Šta je novo?

Formula 1 Grand Prix 2 by Geoff Crammond

OK
Rekao sam necu vise da komentarisem.

Pozdrav!
 
GP4 je takav krs spram F1-EA da je to neuporedivo.... GP4 je u osnovi arkada i to klasicna... a ostali GP su isto to samo tada toga vecina nije bila svesna...
 
Ma GP4 nije toliko losh koliko je GP3, a najgore shto su se ljudi tim delom odushevljavali, dok su pljuvali F1 EA....Ja GP4 uopshte ne igram, pustio sam ga 5 minuta, i bash me je podsetio na F1EA shto se tiche fizike i upravljivosti, mada mozda greshim....
 
Ne znam, ali sto se PC-a tice meni je najbolji osecaj voznje upravo F1 2002 nekako bas se oseca i brzina i ubrzanje i usporenje... naravno moglo bi i bolje ali za sada je ovo najbolje sto se tice simulacija na PC-u...

GP4 je izasao u isto vreme kao i GP4 i paralelno sam par dana igrao obe igre ali sam brzo digo ruke od GP4... nekao je sve ukupno dosta lose urdjeno sam osecaj...
 
Na kojem procesoru vi igrate GP4?
Los osecaj brzine :( Dali je neko od vas pokusao da upali GP4 na Intel Pentium 4 3.0 (NE CELERON)?
Pa kad u opcijama podesite frame rate na 60 FPS i upalite igru sa maksimalnom grafikom a opterecenje procesora vam neprelaze 50-60% "O" e onda komentarisite sta je los osecaj.
EA F1 radi mnogo brze pa vas to zavarava. A radi brze jer je AI i fizika oslabljena pa ostaje procesoru vremena da se pozabavi grafikom.
Kako kazete da u GP4 formula ide kao po sinama?
A kako drugacije da ide kad vozite za tastaturi?
Je neko probao sa nekim dobrim volanom?

Nemogu da verujem da svi redom pljujete po GP2.
Jedan kaze nevalja zvuk, grafika ... Pa je znate kad je to izaslo???
Kako mozete da pljujete po legendi?

Dali tako isto pljuete i po DooM serijalu? Koji je danas graficki takoreci nepodnosljiv ali ljudi to je bila revolucija. Isti slucaj i sa GP2.

Pozdrav!!! cheers
 
Cekaj, rekao si da vise neces da komentarises ?
 
Ja sam rekao da necu ali vidim ovde se polemika nastavlja.
Hteo bi da se ova tema ugasi jer ovo nigde nevodi.
(Molim administratora da zakljuca temu).

Pozdrav! cheers
 
daj,covece iskuliraj malo!!!!!!Ako oces da se dokazes,uradi to na stazi,ne ovde!!!! :boom:
 
Na stazi kazes?
Pa mogli bi da organizujemo neki LAN u Grand Prix nije bitno koji deo.
Odemo u neku igraonicu i snimimo GP pa da odvozamo jednu celu trku sa kvalifikacijama i samom trkom na 100%. Svako radi svoj Set-up.
To bi bilo zakon.
Uvek sam se pitao zasto niko ne organizuje u igraonicama lige u F1??? :x

Pozdrav cheers
 
i GP i F1 challenge!!!!Ja sam imao ideju da se napravi domaci onlajn sampionat,ali niko ama bas niko nece!!!!! :brow:
 
sb51help je napisao(la):
Kako kazete da u GP4 formula ide kao po sinama?
A kako drugacije da ide kad vozite za tastaturi?
Je neko probao sa nekim dobrim volanom?

Nemogu da verujem da svi redom pljujete po GP2.
Jedan kaze nevalja zvuk, grafika ... Pa je znate kad je to izaslo???
Kako mozete da pljujete po legendi?

Ja iskljucivo vozim sa FF volanom i to ne sa bilo kojim nego sa verovatno najboljim volanom. Dakle svi moji komentari se upravo odnose na voznju FF volanom i nemam uopste pojma kako se sta ponasa i oseca pri voznji sa tataturom.

Trebalo bi recimo da formula ima tendenciju izletanja pri ulasku u krivinu prevelikom brzinom, trebalo bi da proklizava, trebalo bi da ode u spin pri naglom ubzanju, trebala bi da izgubi grip ili barem stabilnost pri prelasku jednog od pogonskih tockova preko ivicnjaka itd itd - a sve se to ne desava ili se desava u minimalnoj meri u GP-u. GP ne zahteva gotovo nikakav trud ni razmisljanje ni planiranje, moze da se vozi okretanjem volana malim prstom jedne ruke i potpuno proizvoljnim intenzitetom pritiskanja papucica gasa i kocnice...

Jeste GP2 star i mnogi elementi ne valjaju, ali i GPL na primer je otprilike isto toliko star pa se i nakon 5 godina konstantno poboljsava i nadogradjuje i ima ogroman broj zaljubljenika koji ga ne napustaju, oko njega je okupljen ogroman "community", online serveri i dalje rade i uvek su puni, privatnih fan sajtova ima na stotine. Danas i izgleda i zvuci i ponasa se znatno bolje od mnogih ili vecine najnovijih voznji. GP2 je onakav kakav je i bio ( sem par carset-ova ) i gotovo potpuno zaboravljen. Bas me interesuje zasto su ljudi izabrali GPL a ne GP2 ??? Ako ista moze da se nazove legendom, u smislu neceg starog sto je prezivelo test vremena i predstavlja i dan danas neku referencu, onda je to samo GPL.

Ne vidim nekog razloga za zatvaranje teme - diskusija je u okvirima pristojnosti, argumentovana je i ne prelazi u off-topic. E sad, sto su sva iznesena misljenja suprotna jednom iznesenom stavu nije razlog ni da se tema zatvara ni, uostalom, da se taj jedan usamljeni stav promeni...svako ima pravo na svoje misljenje.
 
markko popovich je napisao(la):
i GP i F1 challenge!!!!Ja sam imao ideju da se napravi domaci onlajn sampionat,ali niko ama bas niko nece!!!!! :brow:

U vezi online voznje ( ...a i zakasneli odgovor na PM ) : kao sto sam vec negde napisao, veliki je problem nase jadne veze.

Pre neki dan sam pokusao da vozim ETCC online - vrlo neuspesno ! U hotlaping-u je super jer se retko sreces sa protivnicima, ali cim je pocela trka video sam protivnika samo na startu i gotovo nikad vise, zbog prevelikog lag-a ili ping-a ( ...kako se to vec zove, ne poznajem "online" terminologiju :( ) potpuno su mi nestali sa ekrana. Jednog jadnika sam cak potpuno izgurao sa staze pa su mi malo j***** m**** :d - iako sam po merenju vremenske razlike mogao da vidim da je negde na 0.5sek ispred mene, nisam imao pojma gde je tacno i nazalost pri preticanju sam bas direktno udario u njega i poslao ga u dekor :oops: ( posle se u replay-u vidi ).

U zavisnost od toga na kom principu online radi u pojedinim voznjama, bojim se da je jedina nada da neko od domacih provajdera podigne server, sto je verovatno vrlo tesko ocekivati. Mada bi mozda bilo interesantno videti sta se desava na f1rst-u ( EA F1 online client program, za one koji ne znaju ) ako bi svi povezani ucesnici bili sa istog ( domaceg ) podrucja.
 
j**em vam vezu :)!stvarno,kada bi se napravio domaci sampionat u F1,to bi bilo vrhunsko iskustvo za sve vozace,i ljubitelje voznji.

A sto se tice GPL-a,Drapin je u pravu,vreme ga jos uvek nije pregazilo!Jos uvek se prave nove sezone za tu igru,nove staze svakog dana,a i online sampionata ima svugde!I,ja samo ne vidim gde se tu GP2,a i ostali GP serijali uklapaju.Zao mi je ali tako je!
Sta drugo reci,bez da su GPL i F1C najbolji simulatori voznje danasnjice,i zao mi je ako to nekome ne odgovara...

A,VELIKA VELIKA VELIKA vest je da nas u junu 2004-te ocekuje F1C 2!!!!!!E sad,posto samo Sony ima licencu da pravi F1 igrice sa novijim sezonama,smatra se da ce igrica biti samo za PS2,sto je 'crap' ali nema veze.E,sad,pojavljuje se druga opcija,gde bi,EA sports mogao da napravi F1CC 2 za PC,ali sa starijim sezonama,npr. '90-'94,'86-'90,itd.
E,kad bi napravili ovo zadnje,spomenik bih im sagradio!!!!:)
 
a evo i potvrde mojih reci....... :boom:
 
Taj novi F1 vec postoji za PS2 marko, i razbija kako je dobar chak i na konzoli...
 
F1 Career Challenge 2???Ti si puk'o covece!!!Ovo tek treba da izadje.....
 
sb51help je napisao(la):
Naravno da ce da crkne motor ako vozis sa nekim timom iz sredine jer su njihovi motori nepouzdani. Probaj to sa nekim vodecim timom.
Pozdrav!

ej, ej, ej... hoćeš da kažeš da je realno da u 90% slučajeva kada lošiji tim vodi trku, njemu crkne bolid???? a ako je 5-ti onda mu u 90% slučajeva bolid izdrži trku?? nameštaljka da izgleda realnije...

@ TO ALL

ljudi, možda nas neko loži. niko nije ovoliko glup? :rtfm:
 
Mala skola F1

1.) Jel' gledate vi deco F1?
2.) Jel' ste seli nekad u pravi auto (bilo kakav)?
3.) Jel' znate vi kako funkcionise motor s.u.s.?
4.) Jel' znate vi da se citav motor baca posle svake trke F1 ?
5.) Jel' znate da spojleri na F1 bolidu pri brzini od 160 km/h proizvode dovoljnu silu da bolid teoretski moze da ide po plafonu!?(vaauu!!!)

Kao prvo video sam da se neko buni u vezi nerealnosti u GP2 jer se tamo losiji timovi uvek kvare? To je sasvim normalna pojava u F1, do toga dolazi iz sledecih razloga : U toku trke motor trpi velika opterecenja i podesen je da radi na tankoj granici izmedju maksimalne performanse i samo unistenja, slabiji timovi nemaju resurse da proizvedu i podese motore kvalitetno kao timovi sa vecim budzetom. To je razlog zasto u pravom takmicenju slabiji timovi cesto odustaju, i to je verno preneto u
"Grand prix" serijal. GP2 je proizveden 95' i prilagodjen je konfiguracijama iz tog vremena (386,486,P1...) i nemozete je uporedo porediti sa naslovima znatno novijeg datuma.
Spomenuto je i nerealno ponasanje bolida u krivini, tim injzinjera trose stotine sati i milione dolara na projektovanje sto bolje sasije, sistema vesanja i aerodinamike. A tu su i gume koje staju 1000 $ kom. (zovu ih crno zlato) koje su tehnoloski najnaprednije gume na svetu i obezbedjuju superiorno prijanjanje gume za podlogu (radna temperatura gume je 90 stepeni).
Aerodinamika se razvija u vazdusnim tunelima i pomocu super kompjutera. Zato se ponekad mozda cini da bolidi F1 krse zakone fizike u krivini, pa izgleda da idu "kao po sinama".
Sve te karakteristike vrhunskog automobilizma su po mom skromnom misljenju, verno prenete u Grand Prix serijal koji je za Hard-Core zaludjenike a ne za tinejdzere kratkog opsega paznje. Tu je i smek autorskog dela u tkanini igrackog iskustva, koji ne moze da proizvede velika multinacionalna korporacija i njen upravni odbor.

Do sledeceg vidjenja igrajte GRAND PRIX by Geoff Crammond type;
 
Konacno da neko kaze nesto pametno cheers cheers cheers
 
markko popovich je napisao(la):
F1 Career Challenge 2???Ti si puk'o covece!!!Ovo tek treba da izadje.....

Pa i CMR4 treba da izadje za 6 meseci a na konzolama ga igraju vec 2 :)
 
Re: Mala skola F1

vrpilot je napisao(la):
1.) Jel' gledate vi deco F1?
2.) Jel' ste seli nekad u pravi auto (bilo kakav)?
3.) Jel' znate vi kako funkcionise motor s.u.s.?
4.) Jel' znate vi da se citav motor baca posle svake trke F1 ?
5.) Jel' znate da spojleri na F1 bolidu pri brzini od 160 km/h proizvode dovoljnu silu da bolid teoretski moze da ide po plafonu!?(vaauu!!!)

Kao prvo video sam da se neko buni u vezi nerealnosti u GP2 jer se tamo losiji timovi uvek kvare? To je sasvim normalna pojava u F1, do toga dolazi iz sledecih razloga : U toku trke motor trpi velika opterecenja i podesen je da radi na tankoj granici izmedju maksimalne performanse i samo unistenja, slabiji timovi nemaju resurse da proizvedu i podese motore kvalitetno kao timovi sa vecim budzetom. To je razlog zasto u pravom takmicenju slabiji timovi cesto odustaju, i to je verno preneto u
"Grand prix" serijal. GP2 je proizveden 95' i prilagodjen je konfiguracijama iz tog vremena (386,486,P1...) i nemozete je uporedo porediti sa naslovima znatno novijeg datuma.
Spomenuto je i nerealno ponasanje bolida u krivini, tim injzinjera trose stotine sati i milione dolara na projektovanje sto bolje sasije, sistema vesanja i aerodinamike. A tu su i gume koje staju 1000 $ kom. (zovu ih crno zlato) koje su tehnoloski najnaprednije gume na svetu i obezbedjuju superiorno prijanjanje gume za podlogu (radna temperatura gume je 90 stepeni).
Aerodinamika se razvija u vazdusnim tunelima i pomocu super kompjutera. Zato se ponekad mozda cini da bolidi F1 krse zakone fizike u krivini, pa izgleda da idu "kao po sinama".
Sve te karakteristike vrhunskog automobilizma su po mom skromnom misljenju, verno prenete u Grand Prix serijal koji je za Hard-Core zaludjenike a ne za tinejdzere kratkog opsega paznje. Tu je i smek autorskog dela u tkanini igrackog iskustva, koji ne moze da proizvede velika multinacionalna korporacija i njen upravni odbor.

Do sledeceg vidjenja igrajte GRAND PRIX by Geoff Crammond type;

A kakve sad ovo veze ima sa F1GP2 ? :)
 
Re: Mala skola F1

vrpilot je napisao(la):
Kao prvo video sam da se neko buni u vezi nerealnosti u GP2 jer se tamo losiji timovi uvek kvare? To je sasvim normalna pojava u F1, do toga dolazi iz sledecih razloga : U toku trke motor trpi velika opterecenja i podesen je da radi na tankoj granici izmedju maksimalne performanse i samo unistenja, slabiji timovi nemaju resurse da proizvedu i podese motore kvalitetno kao timovi sa vecim budzetom. To je razlog zasto u pravom takmicenju slabiji timovi cesto odustaju, i to je verno preneto u
"Grand prix" serijal. GP2 je proizveden 95' i prilagodjen je konfiguracijama iz tog vremena (386,486,P1...) i nemozete je uporedo porediti sa naslovima znatno novijeg datuma.
;

uf što mrzim kad neko odgovara a nije ni pročitao (ili jeste uspeo da pročita ali nije shvatio) šta piše...
znači (ovo je vrlo bitno, pošto sam i ja dosta godina proveio na ovoj igrici, ali nikad nisam bio toliko zaludjen da je ne-znam-koliko realna), ako vozač iz lošijeg tima (tvoj suvozač) bude na prvom mestu (ti mu recimo pomogneš - zadržavaš druge bolide) bolid će mu se u 90% slučajeva pokvariti!!! ako ćemo o realnosti zar on u toj situaciji ne bi mogao da štedi bolid? ali nećemo jer je nema... istom tom vozaču bolid rikne u 1 od 30 trka ako nije prvi...

kad sam prvi put hteo da namestm mesto jean alesi-ju, iznervirao sam se jer je imao 1 mesto u 40-om krugu i skoro minut prednosti, kad ono -bam, otpao točak... uf, ajde... kad sam sledeću put uradio - opet nešto... prosto nisam mogao da verujem... ima bolida koji NE MOGU da pobede u toj igrici... probajte malo ako ne verujete...

e sad ti meni pričaj koja si kola vozio, i nazivaj nas decom, i glupiraj se, ali ovo su činjenice...

(da se razumemo, i ja spadam u one koji gotive ovu igricu, i dan danas je ponekad igram, ali tako zagriženo pričati o njenoj realnosti!?!? to nije normalno O:) )
 
sb51help je napisao(la):
Konacno da neko kaze nesto pametno cheers cheers cheers

jel ti to neki komšija ili si otvorio dva naloga??? O:)
 
ha ha nije komsija a nisam ni ja :boom:
Jednostavno konacno je naisao neko ko zna sta valja.
Covek vam je sve lepo objasnio.
Nije vam lepo kad vise niste vas 5-6 protiv mene samog a? 8)
Pa ako volis GP sto kazes da nije dobar?
Kad cemo da organizujemo LAN Party u F1?

Pozdrav!!! cheers cheers cheers
 
Re: Mala skola F1

vrpilot je napisao(la):
1.) Jel' gledate vi deco F1?
2.) Jel' ste seli nekad u pravi auto (bilo kakav)?
3.) Jel' znate vi kako funkcionise motor s.u.s.?
4.) Jel' znate vi da se citav motor baca posle svake trke F1 ?
5.) Jel' znate da spojleri na F1 bolidu pri brzini od 160 km/h proizvode dovoljnu silu da bolid teoretski moze da ide po plafonu!?(vaauu!!!)

Kao prvo video sam da se neko buni u vezi nerealnosti u GP2 jer se tamo losiji timovi uvek kvare? To je sasvim normalna pojava u F1, do toga dolazi iz sledecih razloga : U toku trke motor trpi velika opterecenja i podesen je da radi na tankoj granici izmedju maksimalne performanse i samo unistenja, slabiji timovi nemaju resurse da proizvedu i podese motore kvalitetno kao timovi sa vecim budzetom. To je razlog zasto u pravom takmicenju slabiji timovi cesto odustaju, i to je verno preneto u
"Grand prix" serijal. GP2 je proizveden 95' i prilagodjen je konfiguracijama iz tog vremena (386,486,P1...) i nemozete je uporedo porediti sa naslovima znatno novijeg datuma.
Spomenuto je i nerealno ponasanje bolida u krivini, tim injzinjera trose stotine sati i milione dolara na projektovanje sto bolje sasije, sistema vesanja i aerodinamike. A tu su i gume koje staju 1000 $ kom. (zovu ih crno zlato) koje su tehnoloski najnaprednije gume na svetu i obezbedjuju superiorno prijanjanje gume za podlogu (radna temperatura gume je 90 stepeni).
Aerodinamika se razvija u vazdusnim tunelima i pomocu super kompjutera. Zato se ponekad mozda cini da bolidi F1 krse zakone fizike u krivini, pa izgleda da idu "kao po sinama".
Sve te karakteristike vrhunskog automobilizma su po mom skromnom misljenju, verno prenete u Grand Prix serijal koji je za Hard-Core zaludjenike a ne za tinejdzere kratkog opsega paznje. Tu je i smek autorskog dela u tkanini igrackog iskustva, koji ne moze da proizvede velika multinacionalna korporacija i njen upravni odbor.

Do sledeceg vidjenja igrajte GRAND PRIX by Geoff Crammond type;

Nemoj ti meni 'deco'!Ja pravo auto vozim od svoje 6-te godine,a vozio sam i karting u YU sampionatu,zato nemoj da nam solis pamet!Ako iole poznajes F1,znas da su F1C i GPL zakon za sve ostale F1 simulacije,ako ih tako mozemo nazvati!
 
driver je napisao(la):
...



Pa i CMR4 treba da izadje za 6 meseci a na konzolama ga igraju vec 2 :)

Da,ali problem je u tome sto F1CC 2 jos nije ni najavljen a kamoli izasao..Ne znam odakle ti ta ideja???
 
markko popovich je napisao(la):
...
Da,ali problem je u tome sto F1CC 2 jos nije ni najavljen a kamoli izasao..Ne znam odakle ti ta ideja???

Ma, pricate o dve razlicite stvari, driver je lepo napisao
Taj novi F1 vec postoji za PS2 marko, i razbija kako je dobar chak i na konzoli...
...verovatno misleci na novi F1 2003 za ps2 koji je napravio SCEE (Sony).

Ovo sa F1C 2 mi izgleda neverovatno...tacno, ni EA ni uopstalom bilo ko drugi vise nema pravo da pravi F1 voznje u kojima se upotrebljavaju stvarna imena proizvodjaca, vozaca, staza itd, posto je, kao sto znamo, Sony otkupio ekskluzivna prava do 2007 godine. Mislim da to pokriva i ps2 i bilo koju sezonu.

Naravno uvek postoji mogucnost da izbaci nesto potpuno izmisljeno pa da onda npr. Ralph Hummerich i Ivo Franic izbace patch. ;) O:) (...za neupucene, ova dvojica inace rade za EA a privatno objavljuju ono sto EA zvanicno ne sme ili nece, npr. sezonu 2003 ili skinove sa duvanskim sponzorima )
 
Jeste, izmeshao sam Ea i ovu Sonijevu koja razbija :)
 
sb51help je napisao(la):
ha ha nije komsija a nisam ni ja :boom:
Jednostavno konacno je naisao neko ko zna sta valja.
Covek vam je sve lepo objasnio.
Nije vam lepo kad vise niste vas 5-6 protiv mene samog a? 8)
Pa ako volis GP sto kazes da nije dobar?

ne kažem da nije dobar nego (po ko zna koji put) da nije realan :confused:
 
sb51help je napisao(la):
Konacno da neko kaze nesto pametno cheers cheers cheers

Ha,ha ne mogu da verujem da je covek toliki zaljubljenik u GP serijal da se cak dvaput registrovao kako bi podrzao sam sebe. Ma daj covece da li si ti ikada igrao F1C ? Grand Prix nema ni f od fizike, proklizavanje je za igru misaona imenica. Jedina stvar u kojoj je GP zaista bolji je AI ali to ne nadoknadjuje totalno nerealan osecaj pri voznji. Samo jos da dodam u vezi one gluposti kod GP-a kada se vozi sa slabijim timom i kada je timski kolega na prvom mestu, a motor mu se u 90% slucajeva kvari, pa Sauber ima Ferrari-jev motor pa ce se opet u igri redovno kvariti. To je cist bag i tu nema price da je u realnosti zaista tako.
 
Nazad
Vrh Dno