Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

:D probam pa sta bude :p, ako bi biila vapor-x kao sto si preporucivao ti bese il genijalcina dao bi pravu cenu,

a sad ovo za 6990 me hezas ili ?
 
:D probam pa sta bude :p, ako bi biila vapor-x kao sto si preporucivao ti bese il genijalcina dao bi pravu cenu,

a sad ovo za 6990 me hezas ili ?

Kapiram ja da probas. I to je ok. Ali 1.5 BTC!!! Ja kad nesto prodajem, prodajem po trenutnoj naj nizoj ceni na trzistu. I jos eko dodje i trazi mi 50% jeftinije. E to se zove ponizavanje i uvreda prodavca
 
To ti srbija sta ces :D
 
To sam stavio zbog onih koji cene 7950 kao da je nova u radnji a vreme nestasice je davno proslo

evo za 7850 1gb msi placam cak 1.4BTC-a :d

nego da se vratimo na 6990? da-ne?
 
Poslednja izmena:
Ma nemoj :)
Grafiku od 30.000 cenis 1.5btc a svoju plocu od 3500din cenis 0.4btc-a. Btc prodajes po istoj ceni kao na berzi itd. Ne da preterujes nego nisi ni svestan.
Nije to uopste smesno.
 
Znam da nije smesno, evo doveo sam se u red, necu vise :smash:
 
:d eo kad je bal nek je maskenbal 2.3btc :d
nego da ne davim vise temu, 6990vs6870x2

stigao je TT smart 530W, na izgled lepo napajanje, solidne tezine, gura bez muke ovo jedno jezgro na 5970 karti
 
Ajde sada ovako....mineri i OC-eri....znaci stvarno ne stizem od posla....ali probao sam svasta nesto u AB....i izbrisah profile....prekopirao onaj .dll file....otkljuchah unofficial OC....sve i svja....ali memorija kao da stoji zakucana...1250MHz i to je to....dzabe stavim koliko mi MIN dozvoli na 625MHz...ona ostane i po GPU-Z i po gadgetu ...na 1250Mhz...da li ima neko resenje step-by-step....ali stvarno....znam da davim vec tri strane... :) ...no nikako realan odgovor da dobijem
 
Poslednja izmena:
Reseno....izbrisani profili...no ...ono sto je meni promaklo.... pored toga da treba obrisati profile ....je to da MSIAfetrburner.cfg imam i u root direktorijumu AB-a i u Profiles direktorijumu gde takodje treba da odradim UnofficialOverclockingMode = 2 ...znam da je smejurija ali ok...drugo....da li je SAFE za Sapphire Vapor - X 7950 ....1100MHz na def naponu ili je neko uspeo i na nizhem naponu da je drzi a stabilno ?
 
Sto da ne bude safe. Ja je drzim kao i Asuse 1.09V i 1050MHz. To koliko koja grafika moze zavisi od primerka, to ti moras sam da probas.
 
Danas stigla prva grafa. TF III.
Default clock je bio 960mhz i tad je peak bio 475mhps. Voltaza nije dirana, vent je manuelno na 55%, a stavljena su dva CM sickle flow da duvaju u grafiku.
Kuciste zito...Skinute obe stranice i prednji panel.

Pogledajte prilog 115274
 
Ne fali mu nista. Neka kopa dobro, pa ga mozda pocastim water blokom. Temperatura od 62c ne predstavlja nista. S' obzirom da je hladjenje na 55%. Ja ne vidim nista tu lose, nije toliko bucno sa 12-icama, bolje neka se one okrecu, da stedim njegove ventove..
 
To su iznenadjujuce dobre temp za tu kartu, ocigledno je da ti ventilatori mnogo pomazu. I pored toga njegovi se vrte na ne bas malih 3190rpm. To mora da se cuje. Cek da dodju vrucine, ima da se cuje karta do BG-a :d
 
Dobre sam srece ;)
Sickle flow ima skoro 70 cfm-a, i te kako pomazu. Ali moram jos da testiram u kojoj poziciji bolji efekat imaju.
 
Uh....zamalo da narucim za drugi rudnik MSI .....ali sada sam tek uveren 100% da opet idem na Sapphire Vapor-X ....1100/350 vent 2000rpm temp 60C....znaci bruka...
 
A koja oznaka karte je u pitanju 7950 ili 7970 ?
 
Da, sad su sobne temp manje od 20 stepeni, pa 60 super. Cekaj da dođe 30+.
Doduše, moje TFIII su 7970.
Nevezano za rudarenje, karte su smeće.
 
7950 vaporx su korektne.. ja planiram da potopim sve grafike pod vodu pa cu zaobici bespotrebno bacanje para na vaporx hladjenje.. pa sam se odlucio za vatijantu dualx koja je jeftinija od vaporx..

Oduzi se ovo sa blokovima ali srecom vreme je posluzilo.. i sad pun gas..

I da. Jedno razocarenje koje sam video u praksi.. 2x7970 dualx nece da radi na 730w termaltake.. hoce da radi na stocku.. ali klokovana zakucava komp.. zato i odluka o nabavci 7950 modela..

Mislim da mi je bas ovaj abacus okrnjio kolicinu koju sam planirao da povucem :) mozda gresim al sta je tu je ;)
 
Pitanje za ove koji imaju vodeno hladjenje za vise karti, kako ste ih vezali, redno (ide jedan glavni vod iz jedne u drugu kartu) ili paralelno na vodeni sistem) ili svaka kartica ima svoj posebni sistem sa hladnjakom?
 
Nazad
Vrh Dno