Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ekipa treba mi pomoc; u potrazi sam za napajanjem koje ima bar 1000w i pci-e struje bar 4x8 (6+2) i 4x6 komada. Koji model i u kojoj prodavnici moze provereno da se uzme? Znaci mi cak i informacina koji modeli imaju pomenuti broj konektora. Napajanje moze biti i jace ok 1kW

LC Power Legion X2 ima 3x8 pin i 3x6pin za nekih 140eur. Za vise od toga trebace ti 1500W napajanje za 200+ eur.
 
Legion mu ne pase, treba mu jace i efikasnije napajanje.
Mislim da je Vlada vec nasao M2 1500W.
CM SGP 1000 i 1200W ima 8x pci-e. Od dovoljno jakih napajanja moze BPS-1200c s tim sto ima 6x pci-e i ostalo mora na molekse kojih ima dovoljno. Isto tako i Silverston Strider 1000w.
Ne znam da ima jos nesto dovoljno jako da se pazari trenutno. I ovo je deficitarno.
 
sasadjak; bice da je tako, al dok ne stignem na kucu nista ne verujem ;)

Penca: opet hvala sto me stedis piskaranja. Kad ****** nisam uzeo onaj cm 1000 na vreme; kostala me skola!!
 
Ekipa treba mi pomoc; u potrazi sam za napajanjem koje ima bar 1000w i pci-e struje bar 4x8 (6+2) i 4x6 komada. Koji model i u kojoj prodavnici moze provereno da se uzme? Znaci mi cak i informacina koji modeli imaju pomenuti broj konektora. Napajanje moze biti i jace ok 1kW

Proverio si ovde?
 
iskreno nisam; zvacu sutra cisto da se iznerviram ako imaju taj seasonic za te pare!! Samo vec po opisu vidim da nisu azurni sa odrzavanjem sajta; 87A na 12V grani je dezinformacija u startu ;)
 
iskreno nisam; zvacu sutra cisto da se iznerviram ako imaju taj seasonic za te pare!! Samo vec po opisu vidim da nisu azurni sa odrzavanjem sajta; 87A na 12V grani je dezinformacija u startu ;)


Koliko sam imao posla sa njima online katalog im je jako azuran za nase pojmove i ako nije markirano crvenim dobre su sanse da je raspolozivo.
I jeste, treba da stoji 104A.
 
Pojavilo se danas i ovo veoma zanimljivo.

Velika steta sto ima samo 3x 6 i 3x (6+2) PCI-E jer ovako nesto prosto vapi da mu se nakaci sto vise karti.
Kuciste podrzava i vise ali eto dolazi sa ovom smesnom kombinacijom PCI-E kablova.
 
Pozdrav narode!
Ja sam nov u ovome i ako moze mala pomoc sto se tice kopanja :)
Za pocetak planiram da uradim neki manji upgrade a pritom da i okusim srecu u rudarenju :)
Pa me interesuje koje graficke preporucuje za nekih 150e ako je uopste moguce i da li bi pri tome trebalo izmenjati neke stavke u mojoj masini :)

Hvala ! :)
 
Pojavilo se danas i ovo veoma zanimljivo.

Velika steta sto ima samo 3x 6 i 3x (6+2) PCI-E jer ovako nesto prosto vapi da mu se nakaci sto vise karti.
Kuciste podrzava i vise ali eto dolazi sa ovom smesnom kombinacijom PCI-E kablova.

Dobio sam informaciju jos juce i razocarao sa kada sam video da ni taj ni jaci model nemaju mogucnost za 4 karte da se nakaci bez upotrebe molex adaptera :(
 
Uh, mene nedostatak tog kabla ni najmanje nebi sprecio da kupim taj Super Cvet. Vise bi me naziv odbio od bilo cega drugog. Sjajno napajanje. Sjajno!
 
Pozdrav narode!
Ja sam nov u ovome i ako moze mala pomoc sto se tice kopanja :)
Za pocetak planiram da uradim neki manji upgrade a pritom da i okusim srecu u rudarenju :)
Pa me interesuje koje graficke preporucuje za nekih 150e ako je uopste moguce i da li bi pri tome trebalo izmenjati neke stavke u mojoj masini :)

Hvala ! :)
Kupi 7850 1gb i sa tom 5770 imaces oko 570 mh/s odnosno kh/s ili kupi 3x 5770 (ukoliko nadjes) i to ti ispada oko 150 eura + moras uzeti 2 extendera. To bi bilo nesto vise od 1000 mh/s.
 
Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoc oko izbora sto jeftinije amd ploce, nove ili polovne (sa ddr2 slotovima) i da moze da se iskoristi matori procesor Athlon 64 X2 5600+, na kojoj provereno mogu da rade 3 karte na ekstenderima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav narode!
Ja sam nov u ovome i ako moze mala pomoc sto se tice kopanja :)
Za pocetak planiram da uradim neki manji upgrade a pritom da i okusim srecu u rudarenju :)
Pa me interesuje koje graficke preporucuje za nekih 150e ako je uopste moguce i da li bi pri tome trebalo izmenjati neke stavke u mojoj masini :)

Hvala ! :)
Ako diff skoci,kao sto neki prognoziraju ,za oko 28%! :S: ..bice jeftinog hardvera po oglasima,pa uzmi nesto polovno u garanciji.
 
Nece se tako lako prodavati HW. Pogotovu ne jeftino. Sav taj HW i dalje moze da zaradjuje lovu. Sve dok ude zaradjivao nece se prodavati. Bar ne jeftino ;)
A i ako se bude prodavao onda ga uzimaj za kopanje jer nema para u tome.
 
Ok onda cu malo da sacekam i taman jos malo da proucim :type:
 
Obuhvatiš kabl od napajanja.
 
I dobije 0. Mora da uhvati samo fazu ili ako meri na jednosmernoj strani, posle napajanja, onda mora da uhvati samo snop koji napaja.
 
Rade li nekom zajedno 5770 i 7790? Meni u toj kombinaciji Win redovno zakucava pri podizanju sistema.
 
@Air Jordan
Upravo tu kombinaciju i ja imam. Windows 7 x64 sp1, 13.4 drajver... Radi bez problema.
I to sa razlicitim majnerima kopaju, 5770 (cgminer) a 7790 (diablo).
Pogledajte prilog 115875
 
I dobije 0. Mora da uhvati samo fazu ili ako meri na jednosmernoj strani, posle napajanja, onda mora da uhvati samo snop koji napaja.

Jeste, treba samo jedan prvovodnik kroz "klešta". (ACA) Kako sam to opet zaboravio, ne znam. :( Izvinjavam se.
 
da li je neko kacio post sa linkovima gde su bili nacrti asic ili fpga uredjaja, ne mogu da se setim gde sam video a sa pretragom nemam srece, ako neko ima slucajno link moze da podeli ako mu nije problem?
 
da li je neko kacio post sa linkovima gde su bili nacrti asic ili fpga uredjaja, ne mogu da se setim gde sam video a sa pretragom nemam srece, ako neko ima slucajno link moze da podeli ako mu nije problem?

Sto ce ti nacrti, kad mozes fpga da kupis na kupujemprodajem. Imamo jacu prodaju nego ebay :guitar:
 
Za 6 btc-a moze da se kupi ceo rudar i da ostane, a i kada propadne cela ova prica prodas ga za koliko toliko, a fpga posle cuvas kao jednu uspomenu.. Rok otplate po trenutnoj ceni i diff-u je 7.5 meseci, kad na ovo dodamo da diff ide gore na odredjeni vremenski period.. Neka hvala
 
Tako su pricali i za grafike i za sve pre godinu dana, tako sam i ja mislio.
Ali... proslo je godinu ipo kako ja rudarim a sve je bolje i placenije. Bio sam u panici i sam nekoliko puta.

Jedna je istina, a vi prihvatite ako hocete, ako necete bas me briga meni je dobro:
FPGA setup: 16 kvadova i 1 lcpower 1050w napajanje trosi 800w, stoji na povrsini jednog Atlasa na primer, ne zuji ne bruji i ne greje se. Daje 13,6 ghasha i koji vise... Ima malo vise kablova lai i to se moze srediti. Prakticno se u jedan stan moze nagruvati mnogo GHasha a da nikome ne smeta. I cena cele investicije je 120 eura napajanje, oko 90 btc za kvadove i 60 eura neka ploca koja ce to da tera tj kaci na pool. Cirka... recimo 8500 eura. ROI je 7 do 7,5 meseci.

Kompjuterski rig, tj rigovi koji su parnjak po snazi u Mhashima je investicija od cirka 9450 eura ( 7 rigova od 4x7950, ploce najjeftinije i cpu celeron, 2 gb rama i 4 eisera i napajanje racunato 150 eura - a daj Boze da moze za toliko da se nabavi napajanje koje ce da tera 4 x7950 po masini). Dakle investicija je tu negde. Da kazemo 1000 eura veca. Zatim, potrosnja tog jednog riga je u najboljem slucaju 680 w, pa puta 7, dodje ugrubo 4,5-5 kw na sat. Mesecno - 3240 kw. Ovaj kalkulator koji je tacan sada i PRE poskupljenja struje koje ce mozda biti http://www.elektrosrbija.rs/kalkulator/ daje cifru od 300 eura mesecno za struju za taj setup ceo bez da i jedan kw potrosite na druge potrosace. Ne racunajuci: prostor i hladjenje za iste tokom letnjih meseci koje moze da bude pain in ass tokom leta. Zna to odlino ko duze radi.dakle, ROI je za karte po sadasnjem diffu za grafike 9 meseci kad se odbije i struja.

Dakle, ROI je za grafike duzi.

Idemo dalje... potrosnja struje je na FPGA toliko manja, da kada se desi i da na grafikama nema zarade, na FPGA ima. Skoro do beskonacnosti.
Sad cete reci: ja cu grafike prodati i uzeti pare nazad. Ok. Hajde ovako - ako se na grafikama uzme kinta neka, to ce biti realno oko 60-70% ulozenog, verovatno...
U to vreme FPGA rudari ce i dalje rudariti i ubirati koine. Jos neko vreme izvesno.

Prednost grafika je sto ce moci da rade Litecoin, i ostale scrypt alt koine, za koje osim LTC iskreno verujem da nemaju perspektivu. Tu stvarno ne bih hteo da dajem prognoze sta ce se dalje desavati sa LTC. I da imaju vrednost tj garantni list nakon. Ali i FPGA ima neku vrednost i imao je neku vrednost i upotrebu i pre a i posle BTC ako se to desi. Ja licno mislim da ispod 150-200$ nece kostati pa nicemu ni ne radio u kriptovaluatama, jer su sami FPGA skupi. Evo ovde mozete pogledati neke cene FPGA uredjaja koji nisu za mining dedicated. http://www.fpga-faq.com/FPGA_Boards.shtml

Zasto sve ovo pisem? Mozda neko shvati mozda ne, ali pored brda grafika koje mi rudare, imam i poveci cluster FPGA uredjaja od skoro ove godine.
Odlicno znam sta znaci odrzavati jak rudnik grafika i kompjutera. Znate sta je odzavanje FPGA clustera? Milina! Razlika je zaista velika. Montiranje klastera od 40ghasha za jednu osobu traje 2 dana rada i to laganica. Dok je montaza istog tog parnjaka u grafikama posao od 6-7 dana. Verujte znam sta pricam imam kompova toliko da ne znam vise gde cu sa njima. Da sam imao mogucnosti i ovog znanja, pre godinu dana bih prestao sa kupovanjem grafika i radio samo FPGA. Ali nisam imao ni znanja ni para tada.

Ne nagovaram nikoga ni na sta, ja sam FPGA otplatio i zaradio, ali recenzije ljudi koji su to videli samo na slici, totalno su neobjektivne. Povrh svega cena od 6BTC je daleko realna jer se na ebay u i bitcointalku prodaju za toliko ili vise, sa tim da treba platiti dhl i speditera i carinu i drhtati jeli vam neko poslao ispravan uredjaj ili ne.

A sta ce biti sa svime time - ko ce znati. Mozda vec sutra sve oduva vetar.

Mislite samo o tome, da ako diff ode jos 2 puta ovako po 35%, a to je nekih mesec ipo dana, na grafikama i BTC nemate zaradu nasiguno, ako cena ne skoci.

da li je neko kacio post sa linkovima gde su bili nacrti asic ili fpga uredjaja, ne mogu da se setim gde sam video a sa pretragom nemam srece, ako neko ima slucajno link moze da podeli ako mu nije problem?

Naj prijateljskiji savet: ako mislis sam da pravis to - batali. Gubis vreme uzaludno, siguran sam da nemas znanja ni mogunosti za to. A ako ipak odlucis da to uradis, evo ti mog obecanja: ako napravis funkcionalni bord sa 4 spartana 6 za manje od 550 eura ja cu ga komisijski i javno pojesti pred kamerama.
 
Poslednja izmena od urednika:
fino.

mislim, da tek ulazim u priču, svakako da bih pre kupio fpga nego grafike.
 
Poslednja izmena:
Slazem se i ja oko svih dobrih stvari vezano za fpga ali pitanje je dali on moze u ovom trenutku isplatiti tih 6btc-a ako diff ovako nastavi da skace. O tome se radi.
Od grafika se moze makar iscupati deo para a uvek se mogu prebaciti na ltc i grafika je trenutko je daleko funkcionalnija stvar od fpga.
Ja se u ovom trenutku nebih zaletao na to ni u ludilu.
 
Slazem se i ja oko svih dobrih stvari vezano za fpga ali pitanje je dali on moze u ovom trenutku isplatiti tih 6btc-a ako diff ovako nastavi da skace. O tome se radi.
Od grafika se moze makar iscupati deo para a uvek se mogu prebaciti na ltc i grafika je trenutko je daleko funkcionalnija stvar od fpga.
Ja se u ovom trenutku nebih zaletao na to ni u ludilu.

6 BTC - verovatno ne... ali ako to posmatras kao 550 eura ja garantujem da ce isplatiti. Pa samo za 7 meseci ces platiti struje manje po 40 eura, a to je pola uredjaja.
Jedino ako si resio da ne placas struju nikada :)
 
Nazad
Vrh Dno