Šta je novo?

Gigabyte GM-M6800 Dual Lens Gaming Mouse

Nasao sam Trust mish za nesto sitno ispod 1500din. Svidja mi se izgled, oblik i sve, ali ipak nisam kupio. Stisnuo sam srednji klik i opet je grub, cini mi se da nije onako tvrd, cuje se nekako cudno, odzvanja. Mnogo mi je to para za neproverenu stvar. Narocito sto ne dobijam skoro nista, a Gigabyte gm6800 sam platio 500dinara. Stede se parice za nesto provereno bolje :)
 
Ajd' jedno pitanje za vas ako neko moze da mi pomogne?
Na ovom Gigabyte-ovom misu, imaju ona dva dugmeta koja se stiskaju palcem, koja u win-u predstavljaju funkciju back i forward, e sada, rade ona lepo, ali me strasno nervira sto gornje dugme blize tasterima radi funkciju back, a donje blize dnu palca radi forward. Da li neko zna kako to da promenim, tj. kako da im zamenim mesta? Mnogo me nervira, navikao sam na obrnutu funkciju tih tastera, a ovo ne znam da promenim...
 
Poslednja izmena:
Ajd' jedno pitanje za vas ako neko moze da mi pomogne?
Na ovom Gigabyte-ovom misu, imaju ona dva dugmeta koja se stiskaju palcem, koja u win-u predstavljaju funkciju back i forward, e sada, rade ona lepo, ali me strasno nervira sto gornje dugme blize tasterima radi funkciju back, a donje blize dnu palca radi forward. Da li neko zna kako to da promenim, tj. kako da im zamenim mesta? Mnogo me nervira, navikao sam na obrnutu funkciju tih tastera, a ovo ne znam da promenim...

Trebalo bi da moze bez problema - ukoliko instaliras drajver za tog misa pa onda pod control panelom u Mouse menjas funkciju tim tasterima. Trebalo bi da su u spisku funkcija i back (Alt+leva sterlica) i fw (alt+desna strelica)
 
Poslednja izmena:
Taj mish nema drajvere. Mozda postoje neki unisex drajveri? Ja nisam cuo za tako nesto...
 
U pravu si, sad videh da na gigabajtovom sajtu nema drajvera za tog misa. Eventualno bi moglo da se proba da sa drajverima od nekog drugog slicnog misa koji ima drajvere - cini mi se da je najslicniji 6580 http://www.gigabyte.com.tw/Support/Peripherals/Driver_Model.aspx?ProductID=2908 ili mozda neki a4tech drajver. Ne znam kako sada stoje stvari za aktuelne miseve, ali sa prvim optikanerima nikada nisam imao problem da npr. logitecu poturim genius drajvere, i da to bude sasvim funkscionalno.
Pre instalacije proveriti da l` je ukljucen system restore, za svaki slucaj ukoliko nastane problem.
 
Poslednja izmena:
Znaci, ovo ce biti ,alo teze za izvesti...
I ne mogu da verujem da nikome od vas ovo nije zasmetalo osim meni :D
 
Znaci, ovo ce biti ,alo teze za izvesti...
I ne mogu da verujem da nikome od vas ovo nije zasmetalo osim meni :D

meni nije smetalo jer su dugmici radili Fw/Bw onako kako bi trebalo(sto rade i sada na drugom kompu kod sestrica),a ne kao tebi obrnuto:smash:
 
Pa kako to da sredim? Da li je do misa ili mi se prokleti M$ istripovao?
Ili sam jednostavno baksuz :d
 
Kod mene je kontra u odnosu na Logitech MX500. Znaci, ono dugme do mene je Forward, a dugme dalje od mene ("prednje") je Back.

I smetalo mi je, pisao sam pri pocetku teme, ali sam se navikao. :wave:
 
E, kod mene je isto tako! Ne znam kako si uspeo da se naviknes, meni nesto ne ide :(

Jel' se to meni cini ili je nekima savrseno normalno, a nekima kontra? U cemu je fora?
 
Navikao sam se zato sto mi je lakse da pritisnem "prednje" dugme (bolje je pozicionirano), a svakako mi u 95% slucajeva treba Back. Nije mi logicno i prirodno, kada mi treba Forward malo zastanem, "aha ovo je to", pa pritisnem :D
 
Ahahahahahhahahah!
Eto, vidis razlike u drzanju, meni je mnogo lakse da stisnem donje dugme nego gornje...
Tako kada hocu back, stisnem donje i nista se ne desi, kazem sebi wtf, i onda se setim... :)
 
Znaci ovo niko ne ume da promeni... :(
 
Ako jos nisi uspeo, evo jednog resenja. Zahteva instalaciju dodatnog programa koji mora raditi u pozadini.

1. Skini EventGhost odavde
2. Ucitaj xml podesavanja iz attachmenta
3. Podesi da se startuje program pri podizanju Wina

Koristim XP, ne znam da li ce raditi na Visti. :wave:
 

Prilozi

  • M6800.rar
    389 bajta · Pregleda: 62
Само да наведем овај мишоња је на мојој машини правио двоклике а на лаптопу ради лепо без двоклика и дан данас.
 
Meni je tockic otisao u levu stranu, skripao je i imao neravnomeran otpor pri skolovanju.

Rastavio sam ga, iskrivila se plastika na samom tockicu. Ispravio, podmazao :))) i sad sljaka bez problema. Jedino sto sam morao da imrovizujem klizace jer sam originalne morao da odlepim pri rastavljanju.
 
Мора се човек довијати на ову кризу :D

Krivo mi je samo sto sam ga solidno razvalio pre nego sto sam skinuo te slajdere. Ucinilo mi se da nema srafova ispod, ispao sam idi0t. Visak delova nikad nije dobra stvar, narocito kad je u vidu smrskane plastike :S:. Slajderi su improvizovani sa parcicima medicinskog flastera, pa preko njih obican selotejp :). Klizi k'o ludo :d

Sve u svemu, posluzio je mish odlicno. Sad ovako podmazan mi je jos bolji, plus sto mu je i srednji klik omeksao. Ide malo kod ortaka dok on ne kupi neki bezicni komplet. Ja sam se vec ponovio sa (pre)skupim bezicnim Logijem, kad mi ortak vrati ostaje kod mene kao vrlo drag backup mish...
 
Poslednja izmena:
Krivo mi je samo sto sam ga solidno razvalio pre nego sto sam skinuo te slajdere. Ucinilo mi se da nema srafova ispod, ispao sam idi0t. Visak delova nikad nije dobra stvar, narocito kad je u vidu smrskane plastike :S:. Slajderi su improvizovani sa parcicima medicinskog flastera, pa preko njih obican selotejp :). Klizi k'o ludo :d

Sve u svemu, posluzio je mish odlicno. Sad ovako podmazan mi je jos bolji, plus sto mu je i srednji klik omeksao. Ide malo kod ortaka dok on ne kupi neki bezicni komplet. Ja sam se vec ponovio sa (pre)skupim bezicnim Logijem, kad mi ortak vrati ostaje kod mene kao vrlo drag backup mish...

Meni takođe škripi skrol na GM-M6800, pa bih ga rado rasklopio i podmazao. Interesuje me koliko ima šrafova i ispod kojih klizača se nalaze?
Kako si skidao klizače?
 
Poslednja izmena:
Meni takođe škripi skrol na GM-M6800, pa bih ga rado rasklopio i podmazao. Interesuje me koliko ima šrafova i ispod kojih klizača se nalaze?
Kako si skidao klizače?

To skripanje mnogo nervira. :smash:

Sad mi krivo sto nisam uslikao. Nikad se ne setim da slikam takve stvari, a digitalac je na stolu i uvek ima baterija :smash:

Preporuka je da kupis spric i iglu i podmazes kroz otvor. Bitno je da istisnes kap finog ulja na providan drzac osovine. Vidi se kroz otvor.

Ako ti je nezgodno, gornja siva plastika se se skida, nije zasrafljena. Prvo sam sa donje strane tankim odvrtacem (sistem poluge) odvojio tu plastiku, zatim sam i odozgo odvojio prstima (iznad levog i desnog klika). Samo bez upotrebe prekomerne sile. Zatim, plastika koja je oko tockica se drzi na jednom srafu, nju odvijes i imas bolji pristup osovini. Ne moras da rastavljas mis skroz.

Ja sam morao da ga otvaram jer je tockic i fabricki vec bio kriv, a posle se i plasticna osovina iskrivila i tockic je lelujao. Ispod gornjeg i donjeg slajdeara imas po dva srafa, a sa strane po jedan. Mislim da srafove sa strane nije potrebno odvijati. Slajderi se odlepljuju.

Ako jos nesto nije jasno, samo pitaj :wave:
 
Poslednja izmena:
Cisto da upozorim da sam imao jedan sraf viska. Mozda on drzi gornju plastiku na mestu, mada se onda ona odlicno drzi i bez njega. Ako nece lako da se skine, nemoj da zapinjes. Znas ono, radi na svoju odgovornost, nisam kriv majke mi itd... :type:
 
Probaću kako da špricom nakapam ulje na nosače osovine, dostupni su sa obe strane točkića,
kroz otvor. Hvala ti, puno si mi pomogo.
 
Ako jos nisi uspeo, evo jednog resenja. Zahteva instalaciju dodatnog programa koji mora raditi u pozadini.

1. Skini EventGhost odavde
2. Ucitaj xml podesavanja iz attachmenta
3. Podesi da se startuje program pri podizanju Wina

Koristim XP, ne znam da li ce raditi na Visti. :wave:

Mitarus brate, jos jednom hvala! Mis mi je ekstra ali me je ovo toliko nerviralo da je to strasno!
Hvala!
 
jel zna neko gde sad ima da se kupi za male pare :D... ja ga nadjoh u grapolu za 850 ima li gde za manje :)
 
Bas se setih ove teme pa me zanima,Vi koji ste kupili te misheve povoljno,koja je sada situacija sa njima?Kako se ponasaju kako sluze?Bas me zanima cisto da bih izveo racunicu,zanima me dal za isti ugodjaj koji imate kod logitecha odvojite ekvivalentno novca kod drugog proizvodjaca,ili pak manje ili vise.I naravno zanima me dal je to isti taj ugodjaj.Moram da napomenem,meni je najbitnija ergonomija misha pa tek onda gledam specifikacije optike/lasera.
Eto ako bi hteli oni koji su kupili one miseve za 400-500 dinara da se jave.
 
Poslednja izmena:
Kao i kod većine ostalih , javio se problem levog"dvoklika"(jedan pritisak na levi taster miša prouzrokuje ničim izazvani dvoklik ;) ).
Otvarao ga i očistio kontakte ,fino radilo neke dve nedelje pa ponovo random "dvoklik".
Rešenje je verovatno zamena mikro-prekidača(neko je ovo već radio) , ali nisam vičan lemilici pa je miš "arhiviran".
 
Kao i kod većine ostalih , javio se problem levog"dvoklika"(jedan pritisak na levi taster miša prouzrokuje ničim izazvani dvoklik ;) ).
Otvarao ga i očistio kontakte ,fino radilo neke dve nedelje pa ponovo random "dvoklik".
Rešenje je verovatno zamena mikro-prekidača(neko je ovo već radio) , ali nisam vičan lemilici pa je miš "arhiviran".

Mikroprekidac sam menjao na jednom Logitech mishu. Odneo stampanu plocicu i rezervni mikroprekidac u jedan rusticni TV servis (zatvoren je posle mesec dana), zamenio mi je tamo serviser. Bilo je "ne treba nista", ja sam castio 200din. Sve je radilo bez problema.

Moj ne pravi dvoklike od kako sam se navikao na njega, jedina zamerka je onaj skrnavi skrol. Mada, i on posle hirurske intervencije radi ok. Takodje je arhiviran :D

Placen 500din., sada ako je vise tipa 900din., razmislio bih da li bih ga uzeo. Verovatno ne bih.
 
Probao sam uz GM-M6800 softver "Advanced Wheel Mouse" (odnosno preciznije drajver) predviđen za Trust Laser Mouse - Carbon Edition MI-6970C, i radi bez problema sa gigabyte-om. Moguće je isprogramirati dugmiće na GM-M6800 mišu po želji! Vidim da su neki pominjali nekompatibilnost Trust-ovog softvera sa XP-om, tako da je to možda potecijalni problem...
 
Meni sinoc crklo srednje (scroll) dugme na ovom misu, inace sada tek vidim koliko je dobar za igre (dok cekam zamenu misa, s obzirom da je u garanciji), koristim Logitech bezicni osnovnu verziju, pokusah da igram COD i nesto ne ide sa ovim Logitechom posle GM-M6800, s tim sto je jedina primetna mana ovog Gigabyte sto sam odmah po kupovini znao mala gramaza, nego videcu ako doplata nije velika da mi daju umesto 6800, 6880, on je 25 grama tezi, i nije opticki vec je laserski mis, ostalo je sve isto.
 
Nazad
Vrh Dno