Šta je novo?

Grupno narucivanje sa EK

Narucio bih Arctic Cooling MX-2 thermal compound (4g) i GELID GC-Extreme thermal compound (3.5g), ako nije premala narudzbina :)
 
Imam mrke vesti, dobio sam embargo na dobijene pare. Moram da odustanem nazalost :( :( :( Nije do mene stvarno. :/
 
AKo nekom trebaju sjajni 120mm ventovi, Vardarci su perverzija. Ova ER verzija ide od ~350-2200rpm. Motor necujan na voltage regulaciji nezavisno od obrtaja, kaze mi kolega da zna da se cuje pulse na PWM pri malo obrtaja ali nisam jos nakacio na pwm da probam. Da ne pricam kako 'lade :D
 
Imam mrke vesti, dobio sam embargo na dobijene pare. Moram da odustanem nazalost :( :( :( Nije do mene stvarno. :/

uvek je bilo da pri necemu grupnom svi hoce pa na kraju odustanu iz ovog ili onog razloga tako da nemoj da se uzbudjujes. nek ozbiljni ljudi napisu sta tacno hoce i mogu da plate ipak se covek dosta angazovao.
 
Verujem i zato mi je zao sto na kraju moram da odustanem. Samo je problem sto moji roditelji ne dele moj entuzijazam za hardware-om, i ne dozvoljavaju mi da dajem tolike pare u datom trenutku. Jos uvek sam student, nije sve do mene nazalost :(
 
Cpu/MB block za Maximus VI impact
block za gtx 780 dc2
Creva + fitinzi
240 rad
ja bih to narucio.. Ali bih i odgovore na moja pitanja sa predhodne strane. :)
 
ovo je tema sta kupujem a ne sta bih kupio :) salu na stranu cim se skupi tih famoznih 1000e covek ce znati sve detalje verovatno...
 
Mene zanima:

Kada je rok za prijavu artikla za narucivanje?
Pare se daju unapred (sto je i logicno- ali da proverim)?
Koji je rok isporuke?

Generalno sam zainteresovan za neke stvarcice samo mi treba krajnji datum za prijem porudzbina :)


Posto bi svi sto pre to da nam stigne , rok je dok ne skupimo tih 1000evra vrednosti robe. Pare se uplacuju na racun firme preko koje se vrsi nabavka. A rok isporuke je oko dve nedelje. Roba se preuzima u firmi koja je uvezla komponenta. Ukoliko neko nije iz Bga njemu ce biti poslato brzom postom.
 
Poslednja izmena:
Kontam da bi islo kroz Hrvatsku, tako da bolje sacekati da prodje ovaj haos na granici (da se zapravo otvore).
 
To je predizborna kampanja, koja ne moze trajati duze od 7 dana. Jedina preporuka delevicu jeste da nikad, ali nikad ne pristane da nekoga "saceka" za pare.
 
Evo ga Excel file, pa svi lepo popunite tacno ko sta hoce. Ja sam uneo komponente koje ste do sada narucili.
 

Prilozi

  • EkNarucivanje.xls
    29 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
Jedno pitanjece za upucene, da li moze Predator 360 da se modifikuje kao bi nakcio jos dve 980ti na ceo sistem ??? Vidim nesto na crevu samo ne znam cemu sluzi :p
 
Ok, hvala na odgovorima. Popunjavam za vikend na tenane sta mi sve treba i saljem ti na PM.
 
Jedno pitanjece za upucene, da li moze Predator 360 da se modifikuje kao bi nakcio jos dve 980ti na ceo sistem ??? Vidim nesto na crevu samo ne znam cemu sluzi :p

Moze bez problema. To na crevu je QDC. Sluzi kao ventil, posto ce prodavati vec napunjene blokove sa istim ventilima, da ne moras uopste da praznis i dopunjujes nego samo nakacis. S tim da racunaj da ce ti trebati jos jedan radijator od 240-360mm za dve takve grafe i procesor pod clockom.

Sve sto mozes sa custom loop-om mozes i sa ovim.
 
Hvala na odgovoru, tako sam nesto i predpostavljao. Probacu sam sa jednim osnovnim radijatorom da vidim kako ce to da radi, iz radoznalosti :p
 
Radice, ali nece biti legendarne temperature :) Mada kaze lik iz EK da je kacio 5820k i 2x titan x i imao pristojne temperature.

Necu vise da spamujem temu, obecavam.
 
Sustinski jest bolje ali mi ne odgovra zabog nekog rasporeda u kucistu pa mi to sve stoji na stolu kraj kucita u ovom slucaju samo radijator...
 
Azuriran fajl.
 

Prilozi

  • EkNarucivanje.xls
    29.5 KB · Pregleda: 61
Sa jednom domacom firmom koju ne smem da imenujem zbog pravla foruma, postigao sam dogovor oko uvoza Ek komponenti.

Moramo da napravimo narudzbinu ukupne vrednosti od minimum 1000evra i imacemo iste one cene koje su na ek sajtu sa sve carinom i porezom. Koliko kosta u Sloveniji kostace i u Srbiji.

https://shop.ekwb.com

Uz sve to imacemo obezbedjen servis i garanciju.
Neka se ovde jave svi zainteresovani.

Ovde nema nikakve moje zarade, vec sve ovo radim da nas ne bi vise drali na carini pri online porucivanju. Jedino sto moramo da uradimo je da premasimo datu cifru da bi imali dobre cene jer se u suprotnom ne isplati narucivati.

Ako nekome nesto nije jasno neka me kontaktira na PM ili neka ovde postavi pitanje.

CC, sto ovoga nije bilo pre 2 meseca :(.
 
Ako odlučite da čekate Predator-e da bi naručili, onda ja naručujem samostalno.

Neću da čekam mesec+ dana da bih uštedeo 25-30e.
 
Ovako do 19-og sept najkasnije treba da se posalju svi preorderi, tako da bi unutar mesec dana trebalo da bude moguce naruciti predatore. Barem je tako bilo za 240 jedinicu, do 23-eg oktobra su slali.

E sad Kolose, daj boze ako narucujes solo da platis samo toliko. Kolegi s foruma su trazili 8000rsd za 4 vardarca kao carinu, iako ih je dobio na poklon u nagradnoj igri. Dodaj tome i cenu samoh DHL-a i pdv... Rizicno je u najmanju ruku.
 
Ma kakav DHL...

Ovo što ja hoću me izlazi max 140-145e sa šipingom, carinom i PDV-om.

Ovako će biti nešto manje od 115e.

Ne kažem da ne znači, ali nije vredno čekanja zbog jednog ili dva Predator-a.
Tačnije, pre-order je samo za 360, 240 može da se poruči kao i sve ostalo.

Edit:
Carina i porez ne mogu biti veći od vrednost robe x0.32

Samo tražim da se naručuju proizvodi koji su odmah dostupni, a ne pre-order da bi svi što pre dobili naručeno.
 
Poslednja izmena:
Ma kakav DHL...

Ovo što ja hoću me izlazi max 140-145e sa šipingom, carinom i PDV-om.

Ovako će biti nešto manje od 115e.

Ne kažem da ne znači, ali nije vredno čekanja zbog jednog ili dva Predator-a.
Tačnije, pre-order je samo za 360, 240 može da se poruči kao i sve ostalo.

Edit:
Carina i porez ne mogu biti veći od vrednost robe x0.32

Samo tražim da se naručuju proizvodi koji su odmah dostupni, a ne pre-order da bi svi što pre dobili naručeno.

Ako sa nodijem premasimo limit idemo bez preordera naravano. Ovo nije narucivanje sad i vise nikad. Svaki sledeci put kad premasimo 1000 evra moci cemo da narucimo ponovo.
 
^KOLOSE, pogrešan izbor reči, ali dobro pitanje. +1 za delevica i ideju. Delevicu, već smo razmenili par poruka u vezi sa porudžbinom, ali bih voleo taksativno da se navedu neke informacije, kako bih bio siguran u čitavu priču:

1. Kada se postigne pomenuta kvota GDE se nosi novac? KOME se daje? U EUR ili RSD? Ako RSD po kom KURSU?
2. Da li se dobija neka vrsta PRIZNANICE od strane nn firme ili lica koji ga uzima da je novac predat u određenu svrhu?
3. Da li će se znati tačan ili okviran DATUM (+/- 2-3 dana) kada će plaćena roba biti dostupna za preuzimanje u pomenutoj firmi?
4. Kako se i preko koga ostvaruje GARANCIJA, ako nešto od komponenti rikne u garantnom roku? Sigurno ne bi niko izlagao sebe dodatnom trošku ovde.
5. Šta se radi ako EK pogrešno pošalje drugi proizvod, a ne onaj koji je naručen za jednog od nas? (Ne pitam bez veze, imao sam sa njima ovakvo iskustvo)

Opet kažem, sjajna ideja i pozdravljam je. Vrlo sam zainteresovan za kupovinu, ali ne bih voleo da odnesem ni 50e nekome, pa da posle slušam nebuloze - a okruženi smo samo njima. Dovoljna bi mi bila i tvoja garancija delevicu, obzirom da si čelnik ovog dobrog poduhvata, kako bismo izbegli carinu i poštarinu.

Sve što nije za javnost, tipa reklamiranje firme i sl., slobodno šibni na PM. Tnx!
 
^

1. Nosi se u firmu imena onoga u sta gledas.
2. Normalno, ako je neka firma pouzdana kod nas, to je doticna.
3. Nikad ne mozes da znas koliko ce trajati prolazak kroz carinu, pogotovo uz sve sto se desava na granici.
4. Odgovoreno u prvom postu:
Uz sve to imacemo obezbedjen servis i garanciju.
5. Pogledaj pod 4.
 
@Pega
Druze budi bez brige, to je najbolja i najpouzanija forma kod nas. Bas mi je drago sto su se upustili u ove projekte od kojih nemaju neku veliku materijalnu korist, retko ko bi tako nesto radio kod nas a da dobro posluje kao sto oni posluju... Alti je nekada preko svoje ranje na senjaku radio nesto slicno u daleko vecoj meri.
 
Nazad
Vrh Dno