Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ja bih se makao sa tog minera i presao na trm(teamred miner) plus mozes otvoriti konzolu i vidjet sta je greska u tom ako zelis. Vjerovatno nisi dobre parametre postavio zato i nece(wallet pool address port...)
Ali 6 meseci je radio okej na 5.9 verziju, probacu ovaj drugi miner, samo sto sve radim preko tel ,rig mi je 100km udaljen 🤷
 
Pa ako uzimam onu za koju znam sigurno da je rudarila, sam cu je otvoriti i srediti, jer onda svakako znam da je otvarana osim ako karta nije uzeta pre par meseci, mislim da je suludo onda otvarati je. Ali ako je navodno samo gaming, onda ne vidim potrebu za istim. Meni moja GTX a i CPU vec skoro 10 godina rade bez menjanja paste, kako sam stavio 2013 cpu, i nov gpu, tako je.

Ali slazem se da moze na vise nacina da se lazira ta stavka, samo garancija je bitna, papir i racun naravno.
 
Nikad to nije bila garancija da nije otvarana. A i kako da se ne menja pasta kada je karta 24/7 u loadu, pogori ona fabricka pasta. Jednom godisnje je pozeljno promeniti.
Proslo mi je preko 100 kartica kroz ruke, ni jednoj pastu nisam mijenjao, na dvije MSI zamjenio ventilatore i to je to. Neke poput rx570/580 su radile 3-4 godine bez stajanja, promjene u temperaturama nisam primjetio, doduse moje kartice su max isle na 65-67c i to u ljetnjem periodu, zimi nikad preko 60. Na svaka 2-3 mjeseca izduvam ventove kompresorom i idemo dalje. Ne vidim poentu mijenjanja paste ako su temperature u granicama normale.
Mada ima i onih koji drze grafike na 80c+ vjerovatno da takvima treba zamjena, pricam iz svog iskustva.
 
Proslo mi je preko 100 kartica kroz ruke, ni jednoj pastu nisam mijenjao, na dvije MSI zamjenio ventilatore i to je to. Neke poput rx570/580 su radile 3-4 godine bez stajanja, promjene u temperaturama nisam primjetio, doduse moje kartice su max isle na 65-67c i to u ljetnjem periodu, zimi nikad preko 60. Na svaka 2-3 mjeseca izduvam ventove kompresorom i idemo dalje. Ne vidim poentu mijenjanja paste ako su temperature u granicama normale.
Mada ima i onih koji drze grafike na 80c+ vjerovatno da takvima treba zamjena, pricam iz svog iskustva.
Slažem se u potpunosti.

Imao sam rigove sa RX 580 8GB Power Color Red Dragon, 3+ godine 24/7, samo redovno čiščene od prašine.
Ni jedan vent nije otkazao, leti na 65-70% zimi oko 50%, temalna pasta ni na jednoj nije menjana jer temperature nikada nisu išle preko 63c.

Deluje kao dosta bolji uslovi od nekog 'gamerskog' kućišta sa očajnim protokom vazduha, gde kartica radi na 80+c.
A opet ljudi kad čuju da je kartica majnovala... 😱
 
powercolor red dragon rx470. jednom karta. Kupljene nove i dan danas sljakaju kao prvog dana. naravno nikada otvarane.
 
Takođe imam 6 komada red dragon 470. Rade kao i prvog dana.

Cooler-e i paste sam menjao samo na karticama koje sam kupio od drugih majnera. Kartice kojima sam prvi vlasnik nije bilo potrebe za bilo kakvom intervencijom. Ipak treba znati kako se postupa sa karticama.
 
Ne znam cemu rasprava svima je u interesu da kartice padnu na preporucenu cenu ili nize. Ko ocje da majnuje nek kupi jeftino, ko hoce da se igra nek kupi jeftino. Zasto biti zao? Sto su neki od vas kupili za vise para? Pa isplatilo vam se valda, a i da nije sta imate od toga da komsiji crkne krava.
 
Више је него очигледно да је рударење слабо исплативо. Има планета већих проблема од крипта.
Има ли неко од вас рачуницу, колико му тренутно струја учествује у новцу у одбитку зараде? У процентима? Нпр изрударите 1$ неког токена, колико процентуално струје у Србији потрошите? Мислим на вас легалне.
 
Imash sajtove za to pa se potrudi malo tipa whttomine ima 1000de sajtova tog tipa. Uvek mozes na sajtu nicehash upises model kartice i sve ce ti reci.
 
Trenutno 500 MH/s za mesec dana 0.2 ETH = 210€ prihoda, utrošena struja 55€ zarada 155€
Mnogi koji su počeli da rudare kupovali su grafike po astronomskim cenama i očekivali da ih otplate za šest meseci, to ne ide tako.
Kao i za svaku investiciju treba vremena i strpljenja.

 
Ubacim karticu u rig sa HiveOS, vrti 2 od 3 fan-a. Ostale karte u istom rigu rade normalno..
Ubacim onda tu karticu u Windows masinu, sva 3 fan-a rade normalno.
Opet ubacim u rig, samo 2 od 3..

Da li se neko susreo sa istim problemom ?
 
Mozda te zeza riser?
 
Na zalost ne, to sam prvo promenio, isto se ponasa i sa drugim riserom.
 
treba tu proveriti sata/ moleks/ 6pinac konetkor sa kojim se napaja rizer strujom , njihova zamena ... nego nisam obratio paznju kartica radi normalno ali rade samo 2 ventilatora ?

Ako radi normalno (kopa) , ja bih , linijom manjeg otpora , zamenio mesto da bude "prva" , da se manje greje, pa nek radi.
 
Pozdrav, treba mi pomoć upućenijih da procenim realnu vrednost polovnih računarskih komponenti koje bih želeo da prodam.
Imam:
  • matičnu ploču TB250-BTC PRO ver 6.0 koja moze da primi 6 grafičkih kartica.
  • procesor I5-7600k
  • LG cooler
  • DDR3 memorija model KHX1600C9D3X1K2 / 4GB
  • DDR4 memorija model KVR21N15S8/8 8GB
sve ispravno.
 
Pitanjce..

Imam jednu RTX 3060 non LHR kartu koja kopa u desktop računaru (win 10) na Nvidia draveru 470.05 na stabilnih 47.3 MH/s.

S njom kopam preko Nanpool-a i za par dana stižem do isplate.

Sve ostale kartice su mi na HIVE OS-u.

Da li bi sa nekim od ovih novih majnera koje su namenjene za otkuljučavanje NON LHR karata mogao da je prebacim na rig (imam jedno mesto slobodno na ploči) a da ostvaruje približnu brzinu kopanja?

Morala bi da bude povezana sa pločom preko risera, a na tom rigu se trenutno nalazi mešano meso - 3 x RX580 i 2 x RTX 2070.

AMD kopaju na Finiksu, a Nvidia na T-rex-u v.0.25.1.

Hvala na odgovorima.
 
^ Moze, samo moras uraditi update T-rex na 0.26.4, tj posljednju verziju.
 
Imam problem sa 10 rigova na kojima su 1060 kartice koje su preostale (6GB).

Danas je nestajala struja, i posle toga vise Phoneix Miner nije hteo da se pokrene jer nema dovoljno GPU memorije.
Prvo sam azurirao Phoneix Miner na najnoviju verziju, medjutim, to nije resilo problem. Zatim sam obrisao nvidia drivere sa DDU, i instalirao ih opet, ni to nije resilo problem.Probao sam i druge minere, i ni jedan nije hteo da ucita DAG fajl zbog nedostatka memorije na karticama.

Nije do virtuelne memorije, od ranije je podeseno na 80GB, a probao sam i da povecam na preko 100GB i opet nista.
Zanimljivo je sto u mineru stoji da je raspoloziva GPU memorija (na karticama) tek nesto preko 5GB. Sta moze da trosi toliko memorije bez pokretanja minera?

driveri su nvidia 461.40
Windows 10

Evo i slika (gornja sa Phoneix Minera pre azuriranja - isto izbacuje i na najnovijoj verziji - prvo sam to skinuo).
** NAPOMENA: Ovu gresku sto izbacuje u vezi sa ventilatorom na karticama je zato sto su ventilatori na karticama skinuti
i stavljene su po 2 jake dvanaestice koje su direktno vezane na MOLEX iz napajanja pa ih miner ne prepoznaje - kao da ih nema.

By7gMkm.jpg


O1mAu8h.jpg



Svi rigovi su sastavljeni od 3 do 7 kartica.
Vecina rigova su mi na AMD-u i novijim nVidia karticama i oni rade bez greske i dalje, ali imaju vise memorije.


Na kraju sam resio privremeno problem tako sto sam skinuo gminer (verziju 3.03),
i trenutno radi kako treba. Ali nece dugo, ako je i dalje zauzeto 1GB memorije na svim karticama.

Pa ako neko pametniji zna sta moze da bude problem - da pokusam da resim bez da prebacujem rudarenje
na druge valute.
 
Imam problem sa 10 rigova na kojima su 1060 kartice koje su preostale (6GB).

Danas je nestajala struja, i posle toga vise Phoneix Miner nije hteo da se pokrene jer nema dovoljno GPU memorije.
Prvo sam azurirao Phoneix Miner na najnoviju verziju, medjutim, to nije resilo problem. Zatim sam obrisao nvidia drivere sa DDU, i instalirao ih opet, ni to nije resilo problem.Probao sam i druge minere, i ni jedan nije hteo da ucita DAG fajl zbog nedostatka memorije na karticama.

Nije do virtuelne memorije, od ranije je podeseno na 80GB, a probao sam i da povecam na preko 100GB i opet nista.
Zanimljivo je sto u mineru stoji da je raspoloziva GPU memorija (na karticama) tek nesto preko 5GB. Sta moze da trosi toliko memorije bez pokretanja minera?

driveri su nvidia 461.40
Windows 10

Evo i slika (gornja sa Phoneix Minera pre azuriranja - isto izbacuje i na najnovijoj verziji - prvo sam to skinuo).
** NAPOMENA: Ovu gresku sto izbacuje u vezi sa ventilatorom na karticama je zato sto su ventilatori na karticama skinuti
i stavljene su po 2 jake dvanaestice koje su direktno vezane na MOLEX iz napajanja pa ih miner ne prepoznaje - kao da ih nema.

By7gMkm.jpg


O1mAu8h.jpg



Svi rigovi su sastavljeni od 3 do 7 kartica.
Vecina rigova su mi na AMD-u i novijim nVidia karticama i oni rade bez greske i dalje, ali imaju vise memorije.


Na kraju sam resio privremeno problem tako sto sam skinuo gminer (verziju 3.03),
i trenutno radi kako treba. Ali nece dugo, ako je i dalje zauzeto 1GB memorije na svim karticama.

Pa ako neko pametniji zna sta moze da bude problem - da pokusam da resim bez da prebacujem rudarenje
na druge valute.
Koliko vidim tebi je fenix miner 5.7b, probaj sa najnovijim 6.2c, mozda resis problem.
 
Prvo sam to probao i opet se pojavljivala ista greska (slikao sam pre promene minera na noviju veziju).
Nemoguce da nvidia driver zauzima skoro 1 GB memorije na karticama. :unsure:
 
Jedino sta mi jos pada na pamet je da te nesto mreza zeza posle nestanka struje. Proveri na svakom rig-u da nije prebaceno na javnu mrezu. Imas li antiviruse instalirane na rig-ovima?
 
Samo cist Windows, sa par programa, driverima i minerima. Bez antivirusa, svakako nista ne drzim tamo.
 
Proveri da li je javna ili privatna mreza na rigovima.
Edit:
Vidi i u bios-ima m. ploce da se nije nesto poremetilo.
 
Stavi rigove na linux mnogo je lakše. Hive os ili simplemining
 
Kako u HIVE OS-u naterati NBMiner da u rigu sa mešovitim karticama kopa samo na Nvidia karticama?
Ne prima uobučajne komandu -nvidia;

xxteyV6.png


BTW, prijavljuje grešku u formatu čim se ukuca - ;

OMnzAqy.png


Neka ideja?
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa 10 rigova na kojima su 1060 kartice koje su preostale (6GB).

Danas je nestajala struja, i posle toga vise Phoneix Miner nije hteo da se pokrene jer nema dovoljno GPU memorije.
Prvo sam azurirao Phoneix Miner na najnoviju verziju, medjutim, to nije resilo problem. Zatim sam obrisao nvidia drivere sa DDU, i instalirao ih opet, ni to nije resilo problem.Probao sam i druge minere, i ni jedan nije hteo da ucita DAG fajl zbog nedostatka memorije na karticama.

Nije do virtuelne memorije, od ranije je podeseno na 80GB, a probao sam i da povecam na preko 100GB i opet nista.
Zanimljivo je sto u mineru stoji da je raspoloziva GPU memorija (na karticama) tek nesto preko 5GB. Sta moze da trosi toliko memorije bez pokretanja minera?

driveri su nvidia 461.40
Windows 10

Evo i slika (gornja sa Phoneix Minera pre azuriranja - isto izbacuje i na najnovijoj verziji - prvo sam to skinuo).
** NAPOMENA: Ovu gresku sto izbacuje u vezi sa ventilatorom na karticama je zato sto su ventilatori na karticama skinuti
i stavljene su po 2 jake dvanaestice koje su direktno vezane na MOLEX iz napajanja pa ih miner ne prepoznaje - kao da ih nema.

By7gMkm.jpg


O1mAu8h.jpg



Svi rigovi su sastavljeni od 3 do 7 kartica.
Vecina rigova su mi na AMD-u i novijim nVidia karticama i oni rade bez greske i dalje, ali imaju vise memorije.


Na kraju sam resio privremeno problem tako sto sam skinuo gminer (verziju 3.03),
i trenutno radi kako treba. Ali nece dugo, ako je i dalje zauzeto 1GB memorije na svim karticama.

Pa ako neko pametniji zna sta moze da bude problem - da pokusam da resim bez da prebacujem rudarenje
na druge valute.

Da li si našao rešenje za ovo? Kod mene isto rig sa 6x1060 6 GB
Kako je moguće da kartice sa 6 GB ne mogu da se nameste da rade i da nigde nema reči o ovome a kamo li rešenje?! Nešto je garant do smrdljivog windowsa.
 
Pa win jede puno vrama tako da je najbolje rijesenje preci na linux ili kopati neki drugi coin
 
Nazad
Vrh Dno