Šta je novo?

HELLDIVERS 2

Za vikend su imali probleme sa serverima. I još su davali +50% na zarađeni XP. Igra je samo na Steam-u prešla peak koji je imao Destiny 2 prošle godine. A gde su još ljudi sa konzola, ukratko bio je krkljanac.
Iskreno, drago mi je što je tako, jer je kvalitet isplivao na površinu.
 
I dalje imaju problem sa serverima i imace ga. Sa zvanicnog diskorda:
Hello, @everyone! Our production director has a brief update about the upcoming week for HD2:

Hello there Helldivers!We have improvements rolling out this week focused on the most serious problems in the game: login, matchmaking, and server load. You will see one update for PC and PS5 tomorrow, though please keep in mind that no single update will solve all the issues. Rather, we will be making continuous improvements over the days and weeks to come.We're all working hard to make sure that the game is a stable place to spread Managed Democracy to every planet in the galaxy.Thank you as always,Alex B.
🇫🇷
Tako da ono, nisu ocekivali ovakvu eksploziju popularnosti. Prosto covek da se zapita sta rade oni veliki timovi sa svim tim milionima ulozenim u igre... Postoji fora ako hocete da igrate sa drugima, izaberete bilo koju mapu i sidjete dole bacite SOS sacekate da padne i onda idete na Leave map alone opciju. Nakon toga izaberete bilo koju mapu, moze i ta ista moze i neka druga pokrenete je i u roku od 10 sekundi ima da imate pun lobi. E sada ako ste u party ta osoba ili osobe neka izadje i cim vam neko uleti odmah nek on ide na join.

Meni su bube na vecim tezinama zeznutije od robota. Kada dodju oni chargeri pa moras da mu skines armor sa noge pa onda da tu ogoljenu nogu napunis. Nije problem kada je jedan ali kada ih je vise.... Tenka kod robota sa dve granate na hull resis, onog Hulka sa jednim overcharge pogotkom u glavicu dok su bube zeznutije, sto se toga tice. A da i ako krenes da se napucavas sa patrolom imas da upadnes u chain breach pa se ti cupaj iz toga. Mada mislim da im je to zabagovano.
 
Pa iskreno niko to nije očekivao. Prva igra nije nikada ni približno bila popularna. Prvi sam bio skeptičan jer igra bez neke priče, extraction TPS, mislio sam u najboljem slučaju biće solidan naslov, ali je ispalo neviđeno dobro i eksplodirala je igra. Maltene niotkuda.
Zato kažem, za razliku od drugih igara, nije mi žao i da sačekam logovanje i patch koji će rešiti probleme sa MM-om, ali zaista su zaslužili strpljenje.
 
Dobro ovo i radi kakva je neočekivana navala
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-21-13-01-38-55_b72a20be883aec8a014bd2b7c7038e87.jpg
    Screenshot_2024-02-21-13-01-38-55_b72a20be883aec8a014bd2b7c7038e87.jpg
    98 KB · Pregleda: 73
Odrigrao nekih 14h i za sada dosta od mene dok ne ubace sadrzaja. Igra je super, coop jos bolji nego solo, ali osim vegetacije, svaka misija svaka lokacija ista. Svaka ona ammo rupa kojoj razvalis vrata.. ista. Svako brdo na kojem cekas shatle.. isto. Imaju dva seta onih lokacija ogradjenim ogradom sto iz malog shatlea uzmes novac. Svaki put sve isto. Znaci nisu aseti koji se ponavljaju problem vec se njima lokacije, brda sa bazama, ponavljaju. Ima ona odignuta mala kuca kada kaze "find something" koja ima ammo i onaj tablet. sbaki put sve isto, isti raspored. Bilo da je druga misija, planeta ili cak druga galaksija. Bude druga atmosfera i vegetacija ali "hard surface" je isti.

Isto vazi i za misije. Svaki put kontam "pa ovo sam odradio". Ima ona side misija sa ona 3 ventila sto odvrnes. Identicna baza identicna misija s kraja na kraj galaksije. U jednoj galaksiji su zeleni LEDovi na ventilima. U drugoj galaksiji su plavi LEDovi na ventilima. Ista je lokacija i one table sto sadzi informacije pored treceg odaljenog ventila.

Trebaju ovo randomiziranje razbiti malo. Ali vidim da to niko ne spominje. Znaci lokacije baza, tih objekata, onog lika sto lezi pored groba od kojeg uzmes flamethrower, sve je isto na raznim planetama sa insektima i na planetama sa botovima.

I poprilicno me umorilo farmanje. Ide brze coop. Nije katastrofalo ali je opcento progres oruzja jako slab da predje u farmanje vise nego u zabavu i igranje. Kako danas ljudi kazu: Im sick of a games that feels like a job. Satima sam farmao SG 225 Braker da bi dobio gore oruzje nego PUNISHER koji se uzme na PAGE 1 cim se podje igrati igra.

1708723811061.png

PUNISHER ima veci dmg i ne rasipa ammo. Mozes tokom reloada pucati cim stavis jedno punjenje dok BREAKER ima klasicni "magazin" pa prilikom reloada osim sto bacas ammo, ne mozes pucati. 225 je samo za one koji ne mogu brzo klikati pa je full auto dok je PUNISHER za sve ostalo. Znaci sve sto sam izlevelovao do PAGE 4 sam opet na samom pocetku kada sam poceo igrati kao kada sam imao PUNISHER.

..i zato ljud itrose na mikro-transakcije.

I dalje preporuka od mene, ali za sada same al' same al.' I ovih 14h je sjajno u odnosu na dansnje igre koje ne drze paznju ni 1h.

1708724000962.png

Cekam DLC-ove i nove frakcije. Rado cu dati 40$ na neku ekspanziju. Igra ima dobre temelje i to je bitno. Ali za sada vidio sve sto ima da ponudi.
 
Odrigrao nekih 14h i za sada dosta od mene dok ne ubace sadrzaja. Igra je super, coop jos bolji nego solo, ali osim vegetacije, svaka misija svaka lokacija ista. Svaka ona ammo rupa kojoj razvalis vrata.. ista. Svako brdo na kojem cekas shatle.. isto. Imaju dva seta onih lokacija ogradjenim ogradom sto iz malog shatlea uzmes novac. Svaki put sve isto. Znaci nisu aseti koji se ponavljaju problem vec se njima lokacije, brda sa bazama, ponavljaju. Ima ona odignuta mala kuca kada kaze "find something" koja ima ammo i onaj tablet. sbaki put sve isto, isti raspored. Bilo da je druga misija, planeta ili cak druga galaksija. Bude druga atmosfera i vegetacija ali "hard surface" je isti.

Isto vazi i za misije. Svaki put kontam "pa ovo sam odradio". Ima ona side misija sa ona 3 ventila sto odvrnes. Identicna baza identicna misija s kraja na kraj galaksije. U jednoj galaksiji su zeleni LEDovi na ventilima. U drugoj galaksiji su plavi LEDovi na ventilima. Ista je lokacija i one table sto sadzi informacije pored treceg odaljenog ventila.

Trebaju ovo randomiziranje razbiti malo. Ali vidim da to niko ne spominje. Znaci lokacije baza, tih objekata, onog lika sto lezi pored groba od kojeg uzmes flamethrower, sve je isto na raznim planetama sa insektima i na planetama sa botovima.

I poprilicno me umorilo farmanje. Ide brze coop. Nije katastrofalo ali je opcento progres oruzja jako slab da predje u farmanje vise nego u zabavu i igranje. Kako danas ljudi kazu: Im sick of a games that feels like a job. Satima sam farmao SG 225 Braker da bi dobio gore oruzje nego PUNISHER koji se uzme na PAGE 1 cim se podje igrati igra.

Pogledajte prilog 430301

PUNISHER ima veci dmg i ne rasipa ammo. Mozes tokom reloada pucati cim stavis jedno punjenje dok BREAKER ima klasicni "magazin" pa prilikom reloada osim sto bacas ammo, ne mozes pucati. 225 je samo za one koji ne mogu brzo klikati pa je full auto dok je PUNISHER za sve ostalo. Znaci sve sto sam izlevelovao do PAGE 4 sam opet na samom pocetku kada sam poceo igrati kao kada sam imao PUNISHER.

..i zato ljud itrose na mikro-transakcije.

I dalje preporuka od mene, ali za sada same al' same al.' I ovih 14h je sjajno u odnosu na dansnje igre koje ne drze paznju ni 1h.

Pogledajte prilog 430302

Cekam DLC-ove i nove frakcije. Rado cu dati 40$ na neku ekspanziju. Igra ima dobre temelje i to je bitno. Ali za sada vidio sve sto ima da ponudi.
Prvo ti si dobar deo igrao solo.
Mislim da bih odlepio da sam ovo tako igrao.
Misije su iste, ali je atmosfera vrhunska. I ne bih se složio da su planete iste, ok point of interest jesu, ali opet meni to ionako bude mesto da pokupim nešto municije, uzoraka, medalja, super kredita.
Farmao si puno jer si igrao solo dosta, naravno da si se smorio.
Ne znam koliko si igrao na višim težinama, ali dobro.
Uglavnom, složimo se da se ne slažemo.
 
Kako sam napisao dva puta, ovo zadnje sto sma igrao, igrao sam coop i farmanje jeste manje ali repetativnost ostaje.
 
Vrlo verovatno si igrao na tezini 4, eventualno 5.

Na kasnijim tezinama se ne gleda pejzaz nego ziva glava da se izvuce 😂
 
Po meni atmosferu stvara bitka. U svakom trenutku stvari mogu krenuti naopako, sve može da se izjalovi.
Meni zaista nije problem to šta radim u misijama, jer ionako nisam očekivao ne znam kakvu raznovrsnost, a opet igra je izašla, nema ni mesec dana, za sada ima dve protivničke rase, još uvek ne znamo da li će, šta će i koliko dodavati u igru, a sigurno da hoće.

A budimo realni kada te pojure bube ili roboti gledaš da što pre završiš šta imaš jer je zadržavanje na jednom mestu pogubno i vrlo lako istekne vreme dok imaš orbitalnu podršku. I to je dobra fora, nije misija fail kad istekne vreme, samo ostaješ bez stratagemova, ti možeš da nastaviš da igraš pa ako uspe ekstrakcija osećaj je još bolji (ovo sam iskusio iz prve ruke više puta).

Warbond su tu za stalno, možeš ih otključavati kako želiš i nema onih FOMO gluposti, premium verzija nema ništa OP ili must have pa da ih čovek kritikuje.

Čak ni taj grind nije strašan, na većim težinama (što je jelte i cilj) dobijaš sasvim dovoljno svega da otključaš stratagem, opremu za brod. I na kraju krajeva, sve je dostupno kad dođeš na lvl 20 (mislim na stratagems) , a do tada dobar deo si i otključao.
I naglasio bih, nije ovo Division ili Destiny ili Diablo pa imaš buildove pa ganjaš neka oružja, ovde si pešadinac, imaš pušku, puška nema attachmente, nema modifikacija, to je što je, imaš tri vrste armora, svaki ima kao neki perk, taktičke vrste i to ti je to.
Radiš na tome da odradiš main objective, ako uspeš da očistiš mapu to je plus i da bežiš odatle.

I ponavljam, meni ovo u solo varijanti jednostavno ne pije vodu.
Igra je co-op based extraction shooter I to radi vrhunski. 2, 3, 4 (čak i ovo ne znam kako bi solirao dok nisi otključao neke stratagemove i support oružja) nivo težine je meni više kao trening i priprema za ono što te čeka kasnije, a to je negde srž igre.
 
gledao strimere na YT, pokusavao da nadjem bar jednu tacku da bi me igra zainteresovala, ali tjorak...... tako da, iako me ortaci nagovaraju da im se pridruzim, preskacem ovo.....
Iskreno, nije mi jasno sta se tolika kolicina igraca nalozila na ovo......
 

jozaboza

Sto se tice gamepla loopa, ovo je igra tipa ubijanaj hordi "in waves". Kako ides dalje, "horde" su gore i teze je preci "level". To je taj manje-više princip u HD2.

Ono sto se meni dopalo jeste kvaliteta igre, sitniu detalji, napucavanje, humor, sve je cista desetka. Od toga kako atmosfera utice od planete do planete na tvoje oružje, grafika i vegetacija istih, pa do toga kako se kreces i kakve su performanse tvoga lika u zavisnosti od povrede.

Samo izgleda nisam ni ja za te horde jer vidim da je to manje-više to. Prvi HD nisam igra. Nema nekih stelth misija, nije fokus kao na ostalim extract shooterima, nema raznovrsnosti. Ova prica oko povecanja tezine samo povecava repetativnost jer radis jedno te isto. Napucavas horde.

Kada dodaju vise vrsta aliena i vertikalnost na mapama, objekte u koje se moze ulaziti, itd, bit ce raznovrsnija. Ovako za sad, dosadila.
 
Malo mašite poentu. Naravno da je igra "repetitivna" po contentu, ali nijedna partija nije ista. Kao kad bi za fudbal sa društvom rekli da je repetitivan...
Ali ako se igra solo, verovatno jeste smor...
 
^^Pa tražiš u igri nešto što ona nikada nije ni trebalo da bude.
Nije mi jasno kako se malo više ne raspitaš i informišeš pre nego uzmeš igru, a onda doslovce zakeraš kako igra nema nešto što bi ti voleo da ima i skontaš da nisi za horde shooter. 😁
 
ja sam samo izneo svoje misljenje, da igra nema ama bas ni 0.0001% neceg sto bi me privuklo, tako da je nisam ni uzeo :D
 
Ma razumem, ne interesuje ni mene jer je tps.
Ono što hoću da kažem je da ako se nekome osnova igre sviđa, nebitan je content, samo da imaš sa nekim da igraš.
Kad se setim koliko smo igrali left4dead, a sve kampanje možeš za 3 sata da pređeš...
 
Ako si dobar igrac ili ako imas dobru ekipu, na levelu 2-3 solo i na levelu 4-5-6 sa timom. Igra je, izmedju zona spawnanja, prazna. Nema aliena. I tu se nalaze side misije. Logicno i jeste prazna jer treba vremena da se napune oni topovi ili da se podese recimo antene. Igra je extraction shooter a ne hord shooter. Zato je bitno da udjes u shatle i da se vratis.

Problem nastaje kada te iste misije radis iznova bez obzira na razlicite planete. Da iga ima jedna mod, "kill as much aliens as you can", onda bi sve imalo smisla. Povecavanje tezine samo igru pravi "hord shooter" ali definitivno nije zamisljena kao takva.

Sve u igri je odlicno samo da to ponavljanje objekata i misija ne kvari imerziju.

Ako je neko igra kao hord shooter i zabavi se sa ekipom, super. Zabavio sam se i ja ovih 14-15h. Ali samo base dizajn igre nije takav. Ne bi davali akcenat na obavljanje objektiva. Svakih 20m je neki loot, dio misije, neki tablet, poruka, neki racunar. Koji treba odraditi.

Sve to samo da malo razbiju repeticiju. Ima komplet jedna baza sa nekib boxovima okolo visoko na brdu, ide se spiralno ka njoj. Znam joj fazon kak oda se popnem na najvisi objekat preko malog krova i ako stoji onaj crveni znak da se ne moze penjati. Mislim da je glitch. I ja tu bazu konstantno igram na raznim planetama.
 
Ovo je igra kao i Deep Rock Galactic, nije bitno, mnogo, sta ti konkretno treba da uradis, jer koliko god toga stavili, razlicitog, nakon odredjenog vremena ima da se ponavlja. Bitno je sta se desava dok ti treba te stvari da uradis. Meni nijedna partija nije ista a skucao sam vec 146 sati. Igram manje vise sa randomima nekada sa drugarom i sinom. Najcesce 4-5-6-7 tezine. Do te 4 tezine je hoard shooter a posle postaje, ono, bezi glavom bez obzira koliko te noge nose. Nikada mi fajt nije isti kao neki prethodni, a to je ono sto me u igri interesuje da, iako ima fiksne elemente, samo odigravanje stvari nije isto. Evo, na primer, uzeo sam onu energetsku pusku sa desete strane ima penetraciju light armora, kao i sve ostale, ali ima i explosion. Odem da se sibam protiv robota, kada dodje Dzoni Walker (onaj AT-AT iz Star Warsa) ja bih morao da prebacim na Railgun kako bih ga probio spreda, dok sa ovom energetskom puskom u dva pogotka raznesem vozaca i ovaj padne. Ti detaljcici mi se bas svidjaju

E da, ima sunjanja, ako oces mozes da odradis sve manje vise stealth, pa imas snimak na YT lika koji puzi u bazi medju robotima. Al ti treba armor za to :D



Edit: Jeli bre Illidane jel igras ti ovo a da mi nisi prijavio?
 
Poslednja izmena:
Nesto ga steam trolla. To je 9h dnevno :D
 
100% ostavlja igru da idle-uje preko noci da ne bi morao da ceka u redu sutradan :LOL:
 
@Glenn Looky looky
1708867177753.png
Eto ti stealth gameplay. Reko je on, Pilested, da voli modifikacije oruzja u igri sto bi znacilo da ce postojati u nekoj formi. Uostalom pogledaj u Armory primarnog oruzja u igri, trenutno, ima 15 a tamo pise xx/29 sto znaci da ce ubaciti jos najmanje 14 primarnog oruzja.
 
Pa hoće sigurno, novi warbond će ubacivati svakog meseca, free i premium, tako da ne sumnjam u to.
Inače kul ako bude bilo nekih stealth opcija.
 
@Matches Malone Odakle ti info da ce ubacivati Free Warbond svakog meseca? Voleo bih ali cisto sumnjam. I ja sam skapirao da ce ubacivati novi Premium Warbond svakog drugog utorka u mesecu medjutim neko na redditu spomenu da misli da ce prosirivati ovaj postojeci, Steeled Veteran warbond. Mislim, ni to ne bi bilo lose ali isto tako ne verujem da ce ga prosirivati vec da ce ubaciti samo novi. Novi Free Warbond mislim da ce da ubace kada izbace neki novi content patch, neku novu frakciju ili tako nesto znacajnije. Ali mart je blizu tako da cemo uskoro videti.
 
@arcibalde
Pročitah na reddit-u.
E sad možda se neko zeznuo, možda će ubacivati periodično.
Nisam bio neko vreme pa nisam obratio pažnju da li je bilo nekih izmena.
Ako sam pogrešio, izvinjavam se.
 
gledao strimere na YT, pokusavao da nadjem bar jednu tacku da bi me igra zainteresovala, ali tjorak...... tako da, iako me ortaci nagovaraju da im se pridruzim, preskacem ovo.....
Iskreno, nije mi jasno sta se tolika kolicina igraca nalozila na ovo......
Ko kaže da futbal nije repetativan lol :)
 
Ja sam nabio oko 80h sta znam, manje vise no-brain napucavanje, koje je zarazno do samog kraja mape/runde tj extract-a.Napeta atmosfera svo vreme i "jeftin" ali kvalitetan humor te negde zadrzava u igri satima.Imajuci u vidu da jedan game tj Operacija traje oko 1,5h bukvalno je dovoljno da se odigraju 2 OP i da se zavrsi za taj dan igranje.
Zurka krece tek od T7-T9 tezine, do tad je sve igranje u pesku.Naravno i presudni level 20.
Ja koliko se secam u HD1 je bila i treca rasa Illuminate, tj nesto slicno Protos rasi u Starcraftu, pa kontam da ce i njih da ubace u jednom trenutku kao rasu tj neprijatelje.
 
Eo i mene,kako da dobijem bacač plamena?Imam neku misiju

Aj me neko šlepa,non stop me izbacuje iz tima,tj time se raspadne

Steam:bahamud
 
Nazad
Vrh Dno