Šta je novo?

F1 2010

Otkad sam instalirao patch u dve trke pitstop bio 4.5 sekunde i u trecoj "wait for the lollipop" 14 sekundi - bas su sve sredili
 
GPU zauzece, ~90% ... to su sredili najzad. U DX11 su dodali jos nekoliko ultra setovanja cini mi se...performanse nesto bolje.
Volan moram ponovo da podesavam, grrr...
 
GPU zauzece, ~90% ... to su sredili najzad. U DX11 su dodali jos nekoliko ultra setovanja cini mi se...performanse nesto bolje.
Volan moram ponovo da podesavam, grrr...

Koliki ti je average i min fps u benchmarku sve full 1680x1650 ako nije problem da izmeris?
 
Narode ajte na hamachi da malo odigramo dok drma zemljotrews :D čisto da se doćara bolid :D
 
Koliki ti je average i min fps u benchmarku sve full 1680x1650 ako nije problem da izmeris?

lol izvrteh na 1680x1650 , DX11, sve na high/ultra, 4xMSAA, 8xAF iz drajvera - avg45, min 38

Videh nesto mi rez poznat, pa izvrteh ponovo na 1920*1080 sa istim setovanjima -

avg43 min 38 ... :d Sta li su iz-codovali ovi codemastersi da mi je znati...

Btw, puca mi igra ponekad prilikom loadinga...posle ovog patcha.
 
Meni je na 1280x1024, sve na high, 8xMSAA, min 43 a avg 53, zauzece GPU-a oko 60%. Bas su lepo sredili.
 
Citam na CM forumu da se i posle patch-a ljudi zale na Fuel bug.

Vozim 50% trke na expert tezini sa jednim od top 3 bolida i cini mi se da je AI prebrz (kao da na njih ne utice tezina goriva).

Sta vi mislite?
 
Jel moguce da u monzi uopste ne treba nijednom da ulazim u box, 11 krugova se vozi, u race strategy gde pise u kom krugu ulazim u box i koje gume ce staviti, stoji prazno... Ni ostali nisu ulazili u box sve do 9 kruga kad sam izleteo i prekinuo ???:crash:
 
Citam na CM forumu da se i posle patch-a ljudi zale na Fuel bug.

Vozim 50% trke na expert tezini sa jednim od top 3 bolida i cini mi se da je AI prebrz (kao da na njih ne utice tezina goriva).

Sta vi mislite?

A da ti malo smanjis nivo tezine ;)
Salim se, ne cini ti se moras vise da se potrudis, ipak je to igra nije pravi F1, pa da svaki detalj utice na brzinu i stabilnost:wave:.
 
Imam problem sa ovom igrom. Instalirao sam Win 7 Ultimate 64-bit, instalirao ovu igru, odmah je patchovao, pokrenem je i trazi mi da napravi Windows Live account. Problem je sto ne mogu da napravim Offline account, mogu samo da napravim novi i da pristupim postojecem, iako njega nema. Ne secam se kako sam to sredio prosli put, ali nije bilo ovako sigurno.

Jel zna neko o cemu se radi?
 
Imam problem sa ovom igrom. Instalirao sam Win 7 Ultimate 64-bit, instalirao ovu igru, odmah je patchovao, pokrenem je i trazi mi da napravi Windows Live account. Problem je sto ne mogu da napravim Offline account, mogu samo da napravim novi i da pristupim postojecem, iako njega nema. Ne secam se kako sam to sredio prosli put, ali nije bilo ovako sigurno.

Jel zna neko o cemu se radi?

http://forums.gamesforwindows.com/t/7889.aspx
 
Jedino bih redje pucanje guma pohvalio u pechu, dzaba nam split time, kada predje odredjenu vrednost ne pokazuje vise, pa ne znas dal si 25 ili 30s ispred nekoga, tj. ne znas da li ces se posle boxa vratiti ispred. Po meni glavna mana igre i dalje je glavna mana igre, tyre i/ili fuel simulation na solidnom broju staza i dalje ne radi na botovima.
 
Na zvanicnom forumu ljudi bukvalno mole Codemasters da odgovori da li je fuel sim. broken, ali za sad niko ne odgovara.

Negde je AI sporiji i moguce ga je pobediti na expert tezini (Bahrein), a negde je to nemoguca misija (Barselona).
 
Ha, najzad sam usao u stos sa ovim intervjuima.
Ako pljuckam po svom timu - Lotus, btw (u fazonu da mi treba jos podrske, moze to bolje&shit), krenu oni kruzici da se pune zelenim...

Nemam jos potreban lvl, al za Red Bull sam postao legend:d
 
Poslednja izmena:
Znaci pljujem po svom timu ako hocu da idem u drugi?
 
Otprilike:p Treba da se ponasas kao Zan Alezi dok je bio crveni 27:D
 
Bože,bože nisam znao da je poljuvanje u stvari unapređenje.... :D zanimljivo :D
 
Pa i jeste realno u sustini, jer tim me vecito zayebe kad udjem u boks, drzi me sve dok ne izadju ovi koji su usli posle mene (bez obzira na to sto su mi pre zavrsili servis). Jedino mi je resenje da ih ostavim sa 5+ sekundi iza, sto mi tesko ide sa Lotusom, na stazama koje ne znam potpuno jos uvek. Znaci, treba da ih kritikujem. Dakle, ili da onaj sa lizalicom bude bacen aligatorima ili ja odo' :D
 
Poslednja izmena:
Ajde ako bi neka dobra dusa da me malo uputi u neke stvari!Nije mi jasna svrha vezbi,sta se dobija sa time i sta znace one 4 opcije drive out,stage 1,stage 2,stage 3!U koju bih trebao da udjem?Kao i kod kvalifikacija,isto mi ponudi nekoliko opcija kao npr, fly lap,sta znaci to?
 
Ajde ako bi neka dobra dusa da me malo uputi u neke stvari!Nije mi jasna svrha vezbi,sta se dobija sa time i sta znace one 4 opcije drive out,stage 1,stage 2,stage 3!U koju bih trebao da udjem?Kao i kod kvalifikacija,isto mi ponudi nekoliko opcija kao npr, fly lap,sta znaci to?

Vezbanje. Pa samo ime ti sve govori. Da bi iole bio konkurentan, moras da znas svaki pedalj staze napamet. U ovom slucaju testiranjem mozes da upgrade-ujes bolid sa raznim paketima oprema.
Kao na pocetku sezone, krene se sa jednim paketom i kasnije se usavrsava tokom sezone.
Fly out zbnaci da ne moras da vozis ceo krug za vreme vec imas tzv, leteci start.
Isto je i za 3 sektora na koje je svaka staza podeljena.
I probaj malo da podesavas bolid.

Off.
Bas mi je drago za Vettela.
 
Poslednja izmena:
Vezbanje. Pa samo ime ti sve govori. Da bi iole bio konkurentan, moras da znas svaki pedalj staze napamet. U ovom slucaju testiranjem mozes da upgrade-ujes bolid sa raznim paketima oprema.
Kao na pocetku sezone, krene se sa jednim paketom i kasnije se usavrsava tokom sezone.
Fly out zbnaci da ne moras da vozis ceo krug za vreme vec imas tzv, leteci start.
Isto je i za 3 sektora na koje je svaka staza podeljena.
I probaj malo da podesavas bolid.

Off.
Bas mi je drago za Vettela.

Hvala druze na odgovoru!Malo me bunilo to sto su neki pominjale upgrade bolida posle vezbe,a ja kada sam zavrsio sa vezbom nisam imao nikakvu ponudu za budzenje istog!Sada je sve jasno!:wave:
 
Kad udjes u vezbu, aka practice, imas kod inzenjera da izaberes "test", tj da oboris zadato vreme i onda ces otkljucati unapredjenje za bolid. To nije na svakoj trci, samo na ponekim, cisto da dodam na ovo sto je borab napisao:)
 
Poslednja izmena:
@nex

Za onaj prvi mod, sta mu dodje ono Less i More Saturated?
 
"zivlje" boje i nesto jaci kontrast. Mozes da odaberes koji ti vise odgovara. Ja koristim "more saturated".
 
Mwahaha:D

F1_2010_01.jpg

Spec napravljena za moj buduci prelazak u Ferrari:p

F1_2010_02.jpgF1_2010_03.jpg

Radna verzija, na srecu neke stvari sam ubo iz prve (bele linije krsta) pa ne moram da prepravljam, posto je malko smaranje ici u PS pa u igru.
 
Odlichan skin za kacigu, djasvi mi se. :) Stavi za sponzore neke domacice, tipa NAVIP, Carnex, Bambi, itd.
 
Poslednja izmena:
Evo...steta sto nema neki zum u replay-u ili bullshot mod makar:p Tekstura je superdetaljna a tekstovi reklamica se slabo naziru ovako...mozda ako bi igrao u 4000p rezoluciji:D
Uglavnom, tu su Bench forum, Carnex, RTS, BlackHorse, Takovo, Mona (umesto BOSS-a):d

F1_2010_01.jpgF1_2010_02.jpgF1_2010_03.jpg
 
Nazad
Vrh Dno