Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ja jos nisam cuo nekoga da nije imao problema sa 5 grafika, svi predlazu 4 kao max.

Dimke: za sta je bitan taj intensity!?...kod mene 9 stoji!!
 
Zavisi, meni na 7850 kad stavim 19 ili 20, ima vecu brzinu ali manje sherova u odnosu na intesity 18.
 
Intensity je agresivnost kopanja i to 1-10 za btc i 1-20 za ltc. Sa tim da na i10 komp može da se koristi najnormalnije a na i20 je skoro neupotrebljiv.
 
Ljudi ne zezajte se sa 850W napajanjem i 4x7950. Ubicete napajanje. Ako se ne dize clock mnogo i napon ostane na def to napajanje moze da gura rudara na btc-u i da trosi 800W iz zida. To je jako optereceno napajanje a za LTC to nije dovoljno jer se mnogo vise struje trosi. 850W 3 karte max, ne zezajte se bez obzira koliko je kvalitetno to napajanje.
I moje od 1000W urla na ltc-u.

Takodje, vidim da je neko polusavao da podesi bamt i tplink 722 wifi adapter... ne pokusavajte wifi. Btc mi je tako radio kao sat ali ltc nikako. Adapter na trenutak izgubi signal i posle toga karte kopaju u prazno, ne bacaju sherove. Za malkice vise para bolje je uzeti jos jedan ruter i podesiti bridge i da vam rudar bude na lan kablu. Mnogo je bolja i sigurnija varijanta.
 
LTC moze da radi fino ako zrvujes ~7% i postavis I 16 a GPU tread na 2... meni tako rade
 
mozes da preporucis neki ruter? konkretni model

meni 7850 rade na 18 intensity osim primarne koja nekad nece da radi lepo ni na 13, puca driver, a nekad radi na 18 bolje nego na 13
 
Poslednja izmena:
Homemade by Paradigma
 
Oko 1000din je material za jednu klupicu. Zahtevno je za sklapanje, trebalo mi je dva dana da završim 4 kom. Da ih prodajem cenio bih "ruke" najmanje koliko i material.
 
Mozda ti prvi put treba toliko vremena. Sada nema razloga da ne zavrsis sva tri za jedno popodne. Nema tu bas toliko posla.
Super ti izgledaju rigovi, prakticni su.
 
Lepo si to odradio...ja ovih dana gledam da li da pokusam sa aluminijumom ili ipak drvo posto nemam bas iskustva sa majstorisanjem.
Jesi mozda kupio u SIM-u materijal? Za sad i nemam ideju gde drugde da kupujem..
 
Narode pitanje za nekog ko ima recimo 2x6770..koliki hashrate daju zajedno,realno?Da li se isplate dve ispod 100e?Meni je postavljeno pitanje ali ne znam ništa oko serije 6xxx vezano za LTC...
 
Imam powercolor 6770... Terao sam je na 170mh jer se grejala ko furunica, nisam uspeo da smanjim voltazu, ltc nisam smeo ni da pokrecem... 2 polovne za 100e je realna ponuda
 
Mozda ti prvi put treba toliko vremena. Sada nema razloga da ne zavrsis sva tri za jedno popodne. Nema tu bas toliko posla.
Najveci problem je iseci aluminijum na meru ako nemas cirkular. Ako seces bonsekom svaki deo moras popraviti kasnije turpijom.
Plus je on koristio okove gde moras izbusiti precizno 4 rupe da bi vezao dva dela pop-nitnama.

Malo pre sam pravio prototip mog riga za vodeno hladnjenje, ovo na slici me ispalo manje od 400 dinara a kada ne bih morao praviti ram na koji cu pozadi srafiti ventilatore mislim da bi me kostalo oko 200 maksimum.
Pogledajte prilog 114821

Lepo si to odradio...ja ovih dana gledam da li da pokusam sa aluminijumom ili ipak drvo posto nemam bas iskustva sa majstorisanjem.
Jesi mozda kupio u SIM-u materijal? Za sad i nemam ideju gde drugde da kupujem..
U Vinci, http://www.andjelkovic-al.rs/ imaju sve vrste profila i prodaju na kilo. Danas sam 36 metara L profila 20x20 (ovaj sa slike) platio 3700 dianra.
Iz toga se moze iscupati lagano 15 do 20 obicnih ramova.
Ovaj L profil je najlaksi za rad jer se lako spaja pop-nitnama bez ikakvih dodatnih stvari, dok kutije traze okove i teze su za secenje.
 
Narode pitanje za nekog ko ima recimo 2x6770..koliki hashrate daju zajedno,realno?Da li se isplate dve ispod 100e?Meni je postavljeno pitanje ali ne znam ništa oko serije 6xxx vezano za LTC...
Pogledajte prilog 114822
Powercolor 6770 7 komada na slici :)
Godinu dana rade, ni jedna se nije pokvarila a retko kada su ispod 75 stepeni, vecinom preko 80c na BTC, daju od 187 do 200 zavisi kolko izdrzi na bamtu da je on ne skine sam na deff klok :)
LTC sa njima ne bih pokusavao.
 
Sta ti je ono ispod? :D
 
Busted :D
 
Pogledajte prilog 114822
Powercolor 6770 7 komada na slici :)
Godinu dana rade, ni jedna se nije pokvarila a retko kada su ispod 75 stepeni, vecinom preko 80c na BTC, daju od 187 do 200 zavisi kolko izdrzi na bamtu da je on ne skine sam na deff klok :)
LTC sa njima ne bih pokusavao.

hvala na info-u :) videću za ponudu,mada bi mi odgovaralo za LTC najviše...ništa javljam utiske!
 
Evo da se i ja javim... cekam da mi stignu karte pa cu da testiram corsair tx850v2 sa cetiri 7950 bice dve obicne i dva vapor x-a. Mericu i potrsonju iz zida i na svakoj karti koliko ide kroz 6, 8 pinova pa cu da napisem. Po mom nekom proracunu na nizem naponu bi trebalo da gura te 4 karte bez problema. Sto se tice ploce Gigabyte ona radi bez problema sa 4 karte 5 nisam probao jel ne smem :) Mada za iste pare bolje je ici na ASUS h61 lx r2.0 i g1610. E sad kolko rama staviti nisam pametan a posto verujem da svi zele i scrypt da kopaju najbolje je probati sa 2 ili 4 mada sam ja uzeo 8 za svaki slucaj jel cudno se ponasa ceo komp kada se nasvira intensity preko 15. Ja sam probao jednu kartu na intensity 20 i radila je bez problema 640 kh/s.

http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX_R20/

da li je to ova plocha?
 
Da. :)
 
Ja imam 4X MSI H61M P23 ploce i za sada sam prezadovoljan.

Medjutim, postoji mali problem, ploca je microATX i kada se nakace 4 graficke preko extendera, rastojanje izmedju njih je malo pa se karte dosta greju i gotovo na svakoj moram imati ventilator gore, inace bi se zapalile. :)

Sad gledam varijantu da uzmem MSI Z77A-G45 i napravim dosta veca rastojanja izmedju GPU-ova. A opet razmisljam da spojim 2 ekstendera i onda cu imati 30+cm duzine. Jel radio neko slicno? Nastavljao 2 ekstendera?
 
uzmi x1->x- ehtender i iskoristi njega, ja sam narucio jedan x1 za probu koji je stigao, sad samo da narucim napajanje i cpu pa da testiram kako se ponasa, ovaj x1 je duzi od x1->x16
 
Ja imam 4X MSI H61M P23 ploce i za sada sam prezadovoljan.

Medjutim, postoji mali problem, ploca je microATX i kada se nakace 4 graficke preko extendera, rastojanje izmedju njih je malo pa se karte dosta greju i gotovo na svakoj moram imati ventilator gore, inace bi se zapalile. :)

Sad gledam varijantu da uzmem MSI Z77A-G45 i napravim dosta veca rastojanja izmedju GPU-ova. A opet razmisljam da spojim 2 ekstendera i onda cu imati 30+cm duzine. Jel radio neko slicno? Nastavljao 2 ekstendera?

ja sam napravio rack sličan gore pomenutom.Samo sam tri grafike stavio u red na visini uspravnog napajanja a četvrtu spustio ispod treće grafike.Stalo kao saliveno :) bez produžavanja ekstendera i ostalih stvari...
 
Ja ne verujem da je taj ista duzi od onih. 19cm su i obicni dugacki od pocetka do kraja.
 
Evo mog rešenja
 
Nazad
Vrh Dno