Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

ljudi mozda je ddo verzije rajvera , do biosa kartice sa jedne strane a mozda je i do nomenklature - mozda su racunali 6gb kao 6000MB tj 1kb =1000byta. dobro znamo da 1kb = 1024byta , mislim ono bilo ranije.
radeonke (hd7970/50 r9 280/x ) sa 3 gb su imale problem , tj nisu mogle da uposle svih 3gb ,mozda je i ovde neki slican problem. pa smo dodavali komandne linije tipa "setx gpu max mem aloc"blablabla"

Na slikama sam primetio da program prijavljuje 5000mb slobodne memorije, (sto je nekih 4,8 gb a trebalo bi bar 6000mb zar ne? ) a dag je velicine nesto preko 4,96.
e sada nisam hteo ranije da delim svoje misljenje jer , nemam te karte , niko se nije do sada zalio. Obrni okreni gde su 0.5GB graficke memorije , greska u programu , u biosu u memoriji grafike (greska u celoj seriji).

Jedino sto mi pada napamet je da ako podrzava nvidie , da se proba lolminer kako ce on to prepoznati i da li ce aktivirati zombi mod
sretno!

edit
probaj trex miner
ver. 0.21.3 i 0.21.4 rade fino jest ono 1080 i 1080ti
novije nisam probao , nije imalo potrebe

edit 2
sa 4gb memorije tri 1080 karte su fino radile. takodje sa 5 gb sistemske 4 1080ti nisu pravile problem. Verujem da je kod vas 8gb sistemske tako da neverujem da je ona problem
ako me secanje dobro sluzi nvidia drajveri su bili ver 463 i 471. ne mogu biti precizniji jer trenutno nemam pristup mahinama.
 
Poslednja izmena:
ok uspeo sam kod drugara da udjem u windows
karte 1080 8 gb memorijr drajver nvidia verzi 460.89
miner trex ver 0.21.4
sa aktiviranim minerom gpu-z je pokazao da displej karta trosi 5360mb ostale trose 5180 dedicated mb , dinamic 79mb
8gb sistemske a virtualne 36-40gb
windows je pojeo ok o180 mb video memorije kod displej karte. postoji verovatnoca da kada ne moze dag da se napuni kod sistemske grafike da otkaze sve.

Ko sto su prehodni vec prijavili verovatno je do windowsa jer uvek pojede malo vise nego linux e sada posto je gminer proban ja bih se prebavio na njega , pa dokle dogura
naveo sam koja je tacna verzija drajvera (460.89) pa uporedi sa gminerom u radu vidi koliko mb zauzima ukupno. Ako je manje od ovde gore navedene cifre super. Ako je veca onda ce sa 460.89 duze trajati.
 
Da li cene BTC asic masina mogu jos znacajno dole pod uslovom recimo da BTC ne padne ispod cca 17k u ovom bear marketu?
Kopka me da uzmem jedan asic vidim da su pale cene ali se razmisljam da li jos da sacekam
 
@Gadjan do danas je radio ok gminer. Sada i on prijavljuje da nema dovoljno gpu memorije.
Prebacio sam se na trex miner - verziju 0.21.4 - za sada radi.


0.21.4 radi. Mada po rigu daje 2 -3 mh/s manje ali to je ok.
Hvala @macman na informacijama. Namestio sam jedan rig, ostale cu sutra.

Probacu da instaliram i te drivere (verzije drivera) koje si napisao.

Na jednom rigu cu probati da instaliram linux (iako ga nikad nisam koristio),
kao i specificne sisteme za rudarenje (smos, itd).


Inace rigovi sa problematicnim karticama su Gainward i Aorus 1060 6GB.
Vecinom imam AMD kartice i novije nvidie, ostalo mi je samo 10 rigova sa 1060 karticama, ali neka ih - nek' kopaju dokle god mogu.


Zanimljivo mi je da mi svo vreme najnormalnije kopa 3 komada Gigabyte P106-100 6GB (one mining verzije, bez video izlaza),
sa praistorijskim lolMiner-om, i prastarim driverima.
 
Znali neko dobrog servisera za Nvidia 1070 Ti. Može i u porukama ako je problem reklama.
 
Ako se dobro secam bila je ranije prica o ovom napajanju i zakljucak je bio da ako je sivo/belo je bucno, a ako je crno onda nije bucno?

 
Ako se dobro secam bila je ranije prica o ovom napajanju i zakljucak je bio da ako je sivo/belo je bucno, a ako je crno onda nije bucno?

crno je prva serija tog napajanja(ventilatori isti kao kod LC1650 ali verzije 2), koje je napravljeno da moze i u ccc klasican PC(da ne bude bucno), kako je mining krenuo opet napravljene su jos 2 verzije istog napajanja sa smanjenim 8Pin(sa 18 na 6 ili 8 prikljucaka za VGA), i treca serija bez sata prikljucaka(kao prva samo sa jacim ventilatorima(isto je i na seriji 2)). poslednja 3 verzija je dobila i 80+ Gold sertifikat.
 
Ovo koje sam okacio ima gomilu (20 x pcie 6+2 pin) i rekli su mi u radnji da nije crne boje, ali ne znaju da li je bucnija ili tisa varijanta
 
Cao ljudi.
Imam jedno pitanje.
Majnujem sa jednom RX 6800xt, a sad hocu da kupim dve RX 6800..
Da li bi sve tri mogle da rade zajedno u jednom rigu, tj. da li ce ova 6800xt praviti neki problem jer nisu sve tri iste graficke?
Sve bi islo preko Hive OS-a..
Hvala unapred na odgovorima i savetima.
 
Mogu mešano nVidia i AMD da rade zajedno, tako da nema problema.
 
OK to ali da li moze da se postavi softver tako kao da su sve tri RX 6800?
Da li ce sve sve tri u rigu ponasati kao RX 6800 ili ce ona xt 'malo da strci'?
Hvala.
 
haha
mislio sam na to da li je moguce sve tri graficke da se konfigurisu da rade kao 6800 iako je ova jedna 6800xt?
ne znam da li je moje pitanje razumljivo..
najbitnije je da sve tri mogu da rade u jednom rigu ali da necu imati nekih problema kao da je tu 3x6800 (a ne 2x6800 i 6800xt).
hvala
 
0.75mm, ali teško ćeš ih naći igde. Ako ih nađeš, misli na mene :)

Neko je ranije ovde napisao da mogu da se koriste i oni od 1mm, ali kao zbog sabijanja im se smanji provodljivost...
 
haha
mislio sam na to da li je moguce sve tri graficke da se konfigurisu da rade kao 6800 iako je ova jedna 6800xt?
ne znam da li je moje pitanje razumljivo..
najbitnije je da sve tri mogu da rade u jednom rigu ali da necu imati nekih problema kao da je tu 3x6800 (a ne 2x6800 i 6800xt).
hvala

nikakvih problema neces imati u rigu . sve ce raditi , sta god da pustis.
 
Poslednja izmena:
kome treba 6900XT za PC ili eventualno mining(mora da zameni blok) za male pare 85500din samo(do skoro bila 95k) mislim da nema bolje kupovine
 

Prilozi

  • 6900XT jos jeftinije.jpg
    6900XT jos jeftinije.jpg
    232.6 KB · Pregleda: 69
Dacemo mi struju svabama i ko zna kome . njima ce trebati , nama ne treba. stvar je prosta eu - ce nas oguliti do gole koze , primenjujucu zelenu agendu klausa 6vaba.
Damn zivimo u zanimljiva vremena , zivimo u bolesna vremena...
 
Prebacio sam par rigova da kopaju ETC, čisto da vidim šta i kako, ostavio sam ista podešavanja kao i za ETH, međutim na nekoliko rigova izlaze incorrect shares u solidnom broju, na gotovo svim karticama.

Rekoh možda nije "leglo" sve, pa da ostavim malo da rade, nakon par restartovanja jedan sada radi kako treba, bez incorrect shares, ali ostalih par komada i dalje prijavljuju greške. Probao malo da spustim klokove i slično, međutim ništa.

Dok su radili na ETH sve radilo kao singerica, u pitanju su Sapphire 580 8GB. Ostaviću ih da iskopaju desetak komada čisto da imam i ETC u portfoliju, nego me zanima šta se dešava, ima li neko neku ideju, okle da krenem :)
 
Koji su ti klokovi i napon? Mislim da bi trebao malo dici napon za gpu mene je to zezalo.
 
Sve šareno :) Probaću da podignem malo napon, to nisam isprobao, pa javljam ishod...
 
Koji mining program, Phoenix ume da brljavi, ako je on...?
Za AMD kartice preporučujem Teamredminer, pokazuje nešto manji hashrate (pitanje šta je objektivno), manja je potrošnja i manje se greju kartice.
 
Upravo htedoh da kazem, sa polaris kartama kada sam kopao etc, bilo je razlike sa minerima. Takodje mi se najbolje pokazao trm u kombinaciji sa 2miners pool-om.
Podesavanja su mi bila identicna kao za eth.
 
Prebacio sam par rigova da kopaju ETC, čisto da vidim šta i kako, ostavio sam ista podešavanja kao i za ETH, međutim na nekoliko rigova izlaze incorrect shares u solidnom broju, na gotovo svim karticama.

Rekoh možda nije "leglo" sve, pa da ostavim malo da rade, nakon par restartovanja jedan sada radi kako treba, bez incorrect shares, ali ostalih par komada i dalje prijavljuju greške. Probao malo da spustim klokove i slično, međutim ništa.

Dok su radili na ETH sve radilo kao singerica, u pitanju su Sapphire 580 8GB. Ostaviću ih da iskopaju desetak komada čisto da imam i ETC u portfoliju, nego me zanima šta se dešava, ima li neko neku ideju, okle da krenem :)
Probaj sa "lolMiner-om", meni sve radi sa istim podesavanjima, doduse, nemam vise 580-ke (prodate), ali na svim ostalim rigovima sa rx 5700 xt, rx 6600 xt, rx 6700 xt, rx 6800 xt, radi bez ikakvih problema (Win 10). Nesto sam malo nabrao ETC-a, pa sam presao na ETHW, da imam i njega malo.
 
Jel se desilo nekome na 1080ti da nece da kopa vise na 70% power limita nego da trazi 120% i vise power limita? Naravno kartica je do pre par dana radila normlano ali izgleda da je zavrsila svoju ulogu Alije sirotanovica i da je to to
 
Pozdrav,
Uzeo sam napajanje LC Power 1650W novo, nekorisceno.
Kada na maticnu plocu povezem glavni kabl 24pin + osmopinac i pokusam da pokrenem racunar osmopinski kabl na trenutak vidno "zavibrira" i na napajanju se aktivira zastita i ugasi se - ok.

Napajanje sam probao i na jos jednom racunaru isto se desvalo tako da sam shvatio da je definitivno problem u napajanju.

Kada sam uzeo multimetar da proverim sve voltaze na svim pinovima, utvrdio sam da gde god treba da je napon +12V napon je -12V, gde treba da je +5V tu je -5V i gde god treba da je +3.3V tu je -3.3V. Na osmopincima je -12V umesto +12V.

Da li je moguce da je fabricka greska u pitanju i da su unutar samog napajanja nesto spojili naopako?

P.S. ventilatori u samom napajanju rade najnormalnije ako je to bitan info
 
Nazad
Vrh Dno