Šta je novo?

Grand Theft Auto V

Bice to za sve, PC moze samo da bude jaci, ali sigurno nece zaostajati.
 
Je l postoji mogucnost promena kretanja ili sam prinudjen na analog? S obzirom da prvi put igram gta ba joypadu malo mi je nezgodno, kretanje na levi, ciljanje na desni i da drzim x za trcanje, tj ne mogu sve odjednom. gde gresim?
 
Grešiš u svemu :D, ako si baš u tom stanju, imaćeš problema sa svim igrama.

Jednostavno, igraj i ne misli, navići ćeš se vremenom.
 
Haha nije toliki problem, navikao sam se u voznji odmah, samo kazem zbog tog brzog trcanja mi je malo nezgodno , al verovatno sutra vec necu primecivati : )
 
To je do game dizajna konkretno kod gta, nije to fps, pa da moraš sve to zajedno. Takve su kontrole, igra je napravljena oko toga, samo cepaj...

I mislim da ti je loša igra za prvu konzolnu i prvu na joypadu, nije neki primer za mnoge stvari oko kontrola, odziva, osećaja itd.

Možeš da izvučeš neke pogrešne zaključke.

Možda bi bilo bolje da si prvo opalio nekoliko jednostavnih joypad igara, pa tek onda ostalo.
 
Poslednja izmena:
Ne, mislio sam na one jednostavnije igre. Nešto gde samo vežbaš prste (ako si baš na nuli).

Kod fps-a i tps-a ima značajnih razlika u tome koliko su dobro odrađeni . Ima loših igara sa vrhunskim kontrolama za joypad i obrnuto.

A TLOU ne smeš da propustiš , kad god ti se uklopi.

Resogun će možda da ti razdrma prste :)

Imaj u vidu još jednu stvar, ako si ceo život bio samo pc gamer, ukus ti je formiran na malo drugačiji način.

Mnoge stvari će ti biti čudne i ne kako si navikao. I što se tiče kontrola, i samih igara u smislu sadržaja.


Daj vremena svemu i uživaćeš.

Ovo ti kažem jer si napisao da si u nekom "epic" scenariju prodao pc i kupio tv i konzolu. Poredićeš sve i svašta baš zbog toga, pa čisto da znaš da i treba da ti bude malo čudno :)
 
Poslednja izmena:
Naravno, znam da je ovo potpuno drugaciji univerzum sto se tice gejminga, i nemam problem da se navikavam vremenom ni na sta. PC Gaming mi je potpuno izgubio svaku draz i onda sam zeleo potpunu promenu. Prvi utisci su mi, iako mi je sve jako cudno, fenomenalni : )

a i nisam bas na nuli, ljustio sam ja mortal kombat na pc preko joypada godinama ;p


edit: sto se scenaria tice, bukvalno je epic jer sam u roku od 24 sata prodao izuzetno vrednu masinu, odabrao sebi tv, i porucio konzolu i tv komodu : ) Malo je doslo do prezasicenosti kompom jer radim za istim svaki dan i to mnogo, i onda kod kuce zelim minimalno pc-a , samo za posao sto mora, a a kad je u pitanju zabava, kauc, joy i lezanje : )
 
Poslednja izmena:
Eto, uživaj, vremenom će ti biti sve bolje, posebno kad prođe neko vreme u kome si bio fokusiran samo na sadržaj.
 
Naravno, znam da je ovo potpuno drugaciji univerzum sto se tice gejminga, i nemam problem da se navikavam vremenom ni na sta. PC Gaming mi je potpuno izgubio svaku draz i onda sam zeleo potpunu promenu. Prvi utisci su mi, iako mi je sve jako cudno, fenomenalni : )

a i nisam bas na nuli, ljustio sam ja mortal kombat na pc preko joypada godinama ;p


edit: sto se scenaria tice, bukvalno je epic jer sam u roku od 24 sata prodao izuzetno vrednu masinu, odabrao sebi tv, i porucio konzolu i tv komodu : ) Malo je doslo do prezasicenosti kompom jer radim za istim svaki dan i to mnogo, i onda kod kuce zelim minimalno pc-a , samo za posao sto mora, a a kad je u pitanju zabava, kauc, joy i lezanje : )

Totalno isti scenario kod mene. Dok nisam radio, PC mi je bio one and only. Kad sam se zaposlio PC više neću ni da gledam kad sam slobodan. Jedino što mi je za video editing bila potrebna jaka mašina, pa se nisam rešio kompa.
 
edit: sto se scenaria tice, bukvalno je epic jer sam u roku od 24 sata prodao izuzetno vrednu masinu, odabrao sebi tv, i porucio konzolu i tv komodu : ) Malo je doslo do prezasicenosti kompom jer radim za istim svaki dan i to mnogo, i onda kod kuce zelim minimalno pc-a , samo za posao sto mora, a a kad je u pitanju zabava, kauc, joy i lezanje : )

A jos kad shvatis koliko si vremena gubio jureci patch za crack, pa koliko ti se kicma iskrivila dok si bio nagnut za monitorom, a o razmisljanju da li ces uopste moci da poteras neku igru na tvojoj konfiguraciji.....
A o tome da nema cheatera i hakera i da svi imaju isto sto i ti da ne pricam.....
Ali vec su 3-4 posta izasla o svemu ovome, tako da ocekujem da se pojaviti neki koji ce pokusati da te vrate sa mracnog puta kojim si krenuo.... :d
 
Kako lup*s Pilac :-D cekaj brate kakav krek ako kupis igru ko za PS4? :) ne razumem o kakvim krekovima je ovde rec??? Citera ima previse i na PS i u to sam uveren kao i na iOS za neke igre gde ludim u MP svuda ih ima tako da molim te takve gluposti kao argumente nemoj navoditi. Krivljenje kicme? WTF meni je racunar povezan za TV i monitor, zavalim se kako hocu uz bezicni dzojped i pevam ne kapiram zaista tvoje argumente gore... Apsolutno si se nalup*o.

Edit: Vidis da i kanturina moze da potera GTAV ako bude kvaliteta bar 50% ps4 to ce biti ladja :-D a ova preporucena GTX660 bude terala na ultra sa nekih 30+FPS onda zaista ova igra ima da cvrkuce na PC uz bolje detalje ...
 
Poslednja izmena:
Nisam kompetentan mnogo toga da govorim u vezi relacije current gen consoles - PC, ali posto je ovo tema GTA V reci cu da za sada ovde nema citera (PS4 i X1), niti ih moze biti. Stvarno ne znam na koji nacin, niti ima hacka niti slicno tome. I isto tako za sve igre vazi.

I bas zato gledam sto vise sada da ganjam multi, dok ne dodje neki hack konzole koje ce onda sve omoguciti.

Mada i onda, tesko da ce za Online biti citera sigurno prvih par godina, ne znam ni koliko je bas to bilo rasprostranjeno na xbox 360 i ps3 jer koliko znam banovali su ne razmisljajuci.

Tako da sto se GTA V tice vidim da je to to, sto kazete "svi smo isti".

Jedina zamerka je za one koji su se nakupili kesa i RP-a na "nelegalan" nacin, citom, glitchom, ili slicno, na prethodnim konzolama, pa karakter preneli na current gen.

E to mi se jedino ne svidja, jer recimo covek prenese par miliona $ sa stare konzole, ili mu vidim rank 630 recimo, sto je nemoguce.

Kada tako gledate onda se moze reci da ima onih koji su bili citeri, pa to iskoristili da prenesu na novu konzolu, i sada vise ne rade nista zabranjeno, ali opet nije fer jer od starta imaju vece mogucnosti.

Ali opet, nije ni da sa parama mozes sve, tako da donekle je ok koncept.

Trebao je Rockstar odmah da ne dozvoli prenos, to mi se jedino dosta ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Ja ludim npr kada igram na iOS-u asphalt u MP poludim od treptaca i citera tako je bilo i na PS3 sa nekim igrama . Ako su to resili sjajno , dok ne JB PS4 :-D
 
Kako lup*s Pilac :-D cekaj brate kakav krek ako kupis igru ko za PS4? :) ne razumem o kakvim krekovima je ovde rec??? Citera ima previse i na PS i u to sam uveren kao i na iOS za neke igre gde ludim u MP svuda ih ima tako da molim te takve gluposti kao argumente nemoj navoditi. Krivljenje kicme? WTF meni je racunar povezan za TV i monitor, zavalim se kako hocu uz bezicni dzojped i pevam ne kapiram zaista tvoje argumente gore... Apsolutno si se nalup*o.

Edit: Vidis da i kanturina moze da potera GTAV ako bude kvaliteta bar 50% ps4 to ce biti ladja :-D a ova preporucena GTX660 bude terala na ultra sa nekih 30+FPS onda zaista ova igra ima da cvrkuce na PC uz bolje detalje ...

No hard feelings, ali pre bih rekao da si ti nalupao.

1. Na PS4 si prinudjen da kupujes igre (ili delis, sto je opet vid kupovine, poenta je u originalnim izdanjima). Dakle onaj ko se odluci za PS4, zna sta ga ceka i da mora da izdvoji novac za igranje. U Srbiji korisnici PC-a su verovatno i dalje 90% pirati. Ja sam npr kad sam poceo bolje da zaradjujem poceo da s vremena na vreme kupim na steamu igru koju volim, ali sam prethodnih 10 godina torentovao, tako da ti vec prvi argument ne pije vodu.

2. Cheateri. Dosta sam proguglao kakvo je stanje pre nego sto sam se odlucio za konzolu, sto se ne bi moglo reci za tebe : )

3. i trece,po mom misljenju najvece lupanje. PS4 sta god da radis, koliko god to bilo prostije od PC aktivnosti, radis iz dvoseda zavaljen, sa dzojpedom u ruci. A ti hoces da kazes da sve sto radis na PCu radis povezan na TV, uz bezicni dzojped i pevas? Daj uozbilji se : ) Takve stvari na PC mozes samo da radis ako igras pes ili tako nesto. Surfovanje, bilo kakav ozbiljniji rad, bilo kakva ozbiljnija igra - sedis za stolicom i pred stolom i sluzis se tastaturom i misem.
 
3. i trece,po mom misljenju najvece lupanje. PS4 sta god da radis, koliko god to bilo prostije od PC aktivnosti, radis iz dvoseda zavaljen, sa dzojpedom u ruci. A ti hoces da kazes da sve sto radis na PCu radis povezan na TV, uz bezicni dzojped i pevas? Daj uozbilji se : ) Takve stvari na PC mozes samo da radis ako igras pes ili tako nesto. Surfovanje, bilo kakav ozbiljniji rad, bilo kakva ozbiljnija igra - sedis za stolicom i pred stolom i sluzis se tastaturom i misem.

Pa naravno da te jednostavne konzolne igre i na PC-u igraš zavaljen iz lejzi bega ili dvoseda igrajući ih na bežičnom džojpedu baš kao što bi to radio na konzoli, a steam big picture mod omogućava da se koristiš džojpedom i van igara, baš kao i na konzolnim sistemima, barem ja tako radim i što se toga tiče toga nema ni najmanjih problema. A ove ozbiljnije stvari kakve nema na konzolama naravno da igraš iz stolice sa mišem i tastaturom. Nisi limitiran ni na jedan način. :)
 
^ Što volim ove moderne gaming sajtove. Breaking news - serijal koji se prodao u stotine miliona primeraka će imati nastavak, nekad, nekako, u nekom obliku.
U ostalim vestima, voda je mokra.
 
majko mila ovaj side quest chain "kifflom" koliko je i udavan i vrhunski u isto vreme xD em donosi srebrni trofej em moze da donese 2 milionceta u dzep ako se kraj pravilno odigra, postoje tri kraja da ne spojlujem previse. Ko se odluci da krene nek zna da traje dobra 2-3 sata. . i pored svih enormno dosadnih momenata i suludih zahteva u kvestovima, ima i vrhunskih i vredi odigrati : ) kifflom !
 
Zna li iko ima li kakve vajde od ove dvije curice sto ih dobije crnac kao seks kombinacije? Da mi nece dati kasnije sto para ili stan/kucu? :D
 
@Ixinho slazem se, najvise od toga me smorilo nosenje iste garderobe 10 dana (jer sam hteo da sto pre zavrsim) :Dd

Ostalo je zanimljivo. Ne secam se kraja, poenta je da ih sve poubijas jel tako ? Lepo izadjes iz kola u onoj koloni i samo ih bazukom sve oduvas :d

Pare mi nisu bitne, na berzi sam pokupio po 2 milijarde na svaki karakter.

Gore mi je Online, ubija me uzimanje para a trosim ko lud :d

Mada preprodaja kola cveta, i uz misije sta se dobije, zgrne se milionce za par dana...
A potrosi za par minuta :d

@Draka, mislim da nema, mozes imati masu kombinacija, sto iz strip kluba, sto pokupis "usput", samo ih kupis i to je to, malo kod njih u stancice odlazis ali nista ne dobijas, samo dajes :d
 
Poslednja izmena:
@Ixinho slazem se, najvise od toga me smorilo nosenje iste garderobe 10 dana (jer sam hteo da sto pre zavrsim) :Dd

Ostalo je zanimljivo. Ne secam se kraja, poenta je da ih sve poubijas jel tako ? Lepo izadjes iz kola u onoj koloni i samo ih bazukom sve oduvas :d

Pare mi nisu bitne, na berzi sam pokupio po 2 milijarde na svaki karakter.

Gore mi je Online, ubija me uzimanje para a trosim ko lud :d

Mada preprodaja kola cveta, i uz misije sta se dobije, zgrne se milionce za par dana...
A potrosi za par minuta :d

@Draka, mislim da nema, mozes imati masu kombinacija, sto iz strip kluba, sto pokupis "usput", samo ih kupis i to je to, malo kod njih u stancice odlazis ali nista ne dobijas, samo dajes :d

Ajd garderoba, 40x save jos i nekako, al ono nosenje garderobe u pustinji 5 milja , pa se vrtim u krug kao bot, majko mila : D Da, da na kraju ubijanje i uzmes pare, a alternativa je da im dovezes auto, pustis ih da odu a oni ti kao nagradu za sav tvoj trud i ulozene pare poklone neki drndavi traktor : D, pravio sam save pa odradio obe opcije. Prava glupa sekta : D

Na malo manje sam od pola story moda, pa se blizim uskoro online prici. Dosta vremena mi ode na jurnjavu trofeja inace bih verovatno vec zavrsio story, krastavac lud : )
 
Ok je to, za GTA i ja tako radim :D

Samo sam ja sa pola story moda preskocio u Online, ne znam ni sam zasto, verovatno jer sam svaku igru pre polako radio story, tj kampanju (uopsteno SP) pa tek onda isao na MP, a sada sam se odlucio za malo drugaciji pristup jer sam na last gen vec koliko-toliko igrao SP posto tada jos nije ni izasao Online.
Pa ga sada ganjam samo tako :d

Evo za nekoliko dana cu se baciti opet na story, da zavrsim vise to... I taman si me podsetio na Kifflom, stao sam bas kod 10 dana nosenja garderobe, pa cu i ja napraviti dva sejva na kraju. Bio sam Kifflom presao na x360 pa se koliko toliko secam.

p.s. Verujem da ti najvise vremena ode na ponavljanje misija kako bi ostvario 70 gold medals :d
 
Treca (pogresna) opcija je da se napusti kolona vozila koja ide ka odredistu i pobegne, na taj nacin inkasirate milionce.
Najbolji momenat mi je bio kad Majkla na kraju misije (posto je pokokao sve sektase, uzeo kes i pobegao policijskoj poteri), zove Kris (glava sekte) i pocne da mu preti kako ce ga unistiti, a Majkl mu samo kaze: "Got to go, brother-brother. Kifflom." i prekine vezu. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno