Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Radi sve na HiveOS sad da vidimo koliko stabilno.
Ali kao sto sam i mislio nista lhr unlock nece znaciti.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-05-09 at 10.35.22.png
    Screenshot 2022-05-09 at 10.35.22.png
    30.5 KB · Pregleda: 19
Ali nesto bas i nije najstabilniji jer mi jedna karta sama padne na 30 mh, verovatno ce ispraviti u sledecem update.
 
Da, na Winu vec skoro 24h sve stabilno, s’ tim da poneka kartica ne moze OC kao na T-rex, nego mora nesto nizi mclock.
 
Meni npr. prva i cetvrta kartica(jedna nikad obe,znaci cas jedna,restartujem rig pa onda druga) posle nekog vremena majnuju 30mh i na njima mi ne pise temp od memorije i ne vrti uopste ventove,dok sam bio ma t rex imao sam oko 250mhs stabilno,sada imam ovamo da kazem osakaceno 270 sto je opet bolje.
Mislim da me nesto sam hiveos zeza jer mi izbacune greske kad hocu da OC i kad sam hteo da update isto sam dobijao greske,mislim da cu ako stignem danas osuriti novi sistem pa videti.
 
Evo ja se zezam od sinoc sa klokovima na simplemining nb mineru... Na pola sata, sat, dva nema pravila izbaci gresku...
 
SM-i053-5.10.60-1-a20.40-r5.11.38-f21.40.1-n510.60.02 (Updated stable image with new NVIDIA driver required for LHR unlock with nbminer version released yesterday)
 
RTX 3080 Ti 120 MH/s 279 W stabilno. Ako je više različitih modela grafičkih u istom rigu kao na primer 3060 Ti i 3070 Ti posle nekog vremena se resetuju podešavanja klokova na default.
NB miner 41.0 Win 10
Vidim da je izašla nova verzija 41.3 probaću sa njom.
 
Ja sam do skoro bio na NB mineru i Zotac 3060ti su non stop plivale, probao sam sve moguce sto se tice klokova, onda sam presao na Gminer i od tad rade podjednako u promil, nikakve oscilacije, greske...
 
Promeio bih padove na RTX3080, hteo da uzmem Kritical jer imaju 20 w/mk, ali ih nisam nasao nigde kod nas, a necu da cekam da stignu.
Na KP mogu da se nadju Odyssey thermal padovi od 12.8 w/mk i imaju da se nadju Thermal Grizzly, ali oni imaju najnizu provodljivost 8 w/mk.
Neka preporuka sta mi je cinit?

I koju pastu da uzmem za GPU?

Cena za gore navedeno nije bitna, bitno da je kvalitet i da radi posao najbolje sto moze.

E da, kako uklanjate statu pastu, ulje i sl.? Samo krpica i stapici za usi ili koristite i neko sredstvo? :)
 
Ima li neko u rigu izmesano LHR i non-LHR karte, da mu rade stabilno sad sa ovim 100% otkljucanim softverom (NB miner, Trex ili koji god) ?

Ne znam da li je to uopste moguce, da ne gubim vreme..
 
Ima 😀
4 x 3080 lhr i 1 x 3080 non lhr
Sve radi cakum pakum mada ove lhr su na t-rexu a ova non lhr na lolmineru jer sa njom kopam ETH+TON

Ako hoces mogu da ih sve stavim zajedno na jedan majner na neko vreme pa da vidimo jel zeza?

P.S. ja sam na Windowsu, ne znam da li to ima neke veze
 
Aha, znaci na 2 odvojena minera imas.

Ma nemoj se zezati, probacu da nadjem na HiveOs forumu, mora da je neko vec probao :)
 
Pa sta mi je zanje, to mi je 2 minuta posla
Samo ne znam jel relevantno obzirom da sam na Win

A sta ti se desava ? Koji je bug?
 
Nisam jos probao, karte su mi prosle carinu, treba da ih dobijem za koji dan :)

Ali prva dva dana kad je izasao 100% unlock sam citao da ljudi nisu mogli da nateraju kombinaciju LHR + non-LHR u istom rigu.
Ako puste samo LHR rade lepo, ako izmiksaju karte onda im LHR rade polovicno..

E sad, od tada je bilo par novih verzija, moguce da su to ispeglali..

Svakako me zanima na HiveOS, tako da se nemoj zezati.
Ako bas odlucis da probas javi
 
Ok
Evo pusio sam ih sve na T-rex 0.26.1 (samo ETH) pa neka ih do sutra vece tako pa da vidimo sta se šavade 🙂
Sad i mene kopka dal ce da radi kako treba
 
Sve radi normalno u kombinaciji LHR i Non LHR, isprobano na vise razlicitih rigova :).
 
E hvala ljudi !!
 
Nazad
Vrh Dno