Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

koristim win ali sta znam tripujem se da mi bolje rade kada imaju plugove,

ma ako ce da se zapali neka se zapali, stoji mi na drvenom stolu i ima zapaljivih stvari za sad, treba mi veci ram da napravim drugi raspored pa ce on verovatno biti od metala
 
Nesicu jel koristis win ili linux? Ako je win nisu ti potrebni dummy plug na svakoj kartici.

Ma pod linuxom za njima nikad i nije bilo potrebe!

Oni su trebali nekada davno za XP i 11.6 cat.
 
Koje napajanje do 15k za 2x 7950 vapor-x ? Kontao sam da uzmem ovo napajanje Seasonic SS-650AM ono je oko 14k. Ako ima bolje za te novce molio bih predlog.
 
Ljudi smorili ste sa pricom koje napajanje, dal moze ovo, dal moze ono, bez 950-1000 nemojte uopste da razmisljate jer je to vec u neku ruku standar, potrosnja nikad nece ici dole uvek gore, i za osnovnu gejming konf treba 1000 da covek ne razmislja sta ce sutra, a kamoli za rudarenje, jer se usladi lebac bez motike
 
pogledaj nekoliko postova unazad pisali su ljudi za 7950, ides na search teme i ukucas 7950 i nadjes sve postove
 
da li je neko instalirao win na HDD koji je povezan na USB, imam stari ata 80GB hdd koji sam povezao preko USB adaptera i sada se mlatim sa njim da instaliram windows, kada startujem instalaciju sa flesha dodjem do trenutka gde trebam da izaberem gde cu da instaliram win i nema nista, prazno
 
Onda treba da integrišeš drajver u instalaciju da bi ga mogao "videti".
 
Sto da se iko plasi drvenog riga?
Ako rikne cooler trotlovace grafika. Ako se vec nekim slucajem zapali masina izgorece ti kablovi i prosirice se na ostatak prostori svakako.
Sto se tripujete bez razloga? :d
Moji su rigovi od drveta i mirno spavam. Vece su sanse da se zapali instalacija na stanu nego da se zapali komp.
 
Mislim na drajver za adapter (ako postoji tako nešto), ne za ploču (mada možeš integrisati sve drajvere koji ti trebaju). Pošto pretpostavljam da je Windows 7 u pitanju, možeš integrisati drajvere pomoću ovoga.
 
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanje kada bih npr vezivao ove 3 grafike 5850 i 2x 7850 ja na ovom 575 xt Thermaltake imam 4 modularne rupice za grafike 6 pin x2 i 6+2 pin x2

Ali sam dobio samo 2 kabla (toliko stize u pakovanju )

Sta me zanima trenutno mi je 5850 vezana sa ovim jednim 6+2 pin i drugu sam iskoristio 6 pin ali sa kablom onim koji se veze na 2 molexa . 7850 sam iskoristo drugi 6 pin koji ide ... E sad tu nastaje problem ako bih vezao jos jednu 7850 da li bi bilo adekvatno da se iskoristi jos jedan 2x molex to 6 pin ? Posto nemam modularni kabal da iskoristim ove 2 rupice koje imam za graficke .

Nadam se da nije konfuzno ovo sto sam napisao :0
 
To je i svrha mog pitanja :) . Morao bih da nadjem modularni kabal da prikljucim gde je predvidjeno da bih dodao jos jednu 7850 ?
 
Adaptere koristi samo u krajnjoj nuzdi kao dodatak inace na svaku kartu bar po 1 6pin pcie a dodatno po potrebi...
 
Nemam edit na tabletu... Elem

Meni se 6770 grbava gasila kada sam vukao samo preko jednog tog adaptera a 7950 sad cepam LTC naklokovanu sa 6pin pcie i jos jednim adapterom
 
Problem je sto nigde ne mogu da nađem 6 pin modularni adapter :(
 
Ljudi, idite do trafike po petarde, jeftinije su.
 
nesic1...koliko ti daju HR-a te msi 7850???
 
Jednu 7850 mozes da vezes na molex ali kad bi povezao jos jedan molex na 5850 mislim da bi ti se istopile zice.

Nisam te najbolje razumeo , trenutno je ovako

7850 direktna 6pin grana

5850 prazna molex grana to 6pin i direktna 6pin grana (verovatno bi mislio kada bih vezao 5850 oba 6 pin da budu sa molex ?)

Inace proveravao sam ove molex to 6pin sto su na 5850 zice nisu ni mlake ...

Gde da nadjem modularni kabal ? :(
 
Nisam te najbolje razumeo , trenutno je ovako

7850 direktna 6pin grana

5850 prazna molex grana to 6pin i direktna 6pin grana (verovatno bi mislio kada bih vezao 5850 oba 6 pin da budu sa molex ?)

Inace proveravao sam ove molex to 6pin sto su na 5850 zice nisu ni mlake ...

Gde da nadjem modularni kabal ? :(

Jednostavno to napajanje ne moze da izdrzi toliko potrosaca. Nadam se da sad razumijes.
 
Pa vi recite čoveku ono što želi da čuje :D
 
Nazad
Vrh Dno