Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Da li je neko od vas pravio ili bar pokusao da napravi pcie extender?
 
Probao sam ja ali se ne isplati mlatiti se sa tim
 
batalio sam u pola posla, nisam imao one profi tanke lemilice nego onu obiznu debelu sa kojom je bilo tesko prici kontaktima
 
Evo i mog setup-a. Napokon, za vikend sam razdvojio kartice. Ispoštovao sam SuperStarr-ovu teoriju i ostavio karticu u vodoravnom položaju. :)

Razdvajanjem sam gornjoj kartici spustio temperaturu za 10 stepeni, dok je donja dobila oko 5 stepeni niže temperature. Sada rade na 55/61 stepen (gornja/donja), a kako im vremenske prilike idu na ruku očekujem da se to popne ali ne puno.

Donji ventilator sam budžio preko adaptera, od prastarog napajanja, međutim u ovakvom položaju samo smeta donjoj kartici (ideja mi je bila da ubacuje svež vazduh). Postaviću i njega da duva popreko, međutim bojim se da mi dete ne ubaci olovku ili neki drugi predmet jer ga sve ovo strahovito mami. Prstiće zna da čuva ali više puta sam ga "uhvatio" kako netremice posmatra ovaj veći ventilator. Već mi je skrenuo pažnju da mi ovaj donji ne radi. :)

Pogledajte prilog 115193

Mrzelo me je da farbam drvenu lajsnu ali ako bih i nju ofarbao u crno bila bi i ona "neprimetna".
 
Poslednja izmena:
Ova donja ti 7970? Pa dobre su ti temperature, ne znam kako nisu vece...
 
Ova donja ti 7970? Pa dobre su ti temperature, ne znam kako nisu vece...

Donja je 7950, obe su kartice ove iz "moje konfiguracije". Trenutno im temperatura odgovara, s obzirom kolika je spoljašnja. Kad krenu vrućine namestiću još jedan vent da duva preko ove 7950 i da samo odnosi topao vazduh van. To će biti sasvim dovoljno (nadam se).
 
Poslednja izmena:
Postojeca maticna ploca je za zamenu. Koristio bi je za bitcoin (3 graf) i za sve ostalo.
Koju bi mi vi savetovali ?
Budzet do 120 eur. Ovih par su mi zanimljivi :

Z68A-GD80 (G3) - 115e (ima dodatno napajanje za pcie slotove)
Z77A-G45 - 92e (dosta je koriste na bitcointalk.org)
Z77A-GD55 - 120e
Z87......... -??? (sacekati)

neka druga ?

ps.
znam da nije pravo mesto ali da ne otvaram novu temu, a i da vidim iz ugla bitminera
 
nece ova 5970 da kopa btc pa to je, ne mogu da je nateram, ili mi je windows shit a to ne bih da menjam, ltc kopa najnormalnije, ne mogu da se mlatim vise tako da ide u oglase, sad da se malo igra crysis :p
 
Uspeo sam da namestim da cgminer radi dok se koristi Intel integrisana grafika. Stvar je u tome što bi trebalo doadati jednu liniju koda"gpu-platform" : "1",. Dole sam iskopirao moj conf fajl sa diablom kao kernelom. U odnosu na poclbm iz GUIminera na 7950 sam dobio poboljšanje od ravno 40MH/s bez naknadnog diranja klokova i voltaže (sa ~541MH/s na 581.6MH/s). Verzija cgminer-a je 3.1.1.
cgminer.conf je napisao(la):
{
"pools" : [
{
"url" : "http://stratum.btcguild.com:3333",
"user" : "iglig_1",
"pass" : "1"
}
]
,
"intensity" : "13",
"vectors" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "diablo",
"lookup-gap" : "1",
"thread-concurrency" : "19000",
"shaders" : "0",
"gpu-engine" : "0-0",
"gpu-fan" : "0-50",
"gpu-memclock" : "0",
"gpu-memdiff" : "0",
"gpu-powertune" : "0",
"gpu-vddc" : "0.000",
"temp-cutoff" : "85",
"temp-overheat" : "78",
"temp-target" : "75",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "1",
"gpu-threads" : "1",
"hotplug" : "5",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"
}
 
Poslednja izmena:
Svaka cast... koji OS teras i koju plocu?
 
Win7 x64, ploča ASUS P8H61-M LE, napajanje Seasonic SS-520GM, kartica Gigabyte 7950 rev2, 1111/961, VDDC 1,091v, fan const 50% (2250rpm), temperatura sobe 22*, temp kartice 70-71*, otvoreno kućište i pri ovim temperaturama bez dodatnih ventilatora.
 
@IglIg: Nema potrebe da intensity bude veći od 9.

Stavi worksize 384 za 7950, thread-concurrency može i 0 pa nek sam program određuje, shaders treba da ti bude 1792, gpu-threads obavezno 2, ..., uostalom evo ti mog podešavanja. :)

580 MH/s se dobija u cgmineru, a sa tvojim klokovima možda i 600.

Prva je 7950, WF3 kao i tvoja, na klokovima 1100/950, F43 bios. Radi ovako danima, cgminer isključujem kad rešim da provozam tenk sa 7850, tj. tada radi preko .batch fajla koji pokreće samo 7950. :)

Pogledajte prilog 115211

Ima ovde još štošta da se izbaci ali sam ja lenj jer i ovako savršeno dobro radi. Komp možeš normalno da koristiš dok rudare obe kartice, sem da igraš igrice dok obe kopaju.

Kod:
"intensity" : "9,9",
"vectors" : "1,1",
"worksize" : "384,256",
"kernel" : "diablo,diablo",
"lookup-gap" : "0,0",
"thread-concurrency" : "0,0",
"shaders" : "1792,1024",
"gpu-engine" : "0-0,0-0",
"gpu-fan" : "0-75,0-75",
"gpu-memclock" : "0,0",
"gpu-memdiff" : "0,0",
"gpu-powertune" : "0,0",
"gpu-vddc" : "0.000,0.000",
"temp-cutoff" : "95,95",
"temp-overheat" : "85,85",
"temp-target" : "75,75",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "2",
"hotplug" : "5",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"
}

ako neko želi slobodno neka kopa pod PeraKojot nalogom. :p
 
Poslednja izmena:
Koji bamt si skinuo? Da probam bas ako me ne mrzi


Aj ako imas vreme i nije ti cimanje, kazi samo kad ti odgovara, osim sutra i prekosutra idem za BG
 
Poslednja izmena:
@IglIg: Nema potrebe da intensity bude veći od 9...

Hvala ti na postavkama ali ne prave nikakvu razliku. w 256/356, gt 1/2, tc 0/19000 ne prave nikakvu razliku u SHA256, sve je to gore-dole 2-3 MH/s, ali verujem da prave razliku u scrypt-u tako da sam ipak sačuvao i tvoja podešavanja. :)
1150/1000 na 1,135v daje 604 MH/s.
 
Pa ona podešavanja ne možeš da primeniš na scrypt valute. Poenta je u intensity, ostalo je kao što si rekao manje-više nevažno.
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da Sapphire Vapor-X HD7950 1050MHz za GPU daje samo 500mphs ?Koristim Guminier i extra flags -v -w128 ...mada sam primetio da kada stavim w256 kartice daju oko 520mhps....
Drugo prijavio sam se na BitMinter...da li je to OK ...ili ima nesto bolje ?
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da Sapphire Vapor-X HD7950 1050MHz za GPU daje samo 500mphs ?Koristim Guminier i extra flags -v -w128 ...mada sam primetio da kada stavim w256 kartice daju oko 520mhps....
Drugo prijavio sam se na BitMinter...da li je to OK ...ili ima nesto bolje ?

Skini 50miner, stavi na diablo kernel mora to da ide preko 550Mh.
 
Koji bamt si skinuo? Da probam bas ako me ne mrzi


Aj ako imas vreme i nije ti cimanje, kazi samo kad ti odgovara, osim sutra i prekosutra idem za BG

Javi se kad hoces ovih dana do 17h sam slobodan.
 
Normalno je... stavi na 1100mhz i imaces tih famoznih 550mh
 
Nazad
Vrh Dno