Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Imam neki kineski android tablet i dobar broj kanala mi ne radi "iz bebedonosnih razloga". Tablet nije rutovan niti je ukljucen debug mod... Ispada da sad treba da ga rutujem da bi mogao da "sakrijem" root privilegije da bi mogao da gledam ono sto sam platio WTF? Jel ima neko ideju sta tancno da gledam, koje aplikacije/opcije da obrisem iskljcim/ukljucim da bi EON proradio.
 
Uz trio gold extra, gde daju eon smart tv, je download 100 megabita, tako da se nadam da ce da sljaka dobro :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

A koliko imaš sada ? Imam ja jedan nalog za tv viška, (odnosno, nemam tv za eon) preračunaj se šta ti više odgovara. Ja sam za svaki dogovor ;)


N4OAmhH.png
 
Ma[emoji768 je napisao(la):
e;5393136]A koliko imaš sada ? Imam ja jedan nalog za tv viška, (odnosno, nemam tv za eon) preračunaj se šta ti više odgovara. Ja sam za svaki dogovor ;)


N4OAmhH.png
Hvala puno Mare, sad sam bio u sbb za trio gold extra, u ponedeljak dolaze. Sad imam trio gold, ali drugo lice zakljucuje ugovor, tako da ce jeftinije da mi izadje sa onim akcijama nego sto sad placam. Da ubrzo kupis tv koji podrzava eon, hvala ti :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Imam android box mecool m8s pro plus. Na jedno tv-u, smart tv, ima zvuk preko hdmi-a, a na drugo, malo starijem, nema. Da li neko zna resenje?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa dobro. Popravljaju ovaj EON polako.
Sticajem okolnosti, morao sam sav keš i kolačiće iz FF da obrišem. Kad pomislih da će mi se duplirati uređaj, ono ništa. Kao da nisam ni obrisao.
 
Da li EON nudi Cast opciju sa kompa tj sa EON sajta? Znam da je to opcija za Android i iOS aplikacije, ali me zanima kakva je situacija za komp/sajt/web app? Dakle (pravi) casting, ne mirroring Chrome tab-a.
 
Koja je bese brzina potrebna za TV aplikaciju 7Mb/s?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@bozicko: Netačno.
@Stefii: Jeste 7 Mbps (~7000 kbps) je max bitrate ali ima u ponudi i ~3500 kbps stream za HD kanale i izabere stream naspram brzine interneta koju ima na raspolaganju.
 
kod mene je sony adndrid tv i slika je super ...i ako je net ok radi odlicno... ne mogu da je uporedim sa kablom direktno ali je sasvim, sasvim ok...
jedino se pitam kada misle pustiti video klub...od septembra im pise uskoro..bas bzz
 
Poslednja izmena:
Juče sam instalirao EON TV aplikaciju na android box i barem kod mene na istom tv-u daje bolju sliku kanala nego regularna digitalna televizija. Prvi put da sam se tako prijatno iznenadio nekom ovakvom aplikacijom.
 
Da li EON nudi Cast opciju sa kompa tj sa EON sajta? Znam da je to opcija za Android i iOS aplikacije, ali me zanima kakva je situacija za komp/sajt/web app? Dakle (pravi) casting, ne mirroring Chrome tab-a.

Ja nemam tu opciju na kompu, a ne vidim je ni na ios-u.
 
Instalirah EON na Samsungu. Sve u svemu nije lose. Kvalitet slike je dobar, ne mogu da procenim da li je bolji ili gori nego preko d3 uredjaja. Mogla bi aplikacija biti malo brza ali ne smeta. Nekih 6-7 sekundi joj treba da se podigne. Brzina prebacivanja kroz menije solidna. Tv je prikacen na wifi koji je metar od njega, protok 100 mbita. Kada sam je tek instalirao slika je bila losa, tj mutna nekih desetak sekundi a posle normalna. Ovo se desavalo svaki put pri promeni kanala. Posle sam u podesavnjima promenio video enkodovanje sa ABR na CBR (na ABR koji je aktiviran default, kvalitet videa je default bio na 'auto', a ima da se podesi na Visok do 1gb na sat, srednji do 500mb na sat i nizak do 250mb na sat). I tu je bio problem. Nakon prebacivanja na CBR i stavljanja na kvalitet videa 'najkvalitetniji 7mbita' slika je dobra i nije vise mutna. To je to sad za sad, videcemo kako se se pokazati dugorocno, da li ce bagovati i prekidati. Potencijala da bude ekstra ima. Pozdrav

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja probao iz inostranstva sa Nord VPN-om nakacio se na srpski server i nista i dalje ‘izabrani kanal nije dostupan na ovoj teritoriji. ‘ Ima li neko resenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@codee: Zato što je scenario 1 ili scenario 2 u pitanju sa 99% paid VPN provajdera:

1) nemaju servere stvarno u Srbiji nego koriste "virtual server"/spoofing
2) ako nekim čudom starno iimaju fizički server u Srbiji onda hosting očigledno nisu platili SBB-u nego npr Telekomu... pa si u istoj situaciji kao ja koji jesam u Srbiji ali sam na Telekom VDSL-u.
 
Pa sa kojom adresom izlaziš na internet kad se spojiš na taj VPN?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Indtalirao sam eon tv na nvidia shield. Nervira me sto ne mogu kanale da menjam sa pg+/- već moram select, pa izaberem kanal pa select, pa onda strelica levo da imam slike bez info.
Zna li neko kako da menkam kanale samo sa pg+-?

Ima li ko slična iskustva na Sony tv ili Samsung tv?

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Imam android box mecool m8s pro plus. Na jedno tv-u, smart tv, ima zvuk preko hdmi-a, a na drugo, malo starijem, nema. Da li neko zna resenje?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja probao iz inostranstva sa Nord VPN-om nakacio se na srpski server i nista i dalje ‘izabrani kanal nije dostupan na ovoj teritoriji. ‘ Ima li neko resenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Probaj slo ili hr IP

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ako televizor podrzava Chromecast opciju može sa telefona, a ako tv podržava WiFi direct može i sa laptopa da se strimuje na tv
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Znači "geniji" ladno nisu dozvolili cast funkcionalnost sa EON sajta... ccc.
Pitah pošto ne promo materijalima se nigde ne vidi cast ikonica kad prikazuju izgleda EON sajta... ja ni nemam Chromecast... pitala me je drugarica koja obično cast-uje sa iPad-a ali je muž odneo iPad pa je sinoć koristila EON sajt...

Baš me zanima koja je logika iza toga zašto nema... to kao da Youtube sajt na kompu nema cast... smešno.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Imam android box mecool m8s pro plus. Na jedno tv-u, smart tv, ima zvuk preko hdmi-a, a na drugo, malo starijem, nema. Da li neko zna resenje?


Sent from my iPad using Tapatalk

Možda da probaš s nekim boljim HDMI kablom? Takođe bih probao u tom drugom tv-u podesavanja yvuka na hdmi, ono pcm ili... kako beše...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno