Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

S obzirom na značaj srskog tržišta, pretpostavljam da u Googlu ovo čitaju.....tako da očekujem korekciju cene, u najkraćem roku :) NHF

Koliko god ne citali ovde, generalno je jako bitno da se skrece paznja na ovakve stvari. Dokle god nema backlash-a prolazice sve manji i manji upgrade-ovi za sve vece i vece pare.
 
Da se ne osvrćem na prethodno rečeno i da se ne vrtimo u krug, odgovor je vrlo prost: nije opravdano jer pixel ne pruža ni blizu ono što pružaju ostali telefoni u tom cenovnom rangu.

U kom smislu lol. Ja kad sam uzimao P6, u isto vreme je S22 (obicni) bio oko 150-200e skuplji. A razlike su:

P6 - glacje animacije i generalno sve, bolje fotografije, bolja baterija
S22 - bolji ekran na suncu, 120hz vs 90hz (neprimetno, pogotovo zbog pomenutog generalno glacjeg rada na P6), kamera sa optickim zumom (ovo je jedina prava prednost).

U kom smislu onda nije dobra cena, 470 ili 480 koliko sam bese platio nov pre godinu dana, protiv oko 600-650 za S22.
 
I na mnogo većim tržištima ne čitaju, a i baš ih zabole uvo za to što pišu ljudi :D
 

Prvo mesto na displej testu. Verujem da je uletela i neka parica. Ali sve u svemu nije loše :)

Edit:
The Google Pixel 8 Pro is the most readable product in our database to date, including outdoors and in direct sunlight (which is a differentiating element among smartphones today). Using automatic brightness in bright outdoor conditions, the peak brightness achieved can vary according to the displayed content — meaning that the brighter the content displayed, the lower the brightness of the screen. (This is the case for most devices achieving high peak brightness.) We measured the Pixel 8 Pro’s peak brightness at 2100 nits under sunlight when displaying a typical photo. While the iPhone 15 Pro Max (for example) can achieve comparable brightness to that of the Pixel 8 Pro on dark contents, the Apple device loses almost 50% of its brightness when displaying a web page, versus a loss of only 20% for the Google device.
Сви знамо како се доспева на прво место њихове листе 🙂💸
 
Koliko god ne citali ovde, generalno je jako bitno da se skrece paznja na ovakve stvari. Dokle god nema backlash-a prolazice sve manji i manji upgrade-ovi za sve vece i vece pare.
Mislim da je jedini opredeljujući faktor prodaja....i to je ono što može da utiče na cenu.... Nemam podatke, ali ne verujem da im opada prodaja... Kada i ako se to desi, spustiće oni cenu i bez apela na ovom forumu..
I s obzirom da ogroman broj ljudi na kupovinu telefona ne gleda kao na epohalnu investiciju, onda je, kao što neko reče, bitno da li te radi ili ne, u bilo kom smislu...
 
650e.
@MarcusS
Zašto si ovoliko besan ? :)
Ima ljudi kojima sw nema cenu. Ne razumem kako to ne možete da shvatite..
Ja bih pre dao 1500e za dobar sw nego 500e za bolji hw i Samsung TW kao software.. da ne pričamo o ostalim kineskim decijim pokušajima UI.
I ja bih, ali OneUI je dostigao nivo da generalno bolje fercera od čistog androida, a o dodatnim mogućnostima i da ne pričamo.
Najbitnije je da je telefon drugaciji i da ga nema svako... Negativnim komentarima necete smanjiti cenu kakva god ona bila. Ne svidja ti se, zaobidjes. Svidja ti se (kao meni), kupis i uzivas.
Negativni komentari su tu da se kritikuje, jer većina na ovoj temi voli Pixele i krivo im je što sve to nije na mnogo višem nivou, a realno može biti. Uvek sam mrzeo ove glupe razloge kao ne sviđa ti se pa ne komentariši i zaobiđi.
Na papiru da, a u realnosti ni u čemu ne razvaljuje P7 Pro koji je u startu bio $300 jeftiniji čini mi se. Pa regularni P7 90hz radi 30% fluidnije od S22 Ultra.
Imao p7 koji sam uzeo supruzi(pa vratio posle nedelju dana) kao i s22U SD koji sam uzeo bratu. Ne mogu da se porede s22U je Japan za pixel 7 što se tiče fluidnosti kao i u svemu ostalom.
 


Ne drži se toliko loše. :)
Još koju godinu i to je to, Samsung i pixel rame uz rame. Pa ko šta vise voli.
 
Imao p7 koji sam uzeo supruzi(pa vratio posle nedelju dana) kao i s22U SD koji sam uzeo bratu. Ne mogu da se porede s22U je Japan za pixel 7 što se tiče fluidnosti kao i u svemu ostalom.
Nisam probao S22U SD, ali jesam probao par komada Exynos i tvrdim da regularni P7 fluidnije radi nego S22U Ex.
 
S obzirom na značaj srskog tržišta, pretpostavljam da u Googlu ovo čitaju.....tako da očekujem korekciju cene, u najkraćem roku :) NHF

Jel ovo treba da je duhovito? Misliš da pišem jer očekujem da će neko da spusti cene? E jesi vickast...

Meni je nexus 6p jedan od najdražih telefona koje sam ikad imao, a i rado sam pazario 6 pro koji je u tom momentu za te pare pružao sasvim dovoljno za mene, uz sve svoje mane. Apsolutno me briga za bilo koji brand, jedino za šta me je briga je moj džep i ono što dobijam za svoje pare. Pixel telefone sam dakle uvek voleo i više govorim iz razočarenja ne jer ih kao ne volim.

Nisam stvarno očekivao da će google posle 6 pro koji je predstavljao ulaz u premium vode (znači samo ulaz jer mana ima nažalost sasvim dovoljno) da izbaci dva skoro pa ista telefona dok je i sam 6 kaskao ne za premium telefonima nego za telefonima srednje klase po specifikacijama, ali i da cenu digne nebu pod oblake.

Znači 7 nije trebalo kupovati jer je skoro isti kao 6, 8 ne treba kupovati jer je skoro isti kao 7... Da sam zagriženi ljubitelj pixela zapitao bih se šta mi to zapravo nudi moj omiljeni proizvođač i koliko napreduje iz modela u model... A napreduje, ubilo se.

I sad neko hoće da me ubedi da je normalno da telefon u 2023. godini sa punjenjem od 27w i 2+ sati, bez punjača, sa procesorom koga kida procesor sa iphone 12 i sa 128gb memorije (iste specifikacije na TRI modela za redom!) vredi koliko, 1000$? Joj živo me zanima šta bi rekli da takav fon prodaje samsung ili neki "Kinez" za te pare. Al pošto je google, to je kao ok jer su oni avangarda, oni su tu za nas korisnike :D
 
Samsung već prodaje takve telefone i to za 200,300e preko.
Što se tiče Kineza, mogu oni da naprave i avion u ruci ali im je džaba kada im je sw na nivou deteta iz vrtića.
I dalje ne kapiram sta pokusavas da dokazes/pokažeš ovde vrteći istu priču ?
Da smo mi glupi što smo bacili pare na los preskup uređaj ili nešto drugo? :)
 
@2SaiNt4U kako ti se cini tel u odnosu na 7Pro? Ako mozes detaljnije za nedelju dve kad se sve stabilizuje.
Nisam koristio pixel 7 pro, imao sam 6 pro..
Za razliku od njega, svetliji displej, bolja kamera, brzi fokus, mnogo vise opcija..
Glasniji zvucnici, face unlock (limited, zbog nedostatka IR kamere) fingerprint sensor radi mnogo bolje..
 
Niko da napiše da je ovaj Tensor G3 tu negde sa novim Kirinom 9000s? Po Daveu 2D..
 
Nisam koristio pixel 7 pro, imao sam 6 pro..
Za razliku od njega, svetliji displej, bolja kamera, brzi fokus, mnogo vise opcija..
Glasniji zvucnici, face unlock (limited, zbog nedostatka IR kamere) fingerprint sensor radi mnogo bolje..
Na njega sam mislio, nego isteklo vreme za edit..
Znaci dosta unapredjenja, odlicno.
@NevisStarShine nije toliko bitno, pixel je uvek radio odlicno i optimizacija je na odlicnom nivou. Jedina mana ako moze tako da se kaze je sto koristi ufs 3.1 umesto 4 :/
 
Na njega sam mislio, nego isteklo vreme za edit..
Znaci dosta unapredjenja, odlicno.
@NevisStarShine nije toliko bitno, pixel je uvek radio odlicno i optimizacija je na odlicnom nivou. Jedina mana ako moze tako da se kaze je sto koristi ufs 3.1 umesto 4 :/
Ja se bogami sećam loših performansi nakon nekog vremena sa Pixel 6 serijom, imao je i Marquez video o tome.

Ako je negde odlična optimizacija, to je na EMUI-u, ali s obzirom da ovaj Tensor izlazi tik pred 8 Gen 3, performanse jesu mana za telefon od 1000+, a baterija je takodje još gora od 7.
 
Samsung već prodaje takve telefone i to za 200,300e preko.
Što se tiče Kineza, mogu oni da naprave i avion u ruci ali im je džaba kada im je sw na nivou deteta iz vrtića.
I dalje ne kapiram sta pokusavas da dokazes/pokažeš ovde vrteći istu priču ?
Da smo mi glupi što smo bacili pare na los preskup uređaj ili nešto drugo? :)

Ne pokušavam da kažem ništa, osim svog mišljenja, ovo je forum, javni forum.

A to da im je SW na niovu deteta iz vrtića je obična floskula koja u praksi ne znači ništa. Koristio sam mi 10 pre sadašnjeg pixela i niti je prvi toliko loš niti je ovaj drugi toliko dobar, pa meni je telefon zaseckao milion puta. Pogotovu nije "daću 1000e za telefon sa prosečnim specifikacijama jer ima dobar software" dobar.

Naravno, meni nije, kome je dobar neka da...
 
Moze link? 😉
 
Jel ovo treba da je duhovito? Misliš da pišem jer očekujem da će neko da spusti cene? E jesi vickast...
Ne znam šta misliš, ali vrtiš istu priču ....

Nisam stvarno očekivao da će google posle 6 pro koji je predstavljao ulaz u premium vode (znači samo ulaz jer mana ima nažalost sasvim dovoljno) da izbaci dva skoro pa ista telefona dok je i sam 6 kaskao ne za premium telefonima nego za telefonima srednje klase po specifikacijama, ali i da cenu digne nebu pod oblake.
Definicija "premium telefona" je vrlo rastegljiva.... Da li su to isključivo specifikacije ili....
 
Nazad
Vrh Dno