Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

Novo ime, ista brzina, niza cena.
Jednostavno ne zele da skinu cenu postojecoj 4080 vec eto kao novi proizvod moze i nova cena. Principi, principi i jos malo "principa". :rolleyes:
 
Za 5-6 fpsa bolja od RTX 4080, ali i dalje je daleko od RTX 4090…
 
Biće im lakše da u sledećoj generaciji naprave 30% brže karte. ;)
Kao što su neki već napisali ovo je super prilika da se koriguju cene i opet napune mediji i tako pogura prodaja.
 
Svakako je tolika razlika u korist 4090 da oni i dalje mogu u buducnosti da uglave jos neki novi model, tipa 4080 Ti Super, sto me ne bi cudilo iskreno. A na kraju mogu da zaokruze ponudu sa RTX 4090 Ti/Super, jer po nekim najnovijim glasinama, odlaze se defitinitvno RTX 5000 serija za 2025.

Zavisi svakako dosta i od AMD-a. nVidia, kako se cini, za sada nema potrebe da povlaci dalje poteze, imaju apsolutno sve u svojim rukama.
 
Apsolutno, za top perfomanse je uvek moralo da se plati ekstra.
 
Svakako je tolika razlika u korist 4090 da oni i dalje mogu u buducnosti da uglave jos neki novi model, tipa 4080 Ti Super, sto me ne bi cudilo iskreno. A na kraju mogu da zaokruze ponudu sa RTX 4090 Ti/Super, jer po nekim najnovijim glasinama, odlaze se defitinitvno RTX 5000 serija za 2025.

Zavisi svakako dosta i od AMD-a. nVidia, kako se cini, za sada nema potrebe da povlaci dalje poteze, imaju apsolutno sve u svojim rukama.
Bili su spremili 4090ti i bilo je nekih slika od hladnjaka, ali kad je AMD najavio da nemaju snage za dalje tad je nvidia odustala od jače kartice.
 
Je l' zna neko u kojoj rezoluciji pustaju na Guru3d test 3DMark timespy ?

 
jos da kod nas bude ista prica (oko cene)....

nasi prodavci be like:

vidite ovo je obicna 4080 ona je 180k din, a imate ovu novu 4080 super, bruka samo za 20k vise... super deal
 
@danilo989
E to mi nije bilo jasno ...uglavnom, moram da vidim CP2077 i tako neke novije igre, pa da vidim realne razlike?!

ovako je kod mene "obicna" RTX 4080 rez 1440p
Screenshot 2024-01-27 235923.png
 
Ja sam pikirao 4080 Super sa Amazona, u AERO ediciji, najviše zbog toga što mogu da je registrujem na sajtu sa produženom garancijom pa u slučaju da bude neki problem, trebalo bi da u bilo kojem trenutku garancije istu ostvarim u lokalnom ovlašćenom servisu.

Da li je neko imao sličnog iskustva možda?
 
i super owl :)

 
Plus, što manje gejmera može da priušti 4090, više će biti za kineski AI :rolleyes:
To je odavno poznato da kina i pored zabrane nabavlja čisto krvne 4090, samo je to nvidia dobro došlo da može da još podigne cene.
 
Tacno su iskalkulisali sve. Uglavili je da bude malo brza a da opet ne ugrozi 4090. Iskreno, ja sam se nadao boljim perfromasnama, ali sa nekim finim OC-om, moze tu da se napravi dobar skok kroz fps. To je sto je, prekretnica bi trebalo da bude sledeca generacija.
 
Ko misli da je 4090 skupa neka izračuna pod pretpostavkom da je kupio u prvih mesec dana po ceni od 2000e koliko ga dnevno ta kartica košta za 3god korišćenja, stim da je posle 3god kada se pojavi 5090 proda za 1000e što je realno, a siguran sam da neće morati da se menja kada se pojavi 5xxx serija iz prostog razlog jer igre ne mogu da postanu tako zahtevne do pojave novih konzola... Ko je koristi poput mene za 1440p a takvih je možda i najviše, jer većina ne pati za 4k, nema za čim da pati, ta rezolucija čak i na velikim ekranima nije neophodna a kamoli na monitoru. Ko god da puši za taj isti vremenski period ispušiće 3x4090, tako da je cena 4090 zanemarljiva u odnosu na to što se za 3god korišćenja dobija gaming bez kompromisa, pa i duže od 3god.
 
Pojavila se kod nas po ceni od 1300e, MSI Gaming X slim model :ROFLMAO: Znaci, bolji modeli 1400e+…
 
Ko misli da je 4090 skupa neka izračuna pod pretpostavkom da je kupio u prvih mesec dana po ceni od 2000e koliko ga dnevno ta kartica košta za 3god korišćenja, stim da je posle 3god kada se pojavi 5090 proda za 1000e što je realno, a siguran sam da neće morati da se menja kada se pojavi 5xxx serija iz prostog razlog jer igre ne mogu da postanu tako zahtevne do pojave novih konzola... Ko je koristi poput mene za 1440p a takvih je možda i najviše, jer većina ne pati za 4k, nema za čim da pati, ta rezolucija čak i na velikim ekranima nije neophodna a kamoli na monitoru. Ko god da puši za taj isti vremenski period ispušiće 3x4090, tako da je cena 4090 zanemarljiva u odnosu na to što se za 3god korišćenja dobija gaming bez kompromisa, pa i duže od 3god.

MIslim da nece postati igre toliko zahtevne, vec ce moronski AI biti glavni adut u seriji 5xxx
 
Ko misli da je 4090 skupa neka izračuna pod pretpostavkom da je kupio u prvih mesec dana po ceni od 2000e koliko ga dnevno ta kartica košta za 3god korišćenja, stim da je posle 3god kada se pojavi 5090 proda za 1000e što je realno, a siguran sam da neće morati da se menja kada se pojavi 5xxx serija iz prostog razlog jer igre ne mogu da postanu tako zahtevne do pojave novih konzola... Ko je koristi poput mene za 1440p a takvih je možda i najviše, jer većina ne pati za 4k, nema za čim da pati, ta rezolucija čak i na velikim ekranima nije neophodna a kamoli na monitoru. Ko god da puši za taj isti vremenski period ispušiće 3x4090, tako da je cena 4090 zanemarljiva u odnosu na to što se za 3god korišćenja dobija gaming bez kompromisa, pa i duže od 3god.
Ako tebi ni u jednom trenutku ne deluje sumanuto za samo izgovaranje "2.5k za graficku i igranje bez kompromisa" odnosno 1k+ (kod oba tabora) onda je svaki komentar je suvisan.
Pritom nam stalno serviraju neke izgovore i nestasice kako bi odrzali vestacki visoke cene hardvera...
Svi recenzenti kritikuju samo hc fanbojcici nastavljaju da hvale ovakve poteze.
Mozes da racionalizujes kako god zelis kupovinu ali Steva iz GN-a je lepo sumirao u poslednjoj recenzije "prices moved from complete insanity to moderatly deranged"...
Za preprodaju necu ni komentarise, po oglasima u AT ima par "pristupacnih" 4080/4090 sa garancijom ali stoje vec neko vreme (2-3 nedelje), uz korekciju cena, ali niko racionalan ne zeli da ih kupi.
 
Poslednja izmena:
Smirimo strasti i nastavimo diskusiju bez nepotrebnog flejmovanja i trolovanja, hvala.
 
Ko misli da je 4090 skupa neka izračuna pod pretpostavkom da je kupio u prvih mesec dana po ceni od 2000e koliko ga dnevno ta kartica košta za 3god korišćenja, stim da je posle 3god kada se pojavi 5090 proda za 1000e što je realno, a siguran sam da neće morati da se menja kada se pojavi 5xxx serija iz prostog razlog jer igre ne mogu da postanu tako zahtevne do pojave novih konzola... Ko je koristi poput mene za 1440p a takvih je možda i najviše, jer većina ne pati za 4k, nema za čim da pati, ta rezolucija čak i na velikim ekranima nije neophodna a kamoli na monitoru. Ko god da puši za taj isti vremenski period ispušiće 3x4090, tako da je cena 4090 zanemarljiva u odnosu na to što se za 3god korišćenja dobija gaming bez kompromisa, pa i duže od 3god.

Ovo boldovano ljudi STALNO glagolje i prevrću dok zapravo ne vide tu 4K rezoluciju (čast izuzecima) ili zato što 91% ljudi ni nema 4k monitore...takav sam i ja bio nekada,ali pošto sam video tu nepotrebnu 4k rezoluciju,nikada se ne bi vraćao na nešto manje...;)

E sad,za 100-120 fps gaming (ogromne većine igara) na 4k treba ipak 4090 ili sledeća generacija grafičkih.....4080 nije još uvek dovoljna......a pošto 0,02% ljudi ima 4090,eto još jednog razloga da 4k rezolucija bude nepotrebna,besmislena,glupa itd...:LOL:
 
Nazad
Vrh Dno