Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Drugari treba mi proverena informacija; da li moze cm modular silent pro gold bez problema da tera 4x7950 na 1050mhz?!
 
Verovatno misli na 1KW, moze bez porblema.
 
Drugari treba mi proverena informacija; da li moze cm modular silent pro gold bez problema da tera 4x7950 na 1050mhz?!

Ako je 1kW, bez problema. Samo gledaj da nisu kartice na 1.25v, jer u tom slucaju bespotrebno opteresujes i njih i napajanje. Za 1050MHz ti je u vecini slucajeva dovoljno 1.1-1.15v.
 
Proday je napisao(la):
Drugari treba mi proverena informacija; da li moze cm modular silent pro gold bez problema da tera 4x7950 na 1050mhz?!
Vlado, tera bez frke. Imam bas takav setup. 800W trosi iz zida.
Jedino sto treba da znas je na ltc-u masina trosi vise pa se napajanje cuje kad je optereceno. Takodje je odlicna stvar sto to napajanje dobro trpi visoke temp.
Za 1050 je dovoljan i def napon. Samo da nije 1.25 jer ces imati problema sa temp i potrosnjom.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na 1000w, vidim da sam zaboravio da napisem! Hvala svima na odgovorima ;)

Penca ako se ne varam vaporiX koje sam uzimao (i jos 4 koja sam porucio) su otkljucani i def im je 1.125V ako se ne varam (nisam nikad instalirao win, a u linuxu ne znam ni gde bi mogao da proverim) ;)
 
pogledaj u cgmineru dok kopa pritisnes G pa onda C i onda broj gafike koju oces da pogledas vrednosti na kojima radi ;)
 
Proday je napisao(la):
Mislio sam na 1000w, vidim da sam zaboravio da napisem! Hvala svima na odgovorima ;)

Penca ako se ne varam vaporiX koje sam uzimao (i jos 4 koja sam porucio) su otkljucani i def im je 1.125V ako se ne varam (nisam nikad instalirao win, a u linuxu ne znam ni gde bi mogao da proverim) ;)
Onda su kao ovaj moj. Bez ikakve frke ce ti raditi na 1.09V na 1050MHz. Mozda cak mozes i manje malo. To ces probati kad sastavis masinu. Malo ti je veca potrosnja tako. Ako ces drzati na 1.125V onda im mozes i dici klok na 1100, bar ce vise da prave.
Da sam na tvom mestu ja bih win instalirao, ako nista drugo onda zbog napona i kopanja ltc-a. Moze lako da se desi da ti jako brzo to zatreba ;)
 
Iskreno se nadam da nece doci do toga, sastavio sam ovo sa plug and play namerom :D ...mada sam za drugu masinu uzeo 8gb rama u slucaju predostroznosti ;)

Dimke: hvala za info ;) ...uzgred razmisli da pravis 10 cm duzi kavez da razmaknem jos malo grafike; prve dve se greju 10-15 stepeni vise od poslednje dve koje izbacuju prakticno hladan vazduh!!
 
Poslednja izmena:
Haha jel moguce :)
 
@nesic1 pazi samo da ti se neki vrabac ne zamota u turbinu :D...
 
To je i meni palo u oci, ostalo nije bitno, ima da je kratkospoji i cao zdravo
 
Ima back plate
 
^ backplate ;) , :D...
 
ima hladnjake sa donje strane koji su uzdignuti u odnosu na nju, tj. prekrivena je hladnjakom pa ne moze da se kratko spoji, kao hladan lim ce da odvodi toplotu ali kada sam je uzdigao od lima mnogo manje se grejala, bajdivej vise je nemam prodadoh je za 10.000 din

Pogledajte prilog 115722

nervirala me sto nisam mogao da je podesim za BTC, za ltc radila lepo i onda ode
 
Poslednja izmena:
Ala ce neko da se naigra Crysis 3 :D
 
Ekipa treba mi pomoc; u potrazi sam za napajanjem koje ima bar 1000w i pci-e struje bar 4x8 (6+2) i 4x6 komada. Koji model i u kojoj prodavnici moze provereno da se uzme? Znaci mi cak i informacina koji modeli imaju pomenuti broj konektora. Napajanje moze biti i jace ok 1kW
 
znaci pojavio se kod nas na trzistu 7970 Lighting MSI? Gde si uzeo?.
 
Ekipa treba mi pomoc; u potrazi sam za napajanjem koje ima bar 1000w i pci-e struje bar 4x8 (6+2) i 4x6 komada. Koji model i u kojoj prodavnici moze provereno da se uzme? Znaci mi cak i informacina koji modeli imaju pomenuti broj konektora. Napajanje moze biti i jace ok 1kW
Trnutno nema nista, tj ja nisam nasao. CM ima toliko izlaza ali nema ga nigde na stanju, ni gold ni M2
 
Sasa nasao sam ja poslednji cm 1500 u zemlji kontam!
 
Nazad
Vrh Dno