Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ja sam to uradio 5 dana pre isteka i obnovilo mi na mesec dana bez onih 5 koji su ostali od prethodne uplate.

BTW, net mi u Albaniji na moru nije radio prvih 6 dana. Prvih par dana nisam uopšte mogao da dobijem korisnički servis na broj, a uputstvo sa neta za AP (jedino globaltel/globaltel) nije radilo. Pokušavao preko poruka na sajtu, vrteli podešavanja i ništa. Ona podešavanja preko *100# nisu dolazila sve vreme, iako je pisalo da su uspešno poslata. Kasnije uspeo da dobijem servis, ali opet ništa još par dana. Dobio net pred odlazak. Odatle, iz Sarande, otišli na Ohrid još par dana i opet nije radilo, proradilo pred izlazak iz Makedonije. Sve vreme prijatelji iz drugih mreža imali net, sva 3 ostala operatera. Pored toga, imali pun net iz paketa, a meni samo 1GB koji jedva da sam nešto uspeo da iskoristim.
Nažalost, imam ista iskustva, ali šta da radimo, ne može da bude jeftino, i da radi ko u normalnim mrežama, izgleda....
 
U Bugarskoj radi Globaltel na A1 4G mreži, sa novom SIM karticom koja ima SIM Toolkit.

Dobro radi.
 
Ako imas Iphone zasto se maltretiras sa bilo kojim roaming paketom? Instaliraj Airalo app i imas eSim koji zelis za zemlju koju zelis. Recimo Grcka 9 dolara 3 GB 30 dana, povoljnije zar ne? A radi kao sat.
 
@Globaltel Support
Proveravam sada i na iPhone nemam te Sim aplikacije, broj prenešen iz Telenora pre godinu dana?
Za iOS ovo su podešavanja ako se kartica u romingu ne poveže na mrežu. Potrebno je da klikneš na "Settings", potom na "Mobile data/Cellular data" i klikni na "SIM applications".
Nakon potrebno je da klikneš na "Connect to network manual". Prikazaće se poruka "Switching network" i opcije "Accept" i "Decline" ali ne treba kliknuti ni na jednu, već sačekati da se telefon sam poveže. Nakon toga prebaciti na "Automatic network mode"
 
Već sam napisao, ja ne vidim gde je to SIM applications?
IMG_20210814_155538_910.jpg
 
Dobio na poklon globaltel karticu neotpakovanu, baš kad je budem aktivirao, videću da li ima taj čuveni SIM Toolkit, pošto ova moja nema jer je iz prvih tura koje su izašle. 🍺🍟🍗
 
neki telefoni imaju opciju da zakljucaju pristup odredjenim aplikacijama ili mozes koristiti neku aplikaciju za tu svrhu, ima raznih..

btw, evo u turskoj radi solidno globaltel roming, uplatio 3gb za 800 din. za 24h potrosio 1gb. verovatno kad ponestane neta prelazim na neku tursku karticu
Interesantan komentar za Tursku. Moje iskustvo je drugačije. Globaltel kartica kupljena pre 15tak dana u pošti. Aktiviran internet u srbiji radi dobro. Trenutno sam u Turskoj u Alanji. Ovde se ne možete povezati sa Turkcell operaterom jer to kartica ne dozvoljava. Sa Vodafone TR može. Telefon prikaže pun signal i da ste u romingu. Podesite korišćenje data u romingu i to se prikaže uspešno da ste na 4G mreži. Ali i ternet i dalje sa ovom kartocom ne radi. Posle 7..8 dopisivanja sa licima za podršku i dalje ne radi. Na kraju sam odustao i kupio tursku sim karticu za 23 Eura i 39 GB bez limita vremenfkog. Kartica važi 1god ako se ne produži. Sve radi odlično. Podešavanje se mora odraditi na telefonu a zatim sam prebacio karticu u mobilni ruter i sve radi kako treba
Topla preporuka. Sa globaltel karticom potpuno sam razočaran.
neki telefoni imaju opciju da zakljucaju pristup odredjenim aplikacijama ili mozes koristiti neku aplikaciju za tu svrhu, ima raznih..

btw, evo u turskoj radi solidno globaltel roming, uplatio 3gb za 800 din. za 24h potrosio 1gb. verovatno kad ponestane neta prelazim na neku tursku karticu
Interesantan komentar za Tursku. Moje iskustvo je drugačije. Globaltel karticu sam kupi pre 15tak dana u pošti. Aktivirana je i internet u srbiji radi dobro. Trenutno sam u Turskoj u Alanji. Ovde se ne možete povezati sa Turkcell operaterom jer to kartica ne dozvoljava. Sa Vodafone TR može. Telefon prikaže pun signal i da ste u romingu. Podesite korišćenje data u romingu i to se prikaže uspešno, da ste na 4G mreži. Ali iternet i dalje sa ovom karticom ne radi. Posle 7..8 dopisivanja sa licima za podršku i dalje je sve bezuspešno. Na kraju sam odustao i kupio tursku sim karticu za 23 Eura i 39 GB bez limita vremenskog. Mora se priložiti pasoš priliko kupovine. Kartica važi 1god ako se ne produži. Sve radi odlično. Podešavanje se mora odraditi na telefonu a zatim sam prebacio karticu u mobilni ruter i sve radi kako treba
Topla preporuka. Sa globaltel karticom potpuno sam razočaran.
 
proveri APN podesavanja, verovatno su se izgubila (pricam o globaltel kartici). i meni se kacio na vodafon i radilo je dobro. Posle sam kupio turkcell karticu, 20e, 20gb, neogranicen WA i jos neke sitnice, 200 min i 200 sms u turskoj
 
proveri APN podesavanja, verovatno su se izgubila (pricam o globaltel kartici). i meni se kacio na vodafon i radilo je dobro. Posle sam kupio turkcell karticu, 20e, 20gb, neogranicen WA i jos neke sitnice, 200 min i 200 sms u turskoj
Provereno više puta. Čak sam brisao i neke koji su postavljeni standardno i ostavoi samo globaltel. U svakom slučaju kada se APN ne postavi na globaltel ne prikazuje se 4G. I to je neki test. Jednostavno ne radi.
 
Pozdrav svima. Koristim Globaltel skoro godinu dana i u Srbiji sam bio prezadovoljan. Juče sam sa ženom došao na Kipar i ni ona ni ja nemamo mrežu (ja koristim iPhone, a ona Xiaomi). Korisnici svih drugih mreža ovde imaju mrežu bez problema koliko sam video. Slao sam mejl podršci sa oznakom hitno i niko mi nije odgovorio. Da li neko zna u čemu je problem?
Mrtav si dok se ne vratis u Srbiju. Ja sam imao.isti problem u cg ,nista mi nisu resili, a jedan decko.se trudio. A trebalo mi za posao. Ostadoh nedostupan 10 dana. Na zapadu bi to naplatio, ovde pojeo vuk magarca. Tako da prijatelju mrtav si do povratka da znas.
 
Planiramo 21.08 do Lefkade kakva su iskustva sa netom u Gr. i kako radi Globaltel? Mislim da u automobilu gde mi je 0677 data sim kartica nemam mogućnost odabira mob.mreža ili ja to nisam našao… Mislim da će mi 1GB za 300 din. i neke osnovne informacije tokom putovanja biti dosta za tih 7 dana…ono tipa vreme, cene goriva ako radi uopšte ta info. i malo vesti i to je to. Hvala
 
Mrtav si dok se ne vratis u Srbiju. Ja sam imao.isti problem u cg ,nista mi nisu resili, a jedan decko.se trudio. A trebalo mi za posao. Ostadoh nedostupan 10 dana. Na zapadu bi to naplatio, ovde pojeo vuk magarca. Tako da prijatelju mrtav si do povratka da znas.
Ne mogu da verujem da na kraju ništa nisi uspeo, znam da sam sve moguće slao i davao savete. I još par njih kolega.
 
U trenucima dokolice i cekajuci klince da se probude, resih da probam globaltel u roamingu (Grcka, Rodos). U pitanju je iPhone i eSim kartica. Namucio sam se malo igrajuci se sa network podesavanjima (auto/manual) ali sam uspesno pokrenuo net. Ono sto vidim je da nema 4G. Airalo mi radi kao sat na istoj lokaciji (isto eSim).
Eto cisto da doprinesem testom i informacijama :)
Evo dodatni post, nakon duzeg vremena se ipak pokavio 4G (LTE).
U trenucima dokolice i cekajuci klince da se probude, resih da probam globaltel u roamingu (Grcka, Rodos). U pitanju je iPhone i eSim kartica. Namucio sam se malo igrajuci se sa network podesavanjima (auto/manual) ali sam uspesno pokrenuo net. Ono sto vidim je da nema 4G. Airalo mi radi kao sat na istoj lokaciji (isto eSim).
Eto cisto da doprinesem testom i informacijama :)
Evo dodatni post, nakon duzeg vremena se ipak pokavio 4G (LTE).
Nakon duzeg vremena, pojavio se LTE.
 
Poslednja izmena:
Planiramo 21.08 do Lefkade kakva su iskustva sa netom u Gr. i kako radi Globaltel? Mislim da u automobilu gde mi je 0677 data sim kartica nemam mogućnost odabira mob.mreža ili ja to nisam našao… Mislim da će mi 1GB za 300 din. i neke osnovne informacije tokom putovanja biti dosta za tih 7 dana…ono tipa vreme, cene goriva ako radi uopšte ta info. i malo vesti i to je to. Hvala
Ono što potenvijalno vidim kao problem je što Globaltel SIM kartice u principu imaju dve SIM kartice u jednoj - dva profila, jedan koji se koristi u Srbiji, a drugi za Roaming.

To znači da je na uređajima u najmanju ruku neophodno ponovo podesiti APN. Recimo kad sam otišao u Bugarsku, kartica se povezala na A1 BG mrežu, ali net nije radio. Ušao sam u podešavanja APN-ova i globaltel profila nije bilo. To može da bude problem.

Kad sam to podesio, radio je 4G bez problema. Za 300din 1GB ili 800 za 3GB, baš povoljna ponuda, koja ipak zahteva malo tehnučke potkovanosti.
 
Evo mene na Sitoniji, radi samo Vodafone 3G, 4G ni da mrdne. U Makedoniji kartica bila mrtva, nije bilo ni mreže.
 
u čemu je generalno problem (tehnički) kod virtuelnih operatora sa tim povezivanjem na mrežu kad mora da se žonglira po SIM Toolkit profilima da bi se telefon nakačio na mrežu? Kako to kod "normalnih" mobilnih provajdera radi sve normalno na "Automatskom traženju mreže"? I ima li nekog rešenja na vidiku? Pored ovakvih problema, sigurno neću nikome ko nije dovoljno tehnički potkovan preporučiti Globaltel ako neće moći da se snađe sa podešavanjem mreže, APNova i ostalog..
 
Problem je što često ne radi ni kada sve podesiš kako treba. Ni ,,tehnička potkovanost" nije dovoljana.
 
To što ne radi, samo roming u Srbiji radi normalno?
 
Trenutno sam u Gr. šta da unesem pod APN username i passwd da bi mi radio net?
 
Nazad
Vrh Dno