Šta je novo?

Gigabyte GM-M6800 Dual Lens Gaming Mouse

данас је миш почео да ми прави "двоклике", тако да сам морао купити други. миш се показао одлично, али ова фалинка га је направила ефективно неупотребљивим, штета.
 
Cekaj pa to znaci da ti je mis trajao 2 i po meseca? Jel se dosta igras ili nista spec ?
 
Хмм сад је питање да ли је црко или није, дао сам га буразеру и код њега ради нормално. Ко ће га знати :trust: . Можда је било нешто софтверски.

Ништа специјано.

А није ни важно супер сам задовољан са XL-740k, просто миш је за не поверовати, сензор од 3600dpi , тегићи, Razoroliki дизајн, позлаћени USB конектор :d. Кад погледам а4 тек и Микролаб видим да кинези дефнитивно почињу да избацују квалитетне ствари за доста мању цену од конкиренције, захебаће кинези све :)
 
Poslednja izmena:
Nije softwareski, imao sam isti problem sa Trust wireless mishom. Pochne da radi dvoklike iskljuchim ga na par dana i posle radi normalno. Problem sam reshio tako shto sam iz nekog starog A4 misha izvadio mikro prekidach i zamenio onaj falichni u Trust-u i sad Trust o5 radi normalno :)
 
Poslednja izmena:
Ето значи ипак је хардвер. Овај нови мишоња има софтвер којим се може подешавати брзина одзива клика од 3мс до 30мс, фабрички је 16мс. Е сад пише да ако се претера са одзивом миш почиње да прави двоклике сам, па сам помислио да има неке везе.

Иначе ево није ни један двоклик направио код буразера :trust:
 
I moj Trust je tako povremeno pravio dvoklike pa bi posle lepo proradio dok jednog dana nije poche stalno da radi dvoklik i onda sam pop*zdeo i kupio nekog Logija za 500din, a Trusta strpao u ormar. Posle jedno dva meseca ubodem Trusta i radi ko zmaj nekih nedelju dana i o5 dvoklik i sad sam zamenio prekidachi radi ko sat :)
 
Hoces reci da ne treba ici na Logitech? hehe
 
и мене благо нервира што наплаћују име али може им се, али пази ово Rx1000 који сам узео питај бога кад није направио ни једну грашку до сад, ипак они раде квалитетно.
 
A4Tech je keva, pravi najbolje miseve po kvalitetu, a prodaje po bagatela ceni.

Logitech je vise za one koji hoce da puknu lovu jer im se moze a ne dobiju nista specijalno. Kao ona tastatura i mis od 200 evra.. lele. :)
 
Ма престиж :d.

Што се тиче а4 тека, XL-740K је дефинитвно миш који ће покопати конкуренцију. Кад сам га први пут видео помислио сам да миш из више класе.
851498.jpg
 
Што се тиче а4 тека, XL-740K је дефинитвно миш који ће покопати конкуренцију. Кад сам га први пут видео помислио сам да миш из више класе.

Quality build se meri sa Logijem i Razerima nema sumnje. :d :p

Salim se, ok je za tu cenu mada meni ne odaje utisak jacih proizvodjaca. :)
 
Poslednja izmena:
А како се добија утисак о квалитету са слике на монитору ? :)

Иначе заборавио сам да додам "уживо видео".

Није вероватно на нивоу израде Рејзера али комотно може да се каже да је на ниво завршне обраде и квалитета материјала једног дела Лоџитекових мишева.

XL-740K има стварно и више него одличан однос цена/перформасе и квалитет.

По перформасама туче све мишеве из Рејзорове палете осим најјачег модела Razor Lachesis који има сензор од 4000DPI i локалну меморију од 32 килобајта.

XL-740K има ласерски сензор од 3600DPI и локалну меморију од 16 кб, али зато има исто 1000Hz USB pooling rate и позлаћени USB конектор :D. Рејзер кошта 100е(?) а а4тек 22-25е... :) За те мале новце добија се Рејзоров дизајн и високо прецизни ласер, како год окренеш веома конкурентан производ.

Пратећи софтер је невероватан, подржава промену USB pooling rate-a, od 125 do 1000, подешавање одзива клика од 3 до 30 милсекунди и подешавање функције сваког дугмета посебно.

Додатно има софтвер који дозвољава прављење својих скрипти и додељивање тих скрипти једном од дугмића. На пример могу да направим скрипту која купује оружије одређеним редоследом у Counter-u (кад би га играо) b 1 2, b 2 4, okret od 180c, 3, levi klik, desni klik, или можда 4х леви клик или серију команди која ће бацити све гранате од једном у COD4.

Те комбинација квалитета, прецизности и фунционалности једноставно нема у његовој ценовној класи.
 
Poslednja izmena:
E sad...... bez uvrede ali secas se kada sam rekao G5.... vidim ja da ces tim tempom kupovine miseva da kupis 5xG5.Salu na stranu,jeftiniji misevi,OK,ali ako zelis da ti mis potraje......
P.S.Mog G5 moj klinja maltretira svaki dan,lupa njime po tastaturi toliko da mu ispadne nekada i fiokica sa tegovima,ali G5 je resio da istraje.Ovo je mislim skoro godinu ipo dana kako je kod mene(Logi Elite tastatura je nekih 3)i jos uvek sve perfektno radi.
P.S.S. Ako ti te "skripte" trebaju da bi bolje igrao Counter,bolje da predjes na mice,stedeces ma parama za silne miseve ;) :p
 
Бизмарк беше рече (?) "Превише смо сиромашни да би куповали јефтине ствари" :p

Е али испкрено мислим да овај мишоња не спада у ту класу, прошли а4 тек који сам имао је радио 4 године без проблема а био је најјефтинији могући модел.

Нешто прочитах негде да овај миш има сензор из Г5ице или тако нешто.

Не играм ништа осим Компаније хероја онлајн :).

Што може скрипта да користи охоохо, сећам се раније док сам га играо оног бесомучног лупања по тестатури у првим секундама партије :S: било би доста лакше кад би се то завршавало на дугме.

Пробао сам 3х fire дугме у пуцачинама и баш је олакшица негде.

Оно што ми се највише свиђа је што миш може да ради на 1000 херца :D ај није нека разлика од 500 али је добра разлика од 125.

Едит: Заборавих да наведем најважније а то је да је миш већи и од Гигабајта :D
 
Poslednja izmena:
Kupio sam juce ovaj mis xl-740k i za sada su utisci fantasticni. Valjda ce da potraje godinu dana pa onda uzimam novi model mogu da promenim 3 dok bi imao 1 logi. P.S. velicina znaci
 
Ali garancija u Pakomu 7 dana! LOL bre vise za nashu drzavu.
 
А како се добија утисак о квалитету са слике на монитору ? :)

Иначе заборавио сам да додам "уживо видео".

Probao njegove prethodnike, ovaj nisam, ali mislim da je kvalitet izrade i materijala identican. :)

Za te pare je svakako primamljiva kupovina, i OCZ je izbacio nekog misonju na platformi A4Techa, sve identicno osim boje i natpisa.... i cena je ok kod nas.

Equalizer_D2.jpg
 
ја не видим проблем са квалитетом, спојеви су прецизни, пластика и гума су квалитетни, а и добра је фора змијска кожа са тачкастом перфорацијом. ништа лошије од лоџитека који имам.

окачићу пар слика само да ми се напуне батерије.
 
Ne mislim/kazem da je lose, ali mi se Logi vise dopada.
 
hehehehe... poredis A4Tech i Logitech :)

Te dve firme su itekako za poredjenje. Ako mene pitas razlike nema (sem sto je Logi skup). Npr dok Logitech placa A4Tech-u za koriscenje skrola (A4Tech je to patentirao), A4Tech moze da prodaje svoje modele mnogo jeftinije, cisto da se zna :)


E sad...... bez uvrede ali secas se kada sam rekao G5.... vidim ja da ces tim tempom kupovine miseva da kupis 5xG5.Salu na stranu,jeftiniji misevi,OK,ali ako zelis da ti mis potraje......
P.S.Mog G5 moj klinja maltretira svaki dan,lupa njime po tastaturi toliko da mu ispadne nekada i fiokica sa tegovima,ali G5 je resio da istraje.Ovo je mislim skoro godinu ipo dana kako je kod mene(Logi Elite tastatura je nekih 3)i jos uvek sve perfektno radi.

Ih sada ga pretera. Koristio sam sigurno 5 godina socijalnog A4Tech koji sam tada platio 800 dinara i i dalje radi i radice ko zna koliko. Ne mozes o kvalitetu da cenis samo po tome sto je nesto skuplje. Svakako da je taj G5 kvalitetan, ali podjednako ce trajati i neki A4Tech to garantujem. Kao npr ovaj Gigabajt za 500 dinara, treba ga probati pa se uveriti koliko mu je plastika i sve kvalitetno, nigde nema nista da skripi itd. a ko bi reko za te pare...


Zato kazem Logitech nije kvalitetan kao sto kossta, a A4Tech za 5x manje para daje isto to (ako ne i bolje, npr tastature i neki mishonje...). Inovativnost im je jaka strana:
Npr kada ce logitech da ima ovako nesto (mishonja sa klimom) :p

 
kKoja je oznaka ovog modela sa "klimom" ? ocu kupim ortaku, znoje mu se dlanovi nenormalno.
 
x766FS, bilo ga je i kod nas, ne znam da li jos uvek.
 
Ahhh,kad gledam ovog misonju bude mi pomalo i krivo sto sam uzo XL-750BF,al dobro me sluzi :)
 
Malo je bajata tema ali nema veze. :)

Elem, na osnovu ove teme sam kupio Gigabyte gm-m6800 mish. Od pocetka me je samo nervirao skrol koji je poceo da skripi posle 2 meseca i prestao sa time posle jos 2. Sad ne skripi. Problem je i dalje sto je skrol jako tvrd i od skoro je poceo da radi dvoklik ponekad. Ali ruci toliko prija ovaj mish da sam mu nasao izgubljenog brata :)

Trust MI-6970C

2q1xu9x.jpg


Mogu reci da sam na papiru odusevljen. Plus ovaj carbon-fiber paljonski izgled :D. Kosta oko 1350din (Pakom). Skrol izgleda drugacije plus je tilt verovatno cu ga kupiti ako ne skupim kintu za mx518.

Da li ga ima neko i sta mozete reci za skrol?
 
Ovaj trust je identican gigabytovom m6800 osim sto je skrol sa tiltom i izgleda kao na logitech misevima

Inace moze li mi neko reci kako da OCujem usb refresh rate misa,skino sam programce s prve strane ,selektujem da radi na 500mhx stavim instal service close ali mouse timer dialog i dalje tvrdi da mis radi an 127mhz a hiusb sw kaze da sad radi na 500:S
 
Ovaj trust je identican gigabytovom m6800 osim sto je skrol sa tiltom i izgleda kao na logitech misevima

Potrazicu ga bas zato sto je tilt. Da nije, pretpostvio bih da je ista mehanika tockica i ne bih ga razmatrao.

Na ITSvetu pise za nekoliko Trust miseva da drajveri uzrokuju pucanje Wina, a drajveri su potrebni za side scroling. Meni to i ne treba, ali zato mnogo koristim srednji klik. Zato cu ga potraziti i lepo ispritiskati kroz plastiku da vidim kakav otpor pruza. Ako ga nadjem ili kupim javljam :wave:
 
@Tiosav-Da drajveri/dw za Trust izaziva pucanje i zaglupljivanje xpa i viste,ne znam da drajveri za ovvaj model isto to rade ali imao sam prilike da se susretnem s 3-4 misa ciji je drajver/sw uzrokovao pucanje i zaglupljivanje sistema.

Sto se tice OC-ovanja misa BD snasao sam se mada bio je mali problem jer koristim vistu sp1 x64 koja ne dozvoljava unsigned drajvere...
 
Vrh Dno