Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Izuzimajući toplomer koji ima pro (?!) I veličinu displeja, ako se omoguće funkcije pro kamere na običnom 8 kao i na pro kao što su provalili da može, koje su onda realne razlike između običnog i pro modela?
 
Ako te ne mrzi napiši kako si poručio preko prevoznika. Siguran sam da i ostale zanima.
Evo mogu i ja da napišem, jer sam poručio isto kao i on. Procedura je da im se javite, pošaljete im svoje podatke, oni vam daju podatke za slanje, koje onda unosite na Google Store-u i to je to. Onda čekate isporuku. Poprilično je jednostavan proces.

Ja još čekam paket, DHL u DE je odlučio da ipak dostavi u ponedeljak, umesto juče. Pa onda dolazi u Srbiju sa naredom turom prevoznika, koja je po rasporedu 21.10.

@Amortizzer Nije samo veličina displeja, već i kvalitet ekrana, jačina osvetljenja. I manji model ima 2 kamere, naspram 3 kod Pro modela.
 
Ja bih pre rekao da je skočila. Hoće da upadnu u premium društvo, evo, osmica i košta kao premium a već tri generacije flagshipa 2023. godine pune telefon 2 sata i jače (bukvalno kasne barem pet godina sa brzim punjenjem), seljače se sa 128gb a još uskratili i punjač, a procesori ključaju...

Stvarno im skidam kapu šta google uspeva da proda, neverovatno.
A povrh svega toga, sve te stvari koje Pixel ima, te "pametne stvari", ništa nema veze sa procesorom i telefonom nego sa Guglovim servisima i klaudom.
Što je baš prejadno. Em veštački prave razliku između pro i obične verzije, em sve te funkcije bez problema rade na starijim uređajima kad momci sa XDA portuju.
 
Kada su unapredjenja od strane Google-a u pitanju, evo par zanimljivih videa vezano za 6 Pro/7 Pro/8 Pro.

Kao sto mozemo da vidimo na prvom i drugom klipu, baterija i pregrevanje su skoro isti na 7 Pro kao na 6 Pro, cak se 6 Pro malo bolje ponasao i pre i posle update-a.

Koliko je Tensor G3 efikasniji sto se baterije i temperature tice, a koliko je to do samog softvera, pitanje je. Kao sto vidimo na trecem klipu, i 7 Pro ima bolje performanse na A14.

Kada su kamere u pitanju, na cetvrtom klipu vidimo da su 6 Pro i 7 Pro bili gotovo identicni, uz poboljsanje telephoto kamere i uvodjenje macro-a (uvau, Redmi telefoni, druga liga Xiamoi-a su svi imali macro pre 5 godina)

Na petom klipu vidimo neka hardverska poboljsanja kod 8 Pro, ali bez neke bitne razlike kod glavne kamere. Poboljsanje portreta je verovatno softversko, jer ne vidim kako veci objektiv moze ovako da utice na fotografiju. Zanimljivo je da se superwide kamera ponasa losije nego na 7 Pro, takodje se ponasa losije i kao macro. To ce mozda da srede update-om, a mozda je losiji senzor, iako je na papiru bolji.

Iako su naslovi pomalo (ali ne skroz) clickbait, odabrao sam ZONEofTECH poredjenja kamera, jer obuhvataju apsolutno svaki scenario.

Kao sto vidimo, napreci su retko drasticni, uglavnom su minimalni, a prisutno je cak i nazadovanje.

Kod Pixel 8 i 8 Pro kao najvece poboljsanje vidim ekran, ali da li zbog njega vredi dati tolike pare dodatno, procenite sami.

Na osnovu svega sto sam video po meni, i to je licno misljenje, apsolutno najbolju kupovinu predstavlja Pixel 6 Pro, jer se dobija 80% stvari (minimum) za 500e u odnosu na 1100+e. Dakle za vise nego duplo manje para.

Posebno me nervira koliko je klasicna 8-ica osakacena, sto hardverski, sto softverski, a podignuta joj je cena drasticno. Verovatno da bi ljudi sto vise kupovali Pro verziju i Google poceo polako da se takmici sa iPhone Pro/Pro Max telefonima na trzistu. Tu mi je tek ludnica ako neko odabere Pixel 8 pored svega sto Pixel 6 Pro nudi.









 
Evo mogu i ja da napišem, jer sam poručio isto kao i on. Procedura je da im se javite, pošaljete im svoje podatke, oni vam daju podatke za slanje, koje onda unosite na Google Store-u i to je to. Onda čekate isporuku. Poprilično je jednostavan proces.

Ja još čekam paket, DHL u DE je odlučio da ipak dostavi u ponedeljak, umesto juče. Pa onda dolazi u Srbiju sa naredom turom prevoznika, koja je po rasporedu 21.10.

@Amortizzer Nije samo veličina displeja, već i kvalitet ekrana, jačina osvetljenja. I manji model ima 2 kamere, naspram 3 kod Pro modela.
Hvala.
I jos jedno pitanje. Koliko preko izadje to zadovoljstvo i ima li neki sajt ili sta vec taj prevoznik?

P.S. Za sve koji ste kupili, u zdravlje ga koristili :)
 
8 pro će 2030 biti verovatno samo za gps ako ga pre toga ne unište ažuriranjem tako da cena uopšte nije opravdana.
Dobro G3 je prilično slab u odnosu na Apple koji ima skoro iste per core performanse kao desktop procesori nove generacije.
Quad Core od pre desetak godina je i dalje krajnje upotrebljiv za osnovne stvari, i ne vidim da će OS nešto drastično da se menja, jer se i nisu nešto drastično promenili za isti period unazad.
Tako da ne mora da znači da će biti toliko loš.
 


klik na video 2:17

Kazu ne treba jak procesor, telefon je fluidan... To sto ne mozes fotkati jednu za drugom fotkom, nema veze, jer ovaj telefon se ne reklamira kao Camera Pro Phone.
 
Lepo odradjen review od ove devojke gore, ali da ne treba jak procesor..laz..
Kao sto rece neko gore - p6 pro je za 30% cene, 80% funkcija..tako da..ko bas voli, nek izvoli, ali kad je sve to ionako Tensor..i softver isti..
Pa dobro ali, da budemo korektno, i iPhone 12 je 80% funkcija iPhone 15, pa opet može da se uzme za mnogo manje para. Sad su samo te minijaturne popravke, poboljšanja, sitnice koje prosečnom korisniku ne znače apsolutno ništa a entuzijasti za takve stvari dišu i žive. Ali da smo došli do tačke gde više nema smisla davati gomilu para na telefon (osim ako nije neka strast u pitanju), mislim da jesmo.
 
To definitivno stoji, ali jabuka uvek dobija free pass, kako u razvijenom svetu, tako i ovamo kod nas, jer imaju zaokruzen ekosistem i brend. Pixel/Google se tek tu probijaju i ne ide im bas najbolje, sto se i vidi svake godine sa izbacivanjem 'a' verzija par meseci pre nego izadje novi, da recikliraju stari inventar, to (i jos sijaset drugih stvari) Apple ne radi.

Meni najvise ostaje zal za Nexus linijom, krenuli su vrlo skupo (500-600 dolara na pocetku, 2010/11) pa onda 2013, 2014. Nexus 4 i Nexus 5 (i Nexus 7..) za po 300-350$, imali ludacki hw za smesne cene, da pridobiju ljude u ekosistem, a posle izgubili kompas, narocito sa kontrolom kvaliteta i niko ih ziv nije ozbiljno uzimao.
Ali to su bila druga vremena, kad nisu ljudi bili u taborima toliko jer su, iskreno, tek prve smartfonove i dobijali otprilike u to neko vreme, pa se po (ispod) svaku cenu nudio sam krem i maksimum, a sad kao sto rece, minijaturne popravke, sitnice, itd, po premium ceni, i to vazi kod svih, od Xiaomi i Realme preko Apple, Samsung, Google-a.
 
Mislio sam možda sa iskoristim ovaj ravan ekran i da stavim neki tempered glass na njega, pošto svi znamo da je GG victus smece, ogrebe se kako dune vetar na njega..

Spigen ne šalje za Srbiju?
Isto tako vidim u njihovoj radnji na aliexpresu još nemaju ovaj za p8.

Edit:
Šalje ali je shipping 2000din.. hmmm.
Da li postoji neko slično ovako staklo, sa ovim ramom za lakše stavljanje sa strane?
 
Poslednja izmena:
Mislio sam možda sa iskoristim ovaj ravan ekran i da stavim neki tempered glass na njega, pošto svi znamo da je GG victus smece, ogrebe se kako dune vetar na njega..

Spigen ne šalje za Srbiju?
Isto tako vidim u njihovoj radnji na aliexpresu još nemaju ovaj za p8.

Edit:
Šalje ali je shipping 2000din.. hmmm.
Da li postoji neko slično ovako staklo, sa ovim ramom za lakše stavljanje sa strane?
Spigenovih stakala uglavnom ima u Budimpešti, tako da ćeš moći lagano preko KP da uzmeš, ako ne već sada onda za koju nedelju.
 
Uzeo sam sebi plavi Pixel 8 Pro, bas je lep i neobican, telefon deluje primetno kabastije u odnosu na Pixel 7 Pro zbog ravnog ekrana i samim tim malo debljim ivicama, ali svakako vise prija mom oku ravan ekran. Znaci dosta sto je zadnja strana telefona matirana, ne ostaju tragovi prstiju i nekako ne deluje tako klizavo kao P7 Pro.
Za sada primecujem najfluidnije i najbrze Android Auto iskustvo do sada, koristim preko bluetooth adaptera tu funkciju i duplo je brze u odnosu na Pixel 7 Pro i Samsung Z Flip 5, i tokom tog koriscenja se nista ne greje za razliku od prethodno pomenuta dva modela, pa eto, da znate, pretpostavljam da ce to retko da pominju na klasicnim review-ima.
Kamera je nesto sporija dok okine cak i pod korektnim osvetljenjem, pretpostavljam da ce to da peglaju...
Ekran je bas vrhunski.
Zvuk tokom razgovora i generalno zvucnika je kristalno cist i puniji u odnosu na prethodnih par Pixel Pro modela i Z Flip5.
Za prvi dan to je to od utisaka :)
 
Jel Victus stvarno toliko loš, kao što kaže @fkloznica ? Do sada ni na jednom telefonu nisam koristio zaštitno staklo, doduše svi prethodni telefoni su koristili Gorila Glass 3.
 
7 Pro sam koristio bez zastitnog stakla od preordera prosle godine, do pre mesec dana... par mikroogrebotina koje se jedva na suncu vide i to je to, ne planiram da stavljam nikakvu zastitu ni na staklo novog telefona.
 
Ja ću definitivno da uzmem Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear masku kao i za prethodne telefone, samo nisam siguran da li uzeti ovo staklo ili neko jeftino koje ne prekriva prednji kameru.



Mada i WSD staklo isto je bez proreza za prednju kameru:


Osim Spigen proizvoda na google store je dostupna i ova maska:

 
Poslednja izmena:
Za sada jedino što je konstantna je to da mnogo više premium utisak u ruci ostavlja p6 pro :)
Nisam znao da toliko zaobljen ekran utiče na osećaj..
Ovaj mob mi deluje najviše kao s23+ :) nadam se da ću se brzo navići na to
 
tel.jpg


Dobro je, ipak će biti oktobar :)
 
Kada smo kod pixel 8.
Ekran i ako je mnogo svetliji(u odnosu na p6pro) kao da su zeznuli dpi na njemu, sve je nekako sitno u odnosu na p6pro:)
Možda zbog smanjene rezolucije ?

Edit:
Još jedna stvar koju sam primetio.. raise ti wake radi 5 puta gore nego na p6pro :) to jest ne radi uopšte:)
 

Prilozi

  • Screenshot_20231016-180801.png
    Screenshot_20231016-180801.png
    356 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno