvl3 je bio ok. Nesto su zeznuli sa balansom sa 3 na 4.
 
Pa ono je sto sam ti napisao, mada ti trenutno nemas opremu da to trenutno prelazis. Ona sacmara ima najopiceniji DPS u igri ~1600, nijedno drugo oruzje ne moze da joj prismrdi. Drugo ako igras solo uzmi granade launcher i ammo backpack, pa sebi nadoknadjujes ammo kada ti zafali. Granade launcher je isto opiceno dobar pogotovo za bube. Ukoliko neces ammo pack da nosis na ledjima uzmi Guard Dog ali sa LASEROM ne sa onom puskom jer je trenutno, izgleda, zabagovan i uptime mu je 99% za razliku od onog sa puskom koji kada ti sleti da se napuni ne izlazi 5 minuta. Taj guard dog ima da ti pobije ove male drndavce dok si reko piksla a ove oklopljene ima da drzi u fetus polozaju. Ako hoces da farmas medalje (na to mislis kada kazes coins?) to radis na onim defend misijama koje traju oko 3 minuta. Ne znam zasto nisi u mogucnosti da igras sa drugima ali ako je zbog vremena ova vrsta misije ti je idealna za to.

Mene igra odusevljava zbog svoje jednostavnosti i beskonacnih situacija koje vam se mogu desiti. Igrao sam tezinu 7 i imali smo scrambler modifier, niko od nas nije znao sta je to. Ja sam mislio da se nece videti one strelice za pozivanje ali na prvu ruku je sve igledalo normalno dok nisam pozvao railgun a u ruci drzao kuglicu sa air strike pa sam ponistio i otkucao ponovo a (u gornjem levom delu ekrana ti prikazuje sta si pozvao) preostala tri clana nisu obratili paznju na to i odjednom su prizvani 500kg bomba i dva orbitalna lasera koja su krenula da prze. Haos 🤪
 
 
 
Povećali težinu za nivoe 7,8 i 9. Brateeeeeeee. Koji je to haos na sedmici. Izaberemo mesto gde nema protivnika i padneš rejderu ispred face, još nisi izašao iz dropa već pucaš i bacakaš se naokolo. Zbog prokletog skremblera ne dobijaš drop koji hoćeš kucaš one kombinaciju ko šašav, trčiš uokolo, nadaš se da prokleti Hulk sa bacačem plamena ne ganja baš tebe a onda počneš da goriš.
Ta klasa Hulka mi je najgora. Ne odustaje. Pošast. 4 minuta za Evac je posebna vrsta sadizma pogotovo kada istekne vreme i razarač napusti orbitu...
 
I od mene preporuka.
Vrhunska igra. Odlična atmosfera. Haos, ludnica, tenzija, napetost, samo u pozitivnom smislu. Osećaj kada očistiš mape i konačno se izvučeš odatle, bez premca. Još uvek levelujem, jedva čekam da probam neke vise nivoe težine. Ali za sada, najbolji co-op shooter u poslednjih ko zna koliko godina.
Jedino što zaista nisam siguran koliko je fin za solo igranje, ali u timu, fantazija.
Sve preporuke.
 
I od mene preporuka.
Vrhunska igra. Odlična atmosfera. Haos, ludnica, tenzija, napetost, samo u pozitivnom smislu. Osećaj kada očistiš mape i konačno se izvučeš odatle, bez premca. Još uvek levelujem, jedva čekam da probam neke vise nivoe težine. Ali za sada, najbolji co-op shooter u poslednjih ko zna koliko godina.
Jedino što zaista nisam siguran koliko je fin za solo igranje, ali u timu, fantazija.
Sve preporuke.
Ja i drugar se isto zapalili na PS5, level 10 i ne možemo preko težine 4 ali ide svojim tokom. Matchmaking proradio tek sinoć pa smo igrali u punom timu inače samo nas dvojica. I bilo je problema sinoć da neće da uđe u igru po 10 minuta... server full tako nešto
Bube su mi za klasu lakše od robota, ono je skandal teško.... posebno ekstrakcija 30-40 botova
 
Nazad
Vrh Dno