Šta je novo?

Google Pixel 7

Kad smo kod mreza na Balkanu, da li nekome radi 5G? Mozda neko ko ga je rutovao i forsirao 5G (to sam gledao da moze)?
 
Kad bi imali u srb 5g pa da ti kazem.
Meni je radio u Holandiji kad sam bio.
Ali da, kazu da moze da se omoguci kad uradis root.
 
Kad bi imali u srb 5g pa da ti kazem.
Meni je radio u Holandiji kad sam bio.
Ali da, kazu da moze da se omoguci kad uradis root.
Nisam znao da nemate 5G. U CG poodavno vec, ali ja ga jos nisam okusio, ne radi na Pixelu, ni u roamingu (Hrvatska, Portugal, Spanija, istina sa postojecom karticom, nisam uzimao drugi SIM ili eSIM jos)
 
Ne znam kakve su to 5G mreze koje se "forsiraju" ali 5G radi odlicno na 7Pro u Irskoj.
 
Nisam znao da nemate 5G. U CG poodavno vec, ali ja ga jos nisam okusio, ne radi na Pixelu, ni u roamingu (Hrvatska, Portugal, Spanija, istina sa postojecom karticom, nisam uzimao drugi SIM ili eSIM jos)
Ja imam onu poljsku orange karticu, sleteo u Holandiju i već je sam 5g bio aktivan ništa dirao nisam.
Jer je Holandija podržana zvanično pa zato vrv.
 
pa to je to, samo u državama u kojima je Google "aminovao", u suprotnom mora root i sl... Nego sad jako malo ljudi rutuje telefon, meni je ovo prvi koji nisam rutovao, inače bih sam to testirao. No, generalno ne patim mnogo za 5G, te brzine mi u praktičnom korišćenju na telefonu nisu potrebne
 
Ako se ne varam, primetio sam da redovno pri dužim razgovorima, a primetim jer ih nema puno, dođe do nekog pucketanja i krčanja u mikrofonu... Poprilično glasno i iritiantno, ali samo kad razgovor duže traje.

Još neko možda?
 
Kod mene ne
 
Ako se ne varam, primetio sam da redovno pri dužim razgovorima, a primetim jer ih nema puno, dođe do nekog pucketanja i krčanja u mikrofonu... Poprilično glasno i iritiantno, ali samo kad razgovor duže traje.

Još neko možda?
Kod mene na MTS kvalitet poziva opada nakon 30minuta i tamo oko 50og već uveliko zvuči kao da ima smetnji.
Nema veze sa telefonom, jer i na prethodnim telefonima je bila ista zafrkancija.
 
Ako se ne varam, primetio sam da redovno pri dužim razgovorima, a primetim jer ih nema puno, dođe do nekog pucketanja i krčanja u mikrofonu... Poprilično glasno i iritiantno, ali samo kad razgovor duže traje.

Još neko možda?
Takođe, Pixel 7 Pro. Počne baš glasno da pucka. Toliko neprijatno da moram da odaljim telefon ili prekinem razgovor.
Dešava se nasumično, i kod kraćih i dužih poziva.
 
Baš sam skoro imam poziv od sat vremena, sve ok. Nikad nisam imao sličnih problema.
 
Ja ću zato da odradim jedan factory reset, bilo je godinu dana apdejta i jedna velika nadogradnja.
 
Tacno da vam svima preporucim prelazak na beta kanal, kad imate toliko bagova, ja nemam nesto 🫣😁
 
Ja imam par sitnica, koje su tako eto u etru i nerviraju me. Ništa kritično, ali kapiram da bi jedan lep refresh sistema dobro došao.
 
Ja imam par sitnica, koje su tako eto u etru i nerviraju me. Ništa kritično, ali kapiram da bi jedan lep refresh sistema dobro došao.
Kao npr?

BTW jedna dobra stvar beta programa je sto mozemo direktno da prijavimo bagove i ovi reaguju, sto mi je top.
 
Na primer notifikacije na zaključanom ekranu. Pojave se na kratko i nestanu nakon par sekundi. Dok ne otključam ne znam da imam išta.
Ništa nije menjano u podesavanjima u odnosu na pre.
Gugl tastatura, srpski latinica qwerty tip se nekad ozbiljno zaglupi.
Nekada se beedtime mod ne upali sam nakon što ga pauziram na 30min.
 
Mene ubija u pojam kad hocu brzo da promenim zadnju koriscenu app (dupli klik na kockicu). To retko kad radi kako treba. Zabada, zaglupi... Bas svasta trpim zbog vrhunskih fotografija :D
 
Ja vec godinama ne koristim tu old skul navigaciju 😁
Nemam problem sa nestajucim notifikacijama na lock screen-u.
Sto se pucketanja tice, ne vodim te razgovore od pola sata ili sat, pa nisam primijetio.
Desavalo se da budem nedostupan, ali mislim da je to ili do operatera ili sto sam koristio beta verziju carrier services aplikacije, vratio sam na stock, u settings stavio lte preferred...
Inace, kod nas u CG vec gase ili su ugasili 3g mreze, pa i to moze biti problem za dostupnost.
Enable 2g mi je na off (pravio problema jos kad sam kupio telefon), 5g ne radi, tako da samo 4g ostaje za sve, sto nije bas idealno...
 
Mene ubija u pojam kad hocu brzo da promenim zadnju koriscenu app (dupli klik na kockicu). To retko kad radi kako treba. Zabada, zaglupi... Bas svasta trpim zbog vrhunskih fotografija :D
Stari bug u kombinaciji sa 3rd party launcherima. Kod mene na 7a sa nova launcherom se dogodi mozda jednom mjesecno i rijesi ga force stop pixel launchera
 
I ja koristim Novu, ali desavalo mi se na i na Pixel launcheru. Doduse ja ne mogu ovu novu navigaciju nikako da koristim.
 
Mozda i nije pravo pitanje za ovu temu ali evo koji "problem" imam sa telefonom. Random mi se desi da mi ovako smanji tastaturu. Pritom onehanded mode je ugasen a ja boomer ne znam da je vratim. Jel ima neko slican problem ili zna kako da vratim tastaturu na normalnu velicinu kada se ovo desi.
 

Prilozi

  • markup_1000030884.png
    markup_1000030884.png
    72.5 KB · Pregleda: 43
How do I shrink the keyboard on Google pixels?


How to Change the Height of the Keyboard
  1. Open Gboard settings.
  2. Tap Preferences under the settings screen.
  3. Tap Keyboard height under the layout heading in the Preferences screen.
  4. On the Keyboard height pop-up screen move the slider left or right to make it short or tall.
  5. Tap OK to save the changes.

How do I change the keyboard size in pixel 7?


Google Pixel 7 (GQML3) - Keyboard & Typing - AT&T


When the keyboard is visible, select the Settings icon. Keyboard settings allow you to change languages, keyboard height and layout, and adjust smart typing features. Settings icon > scroll to and select System > Languages & input > On-screen keyboard > Gboard.
 
Nije to to ali nema veze, taman je vreme da se ponovim pa nevu ni da razmisljam vise o tome 😀.

Btw Opet jedno mozda osnovno pitanje ali resio da se ponovim i factory resetujem telefon. Medjutim sada kada upalim telefon trazi mi zadnji korisceni pin. Kako da to izbrisem jer zelim da prodam telefon.
 
Da li je neko primetio očajnu brzinu interneta na mobilnim podacima LTE u zadnje vreme na 7 Pro? , konstantno ispod 10mbit/s, a često ne može ni stranicu ni video da učita. Yettel mreža
Yettel isto pakao.
 
Do mreze je, nije do telefona. Sinoc dosao sa puta, AT, SLO, HR, kidao net u romingu kako radi.
 
Nije to to ali nema veze, taman je vreme da se ponovim pa nevu ni da razmisljam vise o tome 😀.

Btw Opet jedno mozda osnovno pitanje ali resio da se ponovim i factory resetujem telefon. Medjutim sada kada upalim telefon trazi mi zadnji korisceni pin. Kako da to izbrisem jer zelim da prodam telefon.
Moras da upalis fon sa svojim pinom, i onda da pokrenes fon i to, i da obrises posle toga svoj google nalog sa telefona i skines pin. Onda kad uradis factory ti nece traziti to.

To je kao sigurnost kad ti neko ukrade da ne moze samo factory i da koristi, nego bez tvog pina i mejla ne moze da upali fon.
 
1000026799.png
Nocna mora se nastavlja, na svezem telefonu. Vidim na netu da se ljudima smanji sama velicna fonta na tastaturi ali ovo nisam nasao (pritom je savet/resenje da se svaki put restartuje telefon ili force stopuje app, sto pomogne i kod mene).
 
Pogledajte prilog 431863
Nocna mora se nastavlja, na svezem telefonu. Vidim na netu da se ljudima smanji sama velicna fonta na tastaturi ali ovo nisam nasao (pritom je savet/resenje da se svaki put restartuje telefon ili force stopuje app, sto pomogne i kod mene).
uključi u settings/text correction/show suggestion strip. pritiskom na ikonicu gore levo u suggestion strip ulaziš u podešavanja i možeš da menjaš veličinu tastature ili da izađeš iz one-handed mode-a ako si greškom ušao. vidi da li to može da ti vrati veličinu tastature na normalnu.
 
Nazad
Vrh Dno