Šta je novo?

F1 2010

Nadam se da patch nece ugroziti igranje preko Hamače.
 
Ja bih voleo da mogu da igram i Windows Live-a i preko Hamachija, ali nema šanse. Hamachi mi blokira Windows live, pa moram da držim dve instalacije u dva Windowsa...sreća pa imam dva Windowsa.
 
Ahhh najzad neka dobra vožnja :).....@forsamen demon zar ne možeš kad igraš preko winlive-a da diskonektuješ Hamachi?
 
Pa u tome i jeste umece. Smanji krila napred i nazad, ali smanjivanjem vrednosti front wing izgubices upravljivost u krivinama. Produzi menjac.
Sta je sad pa to?
Povecaj prvu brzinu na oko 180kmh i pravilno rasporedi ostale. Zadnja brzina max oko335kmh.

Boze ljudi pa normalno je da sam skroz spustio auto i sve preuredio za max brzinu. Uostalom da sam tolika boranija da to ne znam, verovatno ne bih ni pitao za menjac ( nego bih tvrdio kako se sa volanom ide 4-5s po krugu brze nego na tastaturi :d ). Prva ide max do 137 ( pa je ti stavi na 180 :D ). Uglavnom koliko god stimovao menjac ne mogu nikako da prebacim 300 u bahreinu. Ako je neko uspeo neka se javi i objasni kako je uspeo. Hvala.
 
Boze ljudi pa normalno je da sam skroz spustio auto i sve preuredio za max brzinu. Uostalom da sam tolika boranija da to ne znam, verovatno ne bih ni pitao za menjac ( nego bih tvrdio kako se sa volanom ide 4-5s po krugu brze nego na tastaturi :d ). Prva ide max do 137 ( pa je ti stavi na 180 :D ). Uglavnom koliko god stimovao menjac ne mogu nikako da prebacim 300 u bahreinu. Ako je neko uspeo neka se javi i objasni kako je uspeo. Hvala.

Izvini sto sam hteo da pomognem.

Koliko ce koja da ide zavisi od rasporeda ostalih brzina i finalnog ratia.

generalno , postoje dva setovanja menjaca:
kratki
auto mnogo bolje ubrzava, ali nema potrpbnu max brzinu ( Moanaco ).
dugi
auto nema dobro ubrzanje, ali postize daleko vecu max. brzinu ( Monza, Belgija ...)
 
Nisam ni probao ovo pa ne znam koliko je detalja simulirano. Iz iskustva iz detaljnijih sumulacija: ako si previse spustio auto a na stazi ima neravnina udarace podom sto ga znacajno usporava.

Kreni ovim putem:
prvi stepen:
- krila postavi na vrednosti koje ti daju dovoljno potiska za sigurnu voznju.
- prenosne odnose u menjacu i final ratio postavi tako da na kraju najduzeg pravca u 7. stepenu obrtomer dodje do limitera ali ne udara u njega (u "firungu", zavetrini iza drugog auta ce ti trebati tih par kmh rezerve do limitera)
- ostale prenosne odnose postavi tako da nema velikog pada obrataja pri saltanju. Lose ce povlaciti a sto je jos gore, verovatno blokirati zadnje tockove pri saltanju nanize

drugi stepen:
- kad dodjes do gornjih podesavanja, produzi 7mu i 6tu brzinu za po jedan stepen.
- posto ce ti potisak krila biti preveliki da dodjes do kraja gasa na pravcu, smanjuj krila dok to ne postignes. Jedan po jedan klik/ stepen sa probom na stazi nakon svakog sledeceg podesavanja. Proveri da li se sa svakim smanjenjem potiska poveceva krajnja brzina. Pri tom pazi da iz poslednje krivine na pravac izlazis skoro istom brzinom svaki put.
- kad doteras do kraja obrtomera uskladi prenosne odnose ostalih brzina
treci stepen:
- goto drugi stepen

I tako malo po malo, dok ne ukapiras da usled nedostatka potiska zrtvujes previse brzine u krivinama zarad krajnje maksimalne na pravcu. Tu trazi balans.
I naravno, auto ne sme udarati o stazu. Ili moze malo da strugne u pocetku dok je pun goriva, tada je tezak pa ionako ne bi mogao da dobaci do kraja gasa.

Takodje, proveri da li si mapirao dugme za engine map. Ne znam da li je simulirano, ali sa tim biras izmedju razlicitih modova rada motora, izmedju razlicith nivoa chip-tuninga da kazem uprosteno. Vidi na kojoj mapi ti radi motor i probaj da ga odvrnes na max.
 
Poslednja izmena:
Jel izasao neki patch?
Ovaj F1 se jedva prelazi koliko je tezak jedva udjem i u prvih 15
 
Ljudi da li postoji neki način da se igra instalira na XP sa SP2...pošto pri instalaciji traži SP3.
 
Ljudi da li postoji neki način da se igra instalira na XP sa SP2...pošto pri instalaciji traži SP3.

Instaliraj igru preko game.msi (ne preko setup.exe/autorun). Naknadno ces morati da instaliras gfw i netframework, ali uglavnom radi. Tako sam ja to resio za F1 i za Dead Rising 2. Ni cd key ne treba. ;)
 
Instaliraj igru preko game.msi (ne preko setup.exe/autorun). Naknadno ces morati da instaliras gfw i netframework, ali uglavnom radi. Tako sam ja to resio za F1 i za Dead Rising 2. Ni cd key ne treba. ;)

Rajke to sam uradio pre neki dan ali ne ide opet prijavljuje dll file not found ....
 
Bože možda je ovo kletva što sam prešao na AMD :D
Uspeo sa sa SP3...problem je pravio folder za prijem fajlova sa neta...neverovatno!Iz njega ama baš ništa ne može da se pokrene...
 
jedno pitanje posto sam cesto na treningu i kvalifikacija sporiji od timskog kolege cesto mi javlja da copiramo njegova podesavanja ali pojma nemam kako, kad odem u box nemam nigde opcije za to.
 
Moze li se kako ovaj patch instalirati na xbox 360 verziju igre? offline?
 
Pitaj tamo gde se ljudi igraju iksboksom
 
Izasao je patch za PC!
Sada znatno brze ucitava staze. Malo je bolji i FPS, 58-70 na 1280x1024, ali je i dalje osecaj kao da je 20-30. :( Kada ukljucim vsync tada je situacija dosta bolja, ali isto je tako bilo i bez patcha.
U 1080p kad igram iskoriscenost GPU-a je 85-97%, a kada je staza puna automobila FPS sidje i do 35-40.
Sam gameplay nisam stigao jos da testiram.
 
Izasao je patch za PC!
Sada znatno brze ucitava staze. Malo je bolji i FPS, 58-70 na 1280x1024, ali je i dalje osecaj kao da je 20-30. :( Kada ukljucim vsync tada je situacija dosta bolja, ali isto je tako bilo i bez patcha.
U 1080p kad igram iskoriscenost GPU-a je 85-97%, a kada je staza puna automobila FPS sidje i do 35-40.
Sam gameplay nisam stigao jos da testiram.

daj neki link za patch
 
Ne znam za link, ja imam orginal, patch se sam skinuo i instalirao kada sam usao u igru.

Edit:
The F1 2010 patch for PC is now available via GFWL and the game should update automatically when you next boot it up. A standalone version of the patch will be made available soon.

Still waiting on the release of the patch on Xbox 360, but will update again when I hear more.
 
Poslednja izmena:
Evo odvezao sam u bahrainu trku od 20% u career modu. Zvali me u 3. krugu da odem u box, i ja otisao. Zamenuli su mi gume, trajalo je 4.379 sekunde. U sledecem krugu su me opet zvali :lupko:. Posto sam ostavio sve za 20+ sekunde odem ja ponovo. Opet mi zamene gume, i opet me zadrze 4.379 sekunde. I onda me posle nisu zvali uopste do kraja trke. U pitstop strategy nikad nista ne diram, tako da ne znam sta je bilo namesteno ovaj put po defaultu.
FPS je na pocetku dobar u prvim krugovima, medjutim posle opadne. Cak mislim da mi je bolje radio bez patcha. :S:

I evo sad sam ponovo hteo da udjem u igru i dobijem save data is corrupt :mad:
 
LoL, znaci bas su ga "opravili"...:S:

A ja se cudim sto im ne radi forum danas.
 
Ne mora da se ceka.Patch radi i sa narodnom verzijom, upravo sam probao_Onako na brzinu vidim da se ,kod mene, framerate dosta popravio.
 
Igra mnogo bolje (brze) radi posle patch-a. Ali recimo odvezao sam celu trku bez odlaska u boks i ostao ne kaznjen. Prvo mesto naravno. :p
 
Posle instalacije ove zakrpe igra mi se pokrene u windowed modu a nema opcije da se promeni u full screen.
Inace radi bolje, framerate se malo popravio brze se ucitava igra i staze ali nema full screena neznam sad sta se desava izgleda da ce patch biti deinstaliran pa makar sve radilo sporije.
 
Posle instalacije ove zakrpe igra mi se pokrene u windowed modu a nema opcije da se promeni u full screen.
Inace radi bolje, framerate se malo popravio brze se ucitava igra i staze ali nema full screena neznam sad sta se desava izgleda da ce patch biti deinstaliran pa makar sve radilo sporije.

ALT+ENTER
 
@ raven2005 danke, sad probao radi samo sto sam morao pet puta da vracam rezoluciju uvek mi vrati 1920x1080.

E da bio zemljotres a ja mislio da sam malo preterao sa :beer:
 
Nazad
Vrh Dno