Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Parče crne izolir trake će rešiti muku. Meni gospođa ne dozvoljava, njoj je to baš po meri. Eto ujedno i odgovor kome je to privlačno. :/
 
Problem generalno je sto se (uglavnom) toliko nekvalitetno prave uredjaji da su bukvalno elektronski otpad cim izadju iz fabrike i korisnik je onaj koji ga transportuje iz prodavnice na otpad, a usput gleda. Bar ovo sto sto je u nekoj donjoj/srednjoj klasi.
Pominjao sam vec dvoslovni TV kod roditelja kome je malo po isteku garancije pre 3-4-5 god provristalo pozadinsko, servis sa originalnim delom je kostao kao 2/3 novog TV, i opet bi imao problem za 2 ipo godine. Prosto je konstrukciono krs, stedeli su na broju dioda u odnosu na model od dve godine ranije i onda postojece rade pojacano sto im dosta skracuje zivotni vek. Zavrsio je kao donator organa.
Poucen da skuplje ne znaci vise i trajno, kupio dva jeftinija (jedan onomad kod roditelja i sad za sebe), sa duzom garancijom. Ako nece da traje bar ne moram da masno placam korporativnu pohlepu. S tim sto nije sve jeftino dobro (isto vazi i za skupo), mora da se bira. WebOs mi nije bio prvi izbor, porucio sam Android i uopste mi se nije svideo (problemi preko kojih nisam mogao da predjem), pa sam morao da vracam i uzimam ovaj uz doplatu, sto se pokazalo kao zapravo vrlo zadovoljavajuce resenje.
Koliko ce da traje, Bog zna.
 
Nema pravila. Imam jedan Vox iz 2016, Fox iz 2018, Vivax iz 2019, svaki dan uključeni i svi i dan danas rade.
 
Parče crne izolir trake će rešiti muku. Meni gospođa ne dozvoljava, njoj je to baš po meri. Eto ujedno i odgovor kome je to privlačno. :/
Nije joj to po meri, nego zna unapred da će kad tad da zaboravi da skine blamaru pred dolazak gostiju😃
 
Ne znam ni cemu sluzi ona "srebrna" linija na lajsni, zasto je znacka u srebrnom polju i jos sija, niti zasto je sama lajsna glossy umesto mat.
No valjda sluzi kad dodju gosti pa vide TV i svidi im se, da odmah upada u oci ko je proizvodjac :D. Da se ja pitam ja bih tu minimalizam, sve crno pa jos i mat, nikakve lampice (nije to jelka)... no se ne pitam. Eto onaj grozni dvoslovni je recimo dizajnerski bio svedeniji i lepsi.

Moze iz menija da se ugasi crveni LED na standby, ali ovo svetlece ne moze.
 
Kakav je zvuk na 55WOS620D? Može li da prodje ili mora neki soundbar?
 
Nije joj to po meri, nego zna unapred da će kad tad da zaboravi da skine blamaru pred dolazak gostiju😃
Pazi ja nisam odlepio onu zastitnu foliju sa samog logoa. Moze lako da skine, meni su svi monitori ikada imali prelepljene "signalne lampice", jos dok su monitori bili bez/sivi only. :) Ali njen komentar kada sam rekao da cu da prekrijem logo, bio u fazonu "ZASTO? Pa bas je dobro ovako, ne glupiraj se..." jos sazvala konzilijum, da me ubede da to tako treba :D

Nismo svi isti...
 
Kakav je zvuk na 55WOS620D? Može li da prodje ili mora neki soundbar?

Za gledanje gnevnikaTM ne treba, za filmove vrlo pozeljan (kao i na svakom tankom TV)... Ne cuje se kao plehana kanta, sam TV ima korektan zvuk i moze biti glasan, ali nedostaje donjih oktava (fizika), pa realno od soundbara da kazes da ti treba samo sub deo price...

Ne secam kad sam cuo/video TV sa izuzetnim zvucnicima sem nekog matorog CRT Sony-ja sa ugradjenim subom...

Zaboravih gore da pisem, ima ugradjen BT (ako je to nekome novost) pa moze da se (zlo)upotrebljava slusalicama po "nocom".
 
A ima i bug, kad pojačavaš zvuk na BT, ide samo statusna traka, dok brojčana vrednost nedostaje. Bar kod mene na juče instaliranom i apdejtovanom. Pričam o 620D.
I drugi bug, ubacio CAM od SBB-a, prijavio error xxx, neuspešno uparivanje. Naravno da sam to ignorisao, preskenirao kanale, našao ih je i uredno ih otvara.
 
Nema pravila. Imam jedan Vox iz 2016, Fox iz 2018, Vivax iz 2019, svaki dan uključeni i svi i dan danas rade.

Nema. Dosta skuplji LG je vrisnuo maltene odmah posle isteka garantnog roka, jeftini VOXFOX koji je uzet da ga zameni gura evo cetvrtu ili petu godinu (garancija tad bila 2 godine). Kod deteta smo prebacili Philipsa iz dnevne, star 10 god, koji i dalje sljaka kao lud. Zato kazem, sam Bog zna koliko ce sta trajati. Opet vidim dosta ljudi kuka na bilo sta novije, eno npr u temi napajanja Seasonic vise nema blagonaklon pogled i sl... Konzumerizam.
 
Evo kako sam podesio sliku u cinema modu, pa ako nekome pomogne, a prihvatam kritike, predloge, sugestije, ideje...
 

Prilozi

  • IMG20230203100326.jpg
    IMG20230203100326.jpg
    115.9 KB · Pregleda: 86
  • IMG20230203100425.jpg
    IMG20230203100425.jpg
    101.5 KB · Pregleda: 84
  • IMG20230203100451.jpg
    IMG20230203100451.jpg
    116.3 KB · Pregleda: 81
  • IMG20230203100510.jpg
    IMG20230203100510.jpg
    113 KB · Pregleda: 77
  • IMG20230203101436.jpg
    IMG20230203101436.jpg
    207.9 KB · Pregleda: 86
Po cemu si podesavao kontrast, brightness i sharpness? Po nekom patternu ili od oka?
Real Cinema mozes i na On, to bi trebalo da prikaze 24p materijal propisno umesto 3:2 pulldown 60p. True Motion je soap opera efekat, to i ja drzim iskljuceno.
Nesto ti je visok brightness a nizak kontrast kad uporedim. Gledas preko applikacije ili boxa (mada po zasivljenom HMDI Ultra HD Deep Color, rekao bih da je preko app)?

Ja sam do sad koristio ove za SDR kalibraciju bez instrumenata, HDR nemam pojma kako (ima linkova, nego nema nešto da se podešava) :)
Brightness
Contrast
Sharpness
 
Poslednja izmena:
A ima i bug, kad pojačavaš zvuk na BT, ide samo statusna traka, dok brojčana vrednost nedostaje. Bar kod mene na juče instaliranom i apdejtovanom. Pričam o 620D.
To je tako u lg web os. I na lg je tako na novom os.
 
Od oka, naravno. Cinema mod je meni za sve, ne samo za filmove, pa sam zato isključio real cinema, a inače gledam i preko aplikacije i preko ci modula, preko boxa, sveeee😃. Probaću još taj odnos osvetljenja i kontrasta.
 
Mogu i ova dva. Stavise iz nekog razloga na svim TV do sad nisam imao problem sa ovim patternima iz prethodnog posta (nije to nesto puno TV ukupno, nisam ja reviewer nego kucni korisnik pa sam podesavao sebi i rodbini), ali na ovom WebOS mi kontrast koliko god ga povecavao i dalje blicaju linije iza 235.

Na ovim dole patternima nema toga, pa mozda bolje koristi njih.
Brightness
Contrast

edit:
Da gepekujemo Manchu sa sve kalibratorom kad krene na posao i ne pustamo ga dok ne premeri TV :).
Salim se, naravno, nego ocima ne treba verovati previse jer ima tu dosta subjektivnosti, a masinica ima samo objektivnost (ako nije pokvarena)...
 
Poslednja izmena:
Imam 65WOS600A godinu dana I veoma sam zadovoljan ali slika nije ni bolja a ni gora od konkurencije za ovaj tip ekrana (oled je keva).
Cena je bila prihvatljiva i bolja od konkurencije tako da za sada sve najbolje ako se slika malo dotera. Ostalo tj WEBOS je kao I kod LG.

Nema aplikacije SKYSHOWTIME u store ni na jednoj zemlji, probao sile osovine :) ali ni na LG WEBOS STORE ONLINE tj ima samo US a na tu lokaciju ne mogu prebaciti.
Verovatno ce je biti ali sada nema.

Ponekad (vrlo retko) MAGIC REMOTE malo stucne a kod LG to nisam imao. Eto review na brzinu.
 
Bio sam danas da pogledam uzivo kako izgleda 55wos620d i moram reci da sam prijatno iznenadjen. Slika je zaista dobra i moze se uporediti sa bilo kojim A brendom u nizoj srednjoj klasi cak je i bolja od nekih. Izgled manje vise. Mozda nije moralo da se ide sa nekim detaljima ali dobro sve je stvar ukusa. Nazalost nisam mogao da probam webos kako radi na ovom tv-u ali vec ste svi rekli da je dobro izveden. Bio je izlozen i model od 50 incha i rekao bih da ima razlike u panelu a to sam primetio kada sam gledao tv iz uglova. Kod 50 incha se gubi malo kontrast i boje izgube malo svoju "tacnost" dok kod 55 incha boje ostaju prilicno u svom spektru. Po tome bih rekao da 50 incha ima VA panel a 55 IPS mada nisam u to ubedjen 100% posto i jedan i drugi kad se cuknu imaju onaj VA efekat bljeska sto jesete malo cudno. Sve u svemu za ovaj novac jako dobro izgleda. Jedino je upitno kvalitet ugradjenih komponenti i njihov zivotni vek ali to je nazalost postalo pitanje i kod vecih brendova kod kojih u poslednjih nekoliko godina placamo ime ali ne i kvalitet.
 
Zdravo,
Razmisljam da uzmem model 55WOS620D, gledajuci specifikacije deluje sasvim korektno odnos za uložen novac.
Da li ovaj model poseduje opciju "TruMotion"?
Gledao sam recenziju za 66WOS600A i vidim da on ima.
Takodje se dvoumim između ova dva modela:
-55WOS620D
-55WOS600A
Sličnih su specifikacija a cene se malo razlikuju. Moze preporuka i obrazloženje šta uzeti?
Hvala unapred.
 
Razlika je samo u okviru kod 620D koji ga maltene i nema, lepši je.
 
Stvar ukusa, meni se ne svidja glossy lajsna na 620D sa onom "hromiranom" linijom i svetlecim logo-om, ostatak masine bi trebao biti isti.
Ovaj frameless gde god pipnes ostaju otisci prstiju, pa moras da briskas...
 
Hvala puno svima na odgovorima, uzeo sam danas 620D.
Pre toga sam imao isto FOX ali 55DLE788, nebo i zemlja u odnosu na ovaj.
Panel je skroz drugačiji na 620D, WebOS radi perfektno u odnosu na android na 788.
Kao dva različita proizvođača da su, sve u svemu 620D je bolji u svakom pogledu.
 
Još samo jedno pitanje, Netflix, 4K sadržaj i HDR.
Svaka 4K serija/film, koja ide preko instalirane aplikacije Netflix, kao da je zamračena.
Da li postoji opcija na TV-u da se isključi HDR?
Na ostalim sadržajima koji nisu 4K je slika odlična.
Netflix nema opcije za podešavanje slike, ili ja nisam uspeo da nađem...
 
Još samo jedno pitanje, Netflix, 4K sadržaj i HDR.
Svaka 4K serija/film, koja ide preko instalirane aplikacije Netflix, kao da je zamračena.
Da li postoji opcija na TV-u da se isključi HDR?
Na ostalim sadržajima koji nisu 4K je slika odlična.
Netflix nema opcije za podešavanje slike, ili ja nisam uspeo da nađem...
Kada pustis film u Netflixu udji u podesavanja tv-a i probaj onda da namestis sliku po svom ukusu.
 
Veruj mi da nema tih podešavanja koja bi osvetlila sliku da bude gledljivo.
Napominjem samo 4K sa HDR-om sadržaj.
 
Još samo jedno pitanje, Netflix, 4K sadržaj i HDR.
Svaka 4K serija/film, koja ide preko instalirane aplikacije Netflix, kao da je zamračena.
Da li postoji opcija na TV-u da se isključi HDR?
Na ostalim sadržajima koji nisu 4K je slika odlična.
Netflix nema opcije za podešavanje slike, ili ja nisam uspeo da nađem...
Pa taj tv verovatno nema Dolby Vision, te je to zbog toga?
 
Neko je pitao kako izgleda kada se zakaci ovaj TV na laptop/PC, pa me nije mrzelo da upravo probam... moze glat 100% scaling, citljiv i upotrebljiv je tekst sa oko metar rastojanja.

Ovo me malo namucilo dok sam nasao - OBAVEZNO iz Home Dasboarda odraditi settings na tom HDMI portu tako sto cete prebaciti ikonicu na PC (ne mora naziv, samo ikonica). Ako se to ne uradi, ostace na YUV 4:2:2 i tekst nece biti ostar koliko moze (pogotovo plava slova na crvenoj pozadini i obratno). Primer.

Edit: pricam o 43" modelu (za razdaljinu i scaling je bitna informacija)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno