Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Ma kakav VA kontrast, crna je tamno siva i vidi se glow. Neces primetiti u radnji toliko, pogotovo danju (a ni kuci u toku dana), ali nema sanse da ne primetis nocu pri prigusenom osvetljenju prostorije ili bez istog.
Pisao sam vec, ne smeta toliko, neznanje je blagoslov; vecina ljudi ne gleda u apsolutnom mraku, ja sam freak.

edit:
za te pare i dalje super kupovina, ovo muci i skuplje uredjaje, ja sam zadovoljan.
 
Ma kakav VA kontrast, crna je tamno siva i vidi se glow. Neces primetiti u radnji toliko, pogotovo danju, ali nema sanse da ne primetis nocu / pri prigusenom osvetljenju.
Pisao sam vec, ne smeta toliko, neznanje je blagoslov; vecina ljudi ne gleda u apsolutnom mraku, ja sam freak.
Ma glow jos nekako ali bleed ne mogu da podnesem. Ja sam uzeo krajem prosle godine LG 55UQ8000 sa IPS panelom (moram IPS zbog rasporeda namestaja, mnogo se gleda iz uglova). Vratio sam ga zbog bleed-a koga je bilo prilično, kao da sam uzeo neki tv od 20000, bruka. Pre toga uzeo bio Sharp sa VA panelom, uglovi gledanja katastofa živa. Sad se razmisljam da uzmem najjeftiniji tv od 55 incha i batalim više nerviranje jer je kvalitet televizora u zadnjih par godina opao mnogo. Ja imam Samsung koji je star 9 godina. Tesko je objasniti kako dobru sliku ima. Ima odlican kontrast a pritom i jako dobre uglove gledanja. Nazalost moram nesto da uzmem za dnevnu sobu ali najradije ne bih nista uzimao. Nek ima bar pristojnu uniformnost.
 
Uzmi OLED, on nema ni bleed ni glow ni problem sa uglovima, "samo" burn in koji mozes uspesno da ublazis "ne divljanjem" sa osvetljenjem i staticnim sadrzajem.
Meni se nisu davale te pare.

edit:
glow je bleed ali preko celog ekrana :D, pa na to dodaj i mjestomicni do djelomicni bleed koekude. Ovo generalno pisem, nema veze za konkretno ovim TV nego sa svakim koji ima backlight koji pokusavas da ugusis matricom pixela, negde ce da curi sigurno :D
 
Prezadovoljan sa 55WOS620D, stvarno za 34k koliko je bio na ananasu, tesko da moze bolje. Ako neko zna neki servisni meni shortcut (verovatno je slicno kao na LG tvovima), neka javi.
 
Uzeh i ja 50wos620d. Tužno malo posle LG i Samsunga, ali za 34k din, nije loše. Nedostaju mi ona precizna podesavanja slike, ali kolko para, tolko muzike.
 
Zapravo osetno manje para za nesto manje muzike, ali da, razumeli smo se.
 
Smanjenjem backlight-a i brightness-a sam dobar deo bleedinga uklonio.
 
Samo pazi... Backlight da, svesti na neku upotrebljivu meru, ali smanjenje brightness-a prekomerno dovodi do "black crush" gde duboke senke (skoro crno, al nije) budu "odsecene" u cisto crno pa kad gledas neki mracan film (npr novi Betmen) mozes glat i da ugasis ekran i ostavis samo zvuk; crno jedno, crno drugo. Contrast je za skoro belo, al nije bas belo, tj za drugi kraj skale.

edit:
Sto manje znas to te manje potresa sto nesto nije idealno, jer ne znas da nije idealno. Podesi kako tebi odgovara, mani nauku :)
 
Uzmi OLED, on nema ni bleed ni glow ni problem sa uglovima, "samo" burn in koji mozes uspesno da ublazis "ne divljanjem" sa osvetljenjem i staticnim sadrzajem.
Meni se nisu davale te pare.

edit:
glow je bleed ali preko celog ekrana :D, pa na to dodaj i mjestomicni do djelomicni bleed koekude. Ovo generalno pisem, nema veze za konkretno ovim TV nego sa svakim koji ima backlight koji pokusavas da ugusis matricom pixela, negde ce da curi sigurno :D
Nisam trenutno raspolozen da dajem ogroman novac na tv. Prosto ne koristim ga toliko. Ali ocekujem od televizora koji kosta 70k da ima bar pristojnu uniformnost panela. Da, IPS pati oduvek od glow-a i tu nema neke pomoci ali kada se doda i klasican bleed u vidu curenja svetla i to vecoj meri onda je to nedopustivo za ovaj cenovni rang i marku kao sto je LG. Evo kako je to izgledalo.
1672038765015.jpg
Kada sam posla sliku u LG servis odmah su odobrili zamenu tj povrat. Ako ovaj fox ima bar malo bolji panel od ovog za taj novac se onda isplati.
 
Evo slika iz pravca, “ležećeg” položaja i sa strane.
 

Prilozi

  • 73C983C5-68CB-4AC3-8259-F88A2CBE9755.jpeg
    73C983C5-68CB-4AC3-8259-F88A2CBE9755.jpeg
    321.6 KB · Pregleda: 99
  • 75685256-2D4F-4C8D-BDCE-8D310D71D844.jpeg
    75685256-2D4F-4C8D-BDCE-8D310D71D844.jpeg
    318.2 KB · Pregleda: 96
  • 2A887D09-B006-4A3E-8A9B-F2A0FF1698E5.jpeg
    2A887D09-B006-4A3E-8A9B-F2A0FF1698E5.jpeg
    160.5 KB · Pregleda: 114
Jedna je "automatska" iz telefona (sam telefon gura u preeksponirano), druga je manuelna, podignut ISO samo.

Realnija je ova manuelna, ali sam okacio i onu drugu gde bi ociglednije video problem sa bljestanjem. Na obe se vidi IPS glow.
 

Prilozi

  • 20230201_180611~3.jpg
    20230201_180611~3.jpg
    191.9 KB · Pregleda: 117
  • 20230201_180202~2.jpg
    20230201_180202~2.jpg
    124.6 KB · Pregleda: 114
Evo i mojih iz mraka… i sa lampom… vidi se lampa uključena na odsjaju tv-a :)
 

Prilozi

  • 913CD46E-AE56-43C7-B2DF-4333C20318A5.jpeg
    913CD46E-AE56-43C7-B2DF-4333C20318A5.jpeg
    157.2 KB · Pregleda: 110
  • E6093649-0E54-4C28-ADCC-7B08C94ABDBD.jpeg
    E6093649-0E54-4C28-ADCC-7B08C94ABDBD.jpeg
    87.2 KB · Pregleda: 108
Hvala @pedja_85 @Ostoja
Ovo uopste nije lose. Ne znam kako izgleda uzivo ali u odnosu na LG koji sam vratio i koji mozete videti gore na slici koju sam postavio ovo je ok i prihvatljivo.
@Ostoja Reci mi samo na prvoj slici jel ovo na donjoj lajsni curi svetlo celom duzinom ili je neki artifact na slici posto na drugoj se ne vidi uopste?
 
Vidi se i na jednoj i na drugoj, samo gledaj u mraku. Mrtav sam ozbiljan.

Ispod 0% na samoj slici (donji desni deo slike sadrzi tekst 0% RGB 000 itd) je ono probijanje koje meni licno smeta jer je usko ali intenzivnije od leve strane gde je sire, ali slabijeg intenziteta i realno manje smeta. Rekoh, vidjao sam i gore, Philips 32 koji je bio na ovom isto mestu je imao izrazeniji clouding nego sto Fox 43 ima edge bleed. A Philips je bio VA.
Ovo se ne vidi u toku dana, gasio sam svetla da fotkam. Preeksponirana slika je "preterana", realno je izmedju te dve, dosta blize manuelnoj.

Edit:
Ne trazi mi da fotkam pri svetlu, mrzi me da brisem prasinu ispod TV posto zahteva da ja drzim tv podignut dok zena "opaja". Jedino ako imas neki dil za neku sminku ili djindjuve :D
 
Poslednja izmena:
@Ostoja
Cekaj pricamo o crti celom donjom duzinom na slici ne o ovih par mesta gde izbija tipa kao to u donjem desnom uglu kod slova.
 
Aaaaaa, sad sam skapirao sta te muci :)
Ta crta je odsjaj ekrana od ukrasne lajsne samog TV (ovaj frameless ima samo lajsnu dole, ne oko celog ekrana), automatska fotka preuvelicava, zato je ne vidis na manuelnoj. Ja sam pricao o onih oar mesta sto izbija da me nerviraju ;)

Vidi se i na manuelnoj, sad kad znam sta gledam. Ignorisi tu liniju, to nije ekran.
 
@Ostoja
Dobro je. Ja se uplasi reko jel moguce ovo. :) Ne, sve u svemu sasvim pristojna uniformnost i jos kada se doda cena... Pa video si moju sliku gore, bas je grozno bilo a duplo skuplji.
Sto se tica webos-a jel si zadovoljan. Na ovom LG-iju je radio uzasno sporo. Bas sam se neprijatno iznenadio. Jel rade glasovne komande na magic remote-u?
 
Meni HDR na 55" bas..slabo deluje, ne znam da li je do podesavanja ili sta, ali bas se TV muci da ispumpa brajtnes.

Softver webosov je top, daljinac top, sve radi full. Klasa iznad android tvova na 50-60k modelima.

Inace, ako vam nije problem da slikate, molio bih za savete za podesavanja za sliku koje koristite (tj kalibracija), narocito ako je neko imao neki od onih alata tipa Spyder, itd. Kod mene je backlight ipak na stotki 😁
 
Ne koristim. Probao par puta, izgleda da radi na gay british accent ili nesto, ne mozemo da se sporazumemo. WebOs radi korektno brzo. Nije kao u doba CRT gde je instant odziv na komandu, ali nema neki lag. Kazem, za te novce vrlo dobra kupovina. Tema nije najbolji TV ikad, nego sasvim korektan za ne preterane pare.

I ja ne videh nesto specijalno kad sam pustao HDR, pa stedim mesto na disku sa obicnim materijalom.

Za HDR ti treba nesto sto moze da pljucne bar 800 nita da bi to video kako treba. Preveliki je to zahtev za bilo koji low ili midrange TV.

Podesavanja:
Backlight 60
Contrast 100
Brightness 51 (na 50 crushuje crnu)
Sharpness 0
Color 50
Tint 0

Gamma BT1886
TruMotion off (ne podnosim soap)
Real Cinema on
 
Poslednja izmena:
Poz ljudi, znači ako sam dobro razumeo čitajući vaše komentare 55WOS620D je sasvim pristojan tv za uživanje u filmovima i ništa manji ugođaj ne pruža od poznatijih marki u srednjem rangu.
Ako je tako odo kolko sutra da ga pazarim :)
 
Ako ne gasis svetlo.
 
Crna NIJE crna na LCD backlight uredjajima. Ni na onima od 200 ni od 1000 eura. Razlika je sto skuplji imaju sire gamute, jace osvetljenje i fensi dizajn i microdimming u stotine zona da ovo zamaskiraju sto je vise moguce, ali je "neuklonjivo".

Za to ti treba OLED ili MiniLED (on ima bloom oko sitnih highlighta).

Ali ako si prizeman, ok je TV. Isto dobijas i u drugoj troslovnoj firmi, uzmi sta ti je lakse.
 
Poslednja izmena:
Ima li Twitch app kod vas u Content Store?
 
@Kargi
Pazi ako gledas filmove u totalnom mraku mozda je za nijansu bolji VA panel ali samo pod uslovom da gledas TV tacno ispred njega. Svako pomeranje od televizora vece 20-30 stepeni slika bledi, kontrast se gubi. Kod 55WOS620D je IPS panel koji ima dosta losiji kontrast a samim tim i crnu boju pa zato @Ostoja kaze da ti nece biti bas neki dozivljaj za filmove u mraku. Ja npr ne mogu ni da pomislim o VA panelu zbog rasporeda namestaja u dnevnoj gde se vise gleda iz uglova nego iz same sredine pa zato i razmisljam o ovom TV-u. A generalno nazalost bolja i zvucnija marka vise ne znaci mnogo to jest ne znaci kvalitetniji tv. Ja sam se u to licno uverio.
 
Meni HDR na 55" bas..slabo deluje, ne znam da li je do podesavanja ili sta, ali bas se TV muci da ispumpa brajtnes.

Softver webosov je top, daljinac top, sve radi full. Klasa iznad android tvova na 50-60k modelima.

Inace, ako vam nije problem da slikate, molio bih za savete za podesavanja za sliku koje koristite (tj kalibracija), narocito ako je neko imao neki od onih alata tipa Spyder, itd. Kod mene je backlight ipak na stotki 😁

Neces se ovajditi Spajderom, ne nadjoh uopste opcije da se igras sa manuelnim slajderima game u 2, 10 ili 20 tacaka i sl. Uzmes predifinisan profil, podesis backlight, brightness i contrast, imas dve tri predefinisane game i to je to. Ako out of the box nema nenormalnih odstupanja (na mom primerku ne videh nista ocigledno) i dovoljno je.
Kao sto rekoh, nije idealan tv za bilo koje pare, nego vrlo korektna (pa jos malo preko) ponuda za to koliko kosta.

@Qiza Ne videh Twitch. Broadcast i Services je podesen na Serbia.
 
Poslednja izmena:
Kako da namestim da mi se odmah po pokretanju upali Iris Tv sa WebOs-a, tj. da li je to uopšte moguće?
I da li imate SkyShowtime, ja ne nalazim… prebacio i region na UK nema ni tamo.
 
Neces se ovajditi Spajderom, ne nadjoh uopste opcije da se igras sa manuelnim slajderima game u 2, 10 ili 20 tacaka i sl. Uzmes predifinisan profil, podesis backlight, brightness i contrast, imas dve tri predefinisane game i to je to. Ako out of the box nema nenormalnih odstupanja (na mom primerku ne videh nista ocigledno) i dovoljno je.
Kao sto rekoh, nije idealan tv za bilo koje pare, nego vrlo korektna (pa jos malo preko) ponuda za to koliko kosta.

@Qiza Ne videh Twitch. Broadcast i Services je podesen na Serbia.
A da, zaboravih, nema nista od granularne kontrole na ovome. Iskreno ne para mi oci toliko, samo je..ono..vidljivo losiji HDR nego na nekim monitorima ili higher end TVovima, mada opet, zadovoljan sam kako izgleda generalno, tako da povlacim rec, haha, ne treba traziti dlaku u jajetu, narocito jajetu koje kosta manje od 300 eur. U principu sad je glavna stvar - da li ce raditi duze od te 3-4 god. Ja ne planiram da ga menjam dok OLED ne postane svakodnevnica kao sto su na telefonima maltene sad (znaci da za 300eur moze da se pazari krsten OLED), a za tako nesto u ovakvoj recesiji ce verovatno trebati skoro pa 10 god (daj boze da gresim). Samo da traje dugo.
 
Samo ne znam kojem stručnjaku je palo na pamet da je šljašteći logo pri ukjlučenom tv-u privlačna opcija. Ono ubi u mozak, naročito u mračnoj sobi.
 
Nazad
Vrh Dno