Šta je novo?

Games Guitaromania !!!

pantelejmon

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2005
Poruke
225
Poena
320
Gledam ovaj bench forum i nigde nema postavljena tema za nas ljubitelje
elektricnih gitara tj plasticnih ali skoro kao prave :D
Pa sam resio da otvorim temu o tome.
Slobodno svi otvorite srce i raspalite ...
Ja sam dobio za rodjendan gitaricu i ne mogu da se odvojim od nje mnoooogo je
sick! :d
(naravno za neupucene, to je "igracka". Igrač mora da pogodi note koje nadolaze sa vrha ekrana u pravo vreme sa muzikom kako bi održali dobar nivo izvođenja i tako zaradili što više poena. Pogađanje nota se izvodi sa pritisnutom odgovarajućom kombinaciom dugmadi na vratu gitare kao i pravovremenog okidanja sa strum dugmetom. Kombinacije koje vam nadolaze mogu biti zasebne note, akordi (dve ili više nota u isto vreme) i note koje se održavaju).
Kratko objasenjenje :D

Da Vas cujem..........>>>>>>>>>>>>>
 
Ne razumem šta je pisac hteo da kaže :d Šta si dobio, Guitar Hero? Igram ja još odavno na PS2, nije to ništa novo.
 
Ne razumem šta je pisac hteo da kaže :d Šta si dobio, Guitar Hero? Igram ja još odavno na PS2, nije to ništa novo.

Yup, dobio sam ali ne mislim da je to nesto novo nego me zanima koliko nas funova ima koji akamo gitaru. Ti imas isto tu gitaricu?
 
Jock, nažalost, ja akam dual shock :d Tražio sam tada original GH2 i naravno nisam našao, u međuvremenu sam ga izigrao (uključujući i GH1, 80s i GH3) tako da me prošla želja za plastičnom gitarom.
 
He he! Jesi gledao onu epizodu South parka sto su uradili parodiju na GH?
Ne znam ali mislim da mene nece tek tako da prodje zelja. Barem dok ne osvojim 1 000 000(fora iz SP). :d
 
Congratulations!!!

YOU ARE

FAGS

:p

Nemam je ni ja ali znam dvoje ljudi sto je imaju :d
 
Yup, dobio sam ali ne mislim da je to nesto novo nego me zanima koliko nas funova ima koji akamo gitaru. Ti imas isto tu gitaricu?
Ja imam ovakvu gitaricu:

fretsonfire.jpg


i obrnuo GH3 na medium sa jako visokim rezultatmia.
 
:D
By the way, da li što sam GH2 prvu igrao ili ne znam iz kog razloga uglavnom meni se taj deo najviše sviđa (izbor pesama je tu po meni savršen), GH3 sam završio i od tad ga više ne igram.
Baš da vidimo da li će neko da se javi kao ponosni vlasnik dotične gitare ;)
 
Ja sam bas pre par dana kupio gh3 i probao malo, sta znam, nije ni blizu zanimljivo kao sviranje prave gitare. Imam akustaru pa svirkam u slobodno vreme i mnogo mi je lepse nego taj gh mada cu ga sigurno upaliti jos koji put zbog
images
:D
 
Ja sam bas pre par dana kupio gh3 i probao malo, sta znam, nije ni blizu zanimljivo kao sviranje prave gitare. Imam akustaru pa svirkam u slobodno vreme i mnogo mi je lepse nego taj gh mada cu ga sigurno upaliti jos koji put zbog
images
:D

Gde lakse izvlacis solaze :d
A i ti imas gitru za GH ili imas samo igricu ?

@voodoo
mnogo je teze na tastaturi nego na gitri, samo treba da se prethodno priviknes.
 
Ako sam uspeo da u svim sekcijama osim poslednje imam najmanje 98% na medium, znači da niej mnogo teže.
Pogledaj sliku, baš onako se drži tastatura isto kao gitara i nema nikakvih problema. Naravno da neću da igram na default "klavirskim" ZXCVB kontrolama.
 
Poslednja izmena:
"Real guitar is for old people..."
A za nas klince u dushi je Guitar hero controller, a bogami moze da posluzi i tastatura u nedostatku istog.
Nazalost nemam gitaru pa moram da przim po istoj , srecom pa imam bezichnu tastaturu pa imam vecu slobodu pokreta.
Pikam inache Frets on fire, jer je prvi ugledao svetlo dana za nas smrtnike na PC-u, zatim Guitar Zero, a bogami i Guitar Hero 3.
Neshto zaraznije nisam igrao.
Shta reci sem KEEP ON ROCKING all Guitar hero fans!!!!!!
 
Mnogo me nerviraju ta guitar queer-o sr***. Zar nije to predvidjeno za petogodisnjake ili tako nesto? Pojavi se taster koji treba da stisnes na ekranu... i ti ga stisnes... vaaauuu...
 
Probaj pa ćeš videti da si se sad izlupao najstrašnije.
 
@ drvodelja
U bash si nas zeznuo sad!!!
Ako te nervira ovo nadji neku sekciju za prave gitariste pa pishi shta hocesh.
Kolko vidim otvorena je samo za fanove shatro gitare i istinske paljevine.
A kad si mangup predji Dragonforce u Guitar Hero 3 na bilo kom nivou tezine 100% pa se javi.
 
@drvodelja
Brate bez uvrede ali vidim da pricas nepovezano ko ovo nije probao taj i ne zna sta je przenje!
A pridruzicu se mirkeclimi i voodoo u zastiti autorskih prava nas "gitarista".
I da dodam da ko nije fun ovog vrste zabave neka nas postedi onih glupih komentara:
"igrica je glupa, smara, za petogodisnjake i bla bla... "
Znaci ovaj post je samo za funove i freakove!
 
@pantelejmon
Tako je brate po gitari!!!
Mislim dobro je chuti i druga mishljenja, ali tema je jasna i treba je se pridrzavati.
A i u South Park guitar querro epizodi je uz zezanje izneta oshtra socioloshka kritika nas fanova.
Frets on fire i Guitar Hero i ostale igrice ovog tipa treba shvatiti kao dobro zezanje i nishta drugo, jer uz malo truda i vezbanja svi bar na trenutak mozemo da se osetimo kao rock zvezde.
 
@ drvodelja
U bash si nas zeznuo sad!!!
Ako te nervira ovo nadji neku sekciju za prave gitariste pa pishi shta hocesh.
Kolko vidim otvorena je samo za fanove shatro gitare i istinske paljevine.
A kad si mangup predji Dragonforce u Guitar Hero 3 na bilo kom nivou tezine 100% pa se javi.

Stvarno mi nije bila namera da "zeznem" bilo kog gitarskog heroja... Mislim ono, izvini ako sam ti povredio osecanja...
Zasto bih se dokazivao u necemu sto smatram retardiranim? Kapiram ja da je to igra i zezanje, ali mi mnooogo gej deluje cela ta prica... Mislim, mojne sada da trazim linkove na YouTube.

A i u South Park guitar querro epizodi je uz zezanje izneta oshtra socioloshka kritika nas fanova.

Da! Zbog toga je i genijalna ta epizoda.

Frets on fire i Guitar Hero i ostale igrice ovog tipa treba shvatiti kao dobro zezanje i nishta drugo, jer uz malo truda i vezbanja svi bar na trenutak mozemo da se osetimo kao rock zvezde.

Ovo me vec zabrinjava.
 
A pridruzicu se mirkeclimi i voodoo u zastiti autorskih prava nas "gitarista".
Al vidi, ja sam neko vreme i imao pravu gitaru, pomalo kao svirao i znam kako sve ide i koliko se razlikuje od Gitar Hiroua. Ali GH ne igram kao zamenu za gitaru nego zato što je neizmerno zabavno. Da parafraziram Mustejna iz Megadetha, "Guitar Hero ti daje da se na kratko osetiš kao prava rok zvezda bez višegodišnjeg truda". Znači sedneš, "odsviraš" nekoliko pesama, napržiš se ko adolescentkinja i to je to, čista "ložačka" zabava. Znači ne želim da provedem godine vežbanja i probijam se od SKC svirki do velikih koncerata, naročito u zemlji kao što je Srbija, hoću da sednem i da "džemujem" a da to meni proizvede sličan filing kao da stvarno stružem gitaru uživo.
Da! Zbog toga je i genijalna ta epizoda.
Ne, ta epizoda je genijalna jer ismejava bilo kakvo preterano prženje na bilo šta. Ko će normalan ovde da izađe u restoran i da caka prstima u vazduhu kao onaj klinja tamo? I koju to adikciju može da proizvede GH pa da ga porede sa "Heroin Heroom"? Ova igra ne da nije ni približno zarazna u onom smislu kao što je to npr. World of Warcraft, nego ne znam.

Nego gomila ljudi vidi da se sprdaju sa Guitar Heroom u South Parku, i onda kao "ijao, opleli su po GH u SP-u, prema tome GH mora biti ghay komedija". Use your brains.
 
Poslednja izmena:
Da parafraziram Mustejna iz Megadetha, "Guitar Hero ti daje da se na kratko osetiš kao prava rok zvezda bez višegodišnjeg truda".

Takav citat mi i deluje kao reklamni tekst napisan na kutiji upravo tako nekog proizvoda.

hoću da sednem i da "džemujem" a da to meni proizvede sličan filing kao da stvarno stružem gitaru uživo.

To se ne moze nazvati dzemovanjem. Prave gitare uglavnom imaju 6 zica i 22 praga, a ova plasticna igracka 5 tastera. Molim te nemoj vredjati moj omiljeni instrument vekovima usavrsavan time sto ga uporedjujes sa obicnim gejmpadom u obliku gitare.

Ko će normalan ovde da izađe u restoran i da caka prstima u vazduhu kao onaj klinja tamo?

Ovi momci? http://www.cartoonland.de/archiv/guitar-hero-casting/
 
Ko će normalan ovde da izađe u restoran i da caka prstima u vazduhu kao onaj klinja tamo?

Ja znam i jednog što igra World of Warcraft 18 sati dnevno, ali on nije normalan.

Sedi i probaj je*enu igru na način kao što onaj gore drži tastaturu. Ako ti se ne svidi, onda si premator za video igre.
 
@voodoo ono sto sam rekao za autorska prava nije slucajno receno. I ja imam gitaru jos kao klinja sam je dobio doduse nikada nisam nesto se proslavio ali znam par akorda.
Tako da naravno da nema nikakve slicnosti sa pravom gitrom sve je to samo zabava...
Ja sam mislio da sa ovim postom vidim koliko ima ljudi koje ovo zanima i da vidim koliko je kod nas
zastupljen ovaj vid igranja.
@drvodelja brate i dalje ides po starom mrzi me da se prepucavam sa tobom tj to nije cilj ove teme :D
 
Ne znam, ja sam svirao death metal, tu nema akorda :)
Al svejedno, porediti GH i pravu gitaru je kao porediti Need For Speed 3 i pravi automobil. A nešto ne vidim da neko ide po temi o arkadnim trkama i govori ljudima da su nubovi i što ne idu da voze prava kola.
 
Moram priznati da sam takodje mislio da je GH bezveze,sve dok nije stigao GH3 za PC.Jednostavno fantasticna igra,prosto je neverovatno koliko moze da bude zabavna.:DCak sam i poskidao pesme iz GH,GH2,GH 80.:p
 
...GH3 za PC... i pesme iz GH,GH2,GH 80.:p

Upravo sve to dloadujem za PC, iako sve igre imam za PS2. Jednostavno ljubitelji roka moraju da probaju GH, naprosto najzabavnija igra sa muzičkom tematikom koju sam ikada imao prilike da igram. A ko kritikuje GH kontroler i upoređuje ga sa pravom gitarom totalno je omašio u razumevanju koncepta igre. A i igra je znatno zahtevnija za igranje naročito na višim nivoima tako da se epitet "prosta, igra za decu" ne može pripisati Guitar Hero-u. Poenta igre je i u popularizaciji rok muzike, a na tom planu joj se ništa ne može zameriti. Toliko od mene :guitar:
 
@ivan555
Gledam sta da citiram od tebe i na kraju sam morao sve, samo nisam prvi pasus jer ja sam to
vec odradio :d
Jednostavno ljubitelji roka moraju da probaju GH, naprosto najzabavnija igra sa muzičkom tematikom koju sam ikada imao prilike da igram. A ko kritikuje GH kontroler i upoređuje ga sa pravom gitarom totalno je omašio u razumevanju koncepta igre. A i igra je znatno zahtevnija za igranje naročito na višim nivoima tako da se epitet "prosta, igra za decu" ne može pripisati Guitar Hero-u. Poenta igre je i u popularizaciji rok muzike, a na tom planu joj se ništa ne može zameriti.
Svaka ti je na mestu ka' u Njegosa :D
E pa to i ja pokusavam da objasnim da nije cilj ove teme da se poredi realno i nerealno.
Nego samo da vidimo koliko ljudi woli da "drnda" i slemuje whammy :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno