Šta je novo?

Formula 1 Grand Prix 2 by Geoff Crammond

sb51help

Čuven
Učlanjen(a)
28.11.2003
Poruke
141
Poena
619
Hi, :happy:
Dali neko od vas voli i jos uvek igra ovaj presveti simulator Formule1? Ako je neko zainteresovan za ovu igru posetite moj sajt koji je posvecen istoj.
Ako neko igra ovaj simulator i dan danas nek se javi.
Ljudi GP2 RULZ!!!

Pozdrav cheers
 
Evo sajt

ww1.infosky.net/~jasen

Sto nisi pogledao na ono dole WWW autora?
 
ja odigram jednom mesečno pola sata... :)
a nekad sam igraooooooooooooo
 
Ako neko ima bolje Najbrze Krugove (Rekord staze) od mene nek posalje da vidim. Moja vremena imate na mom sajtu ww1.infosky.net/~jasen (D)
Ja kuci imam 2 umrezena racunara pa igram GP2 u mrezi BOLI KOLIKO JE DOBRO cheers

Pozdrav
 
Ma dajte bre, ajde da postujemo rekorde iz pacmana, bio je sigurno popularniji od ove igre ako tako gledamo :)
 
Dok sam imao P1 nisam je ispuštao iz ruku! Garantovano jedna od najboljih simulacija F1! Sad ne mogu da je igram jer nemam zvuk; doduše, može, ali nije to to ;) .

A je l' neko provalio da je u Taxi-ju igra onaj lik za kompom u nekoj kancelariji? Nisam gledao ceo film, pa ne znam kako se zove, možda je čak i u Taxi-ju 2. Opalio Monaco, sve se zgrade vide i sve glatko fura, a ja se grcam sa detaljima :cuss: !

Imao sam rekorde i čuvam ih u jednoj svesci, mada sam eksperimentisao sa car setupom - dizao sam spojlere i menjao razna čuda, više se i ne sećam...

Imao sam i drugu zanimaciju (kad me "regularna" vožnja smori), a to je voženje u nazad! Sreći nikad kraja, pogotovo kad posle sudara puknem na pola! Uf, al' sam zao :twisted: .
 
igra je stvarno kool,mada nikad nikad nisam imao zvukove......
 
Da u taxi 1 glavni lik igra GP2 na kompu :) Ja mislim da je igrao u 320x200 (VGA) a ne u 640x480 (SVGA). Cim onako leti. 8)
Ja imam Pentium 233MMX i moram da igram GP2 bez svih detalja ako igram na 640x480 kako bi igra radila kako treba. A ako upalim 320x200 mogu da upalim sve detalje ali nije to to :D
Imate moje rekorde na mom sajtu koji je posvecen ovoj PRESVETOJ SIMULACIJI F1 sajt je na http://ww1.infosky.net/~jasen posetite pa ako imate bolje vreme posaljite mi na mail.
Ja imam i NAJBOLJI SET-UP za SVE STAZE. Ako neverujete uporedite moja i vasa vremena ,)
Kakve to imate probleme sa ZVUKOM??? Ja imam SB Live! 5.1 i redi odlicno. Mada sam primetio da na nekim integrisanim zvucnim karticama neradi zvuk:( ALI IMA FORA I ZA TO!!! Ako koristite XP onda moze, koga interesuje nek pita odgovoricu.
Ja sam isto vozio sve staze i u napred i u nazad :beat: Znaci kompletno sam procesljao igru i uzduz i popreko. A IGRAM JE I DAN DANAS I TO REDOVNO!!!

Pozdrav cheers
 
sb51help je napisao(la):
...Ja imam Pentium 233MMX i moram da igram GP2 bez svih detalja ako igram na 640x480 kako bi igra radila kako treba...

Pa sad mi je jasno shto ti igrash ovo posle 15 godina ;)
 
Znaci, vremena su ti krsh.
Od svakoga sam pravio po najmanje sekund manje, nekada davno kada sam se primao na GP2.
Imole se secam, nesto tipa 1:17:5xx
i Monza 1:18:xxx

Ne znam kako ti to igras, ali batali ako je ovo najbolje posle nekoliko godina :)

Pozdrav!
 
sb51help je napisao(la):
Kakve to imate probleme sa ZVUKOM??? Ja imam SB Live! 5.1 i redi odlicno. Mada sam primetio da na nekim integrisanim zvucnim karticama neradi zvuk:( ALI IMA FORA I ZA TO!!! Ako koristite XP onda moze, koga interesuje nek pita odgovoricu.
Pa da, imam XP i integrisanu zvučnu. Problem je što su drajveri novi, pa pa ne radi zvuk u tako staroj igri. Zvučna je VT8233, a XP je sa SP1, ako nešto znači. Aj', 'leba ti, reci šta da radim.
 
SASA : "Znaci, vremena su ti krsh.
Od svakoga sam pravio po najmanje sekund manje, nekada davno kada sam se primao na GP2.
Imole se secam, nesto tipa 1:17:5xx
i Monza 1:18:xxx"
HAHAHAHA :beat: NE DA SI ME NASMEJO NEGO NEMAM RECI HAHA :D
Prijatelju nemozes tako REKLA-KAZALA da mi kazes da si bolji i lagano da mi kazes da imas 2 sec. bolje vreme od mene na stazama HAHAHA!!! Pa dostavi mi na mail dokaz tj. snimak tog tvog famoznog najbrzeg kruga :rtfm: Mozda si koristio GP2Editor pa si povecavao snagu motora ili olaksao bolid ili ko zna sta vec :eye:
Cuj to njega koliko se ja secam... bla bla bla :eek:

Thunderchase
Sto se tice zvuka u XP sa integrisanom grafickom karticom treba ti nekoliko Patch-eva koji su sve ukupno teski 1.5 MB ako hoces mogu da ti posaljem te fajlove sa sve uputstvom za instalaciju na mail.
Kome treba nek ostavi e-mail.

POZDRAV!!!
 
Deckonja, ja sam to vozio u nekim "ligama" na netu, GP2 Editor i te gluposti su naravno bile zabranjene, cak je bio i neki program koji je morao da radi u pozadini koji je checkirao da li neko sece/vara ili slicno.
Pogledaj malo po netu, ja se vise ne secam tih sajtova, a i pitanje jesu li zivi.
Da ti saljem krug, odakle mi, ja sam se srecom davno upgrade-ovao pa sada peglam samo LFS, CMR i ponekad GPL.
Naravno, GP2 vise nije na disku.

Pozdrav!
 
Verujem ja tebi da si ti to vozio na Net-u i nekazem da neznas da vozis bar se tako nadam. ALI NEMOZES MI RECI DA SI PRAVIO 2 sec. BOLJA VREMENA OD MENE!!! Ako oces poslacu ti neki svoj rekord pa pogledaj. Kakve su to bile lige na Net-u? Kako se to igralo je ono odvozas snimis pa im posaljes file? Posto GP2 nema mrezno igranje ja sam morao da skidam neke Patch-eve da bi je naterao da mi radi u mrezi preko IPX protokola. :whip
Koji si Set-up koristio? Je si ga sam pravio ili si ga skinuo sa Net-a?

Pozdrav! cheers
 
A sto se tice ovih novih ARKADICA tipa CM, NFS, GPL... To je smesno.
Znaci samo GP serijal GPWC, GP2, GP3, GP4

Pozdrav!!! cheers
 
Da nezaboravim onu NAKAZU od Formule od EA Sports koju niko koga iole interesuje Formula 1 nebi smeo da pogleda u zivotu a kamoli da snimi i igra! :cuss:
 
...krenuo sam da pisem neki veliki ekplozivni traktat...pa sam o'ladio glavu i samo cu da kazem: no comment ! :S

Razmisli o par stvari:
- drasticna ogranicenja tvog komjutera ti verovatno ne dozvoljavaju da ispravno procenjujes kvalitete raznih voznji pa donosis potpuno nakaradne zakljucke.

- ocigledno ne poznajes uopste svet komjuterskih simulacija voznji cim si mogao u isti kos da stavis NFS i GPL, dve diametralno razlicite stvari.

- procunjaj malo po internet zajednici koja se bavi tom problematikom: iako su ukusi razliciti, iako vazi kao i svugde pravilo sto ljudi sto cudi, iako svako trazi nesto sto njemu najvise odgovara - neki pouzdani i etablirani sistem vrednosti se vremenom definise, a u tom opste vazecem sistemu vrednosti stoji da je GP serial, iako je u pocetku imao nekih manjih vrlina, sada vec i Bog zaboravio. Doduse GP4 ima neki manji broj vernih sledbenika ( poput tebe ) ali je taj broj minoran.

Dakle preporuka, ako volis voznje, pokusaj da nabavis bolji komp i da "odrastes" ( ne bukvalno nego u vozackom smislu ) a ako za to nemas uslova, predji na neke stare ali ipak ozbiljnije voznje tipa GPL pre svega ( bez svih modernih modifikacija moze da radi na takvoj masini ) zatim TOCA, Viper Racing, CART PR, Rally Masters, Sports Car GT itd itd.
 
Idemo redom,
Sve one igre koje sam ja nabrojao i nazvao ih Arkadama ajde de de nisu Arkade nego su "Simulacije" kako ih i sami proizvodjaci nazivaju radi bolje prodaje. Ali ima jedan bitan detalj koji razlikuje PRESVETI Grand Prix serijal od svega ostalog a to je sto je to SIMULATOR je primecujes neku razliku u nazivu zanra kojem voznja pripada?
GPL jos i moze da prodje kao lepa "Simulacija" igrao sam je jedno vreme. Igra ima svojih lepih trenutaka.
Ko je rekao da ja nisam igrao i druge simulacije voznje :( ? PROBAO SAM SVE KOJE SI NABROJAO A I MNOGO V_I_S_E OD TOGA ali mislim da se da zakljuciti sta je najbolje. IMAM I MNOGO JACU MASINU :eek:
Prijatelju je si ti cuo za rec Simulacijski Engine? Znaci grafika ODMA IDE PO STRANU!!!! To je zadnje sto jedan ljubitelj voznji primecuje. A ti ako trazis GRAFIKU onda samo napred igraj nove "Simulacije" :confused:
Je si cuo da je Grand Prix 4 ZVANICNO postao SIMULATOR F1 koji koriste pravi piloti? To je objavljeno pre oko 2 god. a sad i EA :cuss: izjavljuje da je i njegova F1 kao zvanicno proglasena za "Simulator" F1 :cuss:
Sta kazes GP serijal je propao HHAAAHHHAA!!!! PA ON PRIJATELJU NIKAD NIJE NI BIO K_O_M_E_R_C_I_J_A_L_A!!!!! Kao te tvoje gore navedene "Simulacije". Grand Prix je uvek imao svoju publiku. Znaci zna se ko to kupuje!
Znaci kao sto si rekao NO COMMENT (D)

Pozdrav!
 
Decko, stvarno nisi cist.
To sto ti pricas veze nema sa realnoscu.
GP2 je bila odlicna igra u svoje vreme, medjutim to je proslo.
Totalno mi je napojmljivo da ti verujes da je GP2 i dalje najbolji simulator.
Prvo i najvaznije, ta igra je nekompletna. Fali mnogo stvari, a neke se nalaze u igri a nisu iskoriscene.
Drugo, sa onakvim opcijama za podesave bolida, koje danas imaju i malo bolje arkada, GP2 nikako ne moze da bude u klasi savremenih F1/GTR i ostalih simulacija.
Trece, toliko savremenijih i boljih igara je izaslo da je to strasno.
LiveForSpeed je meni svakako najbolja iako joj fali kojesta, dok je GPL prosto fenomenalan ako neko voli te starije F1.

Ali, verovatno je ova prica dzaba, jer si ti totalno zaspeljnjen "presvetom" GP2, kao sto se neko prima na 3DFX/ATI/nVidia, a drugi na AMD ili Intel.

Pozdrav!
 
Ja nisam rekao da je GP2 i dan danas najbolji simulator! NAJBOLJI SIMULATOR DANASNJICE JE GP4!!!
A GP2 je pak BOLjI OD SVIH Simulacija koje su izasle do danas.
Znaci "Simulacijski Engine" i Telemetriju do dan danas niko nije uspeo tako da odradi kao GP serijal.
Znam ja da sto sta fali GP2 ali on je izasao 95' ali tu je GP4 da ga nasledi.

Pozdrav!
 
ma dobra je ta F1GP2 ali nikako ne toliko.... preteruješ do gluposti...

evo primera:

uzmi neki tim iz sredine (po snazi), recimo da si ti prvi vozač, i naravno imaš drugog vozača koji realno može da bude 15-ti... svojim bolidom ometaj protivnike (kojeg isteraš, ogradiš...), i kada tvoj drugi vozač izbije na čelo ti budi drugi i usporavaj ostale da ne mogu da ga stignu... u 90% slučajeva će tom tvom ortaku iz tima crknuti nešto i neće završiti trku...

realnost????
 
Daj bre "Simulacijski engine", najbolji, presveti ?!?, konstantno velika slova. Pride ti je pravopis na nivou deteta.
Ajde smirela stvarno, popij neki lekic.
Samo shvati da si jedini sa ovim misljenjem ovde i da ga sigurno neces "progurati".

Pozdrav!
 
e sb, koliko ti imash godina ? :)

Evo malopre sam nashao na nekom CDu GP2 i ne mogu da verujem shta smo mi igrali :D:D:D Ja imam 2 volana ruchne izrade za Amigu i PC, i oba specijalno pravljeni za GP/GP2...Ali kao i sve druge igre (pogotovo simulacije voznje), igra je posle svih ovih godina smeshna chak i u odnosu na nove arkade...niti ima neki zvuk, niti ima fiziku koja lichi na neshto....GP4 je inache vrlo vrlo slichna F1 od EA, tako da ne znam kako ti je GP2 bolji od F1-EA :), dok je GP3 promashaj decenije...
Inache, ako imash neki jachi komp, zashto pominjesh PI i smanjivanje detalja u 640 ? Imam i ja PI u podrumu al se ne zalim kako loshe radi sa F1-EA :)
 
sb51help je napisao(la):
Sto se tice zvuka u XP sa integrisanom grafickom karticom treba ti nekoliko Patch-eva koji su sve ukupno teski 1.5 MB ako hoces mogu da ti posaljem te fajlove sa sve uputstvom za instalaciju na mail.
Kome treba nek ostavi e-mail.
Imas dugme za moj e-mail ili PM dole. Ako možeš, pošalji mi linkove, a ja ću skinuti kad-tad. Ne bih da te opterećujem da šalješ 1.5MB, osim ako nemaš kablovski ili slično.

Sad možete nastaviti plodnu diskusiju :D ...

EDIT: Sad vidim da, u stvari, nemam dugme za e-mail. Evo ga: [email protected].
 
Da li si probao GF4 od istog autora, sa dodatkom megapatch od 183Mb, sa svim dodatcima za 2003 sezonu?To je farovit u simulacijama formule1.
 
Naravno da ce da crkne motor ako vozis sa nekim timom iz sredine jer su njihovi motori nepouzdani. Probaj to sa nekim vodecim timom.
Nisam probao taj Patch za 2003 sezonu igram original GP4 9.6 moracu to da nabavim. Sta kazes Patch je razvio Geoff Crammond?
Ja nemam nameru vise da se ubedjujem sa vama oko toga sta znaci rec REALNOST (Znaci lezanje i ponasanje bolida na putu) u tome je GP serijal UBEDLJIVO NAJJACI!!!
Samo vi igrajte vase "simulacije" voznje i uzivajte.
Srecno
Ja sam mislio da cu ovde naci nekog ko postuje GP serijal ali vidim da ovde od toga nema nista.

Samo za kraj da vam kazem da sta je Geoff Crammond u Engine za F1 to je John Carmack u Engine za 3D-FPS

Pozdrav!
 
Znaci zavrsavamo diskusiju jer ja ovde nisam da bi neke od vas edukovao sta valja a sta ne. Igrajte sta vi mislite da valja.
Ja sam ovu temu otvorio samo za one koji cene istu igru a ne da se svadjamo oko toga sta je dobro a sta ne.

ZNACI POZDRAV!
 
driver je napisao(la):
...GP4 je inache vrlo vrlo slichna F1 od EA, tako da ne znam kako ti je GP2 bolji od F1-EA...

Cek' bre, kako pobogu GP4 i EA F1 slicni ??? EA barem imo koliko toliko verodostojnu fiziku a u GP4 formula je kao voz na sinama ! :mrgreen: Ima EA svojih znacajnih mana, ali GP4 stvarno nema smisla - bez bilo kakvih aids-ova se otprilike vozi kao u EA F1 sa svim ukljucenim aids-ovima.

GP4 se meni na hardu zadrzao celih nedelju dana, kad je izasao, za razliku od sva tri poslednja izdanja EA F1 koji su mi konstantno instalirani, istina velikim delom zbog svih mogucih modova...

@borab: GP4 megapatch je samo sminka, nista ne menja na fizici, nazalost.
 
sb51help je napisao(la):
Da nezaboravim onu NAKAZU od Formule od EA Sports koju niko koga iole interesuje Formula 1 nebi smeo da pogleda u zivotu a kamoli da snimi i igra! :cuss:

Ljudi moji,ne mogu da vjerujem da je cove ovo izvalio......GP serijali bolji od F1 EA????Pa to samo F1 neznalac moze da kaze....Pobogu,covece,pogledaj samo fiziku u GP4 i u F1C na primer!!!I,sto mislis,zasto se uglavnom modovi prave za EA F1 serijale??A,ako oces nesto slicno GP2,instaliraj F1 challenge,i 20-og decembra skini 1994 sezonu sa neta!

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno