Šta je novo?

Games Guitaromania !!!

Nikad necu shvatiti preozbiljne ljude koji sviraju pravu gitaru i pojave se ovde da prichaju da je sve ovo gay. Mislim respect, ali ovde je pricha o nechem sasvim drugom, o zabavi.
Ko da neshvataju da ova igra ustvari popularizuje dotichni instrument, kao i rock, metal, punk muziku kod mladezi i da ce mnoga deca pa i stariji posle ovoga pozeleti da se okushaju u sviranju prave gitare.
Ko zna mozda ce bash GH doprineti da se pojavi neki novi mladi gitaristi, poput Slash-a....koji ce zariti i paliti svojim solazama.
I zato jedva chekam izlazak Guitar Hero Aerosmith koji stize u junu.
 
Moram da priznam da je meni sve to delovalo prilicno smesno dok nisam i sam probao i navukao se! Zabava je zagarantovana, narocito u drustvu.
 
Kod mene u mestu je zavladala prava manija za igre tipa GH/Rock Band i to zahvaljujući meni.

Naime, imam PC/PS2 igraonicu pored škole. Igra se normalno samo DotA i CS 1.6, i povremeno BF1942. Na dva jača kompa instaliram povremeno nešto od noviteta da vidim šta bi se tražilo. Tako sam instalirao GHIII kada se pojavio i ljudi su čekali u redu da bi igrali na ta dva kompa. U početku mi je bilo smešno međutim posle sam video da igra stvarno ima šmeka. Onda poručim GH3 za PS2 i dobijem jednu gitaru. I nastane ludnica. U početku su se samo klinci otimali ko će igrati na tom soniju, da bi kasnije i starije mušterije (neke i preko trideset) krenule da igraju GH3. Nabavim ja tako i Rock Band, a zbog njega i drugu gitaru (za bas) i uz igru Singstar dobijem dva mikrofona. Tako da sad recimo kad se igra Rock Band dvoje sviraju (gitara i bas) a jedan peva. Ovih dana iz amerike treba da mi stignu i bubnjevi za Rock Band tako da ću zaokružiti sve opcije u Rock Bandu. BTW - sad nema mušterije koja u pauzama između partije CS/WC3 ne zaigra GH/Rock Band. Povremeno se igra i Singstar serijal, ali dosta slabije - više vole da pevaju na Rock Bandu.

Povremeno mi se desi i da izdam Soni sa gitarom (nekad i obe), a čak su tri klinca nabavila gitare za svoje sonije. Ja lično razmišljam o nabavci PS3 ili XB360 kako bi podigao kvalitet igre na viši nivo.

BTW - ima li gitara za PC?
 
Poslednja izmena:
@mirkeclima i ja brate! A aerosmitha ocekujemo kao velikog hita!
@zduman u drustvu je tek prava fora, ovako kad sam sviras posle duzeg vremena sviranja bez
pauze hoce prsti da trnu :d
A sa ekipom je sasvim druga prica; jos kad imate i to da zablezite pa kad krenu glupiranja lol
zabavi nikad kraja!
@blue drago mi je da imas uspeha u tome, stvarno si napravio pravi potez i videces uvek ce za
to biti interesovanja, nego ti imas bolje nego mi.. :D Nesto razmisljam da kupim ceo band ali nije
bas jeftin kod nas tako da moracu malo da pricekam. Vec sam podelio uloge sa burazerima; ovaj
jedan svira bubnjeve tako da on ima zagarantovano mesto :)
A da, usput a gde se nalazi tvoja igraonica da je posetimo malo :D
 
Nikad necu shvatiti preozbiljne ljude koji sviraju pravu gitaru i pojave se ovde da prichaju da je sve ovo gay.

Ma skroz je gay :p

Nema ničeg zabavnijeg od pravljenja rok grupe, odlaska na probe, piva, grupi devojaka i koncerata pred punim halama. :smoke:
 
Ma skroz je gay :p

Nema ničeg zabavnijeg od pravljenja rok grupe, odlaska na probe, piva, grupi devojaka i koncerata pred punim halama. :smoke:

Word :D da ne zaboravimo gundjanje komsija zbog preglasne gitrare u sitne sate dok pokusavas da odsviran kompletnog Iron Man-a kao i pretnje kako ce zvati policiju i crkvu da izbace satanu iz zgrade...ih.... :D
 
Poslednja izmena:
Meni je GH3 za PC sasvim solidan.... na hard su mi ostale one, rb i tnotb, a na expert sam presao oko 10-11 pesama... sto nije lose.

Medium je bas krs i koristim ga samo za zagrevanje kad sam pospan dok se ne rasanim.

E sad daleko od toga da ovo nije izazovno cak i za ljude koji sviraju pravu gitaru i to dobro.

Recimo osoba koju znam :D svira gitaru 5 godina, presla je na expert jedno 3x brze od mene na hard (ja jos prelazim, mada sad vise i ne igram toliko)... i kaze da je igra zanimljiva ali ne moze da se poredi sa pravom gitarom i to je tacno.

Drugim recima GH3 cak i na expert nije ni blizu tezak kao prava gitara tako da topla preporuka za sve koji nemaju sanse da sviraju pravu gitaru (pod tim podrazumevam da skidaju normalne pesme, ne pesmicice trla baba lan sa jednim rifom u krug, vec nesto tipa malmstin, satriani isl).

E sad recimo onaj ko uspe da predje Through The Fire And Flames na expert moze slobodno da uzme pravu gitaru da uci (ako je vec ne svira).
 
@roboto to bi bilo idealno da je i kod nas zastupljeno, a spominjes i grupy girls :D hehe kod nas verovatno ni ne postoje iste. Da si spomenuo splavar girls pa i da kazem da ima :d.
@mare veruj mi da sam ja nekako dobio zelju da pravim koncerte i usavrsim sviranje prave gitare
stvarno ima uticaja i na real life ...
A sto rece mirkeclima nikad se ne zna... U svakom od nas cuci neki talenat samo ga treba otrkiti :)
 
Meni se GH3 svidja iz istog razloga kao i svojevremeno q3/ut2003, trazi brzinu i koordinaciju, punu koncentraciju. Zaista igra koju kad igras sat vremena potpuno se istrosis (jos ako je na expert).
 
@blue
Naravno da postoji gitara za PC, samo je teshko nabaviti.
Inache jedino je za PC gitara zichna, u stvari identichna je modelu za Xbox koja je korishcena za GH2.
Mada kazu da je kontroler za Xbox360 kompatibilan i sa PC-jem.
Evo ti link: http://www.shacknews.com/onearticle.x/49827
 
Krenuo malo da pikam na tastaturi i skroz sam se zarazio, zanimljivo je napredovanje u igri, kao npr. duel sa Tom Morello -om pa onda zajedno sviramo "Bulls on parade", sjajno, skoro se nisam tako zezao :D
 
@mirkeclima i ja brate! A aerosmitha ocekujemo kao velikog hita!
@zduman u drustvu je tek prava fora, ovako kad sam sviras posle duzeg vremena sviranja bez
pauze hoce prsti da trnu :d
A sa ekipom je sasvim druga prica; jos kad imate i to da zablezite pa kad krenu glupiranja lol
zabavi nikad kraja!
@blue drago mi je da imas uspeha u tome, stvarno si napravio pravi potez i videces uvek ce za
to biti interesovanja, nego ti imas bolje nego mi.. :D Nesto razmisljam da kupim ceo band ali nije
bas jeftin kod nas tako da moracu malo da pricekam. Vec sam podelio uloge sa burazerima; ovaj
jedan svira bubnjeve tako da on ima zagarantovano mesto :)
A da, usput a gde se nalazi tvoja igraonica da je posetimo malo :D


Ako dolazite na Srebreno Jezero slobodno svratite. Igraonica je mala, 8 kompova i dva PS2, ali je atmosfera ekstra. Ko hoće novije konzole, komša do mene ima PS2/PS3 igraonicu. Igraonica je inače locirana u Velikom Gradištu. TC "Danubius".
 
Poslednja izmena:
@blue
Hvala na pozivu ako nekada budemo svracali in Silver Lake obicicemo i tu igraonicu :D
Ponecu ja svoju gitaru pa da opikamo i neki duel :D
@psaras nego sta nego je zaraza prava je boleshtina :d
 
Hehe. Moj drug igra gh3 na pc, presao je na svim nivoima tezine, i na svakom ima minimum 90% odsviranih nota, znaci lik razvaljuje. :)
Ima gitaru, ali za ps2, i dok ta ista gitara radi na frets on fire, nece da radi na gh3. WTF?
Kazu zbog whammy bara ne radi. bzvz. Jbga, tako ti je to. I kad igra na pc, drzi tastaturu kao sto je voodoo rekao. Odlicna igra. Ultra zarazna. Ja sam totalno promenio svoje misljenje o metal i rock muzici nakon ove igre. Nije da pre nisam voleo, ali nisam ni bio obozavatelj. :)
 
Upravo sve to dloadujem za PC, iako sve igre imam za PS2.

Odakle downloadujes, ja nisam nista nasao??? Imam GH3 za PC...pusti neki link na pm, ili bilo ko ko zna nesto o ovome, sviranju drugih pesama iz starijih delova...
 
@8800GT
Za sviranje starijih pesama iz ranijih delova GH najbolje je da skinesh Guitar Zero ili Frets on fire koji pored dotichnih imaju i veliki izbor pesama koji ne postoje u GH.
Evo ti linkovi za njihove forume, registruj se i uzivaj u download-u:
http://guitarzero2.proboards78.com/index.cgi?
http://www.fretsonfire.net/
Frets on fire ima najachi comunity, likovi prave razne modove, pesme, tamo cesh naci sve shto pozelish.
 
Hehe. Moj drug igra gh3 na pc, presao je na svim nivoima tezine, i na svakom ima minimum 90% odsviranih nota, znaci lik razvaljuje. :)
Ima gitaru, ali za ps2, i dok ta ista gitara radi na frets on fire, nece da radi na gh3. WTF?
Kazu zbog whammy bara ne radi. bzvz. Jbga, tako ti je to. I kad igra na pc, drzi tastaturu kao sto je voodoo rekao. Odlicna igra. Ultra zarazna. Ja sam totalno promenio svoje misljenje o metal i rock muzici nakon ove igre. Nije da pre nisam voleo, ali nisam ni bio obozavatelj. :)

Niste losi ali moze to mnogo bolje :D
Ja sviram sve 90% na medium nesto i preko toga i smatram da jos moram puuuuno da vezbam :d,
a moj burazer znaci ne priznaje da je dobro odsvirano ako nije 100% ( e to ja zovem rokanje) :guitar:.
A da, sto se tice gitare za GH3 i ja imam za dvojku i nece da mi radi na 3-ci, ako uspete da podestite javite, a i ja cu vama, jer ipak mnogo je jaci feeling na gitri :D
 
Odakle downloadujes, ja nisam nista nasao??? Imam GH3 za PC...pusti neki link na pm, ili bilo ko ko zna nesto o ovome, sviranju drugih pesama iz starijih delova...
Ovde imas program i detaljno uputstvo za ubacivanje pesama u GH3http://www.scorehero.com/forum/viewtopic.php?t=46187

a ovde mozes da skines pesme,cak je moguce ubaciti pesme iz Rock Band-a
http://www.fretsonfire.net/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=ST;f=5;t=5619
Mislim da moras da se registrujes na oba sajta.
 
Poslednja izmena:
8800GT, poslao sam ti PM. Ja sam koristio ovaj program koji je kjager pomenuo, mada tu ima posla i posla. Lakša solucija je da se na torrentu ili gde već nadje custom pack (by Snakii) koji sadrži pesme iz celog serijala.
 
U to nam treba! :) Trailer obecava, a ni ne sumnjam da nece biti dobro!
 
8800GT, poslao sam ti PM. Ja sam koristio ovaj program koji je kjager pomenuo, mada tu ima posla i posla. Lakša solucija je da se na torrentu ili gde već nadje custom pack (by Snakii) koji sadrži pesme iz celog serijala.
kako to funkcionise, posto mislim da postoji ogranicenje od 105 pesama po listi?

inace napravljen je i switcher koji omogucava da menjate liste pre ulaska u igru.
 
kako to funkcionise, posto mislim da postoji ogranicenje od 105 pesama po listi?

Reći ću ti kako je u tom Custom Packu odrađeno za nekih 3 sata kad završi dload, evo sad sam ubacio pesme iz Rock band-a pa cepam Enter Sandman od Metallice :smoke:
Ne usuđujem se još da igram jače od medium (na PS2 igram i na expert). Ovaj Saitek P880 mi ima drugačiju konfiguraciju tastera (6+2), navikao sam na PS2 konfiguraciju (4+4).
 
Poslednja izmena:
ja sam ubacio nekoliko custom malopre... sve custom pesme imaju expert nivo tezine a kvalitet varira... mada nije ni lose kako koja...
 
Postoji li neki vec pripremljen GH3 pack sa pesmama iz prva dva dela? Mrzi me da sam ripujem pesmu po pesmu sa svojih GH1 i GH2 diskova...
 
@max imas bato sve na torrentima rekao je i Ivan555..
Ako se ne snadjes reci da ti siljnem na pvt .. Uzivaj
P.S. To sto tebi treba je pod nazivom Snakkii pack!
 
Reći ću ti kako je u tom Custom Packu odrađeno za nekih 3 sata kad završi dload, evo sad sam ubacio pesme iz Rock band-a pa cepam Enter Sandman od Metallice :smoke:
Ne usuđujem se još da igram jače od medium (na PS2 igram i na expert). Ovaj Saitek P880 mi ima drugačiju konfiguraciju tastera (6+2), navikao sam na PS2 konfiguraciju (4+4).
Sta bi sa utiscima za ovaj pack?

Valja li?
 
Nazad
Vrh Dno