Šta je novo?

Grupno narucivanje sa EK

bio sam i ja par puta u ljubljani, zvao ih, pisao mejlove, i kazu da nemaju radnju da se lichno preuzima.. samo isporuka na adresu.
 
Meni to deluje prilično nenormalno, ali pošto radim sa Slovencima, moram priznati da me ništa ne čudi posmatrajući neke bussiness odluke njihovih sunarodnika... čudi me da i sa takvim stavom prolaze i ne kapiram nikako na koju foru. :(

BTW, šta se dešava sa porudžbinom sad ako je demios odustao? Mislim, meni nije kritično i da bude i da ne bude, nego eto, nisam očekivao čak ni ja da će ovako sve da se otegne iz potpuno nejasnih razloga. Probao i opisao neki spor scenario, ali su me nadmašili za nekoliko nedelja u pasivnosti. Zaista razočaravajuće.
 
Odustali su Demios i Kolos a bez njih nemamo kriticnu kolicinu. Troskovi transporta ostaju isti i onda nam se ne isplati da porucujemo. Prica je i dalje ostaje. Prboblem je sto svaka izmena porudzbine prouzrokuje izmenu fakture a mi smo je menjali 5 puta. Prvi put je bila problematica cena paste pa smo trazili bolje cene. U medjuvremenu Dr. feel Good  je skorz odustao sto je prouzrokovalo novo trebovanje. Onda su Slovenci dali malo bolju cenu paste ali ne dovoljno dorbu da bi bila kao na sajtu i onda sam morao da trazim novu ponudtu bez pasti za KodMeneJeRadilo. Onda su predatori 360 bili dostupni ali je Mipko odustao i onda ponovo salji trebaovanje bez predatora. A svaki put slovenci kao da rade ne znam sta , odgovarjau posle 5 dana. Ja bih voleo kada bih moga da kazem tacne cene i to je to. Ali cene variraju od kolicine porudzbine i dok ne dobijem predracun ja ne znam koje su. Ja razuemem , ali tesko je usaglasiti sve. Nekima ne ogovaraju cene , nekima rokovi. Ovo moze da se dovede do kraja ali nam fali ~400 evra porudzbine.
 
Poslednja izmena:
^Kao i mnoge, vrlo me je zainteresovala ideja, na početku sam to i rekao, ali sam shvatio da će se realizacija odužiti i da će biti prepiske, odustajanja, variranja cena i sl. Čak sam svratio i do posrednika u ovoj priči, čitaj pomenute maloprodaje, i delovali su mi prilično nezainteresovani. Momci iz Ljubljane su mi potpuno nejasni, kažem, odseo sam par dana u hotelu na pljuc od EK, tipa 1.5km. Da su iole poslovni u ovom vremenu, doneli bi mi željene komponente na sobu. Ali ne, bilo je kao i kod demiosa, da platim online, da mi stiže kurirom, da ne znam da li će mi stići na hotel dok sam tamo i sl. Pa jbt-e, koji je promil ljudi u svetu koji se interesuje za LC?! A obaška to što su kod ortaka u Melburnu jeftiniji sa robom nego u SLO. Malo čudna politika.

Ako stvar ipak doživi pozitivan obrt, ostajem zainteresovan da kupim par sitnica - čisto da doprinesem magičnoj kvoti i podržim ideju. Ništa toliko bitno i ništa hitno. Pozz
 
Poslednja izmena:
Ako stvar ipak doživi pozitivan obrt, ostajem zainteresovan da kupim par sitnica - čisto da doprinesem magičnoj kvoti i podržim ideju. Ništa toliko bitno i ništa hitno. Pozz

S obzirom na okolnosti, sad već moram i ja da odustanem - da citiram kolegu pre, ako se nešto desi pa ipak bude porudžbine, javljajte pa da ubacim par stvari, ali sam ove 24pin adaptere nabavio par komada, tako da ostaju onda samo paste, ali o tom potom.
 
Svi su odustali. Imate opciju preko madjara da kupitie sta vam treba po ok cenama. I ja cu pumpe verovatno tako da kupim.
 
evo da javim da su mi delovi stigli u bech kod sestre... kako su i rekli... :)
 
krastavac ja tek sad ovo vidim, ja big uzeo 2x EK-Vardar F3 venta.
Jel moze neko da mi kaze na koju ste se stranu snasli vi koji ste odustali?
 
krastavac ja tek sad ovo vidim, ja big uzeo 2x EK-Vardar F3 venta.
Jel moze neko da mi kaze na koju ste se stranu snasli vi koji ste odustali?

Bilo je na KP pre 2 dana 2 komada bas tih. Proveri jel otislo.
Ako jeste kontaktiraj clana Micri da ti donese iz Hungarije, ima na merlinhardvar.hu
 
^
Ja sam kupio ta dva što su bila na KP, ali mogu da ih prosledim dalje...bolji su Noctua NF-F12 ventovi.
 
Sad kad si to rekao sad nece da ih kupi :)
 
Onda neka da 20e za F12 :)

2x Vardar F3 od mene 3000 din vs 2x Noctua NF-F12 5000 din - svaka roba ima svog kupca.

Izvinjavam se za off topic.
 
Poslednja izmena:
Ipak je Vardar F3 tiši i bolji vent za radijator od tog CM-a. :)

@delevic

Pošto si već naručivao sa EK Webshop-a, zanima me za koliko obično stigne naručeno.

Prošlog vikenda sam naručio EVO block i par sitnica, poslato je u ponedeljak. Kad mogu da očekujem da paket stigne na moju adresu?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Meni je stiglo za 12 dana od kada su poslali. Sve zavisi kada ce ovi nasi to da ocarine :)
 
Onda neka da 20e za F12 :)

2x Vardar F3 od mene 3000 din vs 2x Noctua NF-F12 5000 din - svaka roba ima svog kupca.

Izvinjavam se za off topic.

Dogovoreno!
Ajde sibni mi br tel na PP, ako je sve u mint stanju prodao si EK ventove


Meni je stiglo za 12 dana od kada su poslali. Sve zavisi kada ce ovi nasi to da ocarine :)

Jbt mislim da je meni iz Kine stiglo za manje i to sa sve carinom...
 
@delevic

Pošto si već naručivao sa EK Webshop-a, zanima me za koliko obično stigne naručeno.

Prošlog vikenda sam naručio EVO block i par sitnica, poslato je u ponedeljak. Kad mogu da očekujem da paket stigne na moju adresu?

Hvala.

Porudžbina sa EK stiže u Beograd za 2-3 dana DHLom ili 5-6 dana EMS poštom, a posle toga, paaaaaa... zavisi od carine nam.

Naravno, DHL za svojih 30€ špediterskih usluga odradi carinu veoma brzo i (ukoliko se ne spetlja službenica) to možete da završite bukvalno za 1 dan, a što se pošte tiče... eno ih iskustva u temi Carina na pošiljke. :d
 
Poslednja izmena:
Ali ti zaracuna i tih 30 evra kao osnovicu za carinu i porez :)
 
Ne bre, obračunaju lepo osnovicu na ono što si platio i dobiješ posebnu uplatnicu za njihovu uslugu na 30€+PDV (znači, 36€) i posebnu da platiš carini dažbine.

Ono što je mene tada iznenadilo je što sam dobio uredno zeleni JCI i račun za plaćanje carini kao firma kada uvozi, koristili su 8% PDVa i poseban (ili kako se već zove) carinski postupak (1% carine) umesto opšteg kod kojeg ide 10% na sve. Tako me je 2 bloka sa sve DHL uslugom izašlo ~6000RSD (gledam uplatnice, 3960 DHL + 224+1814 carina+PDV), a nedelju dana kasnije ista takva dva bloka preko EMS pošiljke i u pošti 8000RSD - 2475 carina + 5446 PDV.

Ne znam da li DHL uvek ovako carini, ali ako je tako, onda se definitivno za skuplje stvari isplati njima platiti tih 36€ za uslugu jer može čak i jeftinije da izađe (mada je sad PDV izhednačen pa je manja razlika), a da ne pričam što stigne neuopredivo brže, doduše i to košta, ali recimo na EK shopu nije neka razlika u slanju jer i 'obična pošta' kojom šalju je u stvari EMS a ne običan paket.
 
Poslednja izmena:
Super ako je tako. Mada se opet isplati vise preko madjara ako je sve kao sto kazu istina :)
 
Ajde da ne otvaram novu temu, jel neko narucivao u Srbiju njihove fitinge EMS postom posto mi je mnogo da placam 30evra DHL za sest fitinga koji kostaju toliko.

Kako nasi carine fitinge? Jel pogledaju cenu ili onako odokativno odvale neku potpuno blesavu cenu?
 
Carine po ceni koju navede EK a stavljaju realnu cenu na paket. EMS stiže podjednako brzo kao i DHL, za 5-6 radnih dana ti isporuče.
 
Jel ovo grupno narucivanje odavno off ? Moze da se proba preko neke domace firme koja je vec nabavljala njihove artikle ? Probao neko ?
 
U sustinij jeste off. Problem sto je mala verovatnoca da se u Srbiji skupi boroj zainteresovanih, kojima u isto vreme treba roba u vrednosti od ukupno 1000 evra. Na pocetku smo bili blizu ali se onda sve vremenski oteglo sto zbog cestih promena sadraja narudzbenice sto zbog neozbiljnosti ek i same firme preko koje je islo. I taman kada smo sve konacno sredili , neki su odustali i izugubili smo kolicinu :) Zovi Monitor, ako rade neku porudzbinu ubacice te. Ali koliko znam nisu radili nista dosta dugo :)
 
Pa probacu sa njima eventualno mada uzimao bi nesto za oko 400e pa bi samo nedostajalo jos tih 600, ali verovatno je sad kasno da se svi ponovo dogovorimo.
 
Nazad
Vrh Dno