Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

@PCBeast Jesi isprobavao undervolt na 4070, koliko moze da se smanji potrosnja a da performanse ostanu priblizno iste? Hteo bih da uporedim sa mojom 7800XT, kad se optimizuje performance per watt na obe.
Iskreno nije mi palo na pamet. Probacu cim pre.. Ovako je neka potrosnja oko 200w +, ovu koju sam ja testirao, mislim na obicnu, ne Super.
 
Pozz sekirasi, zanima ova grafa, da li je neko ima, uopsteno kakve su ZOTACOVE grafe >>

ZOTAC ZT-D40820Q-10P Trinity OC White GeForce RTX 4080 SUPER 16GB GDDR6X DLSS3​

Ako neko ima iskustva, neka napise plz ^__^
 
Zotac je standardno dobar.
 
Iskreno, nisam cuo ni jedan model iz 4080 serije da je los, od bilo kojeg proizvodjaca.
Vecina njih ima cooler koji je dizajniran za 4090 tako da su sve i hladne i tihe.
 
Pozz sekirasi, zanima ova grafa, da li je neko ima, uopsteno kakve su ZOTACOVE grafe >>

ZOTAC ZT-D40820Q-10P Trinity OC White GeForce RTX 4080 SUPER 16GB GDDR6X DLSS3​

Ako neko ima iskustva, neka napise plz ^__^
To je zotac-ov ulazni model, SUPER serija je jako limitana potrosnjom, mozda cak ovaj model nema nikakv overpower.

Poreveri cenu za ZOTAC ZT-D40820B-10P AMP Extreme AIRO GeForce RTX 4080 SUPER. Na iponu je skuplja samo 25e od Trinity verzije.
 
Šta će mu veći power limit? Overklok high end grafika se odavno ne isplati, a veći PL može da mu da par % više uz primetno veće temperature i buku...

Ako je kuler na toj drugoj bolji, onda ok.
 
To je zotac-ov ulazni model, SUPER serija je jako limitana potrosnjom, mozda cak ovaj model nema nikakv overpower.

Poreveri cenu za ZOTAC ZT-D40820B-10P AMP Extreme AIRO GeForce RTX 4080 SUPER. Na iponu je skuplja samo 25e od Trinity verzije.
proverio sam, ali ja gledam belu grafu, tako da moracu da sacekam izgleda dok naidje bela ^_^
 
To je zotac-ov ulazni model, SUPER serija je jako limitana potrosnjom, mozda cak ovaj model nema nikakv overpower.

Poreveri cenu za ZOTAC ZT-D40820B-10P AMP Extreme AIRO GeForce RTX 4080 SUPER. Na iponu je skuplja samo 25e od Trinity verzije.
mozes li mi objasniti sta znaci "Ulazni model"
 
Entry level, iliti najosnovniji model za dati cip.
 
Iskreno nije mi palo na pamet. Probacu cim pre.. Ovako je neka potrosnja oko 200w +, ovu koju sam ja testirao, mislim na obicnu, ne Super.
Ova 4070 jedva daje veci skor od 3070, 4070 super je trebala biti obicna 4070.
 
Kakva je ova 4060 za blender, ako ima neko iskustva neka napiše, trenutno sam u fazi učenja istog, imam 3060 12gb i da li će bolje raditi 3060 ti, 3070 ili 4060? Možda mogu da se ispružim za 4060ti ali to je maksimum. Igrice ne igram tako da me taj deo ne zanima.
 
kad već imaš 3060 12GB, mislim da nema razloga da je menjaš za 4060 8GB po ovom pitanju
 
kad već imaš 3060 12GB, mislim da nema razloga da je menjaš za 4060 8GB po ovom pitanju
Tako sam i ja mislio međutim po testovima je 4060 30% brža u renderu, što mi nikako nije jasno s obzirom na manji broj cuda i slabiji memorijski propust.
 
igram ja cs2 na 1080 sa 4060..
 
Kupih pre ~40 dana 4070 TI sa fisklanim. Poskupela je posle toga tipa 6-7 hiljada, tako da mogu bez problema da najmanje povratim ulozeno. Nisam pametan ima li smisla da je menjam za 4080 Super?
Vidim da je razlika do 30% max u korist 4080 Super, ali po svim testovima koje sam video, 4080 Super prakticno da nema nikakvih poboljsanja u odnosu na obicnu 4080.
Ima PC Axe test od skoro sat vremena gde bukvalno nema razlike izmedju 4080 i 4080 Super verzije?? Malo mi nije jasna cela ta prica oko Super kartica??

Da li su u pitanju drajveri ili... nemam bas vremena tretnuno da gledam 101 test na YT???
Ako neko ima licno, skorasnje iskustvo, molio bih ga da podeli sa nama. Hvala.
 
Malo mi nije jasna cela ta prica oko Super kartica??
Trebala je biti jeftinija nego 4080 na launchu međutim desilo se suprotno, evo gledam neke VP cijene kod naših distributera, to je smiješno. Ne mislim samo na naše distributere nego generalno je 4080 Super papreno skupa dok obična 4080 nije pojeftinila ni malo, ludo tržište skroz...
 
4080 super je iste performanse kao 4080 za 200$ manje


naravno to ne vazi za Srbiju

ne znam sto bi menjao 4070ti za 4080 super pogotovo ako je imas ni dva meseca? bukvalno bacanje para, ali tvoj je novac
 
4080 Super za 1600e je odlicna, a treba da bude 1100e max. I super verzija je tesko smece, jer menja 4080 a nije jaca od nje vise od 3-5% sto je mizarno.
Ako kupujes, juri KP, ovde kod nas cene su nzm kako ovakve. Obicne kartice su skuplje nego super modeli. :D krastavac, lageri prepuni prenaduvanih cena i ovako, 4070 kosta 1000e vec mesecima a treba da bude 600e max u prodavnici, a da spuste zalihe, nema sanse, tako da cemo da imamo ove cene doveka, i mogu samo gore da budu. :D

Pre neki dan video RTX 4070 Super za 80K a obicna kosta 100K, reko da porucim, da vidim sta cu da dobijem, ali prosla me zelja. :D Vrv bih dobio email da je doslo do greske i da je prava cena 120K kao sto je posle prepavljeno, hahaha.
 
Mada gledam na KP sad, Zotac Trinity Black za 1100e, to je ok cijena skroz.
 
Što je opet dosta jeftinije nego bilo gdje drugo, pogledajte cijene na amazonu, computer universe...
FE ediciju ne računam, nje nema nigdje ni za leba.
 
uzmite u obzir da je nvidia rekla da je EU cena za 4080s 1109 € , tako da su cene do 1200e sasvim ok
 
Cudno da je nisu zacenili i vise.

1709036834202.png
 
Megaskot uzimaj 10 komada za nas ovde, kod nas to Asus i jos Pro Art bez 1800e nece biti. Nasi kad vide Asus to odmah cena za 300-500e vise, eno Strix model 2k, kao da je 4090. :D
 
Nazad
Vrh Dno