Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Zivis previse blizu magistrale, otud ta prasina i trunje :S:
 
Ne vidim blizu magistrale vec je promaja cudo i svasta ubacuje.
Ta teorija sa usisivacem i dobro provetrenom prostorijom jednostavno ne pije vodu, previse je prasine i necu da provedem 2h dnevno vozeci usisivac. A opet kazem, ako je dobro provetrena prostorija razlika i tem na podu i na plafonu je mizerna.
Da je prostorija zatvorena skroz, bez cirkulacije vazduha to bi moglo da pije vodu, ovako ne.
 
Sta je bila moja poenta price. Da svi kukaju na to leto, kao da ce kartice da se otope. Kad zatopli, stavis lepo sobni ventilator iznad grafika i kraj price. Naravno ako se sve nalazi u zasebnoj prostoriji. Ne razumem u cemu je problem, da nece grafike da dobiju sinuse od ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Sta je bila moja poenta price. Da svi kukaju na to leto, kao da ce kartice da se otope. Kad zatopli, stavis lepo sobni ventilator iznad grafika i kraj price. Naravno ako se sve nalazi u zasebnoj prostoriji. Ne razumem u cemu je problem, da nece grafike da dobiju sinuse od ventilatora.

Problem je u tome sto ti pricas o varijanti kad je jedan rig u pitanju ( sa 2-4 kartice), a ostali o varijanti 3-4 puta vise rigova-kartica, kad se situacija iz korijena mijenja.
 
Znaci toliko je zaebana ta toplota. Pa daj onda da ja batalim na vreme sve. Da ne pocinjem uopste sa rudarenjem
 
grickodj je napisao(la):
Znaci toliko je zaebana ta toplota. Pa daj onda da ja batalim na vreme sve. Da ne pocinjem uopste sa rudarenjem
Kad je 40 stepeni napolju, sijalica ti u stanu greje a ne masina sa 4 grafike. Probaj da preko leta upalis kvarcnu grejalicu na sred sobe pa vidi o kojoj temp pricamo.
Ja sam ti gore pricao o prasisi i da ono sto si rekao nema logike i objasnio sam zasto. A ovo za temp ces tek da vidis, samo polako ;)
 
Pa da, ja to i kazem, bolje da ne pocinjem
 
Ko ima od 3,4,5 riga valjda je skupio za klimu do sada?
Morao bi neko strucan izracunati koliko toplote daju ti rigovi i kolika treba snaga klime da neutalizuje tu toplotu + spoljnu temperaturu.
Ja sam se tako zaleteo prosle godine i kupio 18ticu da ohladim prostoriju sa 20x6770 i 12x6870. Ni da pipne :)
 
Morao bi neko strucan izracunati koliko toplote daju ti rigovi i kolika treba snaga klime da neutalizuje tu toplotu + spoljnu temperaturu.
Ja sam se tako zaleteo prosle godine i kupio 18ticu da ohladim prostoriju sa 20x6770 i 12x6870. Ni da pipne :)

Ja cu biti dovoljno strucan, daj ih na mesec dana ,)
 
Moze nije problem, al samo da ih ukljucis u struju i nista ne diras na njima :)
 
Ako instaliras teamviewer i das mi sifru, obecavam da necu :-devil-:
 
Pozdrav ljudi posto se neckam da li i ja da krenem da mine-ujem pa da vas pitam da li mogu da mi ostanu ploca, procesor i ram, a da pazarim samo 2x7950 i novo napajanje. Ploca je gigabyte m720-us3, procesor athon x3 435 i imam 2x2giga ddr2 . I koje napajanje preporucujete ?

Hvala unapred!
 
akcije EPS-a su realna stvar,

+ nije nije u skladu sa životnom sredinom (ekologija)
 
Poslednja izmena:
minaqua je napisao(la):
Pozdrav ljudi posto se neckam da li i ja da krenem da mine-ujem pa da vas pitam da li mogu da mi ostanu ploca, procesor i ram, a da pazarim samo 2x7950 i novo napajanje. Ploca je gigabyte m720-us3, procesor athon x3 435 i imam 2x2giga ddr2 . I koje napajanje preporucujete ?

Hvala unapred!
Sve moze da ti ostane. Uh, koliko je vas iz Kaca, cudo jedno. Mislim da imate najveci prosek rudara po glavi stanovnika u Srbiji :)
Kupi neko dobro 600W napajanje, neki SS i teraj. Pazi samo na izbor karata i ne ne preteruj s klokovanjem, treba to da se hladi nekako preko leta.
 
Meni 4x7850 rade odlicno na CM B700 i na Thermaltake SPS630M. Koji brend napajanja? Seasonic, CM?
 
Sve moze da ti ostane. Uh, koliko je vas iz Kaca, cudo jedno. Mislim da imate najveci prosek rudara po glavi stanovnika u Srbiji :)
Kupi neko dobro 600W napajanje, neki SS i teraj. Pazi samo na izbor karata i ne ne preteruj s klokovanjem, treba to da se hladi nekako preko leta.

Moze li ovaj CM za 2x7950 Asus V2 i Sapphire 5770 ili je bolji SS ili nesto trece?
 
Digitalna motika hahahaha pre ce biti budak :)

Sale spominje 10ghs na 30 kvadrata.. sta mislite 30 ghs na 50 kvm :D

Dobro hladjenje pola posla.. meni je dolazio neki inzenjer za ta rashladna postrojenja i izveo mi matematiku da bi dve 24ke sa usmerenim hladjenjem jedva malo rashladile citav sistem.. ja jedini spas vidim u vodi.. u kombinaciji sa klimatizovanom prostorijom..

Za sad posao zavrsava dobro ventiliranje prostorije sa par sposobnih industrijskih ventova.. al to je opcija jos nekih desetak dana dok ne pocne tropsko kuvanje.. kasnim sa izradom blokova za hladjenje.. ali mislim da ce me ova nadolazeca vrucina poterati i ubrzati u resavanju problema
 
A šta mislite, kol'ko bi se isplatilo kojekakvim instituima, IBM-u il' ko to već ima, da uposle one klastere super računara na rudarenju?!?

:p :d :)
 
Da, 2xmolex to 6 pin.
 
Digitalna motika hahahaha pre ce biti budak :)

Sale spominje 10ghs na 30 kvadrata.. sta mislite 30 ghs na 50 kvm :D

Dobro hladjenje pola posla.. meni je dolazio neki inzenjer za ta rashladna postrojenja i izveo mi matematiku da bi dve 24ke sa usmerenim hladjenjem jedva malo rashladile citav sistem..

30ghs to je preko 10kW snage? Koliko li je maksimalno opterećenje za domaćinstvo...
...
Izgleda da je limit 43kW tj. ~60A po fazi. To uopšte nije loše ali instalacija mora da bude kvalitetna:)
 
On se "greje" na industrijsku struju. :D
 
Imam msi HD7850, sapphire HD6850 i HD6770 na jednoj ploci, kad ukljucim na afterburneru extend official overclocking limit onda mogu podesavati klokove samo primarnoj kartici (7850) a na ostalim se sve zakljuca tj. nemogu nista podesavati!?
dali neko zna u cemu je problem?
da ponovim pitanje jer se zatrpalo :D
 
Risime plasis se vode, nije to nista samo skocis :)
Dobacicu ti ja neki WB ako pocnes da se davis :)
 
ides na setings pa selektujes karticu, najbolje okaci neki screnshot


ima li neko 5970 i 6990 koliko dobija sa njima btc i ltc, %vent, 'C?, rade li pod BAMT-om?

meni 5970 rade na 760 - 285 - 1 V i tako daju oko 710-720 pod bamtom
i trose oko 260w po kartici
 
Vrh Dno