Šta je novo?

Euro Truck Simulator 2

Da da, nego gledam kako sad to izvesti kad izadje balkan, hoce mi se pojaviti medju ponudjenim poslovima da vozim nekako iz Italije u balkan sa svojim kamionom..

Btw jel imate neki omiljeni mod za grafiku, lomim se izmedju neka dva (realistic brutal graphics and weather, i Weather 2.9.1 2K), gledam jel ima jos nesto bas dobro..
 
^ Slabo sam vozio ets2 ali planiram da kupim JBX mod kad izadje balkans dlc jer mi deluje kao da najdramaticnije menja atmosferu i grafiku. Postoje posebni modovi za drvece, travu i ostalo ali mi ovo deluje kao komplet svega toga pa baci pogled.
 
Poslednja izmena:
^ Slabo sam vozio ets2 ali planiram da kupim JBX mod kad izadje balkans dlc jer mi deluje kao da najdramaticnije menja atmosferu i grafiku. Postoje posebni modovi za drvece, travu i ostalo ali mi ovo deluje kao komplet svega toga pa baci pogled.
Koliko zaista vredi taj mod? ETS2 je poprilično zastareo grafički i bilo bi zaista lepo da se konačno sete i promene teksture i engine.
 
Nisam probao, cekam da izadje west balkans. Ono sto mi se najvise svidja su jbx vremenske prilike i neprilike. Jeste jaka cena ali cu isprobati pre kupovine sa nekog drugog izvora da vidim hoce li mi se svideti posto koliko vidim ne postoji demo.
Postoji jako dobrih modova koji drasticno unapredjuju igru i pored engine-a koji koriste. Jedva cekam da izadje dlc jer mi je ets/ats uvek bio lepa razbibriga.
 
Probaj pre toga brutal weather and graphics mod, ne deluje mi JBX nesto bolje, pogotovo jer je ovaj prvi free..

Ne znam, sa dobrim modovima igra izgleda bas dobro, meni najviše smeta kretanje AI vozila, nekako bas kao po sinama izgleda..
 
Pogledao sam par klipova za balkan, bas su vrhunski uradili atmosferu i detalje, sa sve smecem na autobuskim stajalistima itd :D
 
Nasao sam gomilu modova pa cu ih isprobavati, samo da dodje taj 19ti.
Nego sad sam se upecao da uzmem neki volan. Nisam neki sim igrac ali sam oduvek gotivio ets jer me opusta. Igrao sam davno 18 wheels of steel pa od tada datira ljubav.
Sad gledam G29 koji je poprilicno star ali kapiram da bi mi zavrsio posao za rekreativnu voznju. Sa druge strane gledam moza r5 bundle koji deluje dosta kvalitetnije i savremenije, mada je i dosta skuplji ali ne znam nikoga ko je probao za info i poredjenje.
 
Mene zanima zasto ga nema u prodaji jos uvek, nesto se secam da su DLC-evi pre mogli da se preorder-uju.. :D
 
ovaj je Balkan, ako puste preorder niko nece kupiti, mi ovde vecinom piratujemo :D
 
Uzet G29 pa neka nam je srecan 19ti :)
 
Uzet G29 pa neka nam je srecan 19ti :)

Bravo, mene DFGT i dalje sluzi, ne znam koliko vec, 14, 15 god? Taman htedoh da ti napisem da nemas potrebe nista skuplje..

Inace, nesto sam se opet igrao sa grafickim modovima i na kraju se zadrzim na default grafici.. nesto poredio i default je skroz dobra.
 
Meni je ovo prvi volan pa nisam hteo nista papreno i profi da uzmimam. Ovaj jeste vremesan ali je i proveren pa verujem da ce biti skroz ok.

I meni je grafika skroz ok. Isprobao bih modove za fiziku i jos po nesto da dobije malo na realisticnosti. Probacu i promods pa cu lako da vratim na fabricko ako mi se ne svidi.
 
Ranije sam koristio onaj najpoznatiji mod za fiziku (realistic truck physics), ali sad posle duze pauze kad sam opet probao, nesto mi se mnogo mrda i klati kabina, bilo mi muka bukvalno :) Mozda ujedno mora i nesto da se podesi oko pomeranja kamere, ne secam se, ali dobra je skroz default fizika.

Neki po meni must have su:

  • real companies, gas stations & billboards
  • realistic building lights
  • SISL's mega pack
  • sound fixes pack v 23.82
  • realistic signs
  • no roadblock + everything passable (ovo je bas obavezno)

Bacite neke isto koje sam mozda propustio dobre..
 
Mozda bude popust na igru sada kad izadje Balkan, a mozda i na ostale DLC-ove (nadam se), nemam one balticke, going east, iberiu...
 
Bice krajem meseca i halloween steam sale.
 
Kao sto Boris kaze, mozemo da kacimo ovde modove i iskustva. Nisam neki profi vozac ali sa vremena na vreme instaliram pa odigram. Mozda se navucem sa volanom :)
Ne volim da pisem napamet pa kad nesto probam sto mi se svidi javljam. Za sad cekam west balkans dlc jer verujem da ce morati da apdejtuju modove zbog toga.
 
G29 je odlican volan. Jeste da svakako ima boljih na trzistu, ali ja apsolutno nikakvih zamerki nemam za G29. Uz njega sam uzeo i odgovarajući manuelni menjač.

I pritom ima gomilu dugmića, što je zgodno da mapiraš za sve i svašta, pa ti tastatura retko kad zatreba.
 
Ima li neko sa Turskim Steam nalogom da na njemu ima sredstava da mi uzme i posalje ovaj dlc sutra kao gift , naravno uplacujem odmah na racun plus pivo preko ?
 
Poprilično sam siguran da se ne može giftovati sa jeftinijeg Steam regiona na naš/region gde je igra skuplja, to su pre dosta godina ukinuli kada su svi kupovali jeftinije sa Ruskih i Turskih naloga.

DLC je 18 eura kod nas.
 
Poprilično sam siguran da se ne može giftovati sa jeftinijeg Steam regiona na naš/region gde je igra skuplja, to su pre dosta godina ukinuli kada su svi kupovali jeftinije sa Ruskih i Turskih naloga.

DLC je 18 eura kod nas.
Zaboravio sam da napisem sa i ja imam Steam nalog podesen na Tursku ali vidim da je trenutno haos sa cenama za steam gift kartice za region Turska , zbog toga sam i pisao
 
Jako dobar DLC, za sad sam vozio samo po Srbiji i Bosni i super je urađeno.

Našao sam par gramatičkih grešaka na bilbordima i reklamama pored puta, naše tablice su zeznuli pošto sve imaju BG kod grba a gradovi različiti ali generalno to su sve sitnice koje će se ispraviti kasnije.

Gledao sam ovaj stream na twitchu pre izlaska i CEO SCS softwera Pavel Šebor je rekao da je fokus za naredne DLC-ove Grčka + ostrva kao i sever oko arktičkog kruga, znači severni deo Norveške/Švedske i Finska, sad šta će prvo izaći videćemo.
 
Bas mi se svidja dlc, voziti po lokacijama koje si prosao irl neprocenjivo :D
 
Bas je dobro uradjeno, vozio od venecije do banjaluke prvo, pa od banjaluke pa do bg-a (mada nije bas BG, ja ocekivao u centar ce me odvesti a ustvari neki kovacica wind park?, posle Panceva, i tu mi nazalost crashuje igra, morao sam sve modove da pogasim, ne znam koji pravi problem).

Guzva na Bajakovo/Batrovci, skoro kao u stvarnosti, cekao sam skoro 10 min lol :D
 

Prilozi

  • 20231019232937_1.jpg
    20231019232937_1.jpg
    261.9 KB · Pregleda: 40
  • 20231019232814_1.jpg
    20231019232814_1.jpg
    320.6 KB · Pregleda: 40
  • 20231019231535_1.jpg
    20231019231535_1.jpg
    326.7 KB · Pregleda: 41
  • 20231019230646_1.jpg
    20231019230646_1.jpg
    303.3 KB · Pregleda: 40
  • 20231019230530_1.jpg
    20231019230530_1.jpg
    249.4 KB · Pregleda: 40
  • 20231019222821_1.jpg
    20231019222821_1.jpg
    413.3 KB · Pregleda: 39
  • 20231019221707_1.jpg
    20231019221707_1.jpg
    157 KB · Pregleda: 38
  • 20231019221459_1.jpg
    20231019221459_1.jpg
    264.2 KB · Pregleda: 36
  • 20231019220603_1.jpg
    20231019220603_1.jpg
    353.2 KB · Pregleda: 37
  • 20231019215207_1.jpg
    20231019215207_1.jpg
    357.9 KB · Pregleda: 41
Bas je dobro uradjeno, vozio od venecije do banjaluke prvo, pa od banjaluke pa do bg-a (mada nije bas BG, ja ocekivao u centar ce me odvesti a ustvari neki kovacica wind park?, posle Panceva, i tu mi nazalost crashuje igra, morao sam sve modove da pogasim, ne znam koji pravi problem).

Guzva na Bajakovo/Batrovci, skoro kao u stvarnosti, cekao sam skoro 10 min lol :D
Koristiš li neki mod za traffic, ili se tek tako stvorila gužva? Nikad mi se nije desilo da se desi velika gužva
 
Nemam mod za traffic, jednostavno na granici se potrefilo gomilu kamiona, kao u stvarnosti :D nije bas 10 min ali fino sam cekao, nikad ovoliko nisam cekao, sto ima logike jer nema pravih granica u drugim zemljama, ovo su prve prave granice :D
 
Nazad
Vrh Dno