Šta je novo?

Google Pixel 7

Ima nekoliko tema. Na ovoj sam nasao kodove sa greskama i pise:

samo ako ja ovo kazem podrsci ima da me gledaju kao krava mrtvo tele :D
Poštovani, povodom Vašeg prigovora 1-139158874163, obaveštavamo Vas da je isti rešen neosnovano. Proverom smo utvrdili da Vam je omoguceno nesmetano koriscenje MTS mreze. Ukoliko problem i dalje postoji preporučujemo da isključite i uključite Vaš aparat. Za više informacija na raspolaganju Vam je Kontakt centar 0800/100-100
Zvanican odgovor podrske :):):) Malo je reci sprdnja.
 
Msm pazi, mogu da se vade na to da kod njih / u Srbiji Pixel nije zvanično podržan.
 
A znam. I ja se budala iznervirao i još im pišem. Mislim treba im poslati vaše poruke i pitam kako ljudima radi. Znači, Pixel podržan. Ali ko zna šta je tu problem. Vidiš da je problem rešen tako što baja pogledao i rekao: ma da, dali smo vam QR za eSIM. Znači radi vam sve.
 
A znam. I ja se budala iznervirao i još im pišem. Mislim treba im poslati vaše poruke i pitam kako ljudima radi. Znači, Pixel podržan. Ali ko zna šta je tu problem. Vidiš da je problem rešen tako što baja pogledao i rekao: ma da, dali smo vam QR za eSIM. Znači radi vam sve.
Kako si resio ako nije problem, posto imam isti slucaj, isto MTS, samo sto sam hteo da migriram kod sa Pixela na drugi telefon, obrisao sam ga na Pixelu prvo, i hteo da aktiviram na drugom telefonu, i sad sve ista prica, ne radi QR kod ni stari ni novi ni nista.
 
Kako si resio ako nije problem, posto imam isti slucaj, isto MTS, samo sto sam hteo da migriram kod sa Pixela na drugi telefon, obrisao sam ga na Pixelu prvo, i hteo da aktiviram na drugom telefonu, i sad sve ista prica, ne radi QR kod ni stari ni novi ni nista.
Moraju da ti izdaju novi.
Naši operateri ne podržavaju prebacivanje esim-a sa telefona na telefon, kada jednom iskoristiš qr code to ti je to, moraš za novi telefon novi da ti izdaju.
 
Nije bas tako, meni su u telenoru pre 2,3 godine aktivirali esim, dobio odštampani qr code i od tada bez problema aktiviram na bilo kom telefonu nakon brisanja sa starog.
 
Ja iskreno pre par meseci kad sam probao nisam mogao da iskoristim isti qr code u mts-u, morao novi.
Naravno moguce da gresim i da je sad drugacije i slicno.
Svakako znam da je android tek od skoro (krajem januara cini mi se) izbacio opciju za transfer esim-a, do skoro nije bila. Ali to ne podrzavaju svi operateri, msm da nasi ne podrzavaju.

 
Nije ovo cudo whitelistovano kod njih, stoga nije povukao da je obrisan uopste sa Pixela esim (sto, jelte, mora da se uradi, da bi mogao da se QR kod skenira na drugom). Ta veza tj sprega izmedju njihovog sistema i pixelovog 'hendlovanja' dovodi do ovoga. Mislio sam da je nesto oko Shizukua, al' nije.

Epilog price, i kad neko bude pitao opet ovo:

Zoves da ti izdaju NOVI eSIM za isti broj kolcentar -> Oni ti salju stari, koji tvoj telefon i dalje (a i njihov sistem) vidi kao aktivan, iako je obrisan (zato nece stari esim QR ni na ajfonu, ni na pixelu, nikud, iako je pre lagano mogao, saltao sam isti QR 20 puta sa ajfona na samsung i obratno) -> Kazes dajte novi, oni i dalje salju stari -> Muk, depresija, kriminalne misli.

Onda se setis, i odes u poslovnicu, kazes ukrali mi mali crni srbi telefon, ili (ako ova prva varijanta nije po tvom licnom moralu) da ti je pao telefon i bus ga zgazio bas tad, i ne mozes nikako da pristupis ekranu, dajte mi fizicki SIM, oni ti daju, ti odes kuci, ubacis SIM, udjes u mtscentar, i sam sebi izdas eSIM - tu zabode nesto masno, OTP dvofaktorski stigne, ali se ceka satima -> odjednom ostanes bez signala i u to neko vreme treba da ti stigne na mail skroz nov eSIM sa drugim parametrima, za tvoj broj -> ali ne stize...pa odes na kolcentar opet da ti izdaju eSIM, kao sto si na pocetku ovog mog vodica radio.

Ode par sati zivota ali eto.
 
SIM FTW, ne bih se mucio za primarni broj, do daljnjeg
 
Yettel esim radi bez greške na P7P, ne bih se nikad više bakćao sa fizičkim sim karticama u budućnosti ako postoji ta mogućnost
 
Kad sam uzeo tel, prije godinu i po, htio sam da predjem na eSIM, ali mi je lik u poslovnici One operatera rekao da nekad zna da bude problema...
S obzirom da ne mijenjam ni kartice, ni 2 broja, ideja mi je da drzim fizicki sim kao siguricu, a kad budem putovao, aktiviram eSim brojeve kad i ako bude trebalo.

No, kako pritisnuti google i/ili operatere da Pixeli dobiju zvanicnu podrsku u regionu, da imamo 5g, esim podrsku i volte bez prckanja, to je kljucno po meni...
Pa i da mi sa pixel lte satovima mozemo da koristimo lte mogucnosti tih satova 😇
 
SIM FTW, ne bih se mucio za primarni broj, do daljnjeg
I ja se slazem, nego sam imao situaciju u inostranstvu kad sam nesto trebao migriram i dobijem SMS OTP ili tako nesto (ne secam se vise ni ja sta je bilo tacno vise, davno bejase), i prebacih se na eSIM, i eto.

Samo fizikalija ovde izgleda pomaze.

Sad su krenuli kao sa ovim 8a da uvode podrsku za madjarsku, slovacku, jos neke manje zemlje, ali nas i regiona jos nema.
 
Kad sam uzeo tel, prije godinu i po, htio sam da predjem na eSIM, ali mi je lik u poslovnici One operatera rekao da nekad zna da bude problema...
S obzirom da ne mijenjam ni kartice, ni 2 broja, ideja mi je da drzim fizicki sim kao siguricu, a kad budem putovao, aktiviram eSim brojeve kad i ako bude trebalo.

No, kako pritisnuti google i/ili operatere da Pixeli dobiju zvanicnu podrsku u regionu, da imamo 5g, esim podrsku i volte bez prckanja, to je kljucno po meni...
Pa i da mi sa pixel lte satovima mozemo da koristimo lte mogucnosti tih satova 😇
M:TEL R.Srpska eSIM na Pixelu 8 radi bez ikakvih problema. Tako da je problem vjerovatno do tvog operatera.
 
Evo ja koristim preko godinu dana mts esim u srbiji na p7p i sve radi isto kao i sa fizickom sim. Koristim kad putujem i druge esimove, dva u isto vreme mogu da rade itd, sve lagano.
Nisam siguran da i drugi telefoni mogu 2 esima u isto vreme, ajfon ne moze npr.
 
M:TEL R.Srpska eSIM na Pixelu 8 radi bez ikakvih problema. Tako da je problem vjerovatno do tvog operatera.
Ne kazem ja da sam licno imao ikakav problem, samo su mi to sugerisali kod operatera, a bilo je i nekoliko problema pomenutih u ovoj temi.

No, poenta je vise da Pixeli nisu zvanicno podrzani, nemamo 5g, nemamo VoLTE bez prckanja, i sl.
 
Ja se nadam da cemo uskoro, em sto kazu da sire zemlje em je pominjao cini mi se Peca da ima nekih naznaka.
 
Ne kazem ja da sam licno imao ikakav problem, samo su mi to sugerisali kod operatera, a bilo je i nekoliko problema pomenutih u ovoj temi.

No, poenta je vise da Pixeli nisu zvanicno podrzani, nemamo 5g, nemamo VoLTE bez prckanja, i sl.
ti imas 2nd world probleme dok u srbiji kao 3rd world zemlji nema ni najava da ce ikad i biti 5g. nadajmo se da cemo se prikaciti sa 4g direkt na 6g voz :ROFLMAO:
 
kakve mi vajde od 5g, kad ne mogu da ga koristim na telefonu?

Na stranu to što mi i ne nedostaje, evo sad ću da izmjerim brzinu na speedtest na LTE... 49Mbps download, 62 upload... Šta će mi više od toga, za šta? :D
Na stranu što sam mjerio i bliže 200 download, ovo je sad, iz kuće, periferija grada...
 
Bukvalno nema smisla imati download/upload veci nego standardna brzina 4g mreze.

Osim ako ne strimujes live 4k sadrzaj sa mobilnih podataka, ili ti treba da skines nesto sa neta sto pre, sto realno ne radis sa fona.
 
Kod mene 5G ide do 950Mbps na 7 Pro, ne znam u kojoj si zemlji da 5G ne radi kako treba ali nije do Pixela.
 
Upravo to... Kapiram poentu da su latencije nize na 5g, da moze da se premotava video bez cekanja na baferovanje, ali i to cekanje je na 4g u rangu 1 sekunde, kad je signal OK.
Kod mene 5G ide do 950Mbps na 7 Pro, ne znam u kojoj si zemlji da 5G ne radi kako treba ali nije do Pixela.
Ne radi uopste u Srbiji, Crnoj Gori i gomili drugih zemalja. IMHO jeste do pixela, odnosno do Gugla, jer smo im nebitni, 5G je omogucavan u raznim drzavama nakon apdejta FW-a.
Posto se pixel ne prodaje zvanicno na ovim prostorima, ne zanima ih puno ni podrska, a ni operatere.
 
Ljudi, imam priliku da izaberem između s23 obican i p7pro. Je l vredi u tom odnosu uzeti pixel ipak u pogledu baterije i punjenja?
 
Identična im je brzina punjenja osim što je kod Pixela brže bežično punjenje. Baterija je na papiru solidno veća na Pixelu, ali u realnosti su tu negde, možda za nijansu bolji Pixel (brat koristio S23 pa sada P7Pro). Generalno na oba izgura dan bez problema.
 
Ljudi, imam priliku da izaberem između s23 obican i p7pro. Je l vredi u tom odnosu uzeti pixel ipak u pogledu baterije i punjenja?
S23 jedino ako volis kompaktne telefone, u svim ostalim slucajevima pixel. Sve brze i fluidnije radi iako po specifikacijama slabiji chipset. Koristio sam oba i sekunde dileme ne bih imao
 
Nazad
Vrh Dno