Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

20221215_104206.jpg
Postoji, jedino HBO zabada, recimo kad pustim seriju ili film radi sve ok, ali setanje kroz meni ili trazenje filma je bas sporo tj reaguje posle par sekundi.
 
Pa bila je objava da ce da ih obrisu. Malo je to funjarski jer su njihove serije ali bio sam procitao na netu i koji je razlog ali sam zaboravio ali neka teska glupost je upitanju. Pokusacu da nadjem clanak sa objasnjenjem zasto brisu serije.


The cut is reportedly happening during a “financial review” at the company, according to Deadline, which reports they are “likely to resurface on other company platforms.” Variety indicates that WBD’s cost savings occur as the entertainment conglomerate cuts off residual payments to the cast and crew.
 
Ne žele više da plaćaju glumcima i autorima serije tu neku zaradu od emitovanja, u fazonu skidaju sve sa striminga gde im se ne "isplati" da emituju.

Nameravaju i dalje to da rade i da sve serije koje nemaju veliku gledanost a skupe su da ih brišu /ukidaju.
Dugoročno ova stvar što rade ne znam gde će ih dovesti...
Po meni izgubiće na kvalitetu, praviće se stvari samo zbog gledanosti, kvalitet će da padne u treći plan 🙄
 
Da, očigledno je krenula štednja na HBO. Ponuda sve slabija, čak brišu i sopstvene serije.
Najviše su obrisali evropskih serija, znam da su obrisali i onu hrvatsku HBO mini-seriju Uspjeh.
 
"Westworld" i "Raised by Wolves" su izašli na diskove (blu-ray, možda i DVD) tako da su te serije pokrivene.
što se kvaliteta tiče, to je subjektivno. gleda se odnos uloženo/dobijeno (uključujući i pravne i troškove infrastrukture - ipak je ovo VoD). no, ovo prevazilazi okvire ove teme pa i ovog dela foruma
 
Pozdrav,da li postoji neko rešenje za 4k strimove na HBO Max-u,naime kad pustim bilo šta što je 4k slika se zamrzne pomaže samo da uključim video sa glasovnim opisom i onda ide normalno ali je strašno iritantno
 
Mi P1 55,Netflix,Kodi i sve ostalo radi bez problema
 
Moguce je da je problem update na tv-u, pre par meseci sam pisao u Tesla Tv temi da su posle nekog update na hbo max app napravili neku gresku i to se tako vuklo ko zna koliko vremena dok tesla nije izbacila neki svoj update za tv pa resila problem sa hbo max i pustanjem 4k sadrzaja... moguce je da je i kod tebe to problem.

Proveri da vidis da li za tv imas neku nadogradnju ako ne kontaktiraj xiaomi a i hbo max da znaju da problem jos uvek postoji.
 
Bolje sto izbacuju serije koje su postale nebuloze i treba da štede, ja ocekujem da ce im se popraviti ponudu. Pogotovo posle gledanja WL, nada mi se vraca u HBO. Treba da se drze realnih drama, nije SF za njih. Tacnije SF je zanr koji lako posle prve bomba sezone kasnije tone i takve serije imaju maks 3 do 4 dobre sezone, a drama moze da ide na 6 do 7 dobrih sezona.
 
Videćemo, vreme će pokazati šta se sa njima dešava. Svakako je jeftinije napraviti dobru dramu, nego dobar sci fi. U sci fi većina novca ode za efekte i mnogo veći rizik je da nešto sje** u međuvremenu. Dok u neku dobru dramu većina novca ode na glumce i scenario.
 
"Westworld" i "Raised by Wolves" su izašli na diskove (blu-ray, možda i DVD) tako da su te serije pokrivene.
što se kvaliteta tiče, to je subjektivno. gleda se odnos uloženo/dobijeno (uključujući i pravne i troškove infrastrukture - ipak je ovo VoD). no, ovo prevazilazi okvire ove teme pa i ovog dela foruma

Čekaj, sad treba da kupujemo blu-ray da bismo ih legalno pogledali? Ako je to uopšte izašlo u Srbiji. Odlično im je rešenje, nema šta.
 
U Americi i ostalim zemljama te serije su dostupne za kupnju preko iTunesa, Amazona i sličnih..

Ne znam jel to i prije bilo moguće
 
Bolje sto izbacuju serije koje su postale nebuloze i treba da štede, ja ocekujem da ce im se popraviti ponudu. Pogotovo posle gledanja WL, nada mi se vraca u HBO. Treba da se drze realnih drama, nije SF za njih. Tacnije SF je zanr koji lako posle prve bomba sezone kasnije tone i takve serije imaju maks 3 do 4 dobre sezone, a drama moze da ide na 6 do 7 dobrih sezona.

Nije bolje jer recimo ja nisam stigao da pogledam poslednje dve sezone obe serije. I sad mi je jedina opcija torrentovanje ili da ih dokupim, što mi ne pada napamet.
 
Naravno ako neko hoce da gleda suludo je da nema opciju a njihova je serija. Ono sto sam ja mislio jeste da treba da se manu SFa za sada.
 
HBO je naveo da će, u budućnosti, ove serije biti dostupne za gledanje preko besplatnih streaming platformi, poput The Roku Channel ili Freevee. Međutim, oba ova servisa nisu dostupna u Srbiji,
 
Da li jos neko ima problem sa HBO Max aplikacijom na TVu, sve aplikacije rade savrseno, video vrti u 4k lagano ali kad probam da upalim HBO aplikaciju osetno secka loader i jako sporo ucitava, i kad ucita tesko se krece kroz meni. Uredjaj je LG 50Nanocell 763, webOS 7.2.0
Preslikano iskustvo,isti tv.Javi kad rešiš 😀
 
Macujem se sa njihovom tehnickom podrskom 2 nedelje, na dnevnom nivou mi stizu preporuke sta da probam, naravno nista nije resilo problem. Predlagali su brisanje aplikacije, gasenje tv-a pa da izvucem kabl iz struje, isto to i sa ruterom, da ugasim ipv6 u okviru tv-a, da promenim dns i na kraju da resetujem tv. Ako odgovore nesto korisno i resi problem javicu, mada sam ubedjen da je problem do aplikacije tj da nije optimizovana za webOS 7.2.0
 
Isto mislim.Sve radi ok,samo hbo max zeza.
Prvi ulazak u aplikaciju.Kad pusti neki sadržaj,odgledaš...vratiš se u meni radi ok.
 
Pozdrav,da li postoji neko rešenje za 4k strimove na HBO Max-u,naime kad pustim bilo šta što je 4k slika se zamrzne pomaže samo da uključim video sa glasovnim opisom i onda ide normalno ali je strašno iritantno
Da odgovorim samom sebi a i ostalima sa ostim problemom
Pisao podršci i oni odgovorili:
Molimo podesite sledeća podešavanja: Settings>Device Preferences>Sound. Promenite sa TV speakers na S/PDIF. Kada je S/PDIF selektovan, pojaviće se opcije : PCM - Passthrough i Dolby Digital. Molimo izaberite "Dolby Digital" i pustite neki sadržaj. Ako na sadržaju i dalje nema zvuka ostavite izabrano "Dolby Digital" i promenite Audio Output na TV Speakers.
Za sada ovo funkcioniše ali mora svaki put da se podešava.
Makar radi...
 
Zna li neko ako aktiviram HBO+ paket na Mts irisu (koji je sad 0 RSD) da li dobijam mogucnost logovanja na HBO Max sa mojim mts kredencijalima?
 
Kod mene nece da se prijavi, javlja neku gresku, ot otvorim HBO Max i idem na prijavu preko operatera, sad treba da unesem podatke od moj.mts.rs portala, unesem tacne podatke ali pise "Izgleda da podaci nisu tacni" (tako nesto), iako sam u isto vreme ulogovan na portal.. svasta
 
Koliko se sećam, potrebno je registrovati se na HBOMAX (ranije je bio GO) i tu ubaciti podatke operatera. Posle se treba logovati nalogom koji je registrovan na HBO. Ja imam drugačiji email i lozinku za HBO od onog koji je na MTS-u.
 
Kod mene nece da se prijavi, javlja neku gresku, ot otvorim HBO Max i idem na prijavu preko operatera, sad treba da unesem podatke od moj.mts.rs portala, unesem tacne podatke ali pise "Izgleda da podaci nisu tacni" (tako nesto), iako sam u isto vreme ulogovan na portal.. svasta
Isti slucaj, kucam iste podatke kao na mts portalu ali prijavljuje gresku.
 
Ideš na običnu prijavu sa username i password i uneseš podatke sa portala, ne na prijavu preko operatera
 
Ne moze tek tako, mora na prijavu preko operatera ako koristi HBO MAX iz paketa, moraju da provere validnost, nakon toga se kreira nalog za HBO Max. Pokusaj par puta, i meni je upalilo tek iz nekog pokusaja.
 
Nazad
Vrh Dno